ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

6 اثر مخرب استرس بر آدمی

نویسنده: علی باستانی

6 اثر مخرب استرس بر آدمی

 

اثر استرس بر بدن,اثر نامطلوب استرس بر بدن,اثر استرس روی بدن,اثر استرس در بدن,اثر استرس بر پریود,اثر استرس بر قاعدگی,اثر استرس بر معده,اثر استرس بر زخم معده,اثر استرس بر روی معده,اثر استرس بر پوست,اثر استرس بر پوست صورت,اثر استرس روی پوست,اثر استرس بر فشار خون,اثر استرس بر بارداری,اثر استرس بر جنین,عوارض استرس بارداری,اثر استرس بر جنین,اثر استرس بر بدن,اثر استرس بر پریود,اثر استرس بر معده,اثر استرس بر پوست,اثر استرس بر فشار خون,اثر استرس بر بارداری,اثر استرس,اثر استرس بر قلب,اثر استرس بر مغز,اثر استرس بر قلب,اثر استرس بر روی قلب,اثر استرس روی قلب,اثر استرس بر مغزاسترسانگ,استرسانگ موزیک ویدئو,استر سانگ 41,استرسانگ 32,استرسانگ 58,استرسانگ 57,استرسانگ 28,استرسانگ 47,استرسانگ 42,استر سانگ 37,استرس چیست,استرس چیست+pdf,استرس چیست ویکی پدیا,استرس چیست قسمت اول,استرس چیست همشهری,استرس بار چیست,استرس اکسیداتیو چیست؟,استرس شغلی چیست,علت استرس چیست,مدیریت استرس چیست,استرس شغلی,استرس شغلی چیست,استرس شغلی pdf,استرس شغلی پرستاران,استرس شغلی معلمان,استرس شغلی و مدیریت آن,استرس شغلی در پرستاران,استرس شغلی ppt,استرس شغلی doc,استرس شغلی مقاله,استرس بار,استرس بار 206,استرس بار پراید,استرس بارداری,استرس بار سمند,استرس بار 405,استرس بار hp design,استرس بارداری,استرس بار hp,استرس بار اچ پی دیزاین,استرس اکسیداتیو,استرس اکسیداتیو چیست؟,استرس اکسیداتیو+pdf,استرس اکسیداتیو و دیابت,استرس اکسیداتیو در گیاهان,استرس اکسیداتیو ویکی پدیا,استرس اکسیداتیو ppt,استرس اکسیداتیو در دیابت,استرس اکسیداتیوچیست,استرس اکسیداتیو و ورزش,استرس شدید,استرس شدید دارم,استرس شدید در بارداری,استرس شدید در دوران بارداری,استرس شدید درمان,استرس شدید و ریزش مو,استرس شدید و تپش قلب,استرس شدید و درمان,استرس شدید قلب,استرس شدید,استرس و تپش قلب,استرس و تپش قلب شدید,استرس و تپش قلب در بارداری,استرس و ضربان قلب,درمان استرس و تپش قلب,علت استرس و تپش قلب,کاهش استرس و تپش قلب,رفع استرس و تپش قلب,کنترل استرس و تپش قلب,استرس تپش قلب,استرسل,استرسلی بالدموع,استرسلت للدمع,استرسلت للدمع مما رهجها,استرسل المعنى,استرسل ترجمه,استرسل فی الکلام,استرسل معنى,مرادف استرسل,استرس در دوران بارداری,استرس در دوران بارداری,درمان استرس در دوران بارداری,کاهش استرس در دوران بارداری,عوارض استرس در دوران بارداری,استرس شدید در دوران بارداری,تاثیر استرس در دوران بارداری بر روی جنین,استرس زیاد در دوران بارداری,نقش استرس در دوران بارداری,کنترل استرس در دوران بارداری

 

 

استرس کلمه آشنایی است که روزانه بارها و بارها به کار می بریم و هیچ فردی با آن بیگانه نیست. استرس می توانند علاقه و انگیزه ما را برای انجام خیلی از کارها از بین ببرد. استرس واکنش فیزیولوژیک بدن ما در مقابل هر تغییر، تهدید و فشار بیرونی یا درونی است که تعادل روانی ما را بر هم می زند.

امروزه بیشترین استرسی که ما تجربه می کنیم، در ذهن مان به وجود می آید، تغییر شغل، نقل مکان به یک شهر جدید، ازدواج، مرگ نزدیکان و وجود یک بیماری بااهمیت در خانواده از جمله عوامل بیرونی رهاسازی فشار عصبی هستند. جالب آنکه حوادث شادی آور نیز می توانند به همان اندازه وقایع غم بار برای انسان فشارزا باشند. به همین دلیل بد نیست به برخی عوارض استرس به خصوص در محیط کار اشاره کنیم.
گرفتگی عضلات

وقتی استرس دارید، بدن تان به منیزیم احتیاج دارد تا به شل شدن عضلات کمک کند. اگر شما به صورت مداوم استرس دارید، میزان منیزیم بدن تان کم می شود و در نتیجه دچار گرفتگی عضلات خواهید شد. برعکس، وقتی آرامش تان را حفظ کنید، گرفتگی عضلات تان کمتر خواهدشد و یا از بین خواهدرفت.

دور شدن اطرافیان

انسان های شاد، افراد شاد را به سمت زندگی خود جذب می کنند و باعث ایجاد محیطی پرنشاط می شوند. وقتی شما شروع به حفظ آرامش تان می کنید، خوشحال تر خواهید بود که این هم برای خودتان خوب است و هم برای خانواده و دوستان تان. این در حالی است که با استرس به صورت ناخودآگاه اطرافیان تان را از خود دور می کنید.

تاثیر بر درصد موفقیت

وقتی آرام هستید، ذهن تان قادر به پردازش بهتری است، کارهای روزانه را بهتر انجام می دهد و هر روز صبح زمان کمتری را صرف دوش گرفتن، آرایش و درست کردن موهای تان می کنید. زمانی که آشفته حال هستید، حتی حوصله ندارید به درستی لباس بپوشید. باید بدانید اتفاق های ناگوار همیشگی نیستند و وقتی آرامش دارید موفقیت تان در روز بیشتر خواهد بود.

6 اثر مخرب استرس بر آدمی

اعتماد به نفس

یک فرد دارای اعتماد به نفس همیشه مورد توجه دیگران است. وقتی در زندگی تان به صلح و آرامش دست می یابید، از خودتان اعتماد به نفس ساطع می کنید و افرادی که اطراف تان هستند می خواهند بدانند راز موفقیت شما چیست؟

سردرد

سردردها اغلب به دلیل اضطراب ایجاد می شوند. اضطراب، مقدار قابل توجهی استرس را به بدن وارد می کند که می تواند منجر به سردرد شود. وقتی آرامش تان را حفظ می کنید، استرس کمتری به مغز وارد می کنید. اگر مستعد سردرد هستید، این موضوع به شما کمک خواهد کرد که باعث کمتر شدن و یا رفع کلی سردردتان شوید.

6 اثر مخرب استرس بر آدمی

فعالیت های روده ای نامنظم

کمبود منیزیم در بدن باعث ایجاد یبوست می شود. وقتی فعالیت روده شما منظم باشد تاثیر زیادی از همه جهات روی بدن دارد. وقتی تحت استرس قرار می گیرد، فعالیت روده شما نامنظم شده و در نتیجه دچار یبوست خواهید شد.

استرس های عاطفی باعث بروز سندرم روده تحریک پذیر نمی شود اما در فردی که سندرم روده تحریک پذیر دارد استرس می تواند نشانه ها را آغاز کند. درواقع روده می تواند به تمام چیزها مانند غذا، ورزش و هورمون ها واکنش زیاده از حد نشان دهد.

برچسب ها : اثر استرس،اثر استرس بر بارداری،اثر استرس بر بدن،اثر استرس بر پریود،اثر استرس بر پوست،اثر استرس بر پوست صورت،اثر استرس بر جنین،اثر استرس بر روی قلب،اثر استرس بر روی معده،اثر استرس بر زخم معده،اثر استرس بر فشار خون،اثر استرس بر قاعدگی،اثر استرس بر قلب،اثر استرس بر معده،اثر استرس بر مغز،اثر استرس در بدن،اثر استرس روی بدن،اثر استرس روی پوست،اثر استرس روی قلب،اثر نامطلوب استرس بر بدن،استر سانگ 37،استر سانگ 41،استرس اکسیداتیو،استرس اکسیداتیو ppt،استرس اکسیداتیو چیست؟،استرس اکسیداتیو در دیابت،استرس اکسیداتیو در گیاهان،استرس اکسیداتیو و دیابت،استرس اکسیداتیو و ورزش،استرس اکسیداتیو ویکی پدیا،استرس اکسیداتیو+pdf،استرس اکسیداتیوچیست،استرس بار،استرس بار 206،استرس بار 405،استرس بار hp،استرس بار hp design،استرس بار اچ پی دیزاین،استرس بار پراید،استرس بار چیست،استرس بار سمند،استرس بارداري،استرس بارداری،استرس تپش قلب،استرس چیست،استرس چیست قسمت اول،استرس چیست همشهری،استرس چیست ویکی پدیا،استرس چیست+pdf،استرس در دوران بارداري،استرس در دوران بارداری،استرس زیاد در دوران بارداری،استرس شديد،استرس شدید،استرس شدید دارم،استرس شدید در بارداری،استرس شدید در دوران بارداری،استرس شدید درمان،استرس شدید قلب،استرس شدید و تپش قلب،استرس شدید و درمان،استرس شدید و ریزش مو،استرس شغلی،استرس شغلی doc،استرس شغلی pdf،استرس شغلی ppt،استرس شغلی پرستاران،استرس شغلی چیست،استرس شغلی در پرستاران،استرس شغلی معلمان،استرس شغلی مقاله،استرس شغلی و مدیریت آن،استرس و تپش قلب،استرس و تپش قلب در بارداری،استرس و تپش قلب شدید،استرس و ضربان قلب،استرسانگ،استرسانگ 28،استرسانگ 32،استرسانگ 42،استرسانگ 47،استرسانگ 57،استرسانگ 58،استرسانگ موزیک ویدئو،استرسل،استرسل المعنى،استرسل ترجمة،استرسل في الكلام،استرسل معنى،استرسلت للدمع،استرسلت للدمع مما رهجها،استرسلي بالدموع،اعتماد به نفس،تاثیر استرس در دوران بارداری بر روی جنین،تاثیر بر درصد موفقیت،درمان استرس در دوران بارداری،درمان استرس و تپش قلب،دور شدن اطرافیان،رفع استرس و تپش قلب،علت استرس چیست،علت استرس و تپش قلب،عوارض استرس بارداری،عوارض استرس در دوران بارداری،فعالیت های روده ای نامنظم،کاهش استرس در دوران بارداری،کاهش استرس و تپش قلب،کنترل استرس در دوران بارداری،کنترل استرس و تپش قلب،گرفتگی عضلات،مدیریت استرس چیست،مرادف استرسل،نقش استرس در دوران بارداری

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت