ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

7 اشتباه در میوه خوردن

نویسنده: احمد اعجازی

7 اشتباه در میوه خوردن

,میوه خوردن بعد از غذا,خوردن میوه پس از غذا,خوردن میوه پس از غذا,میوه خوردن بعد غذا,مضرات خوردن میوه بعد از غذا,عوارض خوردن میوه بعد از غذا,آیا خوردن میوه بعد از غذا,آیا خوردن میوه بعد از غذا مضر است؟,خوردن میوه بلافاصله بعد از غذا,عوارض خوردن میوه بعد از غذا,میوه خوردن ناشتا,خوردن میوه ناشتا,خوردن میوه صبح ناشتا,خوردن میوه صبح ناشتا,فواید خوردن میوه ناشتا,خواص خوردن میوه ناشتا,خوردن میوه در ناشتا,خوردن میوه در صبح ناشتا,خوردن میوه ناشتا در بارداری,خوردن میوه ناشتا برای لاغری,میوه خوردن در خواب,میوه خوردن در خواب,میوه خوردن مرده در خواب,تعبیر خوردن میوه در خواب,دیدن خوردن میوه در خواب,تعبیر خواب میوه خوردن در باغ,تعبیر خوردن میوه به در خواب,خوردن میوه شیرین در خواب,خوردن میوه خرمالو در خواب,تعبیر دیدن میوه خوردن در خواب,میوه خوردن در شب,میوه خوردن در شب,فواید خوردن میوه در شب,مضرات خوردن میوه در شب,خوردن میوه در آخر شب,خوردن میوه شب,ایا خوردن میوه در شب باعث چاقی میشود,میوه خوردن بعد از ورزش,خوردن میوه بعد از ورزش,میوه خوردن در بارداری,میوه خوردن در دوران بارداری,خوردن میوه در بارداری,خوردن میوه به در بارداری,خوردن میوه زیاد در بارداری,خوردن میوه کنار در بارداری,خوردن میوه خشک در بارداری,فواید خوردن میوه در بارداری,خوردن میوه در زمان بارداری,خوردن میوه انبه در بارداری,میوه خوردن کودکان,خوردن میوه برای کودکان,میوه خوردن کودک,خوردن میوه در کودکان,میوه خوردن در صبح,میوه خوردن در صبح,میوه خوردن در صبحانه,خوردن میوه در صبحانه,خوردن میوه در صبح باعث لاغری میشود,فواید خوردن میوه در صبحانه,فواید خوردن میوه در صبح,فواید خوردن میوه در صبح,خواص خوردن میوه در صبح,نحوه میوه خوردن,نحوه خوردن میوه آووکادو,نحوه خوردن میوه کاکتوس,نحوه خوردن میوه بلوط,نحوه خوردن میوه به در بارداری,نحوه خوردن میوه کاکتوس,نحوه خوردن میوه به,روش میوه خوردن,روش خوردن میوه کاکتوس,روش خوردن میوه آووکادو,طرز خوردن میوه آووکادو,نحوه مصرف میوه آووکادو,طریقه خوردن میوه آووکادو,نحوه مصرف میوه آواکادو,طریقه خوردن میوه کاکتوس,نحوه مصرف میوه کاکتوس,طرز خوردن میوه کاکتوس,روش خوردن میوه کاکتوس,طرز خوردن میوه ی کاکتوس,طرز خوردن میوه بلوط,طریقه خوردن میوه بلوط,طریقه خوردن میوه شاه بلوط,روش خوردن میوه بلوط,نحوه مصرف میوه بلوط,طرز خوردن میوه شاه بلوط,طرز خوردن میوه کاکتوس,طریقه خوردن میوه کاکتوس,طرز خوردن میوه به,روش خوردن میوه به,روش خوردن میوه به,طریقه خوردن میوه ها,نحوه مصرف میوه به,طریقه خوردن میوه به,طرز خوردن میوه ها,روش خوردن میوه ها,نحوه خوردن میوه انبه,طرز خوردن میوه انبه,روش خوردن میوه انبه,طریقه خوردن میوه انبه,نحوه مصرف میوه انبه,نحوه خوردن میوه دراگون,نحوه خوردن میوه اژدها,طرز خوردن میوه اژدها

پوست میوه معمولا بهترین بخش از نظر ویتامین و آنتی اکسیدان است

 

طبیعی است! سالم است! سرشار از فیبر و آنتی اکسیدان های ضد سرطانی است! بله میوه برای سلامتتان مفید است، اما قبل از اینکه میوه را گاز بزنید هشدارهای مهمی هست که باید در نظر بگیرید. در ادامه می خواهیم 7 چیز که باعث می شوند اشتباه میوه بخورید را به شما معرفی کنیم.

 

فکر می کنید همه میوه ها یکسان هستند
چه چیزی آناناس و توت را از یکدیگر متفاوت می کند؟ با اینکه هر دو حاوی ویتامین های مفید برای بدن هستند ( آناناس منبعی غنی از فولات و ویتامین B6 و توت نیز سرشار از فیبر و ویتامین C است ) اما مقدار متفاوتی کربوهیدرات قند و فیبر در خود دارند. بهترین میوه ها مقدار زیادی پلی فنل ( ماده شیمیایی که با التهاب مبارزه می کند ) در خود دارند و شاخص گلیسمی شان نیز پایین است. شاخص گلیسمی نشان می دهد که یک غذا چقدر سریع می تواند قند خونتان را افزایش دهد. میوه هایی که شاخص گلیسمی پایین دارند انتخاب های بهتری هستند چون آرام تر هضم می شوند، بنابراین باعث افزایش ناگهانی قند خونتان نمی شوند و کمکتان می کنند برای مدت زمان بیشتری سیر بمانید.

 

توت ها مقدار زیادی پلی فنل دارند و شاخص گلیسمی شان نیز پایین است. به صورت کلی بیشتر میوه هایی که رنگ تیره تری دارند، مانند انگور هایی تیره رنگ در مقایسه با میوه هایی با رنگ روشن مانند موز و ملون ها آنتی اکسیدان بیشتری دارند و در هر وعده میزان قندشان نیز پایین تر است.

 

میزان نامشخصی میوه می خورید
برخی برنامه های کاهش وزن اجازه می دهند هرچقدر دلتان می خواهد میوه و سبزیجات مصرف کنید اما این کار به نظر خیلی هوشمندانه نمی آید. مسلما می توانید مقدار بسیار زیادی سبزیجات غیرنشاسته ای میل کنید اما میوه ها چیزهایی هستند که باید بیشتر حواستان را در موردشان جمع کنید، دلیلش هم گلیسمی بالایی است که بعضی از آنها دارند. از آنجا که طعم میوه ها شیرین و دلچسب است، ممکن است بدون اینکه متوجه شویم پرخوری کنیم. در این حالت قند خون به دلیل گلوکز و کالری بالا می رود و منجر به افزایش وزن می شود.

 

چه مقدار باید میوه بخوریم؟ برای بیشتر افراد بالغ دو فنجان در روز توصیه می شود ولی باز هم این مقدار بسته به سن و سطح تناسب اندام متفاوت است. اگر توت یا میوه هایی استفاده می کنید که برش خورده اند هیچ اشکالی ندارد که از فنجان های اندازه گیری استفاده کنید ( سعی کنید هر وعده یک دوم فنجان باشد ).

 

بر اساس میزان گرسنگی تان انتخاب متفاوتی نمی کنید
صدای شکمتان درآمده و هنوز چند ساعتی تا آماده شدن غذا باقی است؟ یا فقط دوست دارید چیزی بخورید که هوستان به شیرینی را فرو بنشاند؟ قبل از اینکه بخواهید چیزی انتخاب کنید ابتدا این مورد را برای خود روشن کنید. برای مثال یک سیب بزرگ 120 کالری دارد اما یک سیب کوچک فقط 53 کالری. همچنین هنگام انتخاب یک سیب را هرگز در اندازه با یک پرتقال مقایسه نکنی. کالری یک پرتقال بزرگ در واقع برابر است با کالری یک سیب کوچک.

 

میوه را به تنهایی می خورید
با اینکه یک قطعه میوه از یک قطعه شکلات شیرین بهتر است اما همچنان پتانسیلش را دارد که قند خونتان را بالا ببرد و سپس باعث سقوط آن شود. میوه را با مقداری پروتئین ترکیب کنید ، مثلا مقداری پنیر یا کره بادام زمینی این کار باعث می شود میوه باعث فراز و فرود ناگهانی در قند خونتان نشود. میوه باعث افزایش سطح انسولین و پروتئین باعث بالا رفتن هورمون گلوکاگون می شود. این دو هورمون برای ثابت نگه داشتن سطح قند خون با یکدیگر کار می کنند.

مخصوصا اگر دیابت یا پیش دیابت دارید خوردن پروتئین به همراه میوه بسیار با اهمیت می شود. در غیر این صورت ممکن است علائم بالا رفتن قند خون از جمله افزایش ضربان قلب را تجربه کنید.

 

میوه ارگانیک نمی خرید
بله هزینه اش بیشتر می شود اما بسیاری از متخصصان بر این عقیده هستند که ارزشش را دارد ،حداقل در مورد بعضی از انواع میوه. متخصصان توصیه می کنند انواع سیب، انگور و دیگر میوه هایی که زیاد از آفت کش ها در آنها استفاده می شود را به صورت ارگانیک خریداری کنید. این کار باعث می شود کمتر در معرض آفت کش ها قرار بگیرید و همچنین ممکن است مواد مغذی بیشتری دریافت کنید.

 

پوست میوه را نمی خورید
پوست میوه معمولا بهترین بخش از نظر ویتامین و آنتی اکسیدان است، برای مثال پوست سیب سرشار است از ویتامین C، فیبر و ویتامین A. تحقیقات همچنین نشان داده پوست سیب می تواند از چاقی جلوگیری کند و خواص ضد سرطانی نیز دارد.

 

میوه ها را نمی خورید، می نوشید
آب میوه دارای قطعات حاوی فیبر میوه نیست. فیبر از آزاد شدن سریع گلوکز در خون جلوگیری می کند بنابراین وجودش بسیار مهم است. بهتر است همیشه میوه را به صورت کامل میل کنید و یا حداقل به صورت اسموتی ( تا پروتئین داشته باشد ) . میوه های خشک نیز همینطور هستند، درست مانند آب میوه ممکن است در خوردنشان زیاده روی کنید.
منبع: kermany.com

برچسب ها : آیا خوردن میوه بعد از غذا،آیا خوردن میوه بعد از غذا مضر است؟،ایا خوردن میوه در شب باعث چاقی میشود،تعبير خوردن ميوه در خواب،تعبیر خواب میوه خوردن در باغ،تعبیر خوردن میوه به در خواب،تعبیر دیدن میوه خوردن در خواب،خواص خوردن میوه در صبح،خواص خوردن میوه ناشتا،خوردن ميوه بعد از ورزش،خوردن ميوه پس از غذا،خوردن ميوه در بارداري،خوردن ميوه در صبحانه،خوردن ميوه صبح ناشتا،خوردن ميوه ناشتا،خوردن میوه انبه در بارداری،خوردن میوه برای کودکان،خوردن میوه بلافاصله بعد از غذا،خوردن میوه به در بارداری،خوردن میوه پس از غذا،خوردن میوه خرمالو در خواب،خوردن میوه خشک در بارداری،خوردن میوه در آخر شب،خوردن میوه در زمان بارداری،خوردن میوه در صبح باعث لاغری میشود،خوردن میوه در صبح ناشتا،خوردن میوه در کودکان،خوردن میوه در ناشتا،خوردن میوه زیاد در بارداری،خوردن میوه شب،خوردن میوه شیرین در خواب،خوردن میوه صبح ناشتا،خوردن میوه کنار در بارداری،خوردن میوه ناشتا برای لاغری،خوردن میوه ناشتا در بارداری،دیدن خوردن میوه در خواب،روش خوردن ميوه به،روش خوردن ميوه كاكتوس،روش خوردن میوه آووکادو،روش خوردن میوه انبه،روش خوردن میوه بلوط،روش خوردن میوه به،روش خوردن میوه کاکتوس،روش خوردن میوه ها،روش میوه خوردن،طرز خوردن ميوه كاكتوس،طرز خوردن میوه آووکادو،طرز خوردن میوه اژدها،طرز خوردن میوه انبه،طرز خوردن میوه بلوط،طرز خوردن میوه به،طرز خوردن میوه شاه بلوط،طرز خوردن میوه کاکتوس،طرز خوردن میوه ها،طرز خوردن میوه ی کاکتوس،طريقه خوردن ميوه كاكتوس،طریقه خوردن میوه آووکادو،طریقه خوردن میوه انبه،طریقه خوردن میوه بلوط،طریقه خوردن میوه به،طریقه خوردن میوه شاه بلوط،طریقه خوردن میوه کاکتوس،طریقه خوردن میوه ها،عوارض خوردن ميوه بعد از غذا،عوارض خوردن میوه بعد از غذا،فوايد خوردن ميوه در صبح،فواید خوردن میوه در بارداری،فواید خوردن میوه در شب،فواید خوردن میوه در صبح،فواید خوردن میوه در صبحانه،فواید خوردن میوه ناشتا،مضرات خوردن میوه بعد از غذا،مضرات خوردن میوه در شب،ميوه خوردن در خواب،ميوه خوردن در شب،ميوه خوردن در صبح،میوه خوردن بعد از غذا،میوه خوردن بعد از ورزش،میوه خوردن بعد غذا،میوه خوردن در بارداری،میوه خوردن در خواب،میوه خوردن در دوران بارداری،میوه خوردن در شب،میوه خوردن در صبح،میوه خوردن در صبحانه،میوه خوردن کودک،میوه خوردن کودکان،میوه خوردن مرده در خواب،میوه خوردن ناشتا،نحوه خوردن ميوه كاكتوس،نحوه خوردن میوه آووکادو،نحوه خوردن میوه اژدها،نحوه خوردن میوه انبه،نحوه خوردن میوه بلوط،نحوه خوردن میوه به،نحوه خوردن میوه به در بارداری،نحوه خوردن میوه دراگون،نحوه خوردن میوه کاکتوس،نحوه مصرف میوه آواکادو،نحوه مصرف میوه آووکادو،نحوه مصرف میوه انبه،نحوه مصرف میوه بلوط،نحوه مصرف میوه به،نحوه مصرف میوه کاکتوس،نحوه میوه خوردن

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت