ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

6 قدم برای بهتر درس خواندن

نویسنده: علی باستانی

6-%d9%82%d8%af%d9%85-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1-%d8%af%d8%b1%d8%b3-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%af%d9%86

 

,بهتر درس خواندن,روش بهتر درس خواندن,راهای بهتر درس خواندن,راهکارهای بهتر درس خواندن,آموزش بهتر درس خواندن,راه بهتر درس خواندن,برای بهتر درس خواندن چه کنم؟,چگونگی بهتر درس خواندن,نحوه بهتر درس خواندن,راهی برای بهتر درس خواندن,روشهای بهتر درس خواندن,روش خوب برای درس خواندن,روش هایی برای بهتر درس خواندن,روش های برای بهتر درس خواندن,نحوه ی بهتر درس خواندن,بهتر ن روش درس خواندن,راههای بهتر درس خواندن,راهای خوب درس خواندن,راههای خوب درس خواندن,راهایی برای بهتر درس خواندن,راهکارهایی برای بهتر درس خواندن,راهکارهایی برای خوب درس خواندن,راهکار بهتر درس خواندن,راهکارهای خوب درس خواندن,آموزش خوب درس خواندن,راه خوب درس خواندن,راه های بهتر درس خواندن,راه های بهتر درس خواندن,راه های خوب درس خواندن,راه هایی برای بهتر درس خواندن,راه های برای بهتر درس خواندن,راه حل خوب درس خواندن,چند راه برای بهتر درس خواندن,راه های بهتر درس خواندن برای کنکور,چگونگی خوب درس خواندن,نحوه خوب درس خواندن,راهی برای بهتر درس خواندن,راه هایی برای خوب درس خواندن

 

یادتان می‌آید که چطور دوچرخه‌‌سواری را یاد گرفتید؟ احتمالاً یک نفر چند درس به شما داد و یک عالمه تمرین کردید تا یاد بگیرید. اینکه یاد بگیرید چطور درس بخوانید هم همینطور است. هیچکس وقتی به دنیا می‌آید درس خواندن را بلد نیست. باید چند مهارت درس خواندن را یاد بگیرید و آنها را تمرین کنید.
چرا باید روی مهارت‌های درس خواندنتان کار کنید؟ چون درس خواندن و یاد گرفتن درس‌ها برایتان راحت‌تر می‌شود، نمره‌های بهتری می‌گیرید و راحت‌تر وارد دوران راهنمایی و دبیرستان می‌شوید.

اینجا شش قدم برای بهتر درس خواندن برایتان معرفی می‌کنیم:

1. در کلاس حواستان را حسابی جمع کنید.
2. خوب یادداشت‌برداری کنید.
3. برای امتحان‌ها و پروژه‌ها از قبل برنامه‌ریزی کنید.
4. اگر کارهای زیادی برای انجام دادن دارید، آنها را تقسیم‌بندی کنید.
5. اگر خسته شدید کمک بگیرید.
6. شب‌ها خوب بخوابید.

1. توجه کنید: خوب درس خواندن از کلاس درس شروع می‌شود.

  
آیا می‌دانستید که حتی قبل از اینکه درس خواندن را شروع کنید، آن را شروع کرده بوده‌اید؟ منظورمان این است که وقتی در کلاس حواستان را جمع می‌کنید و از نکته‌ها خوب یادداشت‌برداری می‌کنید، درس خواندن و یاد گرفتنتان شروع شده است.
آیا برای توجه کردن در کلاس مشکل دارید؟ آیا کنار کسی می‌نشینید که بلند حرف می‌زند؟ آیا دیدن تخته کلاس برایتان سخت است؟ دقت کنید که حتماً جای خوب و راحتی بنشینید و حواستان حسابی به معلم باشد. هر مشکلی که برایتان سر کلاس پیش آمد که باعث شد نتوانید خوب توجه کنید به معلم یا والدینتان اطلاع دهید.
2. یادداشت‌برداری خوب = درس خواندن راحت‌تر

نمی‌دانید چطور باید نکته‌برداری کنید؟ با نوشتن نکته‌های مهمی که معلم سر کلاس می‌گوید یا روی تخته می‌نویسد شروع کنید. سعی کنید نوشته‌هایتان خوب و خوش‌خط باشد تا بعداً برای خواندن آنها دچار مشکل نشوید. سعی کنید یادداشت‌ها، امتحان‌ها و جزوه‌هایتان را موضوع‌بندی کرده و مرتب نگه دارید.

3. از قبل برنامه‌ریزی کنید.

اینکه تا سه‌شنبه شب صبر کنید تا برای امتحانی که روز چهارشنبه دارید درس بخوانید اصلاً فکر خوبی نیست. اینکار باعث می‌شود نتوانید همه تلاشتان را بکنید. همه ما بعضی وقت‌ها تنبلی می‌کنیم. یکی از بهترین راه‌ها برای اینکه مطمئن شوید این اتفاق برای شما نمی‌افتد این است که از قبل برنامه‌ریزی کنید.

یک تقویم خوشکل بخرید و تاریخ امتحان‌ها و پروژه‌ها و تکالیفتان را روی آن علامت بزنید. بعد می‌توانید برنامه‌‌ریزی کنید که برای هرکدام چه مدت وقت بگذارید.

4. کارها را تقسیم‌بندی کنید.

وقتی درس‌های زیادی دارید که باید بخوانید، می‌توانید آنها را تقسیم‌بندی کنید. مثلاً فکر کنید که از 20 لغت امتحان دیکته دارید. به جای اینکه به همه کلمه‌ها یکدفعه‌ای فکر کنید، سعی کنید آنها را به دسته‌های 5 تایی تقسیم کنید و هر شب روی یک دسته آنها کار کنید.

اگر چیزی را در اولین تلاشتان به یاد نداشتید نگران نشوید. تمرین برای همین است. هرچه روزهای بیشتری را برای دوره کردن چیزی وقت بگذارید، بهتر برایتان جا می‌افتد.
یک راه دیگر برای تقسیم‌بندی این است که سعی کنید به طور مرتب و همیشگی درس بخوانید و نه فقط شب امتحان. می‌توانید جزوه‌ها و کتاب‌هایتان را مدام مرور کنید.

 6 قدم برای بهتر درس خواندن
هرشب چقدر باید درس بخوانید؟ معلمتان می‌توانید در این زمینه کمکتان کند. بعضی از مغزها می‌توانند فقط برای 45 دقیقه تمرکز کنند. پس اگر مدتی است که روی چیزی تمرکز کرده‌اید و درس خوانده‌اید و دیگر تمرکز روی آن برایتان سخت شده، سعی کنید یک وقفه ایجاد کنید، کمی دور خانه قدم بزنید و باز سر درستان برگردید. فقط باید با وسوسه تماشای تلویزیون یا دست از درس خواندن کشیدن مبارزه کنید.

5. کمک بگیرید.

اگر درس را متوجه نشوید، نمی‌توانید خوب درس بخوانید. اگر درسی را هرچه می‌خوانید نمی‌فهمید از معلمتان بخواهید که برایتان توضیح دهد. با نگاه کردن به جزوه‌هایتان متوجه می‌شوید که درسی را می‌فهمید یا نه. اگر نفهمیدید حتماً از معلم بخواهید که آن را دوباره برایتان توضیح دهد. اگر وقتی در خانه هستید در درسی اشکال داشتید هم می‌توانید از پدر یا مادرتان بخواهید که کمکتان کنند.

6. خوب بخوابید.

فردا امتحان دارید و برنامه درس خواندتان را هم دنبال کرده‌اید. اما یکدفعه یک چیزی را به یاد نمی‌آورید، حتی اینکه 2 + 2 چند می‌شود! نترسید. مغزتان برای اینکه اطلاعاتی که به آن داده‌اید را هضم کند به زمان نیاز دارد. سعی کنید شب خوب بخوابید و خواهید دید که صبح که از خواب بیدار شدید همه چیز را دوباره به یاد آورده‌اید.
6 قدم برای بهتر درس خواندن
برچسب ها : آموزش بهتر درس خواندن،آموزش خوب درس خواندن،برای بهتر درس خواندن چه کنم؟،بهتر درس خواندن،بهتر ن روش درس خواندن،چگونگی بهتر درس خواندن،چگونگی خوب درس خواندن،چند راه برای بهتر درس خواندن،راه بهتر درس خواندن،راه حل خوب درس خواندن،راه خوب درس خواندن،راه هاي بهتر درس خواندن،راه های برای بهتر درس خواندن،راه های بهتر درس خواندن،راه های بهتر درس خواندن برای کنکور،راه های خوب درس خواندن،راه هایی برای بهتر درس خواندن،راه هایی برای خوب درس خواندن،راهای بهتر درس خواندن،راهای خوب درس خواندن،راهایی برای بهتر درس خواندن،راهکار بهتر درس خواندن،راهکارهای بهتر درس خواندن،راهکارهای خوب درس خواندن،راهکارهایی برای بهتر درس خواندن،راهکارهایی برای خوب درس خواندن،راههای بهتر درس خواندن،راههای خوب درس خواندن،راهي براي بهتر درس خواندن،راهی برای بهتر درس خواندن،روش بهتر درس خواندن،روش خوب برای درس خواندن،روش های برای بهتر درس خواندن،روش هایی برای بهتر درس خواندن،روشهای بهتر درس خواندن،نحوه بهتر درس خواندن،نحوه خوب درس خواندن،نحوه ی بهتر درس خواندن

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت