ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

41 نفر قربانی قاتل نامرئی در تهران

نویسنده: احمد اعجازی

41 نفر قربانی قاتل نامرئی در تهران

قاتل نامرئی,قاتل نامرئی,قاتل نامرئی در تهرانسر,قاتل نامرئی تهرانسر,قاتل نامرئی در تهران,پیام اضطراری قاتل نامرئی,گاز منواکسید کربن,گاز منوکسید کربن,گاز منو اکسید کربن چیست,گاز منواکسید,گاز منوکسید,گاز منواکسید چیست,عوارض گاز منواکسید کربن,اثرات گاز منواکسید کربن,علائم گاز منواکسید کربن,مسمومیت گاز منواکسید کربن,

تاریخ انتشار : یکشنبه, 31 مرداد 1395

در چهارماه اول امسال 41 نفر قربانی قانل نامرئی در استان تهران شدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، آمار پزشکی قانونی استان تهران نشان می‌دهد که در 4 ماه ابتدایی سال، 41 نفر قربانی مسمومیت با گاز منوکسید کربن شده‌اند.

این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که تعداد فوت ناشی از گاز مونواکسیدکربن 39نفر اعلام شده بود 1/5 درصد افزایش یافته است. 29 نفر مرد و 12 نفر زن بوده اند.

مطابق آمار در کل کشور در 3 ماه ابتدایی سال 164 نفر قربانی قاتل نامرئی شده‌اند که از این تعداد 122 نفر مرد و 42 نفر زن بوده‌اند.

آمارها همچنین نشان می‌دهد که استان تهران و اصفهان بیشترین قربانیان و بوشهر، خوزستان، قم و یزد بدون قربانی کمترین قربانیان را داشته اند.

در سال 94 نیز 626 نفر قربانی مسمومیت با گاز منوکسیدکربن شده اند که 482 نفر مرد و 144 نفر زن بودند.

گاز CO گازیست سمی که از احتراق ناقص کربن به وجود می آید که رنگ و بوی خاصی ندارد و به همین دلیل آنرا قاتل خاموش می نامند.وقتی CO وارد سیستم تنفسی شخصی شود بلافاصله با گلبول های قرمز شخص وارد واکنش شده و باعث می شود تا اکسیژن کمتری به اعضای بدن برسد که اولین عوارض این مساله در ابتدا سوزش چشمها و پس از سپری شدن زمانی بین 1 الی 2 ساعت بسته به غلظت گاز کربن مونواکسید موجود در مکان فرد احساس خواب آلودگی و احساس خستگی مفرط میکند.

در این حالت اعضای بدن گِزگِز کرده و اگر بدن شخص حساس باشد دچار خونریزی بینی می شود. اگر شخص سعی کند سرپا بایستد دچار سرگیجه به همراه حالت تهوع شده و چشمها در این حالت اغلب سیاهی می رود. در ادامه ممکن است شخص دچار بیهوشی شود.

افرادی که در یک فضای سربسته در معرض استنشاق این گاز قرار می‌گیرند ابتدا احساس کرختی و خواب آلودگی می‌کنند و در صورتی که هرچه سریعتر مکان را ترک نکنند و یا هوای تازه تنفس نکنند دچار بیهوشی و در نهایت خفگی می‌شوند.کودکان ، سالمندان ،افراد با سابقه بیماریهای قلبی – ریوی و افراد با مبتلا به بیماری های خونی بیشتر از سایرین دچار عوارض ناشی از مسمومیت با گاز CO میشوند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت