ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

4 راهکار برای پیشگیری از درد زانو

نویسنده: علی باستانی

4 راهکار برای پیشگیری از درد زانو

 

پیشگیری از درد زانو,پیشگیری از درد زانو,ورزشهای پیشگیری از زانو درد,جلوگیری از درد زانو,راههای پیشگیری از درد زانو,پیشگیری درد زانو,راههای پیشگیری از زانو درد,برای جلوگیری از درد زانو,راهای پیشگیری از زانو درد,برای پیشگیری از زانو درد,درد زانو,درد زانو هنگام خم شدن,درد زانو و درمان آن,درد زانو در جوانی,درد زانو بعد از ورزش,درد زانو در کودکان,درد زانو و ساق پا,درد زانو در جوانان,درد زانوی پا,بروکلی خام یا پخته,بروکلی زرد شده,بروکلی خواص,بروکلی چیست,بروکلی ادامز ویکی پدیا,بروکلی در بارداری,بروکلی کلم,بروکلی سالاد,بروکلی سوپ,بروکلی خاصیت,کفش پاشنه کوتاه,کفش پاشنه کوتاه مجلسی,کفش پاشنه کوتاه دخترونه,کفش پاشنه کوتاه دخترانه,کفش پاشنه کوتاه عروس,کفش پاشنه کوتاه شیک,کفش پاشنه کوتاه 2016,کفش پاشنه کوتاه مشکی,کفش پاشنه کوتاه اداری,کفش پاشنه کوتاه زنانه 95,

 

آرتروز زانو یا OA یک بیماری از بین برنده‌ی مفاصل زانو است که در اثر آن مفاصل از بین رفته و استخوان‌ها به یکدیگر ساییده می‌شوند. نتیجه‌ی این‌ها یک التهاب دردناک در زانوهاست.

بروکلی بخورید

به سبزیجات به‌عنوان غذایی لاغر کننده نگاه کنید که مفاصل شما را تقویت می‌کنند. سولفورافان ماده‌ای است که در سبزیجات دیگر مانند کلم و گل‌کلم نیز وجود دارد و میزان آنزیم‌هایی خاص که باعث از بین رفتن غضروف‌ها می‌شوند را کاهش می‌دهد. سولفورافان در بروکلی یخ‌زده دیگر وجود ندارد پس بهتر است از تازه‌ی آن استفاده کنید.

شیر بنوشید

کلسیم موجود در شیر تنها استخوان‌های شما را قوی نمی‌کند بلکه به کند شدن پیشرفت آرتروز در استخوان زنان کمک می‌کند. هرچه زنان شیر بیشتری استفاده کنند تأثیر آن بیشتر است. جایگزین کردن دیگر محصولات لبنی شاید این تأثیر را نداشته باشد: ماست تأثیری بر پوکی استخوان ندارد و پنیر به دلیل چربی اشباع‌شده‌ی زیاد تنها اوضاع را بدتر می‌کند.

پاشنه‌ی کوتاه بپوشید

حتماً می‌دانید با پوشیدن پاشنه‌های بلند شما فشار بیشتری به پاهای خود وارد می‌کنید. اما آیا باخبرید که این پاشنه‌ها می‌توانند باعث آرتروز زانو هم شوند؟ با پوشیدن پاشنه‌های 10 سانتی‌متری میزان فشار وارد بر مفاصل زانو 90 درصد بیشتر از پاشنه‌های 1 سانتی‌متری است. اگر فکر می‌کنید به سراغ پاشنه‌های پهن‌تر بروید زیاد عجله نکنید. شاید پاشنه‌ی پهن‌تر کمک کند به زانو آسیبی وارد نشود اما می‌تواند احتمال چرخش زانو را بالا ببرد. برای سالم بودن بهتر است کفش‌هایی بپوشید که پاشنه‌ی آن کمتر از 5 سانتی‌متر است.

4 راهکار برای پیشگیری از درد زانو

ورزش کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای حفاظت از زانوها این است که مطمئن شوید پاها به شکل صحیحی قرارگرفته‌اند.زمانی که نشسته‌اید دو پا را صاف روی زمین بگذارید. به‌آرامی یک پا را جلوی خود صاف‌کرده و برای 10 ثانیه نگه‌دارید. سپس آن را آرام پایین بیاورید. این کار را برای هر پا ده بار تکرار کنید.

لبه‌ی میز بنشینید. پاها آویزان بوده و از مچ روی‌هم قرار داشته باشند. در همین حالت هر دو پا را جلوی خود بالابرده و صاف کنید.  پایی که بالا است را به سمت پایین فشار دهید و برعکس، با این کار یک فشار ایجاد کنید. برای ده ثانیه این حالت را حفظ کنید. سپس جای پاها را عوض کرده و این کار را برای چهار بار تکرار کنید.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت