ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

9 روش برای درمان شپش سر در کودک

نویسنده: احمد اعجازی

9 روش برای درمان شپش سر در کودک

,درمان شپش سر,درمان شپش سر با اسپند,درمان شپش سر با حنا,درمان شپش سر با سرکه,درمان شپش سر با اسفند,درمان شپش سر در طب سنتی,درمان شپش سر با روغن زیتون,درمان شپش سر انسان,درمان شپش سر با طب سنتی,درمان شپش سر در بارداری,درمان شپش سر با سرکه سفید,درمان شپش سر با سرکه,درمان شپش موی سر با سرکه,روش درمان شپش سر با سرکه,درمان خانگی شپش سر با سرکه,درمان شپش سر در طب سنتی,درمان شپش سر طب سنتی,درمان شپش سر به روش طب سنتی,درمان شپش سر از نظر طب سنتی,درمان شپش سر با روغن زیتون,درمان شپش موی سر انسان,درمان شپش سر در زنان باردار,درمان شپش سر در دوران بارداری,درمان شپش سر زن باردار,شپش سر در کودکان,درمان شپش سر در کودکان,علائم شپش سر در کودکان,شپش سر کودکان,شپش سر کودکان,شپش موی سر در کودکان,درمان شپش سر در کودکان زیر 2 سال,علایم شپش سر در کودکان,درمان قطعی شپش سر در کودکان,درمان گیاهی شپش سر در کودکان,درمان شپش سر کودک,درمان شپش سر کودک,درمان قطعی شپش سر کودکان,درمان شپش موی سر کودکان,درمان شپش سر در نوزادان,درمان شپش موی سر در کودکان,درمان شپش در سر کودک,شپش سر کودک,درمان شپش سر کودکان,از بین بردن شپش سر کودکان,شپش سر نوزادان,شپش موی سر کودکان,شپش موی سر کودک,درمان گیاهی شپش سر کودکان,شپش سر,شپش سر چیست,شپش سر به انگلیسی,شپش سر درمان,شپش سر کودکان,شپش سر انسان,شپش سر در کودکان,شپش سر چیست,شپش سرکه,شپش سر چه رنگی است,علت شپش سر چیست,درمان شپش سر چیست,شپش سر از چیست,شپش موی سر چیست,داروی شپش سر چیست,علایم شپش سر چیست,علائم شپش سر چیست,راه درمان شپش سر چیست,شپش سر به انگلیسی,شپش سر درمان گیاهی,شپش سر را چگونه درمان کنیم,شپش سر و راه درمان,شپش سر و راههای درمان,درمان شپش سربا سس مایونز,درمان شپش سر در طب سنتی,درمان شپش سر با حنا,درمان شپش سر انسان,درمان شپش سر با طب سنتی,شپش سر کودکان,شپش سر کودک,درمان شپش سر کودکان,درمان قطعی شپش سر کودکان,از بین بردن شپش سر کودکان,علائم شپش سر در کودکان,شپش سر نوزادان,شپش موی سر کودکان,شپش سر انسانی,شپش موی سر انسان,عکس شپش سر انسان,شپش سر در انسان,شپش در موی سر انسان,درمان شپش موی سر انسان,عکس شپش در سر انسان,درمان شپش سر در کودکان,شپش موی سر در کودکان,درمان شپش سر در کودکان زیر 2 سال,علایم شپش سر در کودکان,درمان قطعی شپش سر در کودکان,درمان گیاهی شپش سر در کودکان,علت شپش سر چیست,شپش سرکه سیب,سرکه شپش سر,درمان شپش+سرکه,شپش و سرکه,شپش سر و سرکه,شپش با سرکه,شپش سر با سرکه

برای درمان شپش سر در کودک، اگر موهای کودک کوتاه شود، درمان کردن شپش آسان‌تر می‌شود

 

بیشتر مادران زمانی که می‌بینند موهای فرزندشان دچار شپش شده، طوری و نژران و هراسان می‌شوند که انگار دنیا به آخر رسیده و به سرعت به سراغ انواع شامپو‌هایی که در داروخانه برای درمان این عارضه موجود است می‌روند. در صورتی که راه‌های دیگری هم برای درمان شپش سر وجود دارد که ساده هستند و منشا علمی ندارند اما تا حالا در درمان شپش بسیار موثر بوده‌اند. به همین دلیل ما در گفتگو با دکتر وحیده صباغی، پزشک عمومی، از او خواسته‌ایم تا چند روش ساده برای درمان شپش سر کودک به مادران پیشنهاد کند.
دکتر صباغی درباره درمان شپش می‌گوید: برای درمان شپش سر در کودک، اجبار نیست که موی او کوتاه شود اما اگر آنها را کوتاه کنند، درمان کردن شپش آسان‌تر می‌شود. به هر حال راه‌‌های ساده‌دیگری هم برای درمان شپش وجود دارند.

روش‌های ساده‌برای از بین بردن دشمنان سِمِج!
1- مادران می‌توانند اسپند را آسیاب و پودر کنند، به اندازه 2 تا 3 قاشق غذاخوری از آن را در یک قوری دم کنند، بگذارند کمی سرد شود و سپس همان عصاره دم کرده آن را روی سر بچه بریزند. بعد از آن به همین صورت موهای بچه را شانه بزنند و سپس موهای او را بشورند.
2- اتوی مو ممکن است به دلیل حرارت زیادی که دارد در از بین بردن تخم موثر باشد. اما یادتان باشد که اتو، تخم‌ها را از مو جدا نمی‌کند. همچنین چون پاک کردن اتوی مو سخت است، امکان انتقال آن به دیگران وجود دارد.
3- یک ترفند غیر علمی هم وجود دارد که در مدارس بسیار موثر بود و نتایج خوبی مشاهده کردیم. آن هم این است که در فاصله بین دو بار شامپو زدن (شامپوی مخصوص شپش سر)، مادران سس مایونز ساده به سر بچه بمالند. سس مایونز ساده باید مانند رنگ مو با مو‌های کودک مخلوط شود سپس یک کلاه یا کیسه پلاستیکی روی سرش می‌گذارند تا چند ساعت به همان صورت بماند. این سس با روغن و سرکه‌ای که دارد باعث لغزندگی رِشک‌ها می‌شود. اما بهتر است مادران این کار را شب انجام دهند و تا صبح این ماده روی سر بچه بماند سپس صبح  با حوصله مو‌های بچه را شانه کنند. همچنین بهتر است روزی این کار را انجام دهند که کودک در خانه باشد و به مدرسه نرود.

از بین بردن شپش سر,شپش سر کودکان

اتوی مو ممکن است به دلیل حرارت زیادی که دارد در از بین بردن تخم شپش موثر باشد

 

4- لباس‌هایی که کودک در یک یا دو هفته اخیر استفاده کرده، آنها را در کنار لباس‌های دیگران گذاشته و لباس‌های اعضای دیگر خانواده همه باید با آب جوش ضدعفونی شوند یا آنها را در ماشین لباسشویی با حرارت 90 درجه بشویند.
5- اگر بچه عادت دارد با عروسک در تخت بخوابد، لباسی دارد که در آب با حرارت بالا خراب دوام نمی‌آورد و غیر‌قابل استفاده می‌شود یا بالشی که روکش آن جدا نمی‌شود، همه را باید در کیسه‌های زباله رنگی ضخیم بیندازند، سر آن را محکم گره بزنند و به مدت 10 تا 14 روز به همان وضعیت باقی بماند. اگر حشره‌یا تخم شپش در آنها باشد، کشته می‌شود چون اکسیژن ندارد. بعد از این کار، نیازی به شستن این وسایل نیست.

6- همه ملافه‌ها، روکش بالش‌ها و تشک‌ها حتما باید با آب جوش شسته شود. همچنین اگر وعده اول شامپوی مخصوص شپش سر را به سر کودک زده‌اند، دوباره نباید او را در همان رختخواب بخوابانند و حتما ملافه‌ای که استفاده می‌کند باید تازه باشد. مادران باید ملافه‌های قبلی کودک را بشویند و هر شب ملافه‌اش را عوض کنند یا یک روز در میان ملافه‌اش را بشورند تا این دوره تمام شود. چون اگر سر کودک از رِشک و شپش پاک شود اما حشره همچنان در ملافه و بالش باشد، باز هم وارد مو‌های کودک می‌شود و روی سرش تخم می‌گذارد.
7- با آخرین درجه جاروبرقی همه فرش‌ها و مبل‌ها را جارو بکشند و کیسه آن را درون یک پلاستیک بگذارند، در آن را محکم گره بزنند و دور بیندازند. اگر کیسه آن قابل دور انداختن نیست محتویات آن را خالی کنند و کیسه را با آب جوش بشورند.
8- به کودک‌تان آموزش بدهید در مدرسه مقنعه‌اش را با همکلاسی‌اش عوض نکند چون همین کار باعث شیوع شپش در آنها می‌شود.
9- خوابیدن با مو‌های خیس نمی‌تواند باعث ابتلای کودک به شپش باشد چون اگر حشره وجود داشته باشد، چه موهای بچه خیس باشد و چه خشک، روی مو‌های او تخم می‌گذارد. بنابر‌این به جای نگرانی‌های بیهوده، هر هفته به خوبی سر فرزندتان را بررسی کنید.

برچسب ها : از بین بردن شپش سر کودکان،داروی شپش سر چیست،درمان خانگی شپش سر با سرکه،درمان شپش در سر کودک،درمان شپش سر،درمان شپش سر از نظر طب سنتی،درمان شپش سر انسان،درمان شپش سر با اسپند،درمان شپش سر با اسفند،درمان شپش سر با حنا،درمان شپش سر با روغن زيتون،درمان شپش سر با روغن زیتون،درمان شپش سر با سركه،درمان شپش سر با سرکه،درمان شپش سر با سرکه سفید،درمان شپش سر با طب سنتی،درمان شپش سر به روش طب سنتی،درمان شپش سر چیست،درمان شپش سر در بارداری،درمان شپش سر در دوران بارداری،درمان شپش سر در زنان باردار،درمان شپش سر در طب سنتي،درمان شپش سر در طب سنتی،درمان شپش سر در کودکان،درمان شپش سر در کودکان زیر 2 سال،درمان شپش سر در نوزادان،درمان شپش سر زن باردار،درمان شپش سر طب سنتی،درمان شپش سر كودك،درمان شپش سر کودک،درمان شپش سر کودکان،درمان شپش سربا سس مایونز،درمان شپش موی سر انسان،درمان شپش موی سر با سرکه،درمان شپش موی سر در کودکان،درمان شپش موی سر کودکان،درمان شپش+سرکه،درمان قطعی شپش سر در کودکان،درمان قطعی شپش سر کودکان،درمان گیاهی شپش سر در کودکان،درمان گیاهی شپش سر کودکان،راه درمان شپش سر چیست،روش درمان شپش سر با سرکه،سرکه شپش سر،شپش با سرکه،شپش در موی سر انسان،شپش سر،شپش سر از چیست،شپش سر انسان،شپش سر انسانی،شپش سر با سرکه،شپش سر به انگليسي،شپش سر به انگلیسی،شپش سر چه رنگی است،شپش سر چيست،شپش سر چیست،شپش سر در انسان،شپش سر در کودکان،شپش سر درمان،شپش سر درمان گیاهی،شپش سر را چگونه درمان کنیم،شپش سر كودكان،شپش سر کودک،شپش سر کودکان،شپش سر نوزادان،شپش سر و راه درمان،شپش سر و راههای درمان،شپش سر و سرکه،شپش سرکه،شپش سرکه سیب،شپش موی سر انسان،شپش موی سر چیست،شپش موی سر در کودکان،شپش موی سر کودک،شپش موی سر کودکان،شپش و سرکه،عکس شپش در سر انسان،عکس شپش سر انسان،علائم شپش سر چیست،علائم شپش سر در کودکان،علایم شپش سر چیست،علایم شپش سر در کودکان،علت شپش سر چيست،علت شپش سر چیست

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت