ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

8 تصور اشتباه قبل از ازدواج

نویسنده: علی باستانی

8-%d8%aa%d8%b5%d9%88%d8%b1-%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%87-%d9%82%d8%a8%d9%84-%d8%a7%d8%b2-%d8%a7%d8%b2%d8%af%d9%88%d8%a7%d8%ac

 

,قبل ازدواج,ازدواج قبل از اسلام,ازدواج قبل از سربازی,ازدواج قبل از بلوغ,ازدواج قبل از اسلام در ایران,ازدواج قبل از طلاق,مشاوره قبل ازدواج,سوالات قبل ازدواج,آزمایش قبل ازدواج,آزمایشات قبل ازدواج,ازدواج قبل از اسلام در عربستان,انواع ازدواج قبل از اسلام,ازدواج اعراب قبل از اسلام,ازدواج ایرانیان قبل از اسلام,ازدواج در ایران قبل از اسلام,روابط قبل از ازدواج در اسلام,ازدواج موقت قبل از اسلام,مراسم ازدواج قبل از اسلام,ازدواج قبل از خدمت سربازی,ازدواج قبل سربازی,ازدواج قبل سربازی,ازدواج قبل از سن بلوغ,نحوه ازدواج در ایران قبل از اسلام,ازدواج پیش از اسلام در ایران,انواع ازدواج در ایران قبل از اسلام,ازدواج مجدد قبل از طلاق,مشاوره قبل ازدواج رایگان,مشاوره قبل ازدواج آنلاین,مشاوره قبل ازدواج دکتر فرهنگ,مشاوره قبل ازدواج خوب,مشاوره قبل ازدواج چیست,مشاوره قبل ازدواج چگونه است,مشاوره قبل از ازدواج چیست؟,سوالات مشاوره قبل ازدواج,مشاوره دوستی قبل ازدواج,سوالات قبل ازدواج دختر از پسر,سوالات قبل ازدواج از همسر,سوالات قبل ازدواج از دختر,سوالات قبل ازدواج دهنوی,سوال قبل ازدواج,سوالاتی قبل ازدواج,سوالات قبل از ازدواج دهنوی,سوالات مهم قبل ازدواج,آزمایش قبل ازدواج سیگار,آزمایش قبل ازدواج,آزمایش قبل ازدواج چیست ؟,آزمایش قبل ازدواج برای چیست,آزمایشهای قبل ازدواج,آزمایشات قبل ازدواج,آزمایشات قبل ازدواج چیست,آزمایش قبل از ازدواج,ازمایشات قبل ازدواج فامیلی,آزمایشات قبل از ازدواج شامل چیست؟

 

دخترهایی که در استانه ازدواج هستند پرسش های بسیاری در ذهنشان هست که تلاش می کنند پاسخی برای آن ها بیابند و تصوراتی که بسیاری از آن ها می تواند اشتباه باشد.
عوضش می کنم
یکی از اشتباه هایی که بسیاری از دختران قبل از ازدواج مرتکب می شوند، اصرار به تغییر شخصیت طرف مقابل است. آنها فکر می کنند قبل از شروع زندگی باید به اصطلاح گربه را دم حجله کشت و برای این کار تلاش می کنند همسر آینده شان را با دعوا، قهر، خواهش و هر راه دیگری که می دانند عوض کرده و شبیه تصویر ذهنی خود کنند. آنها فکر می کنند هم شکل بودن و هم رنگ بودن، تضمینی برای ازدواج موفق است، اما اشتباه می کنند. اگر شما هم چنین فکری را در سر دارید، نباید فراموش کنید که شما و همسرتان، از دو خانواده و دو فرهنگ متفاوت هستید و هرگز نمی توانید دنیا را از یک دریچه ببینید. هر یک از شما تجربه ها و باورهای متفاوتی دارید و تا زمانی که در تعارض با هم قرار نگیرید و از این باورها چماقی برای کوبیدن هم نسازید، تهدیدی متوجه شما نخواهدبود.
 باید برای هم بمیریم
عاشق شدن، هیجان انگیزترین بخش زندگی است؛ بخشی که می تواند یک زندگی مشترک را لذت بخش تر کند، اما گمان نکنید برای داشتن یک زندگی عاشقانه، نیاز به یک زندگی افسانه ای دارید، درست است که باید خواستگارتان را دوست داشته باشید اما عشق آنقدر ساده نیست که در هر شرایطی سر و کله اش پیدا شود. اگر یک دوره نامزدی کوتاه را گذرانده اید و احساس می کنید بی اندازه عاشق هستید، باید بگوییم که بیشتر از عشق درگیر هیجان شده اید، چیزی که می تواند چنین حدی از علاقه را به وجود بیاورد، موضوعات ساده یک نامزدی کوتاه مدت نیست، بلکه حمایت و درکی است که در موقعیت های پیچیده تر زندگی می بینید و باعث می شود که هر روز، بیشتر حس کنید که این مرد، همان مرد رویاهای شماست. همان یک نفری که برای شما به دنیا آمده و امروز کنارتان است.
 8 تصور اشتباه قبل از ازدواج
عشق با گذشت زمان تمام می شود؟
بعضی ها فکر می کنند گذشت زمان می تواند عشق را محو کند و به همین دلیل تن به ازدواج با کسی می دهند که هیچ علاقه یا کششی نسبت به او ندارند، اما اگر شما یک عاشق واقعی باشید و برای این موضوع هزار و یک دلیل داشته باشید، آنچه با گذشت زمان از زندگی شما بیرون می رود، عشق نیست بلکه هیجان و ساده انگاری ای است که ممکن است در ماه های اول رابطه، شما را شجاع تر و ماجراجوتر کند و به شما این حس را بدهد که تنها عاشق روی زمین هستید، اما کنار رفتن پرده هیجان از این حس، موضوعی نیست که برای آن سوگوار باشید.
یک عشق واقعی می تواند با آرامش و روزمرگی هم همراه شود. در چنین شرایطی شما از همسرتان فاصله نگرفته اید، بلکه به مراحل بالاتری از دوست داشتن رسیده اید که با آرامش بیشتر و هیجان کمتر همراه است.

یک زندگی موفق، زندگی بدون بحث!

بسیاری از زوج ها، بحث و دعوا را نقطه پایانی خوشبختی می دانند. خیلی از آنها به دلیل چنین تفکری اختلاف نظرشان را در دل شان نگه می دارند و می خواهند با سکوت شان جلوی بحث را بگیرند، اما نباید فراموش کنید که ترس از دعوا، نشانه خوشبختی شما نیست. یک زوج خوشبخت می توانند اختلاف شان را به راحتی با هم در میان بگذارند و حتی برای موضوعاتی که ارزش حیاتی برایشان دارد، بجنگند و پیروز شوند. یک زوج ایده آل روی یک خط صاف پرلبخند زندگی نمی کنند. آنها به اختلاف نظر هم بر می خورند و گاهی از هم دلخور می شوند، اما تفاوت شان با دیگران این است که با هوشمندی از پس چنین مسائلی بر می آیند و به جای دلخوری های بی مورد، از این بحث ها درس می گیرند.

مسئولیت اداره زندگی به عهده مرد است!

دوره و زمانه عوض شده. درست است که هنوز هم در بسیاری از خانواده ها، مسئولیت های مالی و بسیاری وظیفه های دیگر بر عهده مردان است، اما این موضوع نباید باعث شود که با بی خیالی خودتان را به حاشیه ببرید و فقط ناظر تلاش های او باشید. اگر می خواهید زندگی موفق و آرامی داشته باشید، از همان اول سنگ ها را وا بکنید و مسئولیت ها را تقسیم کنید. این تقسیم بندی را می توانید براساس علایق و توانایی هایتان انجام دهید.
اگر همسر شما آشپز بهتری است و شما درآمد بیشتری دارید، می توانید کلیشه ها را کنار بگذارید و هر کدام سهم بیشتری از کاری که در آن توانمندتر هستید برعهده بگیرید. قرار نیست شما مثل والدین تان زندگی کنید، بلکه می توانید با تفاهم و بدون ترس از قضاوت دیگران، در همه بخش های این زندگی سهیم شوید و تنها برای آرامش بیشتر و کمتر کردن تنش ها تلاش کنید.

خودم را دوست دارد نه جسمم را

اگر از آن دسته زن هایی هستید که گمان می کنید ارتباط زناشویی، در آخرین ردیف اولویت های زندگی مشترک است، در اشتباه هستید. گمان نکنید مردی که عاشق تان است، به جسم شما نیازی ندارد و تنها به تفکرات و کلام شما اهمیت می دهد. ازدواج، راهی مشروع و پسندیده برای برقراری یک رابطه سالم جسمانی هم هست. حق شما و همسرتان است که از چنین رابطه ای بهره ببرید و با کمک آن پایه های زندگی تان را محکم تر کنید. اگر شما می خواهید زندگی مشترک موفقی داشته باشید، باید به همه ابعاد یک رابطه توجه کنید و هیچ بعدی را فدای دیگری نکنید.

 به خاطر من هر کاری می کند

درست است که عشق قدرت می آورد، اما قرار نیست که از مرد زندگی تان، به گناه عاشق شدن، یک فرد ضعیف و زیردست بسازید. بسیاری از زن ها گمان می کنند اگر مردی عاشق شان باشد، به خاطر آنها همه پل های پشت سرش را خراب می کند و به هیچ چیز دیگری جز فرد مورد علاقه اش توجه نمی کند. بیشتر زن ها با چنین تفکری، همسرشان را در معرض آزمایش های سخت قرار می دهند و به او می گویند اگر مرا دوست داری، باید هرچه را که می خواهیم، انجام دهی، اما واقعیت این است که چنین مردی، یک مرد عاشق نیست؛ بلکه فردی ضعیف، بی پناه و منفعل است. یک عاشق واقعی هرگز به خاطر حسش از اصول و منطقش نمی گذرد، بلکه سعی می کند حسش را با عقلانیت همراه کند و از این راه به پیشرفت بهتر آن کمک می کند.

 مردها، ارزش حمایت را نمی فهمند

نمی گوییم که همه مردهای جهان، آن قدر منطق و انصاف دارند که همه حمایت ها و کمک هایتان را درک کنند و همیشه آنها را در ذهن داشته باشند، اما می گوییم اگر با مردی شایسته ازدواج کرده باشید، می توانید مطمئن باشید که او کوچک ترین همدلی های شما را می بیند و همیشه آنها را در ذهنش نگه می دارد. مردها خیلی راحت تفاوت شما با زنان دیگر را می بینند و بیشتر وقت ها شما را با زنان دیگر مقایسه می کنند. اگر می خواهید در زندگی مشترک تان موفق باشید،
به آدم های اطراف تان خوب نگاه کنید. چه خصوصیاتی در زنان دیگر وجود دارد که همسرتان از آنها بیزار است و چه ویژگی هایی را در زنان دیگر تحسین می کند؟ مطمئن باشید اگر آن خصوصیات منفی را حذف کنید و چند قدم به آن ویژگی های تحسین شدنی نزدیک تر شوید، همسرتان حتما قدر شما و تلاش های تان را می داند و شما و زنان دیگر را به یک چشم نمی بیند.
برچسب ها : آزمايش قبل از ازدواج،آزمايش قبل ازدواج،آزمايشات قبل ازدواج،آزمایش قبل ازدواج،آزمایش قبل ازدواج برای چیست،آزمایش قبل ازدواج چیست ؟،آزمایش قبل ازدواج سیگار،آزمایشات قبل از ازدواج شامل چیست؟،آزمایشات قبل ازدواج،آزمایشات قبل ازدواج چیست،آزمایشهای قبل ازدواج،ازدواج اعراب قبل از اسلام،ازدواج ایرانیان قبل از اسلام،ازدواج پیش از اسلام در ایران،ازدواج در ايران قبل از اسلام،ازدواج قبل از اسلام،ازدواج قبل از اسلام در ایران،ازدواج قبل از اسلام در عربستان،ازدواج قبل از بلوغ،ازدواج قبل از خدمت سربازی،ازدواج قبل از سربازی،ازدواج قبل از سن بلوغ،ازدواج قبل از طلاق،ازدواج قبل سربازي،ازدواج قبل سربازی،ازدواج مجدد قبل از طلاق،ازدواج موقت قبل از اسلام،ازمایشات قبل ازدواج فامیلی،انواع ازدواج در ایران قبل از اسلام،انواع ازدواج قبل از اسلام،روابط قبل از ازدواج در اسلام،سوال قبل ازدواج،سوالات قبل از ازدواج دهنوی،سوالات قبل ازدواج،سوالات قبل ازدواج از دختر،سوالات قبل ازدواج از همسر،سوالات قبل ازدواج دختر از پسر،سوالات قبل ازدواج دهنوی،سوالات مشاوره قبل ازدواج،سوالات مهم قبل ازدواج،سوالاتی قبل ازدواج،قبل ازدواج،مراسم ازدواج قبل از اسلام،مشاوره دوستی قبل ازدواج،مشاوره قبل از ازدواج چیست؟،مشاوره قبل ازدواج،مشاوره قبل ازدواج آنلاین،مشاوره قبل ازدواج چگونه است،مشاوره قبل ازدواج چیست،مشاوره قبل ازدواج خوب،مشاوره قبل ازدواج دکتر فرهنگ،مشاوره قبل ازدواج رایگان،نحوه ازدواج در ایران قبل از اسلام

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت