ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

2 اسکار 2016: چه اتفاقاتی در هشتاد و هشتمین مراسم اسکار رخ داد

نویسنده: احمد اعجازی

2 اسکار 2016: چه اتفاقاتی در هشتاد و هشتمین مراسم اسکار رخ داد

, اسکار 2016 , اسکار 2016 انیمیشن , اسکار 2016 برندگان , اسکار 2016 تاریخ , اسکار 2016 زمان , اسکار 2016 زمان برگزاری , اسکار 2016 کی برگزار میشه , اسکار 2016 مجری , اسکار 2016 ویکی ,

ساعت ۵ صبح بامداد دوشنبه به وقت تهران، هشتاد و هشتمین مراسم اسکار کار خود را آغاز کرد و در طول یک برنامه سه ساعته، بزرگ‌ترین شب هالیوود به پایان رسید. در این مطلب مروری بر مهم‌ترین اتفاقات این مراسم خواهیم داشت. با زومجی همراه باشید.

بالاخره پس از حدس و گمان‌های فراوان، بامداد امروز تمام برندگان اسکار 2016 مشخص شدند و پرونده هشتاد و هشتمین مراسم جوایز آکادمی موسوم به اسکار بسته شد. ما نیز در زومجی سعی کردیم تا به بهترین شکل این مراسم را برای شما پوشش دهیم. مراسم امسال اسکار، مانند چند سال گذشته، در سالن دالبی تئاتر هالیوود در شهر لوس‌آنجلس برگزار شد. مجری این مراسم سه ساعته ،‌کریس راک، هنرپیشه و کمدین معروف ۵۱ ساله آمریکایی بود. وی پیش از این و در سال ۲۰۰۵ وظیفه اجرای هفتاد و هفتمین مراسم اسکار را بر عهده داشت و با اجرای اسکار غریبه نبود. اما نکات قابل توجه مراسم امسال چه بود؟

صحبت های کریس راک، مجری مراسم اسکار

در ابتدای مراسم کریس راک، سخنرانی‌ای ارائه کرد که واکنش‌های بسیاری را در رسانه‌ها در پی داشت. وی در سخنرانی خود به نبود تنوع در میان نامزدهای امسال اعتراض کرد. او در سخنان خود به اسکار امسال لقب «جوایز مردم سفیدپوست» داد و در ادامه پیشنهاد کرد که اعضای آکادمی باید شاخه جدیدی با نام «بهترین دوست سیاه‌پوست» به مراسم اضافه کنند.

Alicia-Vikander

مهمترین اتفاق پس از سخنان اعتراض آمیز راک، اعطای جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن بود. این جایزه به آلیسیا ویکاندر برای ایفای نقش در فیلم زیبای دختر دانمارکی رسید. وی در این شاخه با رقابت نزدیکی روبه‌رو بود و سخت‌ترین رقیبش کیت وینسلتبود که در فیلم استیو جابز به زیبایی هرچه تمام‌تر ایفای نقش کرده بود. فیلم دختر دانمارکی، در شاخه‌های بهترین طراحی لباس، بهترین طراحی صحنه و بهترین بازیگر مرد نیز نامزد دریافت اسکار بود که نتوانست هیچ‌کدام از این جایزه‌ها را ببرد و با یک اسکار به کار خود پایان داد.

اسکار ۲۰۱۶: مارک رایلنس

پس از ویکاندر، نوبت به یکی از شاخه‌های جذاب امسال یعنی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد رسید. بسیاری فکر می‌کردند که امسال دیگر نوبت سیلوستر استالونه است که به دلیل ایفای نقش در فیلم کرید اولین اسکار بازیگری خود را تصاحب کند اما پیش‌بینی‌ها غلط از آب در آمدند و جایزه به مارک رایلنس به دلیل ایفای نقش در فیلم پل جاسوسان رسید. وی در صحبت‌های خود چنین گفت:

من همیشه عاشق داستان‌ها بوده‌ام؛ آن‌ها را بشنوم، ببینم و قسمتی از آن‌ها باشم.

Ennio-Moricone

یکی از احساسی‌ترین لحظات اسکار امسال زمانی رقم خورد که انیو موریکونه، آهنگساز فوق‌العاده زبردست و ماهر ایتالیایی در سن ۸۷ سالگی و پس از ساختن شاهکارهای بسیار زیادی در صنعت سینما، بالاخره توانست اسکار را از آن خود کند. البته وی پیش از این در سال ۲۰۰۷ یک اسکار افتخاری دریافت کرده بود اما این اولین باری بود که موریکونه به دلیل ساخت موسیقی برای فیلمی این جایزه را از آن خود کرد. وی پیش از این ۶ بار نامزد دریافت اسکار شده بود و بالاخره توانست با فیلم هشت نفرت‌انگیز اعضای آکادمی را مجاب کند که جایزه را به او بدهند. وی در سخنرانی خود هنگام دریافت جایزه چنین گفت:

بدون یک فیلم خوب، هرگز یک موسیقی متن خوب وجود نخواهد داشت.

پس از این جایزه بود که دیگر مراسم در حال ورود به بخش‌های حساس یعنی چهار شاخه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین هنرپیشه زن و مرد بود. پیش از آغاز این بخش‌ها، لیدی گاگا، یکی از خوانندگان معروف آمریکایی، یک آهنگ بسیار احساسی با پیانو در راستای حمایت از کسانی که مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند اجرا کرد که با استقبال بسیار زیاد حضار مواجه شد.

Brie-Larson

اولین جایزه این ۴ شاخه، مربوط به بهترین بازیگر زن می‌شد که بری لارسون توانست به دلیل ایفای نقش در فیلم اتاق این جایزه را از آن خود کند. جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی زن که به وسیله ادی ردماین، بازیگر انگلیسی اهدا شد، یکی از قابل پیش‌بینی‌ترین جوایز امسال آکادمی اسکار بود. لارسون به خاطر بازی در فیلم Room که یک درام تاریک به کارگردانی لنی آبراهامسون است این جایزه را دریافت کرد. Room بر اساس رمانی از اما داناهیو و درباره مادر و پسری ساخته شده است که به مدت ۶ سال در یک اتاقک زندانی بودند.

Leonardo DiCaprio

پس از این جایزه بود که کم کم هیجان سالن را در بر گرفت زیرا نوبت به اعطای جایزه بهترین بازیگر مرد رسید و بسیاری منتظر بودند ببینند که آیا بالاخره دی‌کاپریو پس از ۵ باز نامزد شدن بالاخره می‌تواند طلسم را بشکند و اسکار را به خانه ببرد که پاسخ این سول بله بود! دی‌کاپریو پیش از این برای فیلم‌های The Wolf of Wall Street و Blood Diamonds ، The Aviator ، Whats Eating Gilbert Grape نامزد دریافت اسکار شده بود. دی‌کاپریو امسال به‌خاطر نقش‌آفرینی هنرمندانه و بی‌نظیرش در The Revenant موفق به دریافت جوایز متعددی مثل Golden Globs و Screen Actors Guild Awards نیز شده بود که این موضوع، شانس وی را برای دریافت اسکار بسیار بالا برده بود. دی‌کاپریو در سخنرانی که پس از دریافت اسکار داشت، ضمن قدردانی از تمامی دست‌اندارکاران  و سازندگان این پروژه از جمله تام هاردی، الخاندرو گونزالس ایناریتو، کمپانی فاکس و سایرین که آن‌ها را بی‌نظیر خطاب کرد، مجددا از فرصت استفاده کرده و نسبت به تغیرات جوی و زیست محیطی مخرب، و همچنین تاثیرات آن بر زندگی گونه‌های مختلف جانوری و انسان‌ها، ضمن ابراز نگرانی از همه ارگان‌ها و مردم درخواست کمک برای حل و بهبود این معضلات کرد.

Inaritu-Best-Director

دو جایزه مهم دیگر باقی مانده بود که این مراسم بسیار طولانی به پایان برسد. جایزه یکی مانده به آخر مربوط به بهترین کارگردانی بود که الخاندرو گونسالس ایناریتو توانست برای دومین سال پیاپی این جایزه را از آن خود کند. الخاندرو گونسالس ایناریتو، کارگردان صاحب سبک مکزیکی‌الاصل، توانست جایزه اسکار بهترین کارگردانی را برای فیلم بازگشته (The Revenant) از آن خود کند. Iñárrituبا بردن این جایزه تبدیل به سومین کارگردان تاریخ سینما شد که توانسته‌اند جایزه اسکار را برای دو سال پیاپی از آن خود کنند. وی در سخنرانی خود در مراسم اسکار چنین گفت:

من بسیار خوش شانس هستم که امشب در این مراسم هستم و متاسفانه بسیاری از افراد شانسی مانند من را نداشتند.

سخنان وی در راستای کمپینی به نام «اسکار بسیار سفید است» بود که چند وقتی است راه افتاده و تعدادی از بهترین هنرمندان رنگین پوست به نشانه اعتراض در هشتاد و هشتمین مراسم اسکار شرکت نکردند.

tom.mccarthy.spotlight.oscars

آخرین جایزه هشتاد و هشتمین مراسم اسکار نیز مربوط به بهترین فیلم که این جایزه به فیلم ژورنالیستی و فوق‌العاده زیبای اسپات‌لایت رسید. فیلم Spotlight  داستان واقعی گروه خبرنگار یک روزنامه است که در صدد بر می‌آیند که از رسوایی‌های اخلاقی کلیسا پرده بردارند و در این راه نیز موفق می‌شوند. اسپات‌لایت در بین رقبای خود حریفان قدرتمندی مانند بازگشته ساخته ایناریتو،مکس دیوانه ساخته جورج میلر و مریخی ساخته ریدلی اسکات را می‌دید که در نهایت توانست جایزه بهترین فیلم را از آن خود کند. مایکل شوگر، تهیه کننده فیلم زمانی که جایزه را دریافت کرد، در سخنرانی خود چنین گفت:

این فیلم باعث شد که صدای نجات یافتگان این رسوایی اخلاقی به گوش مردم دنیا برسد. ما امیدواریم که این جایزه اسکار باعث شود که صدای ما هرچه بیشتر به گوش مردم اقصی نقاط جهان و واتیکان برسد.

پاپ فرانسیس،‌ الان زمان آن رسیده که از تمامی کودکان دنیا محافظت کنیم و ایمان را به مردم بازگردانیم.

این اولین بار در ۳۵ سال اخیر بود که ۳ جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی (ایناریتو برای فیلم بازگشته) و بهترین ویرایش (مکس دیوانه) به ۳ فیلم متفاوت می‌رسد.

پس از اعطای این جایزه مراسم اسکار به صورت رسمی به کار خود پایان داد. برنده اصلی این مراسم از لحاظ تعداد اسکار، فیلم مکس دیوانه:‌ جاده خشم بود که مجموعا توانست ۶ جایزه اسکار را از آن خود کند. پس از آن، بازگشته ایناریتو با ۳ اسکار و اسپات‌لایت با ۲ اسکار بیشترین اسکار را از آن خود کردند اما بدون شک برنده بلامنازع امشب، لئوناردو دی‌کاپریو بود که بالاخره توانست به حق خود برسد و اولین اسکار خود را به دست بیاورد.

برچسب ها : آکادمی جوایز اسکار،اسكار انيميشن،اسكار بازيكن چلسي،اسكار پیستوریوس،اسكار جدايي نادر از سيمين،اسكار جوش،اسكار چيست،اسكار زخم،اسكار ژل،اسكار فيلم،اسكار مارمولك،اسكار ماكولا،اسكار نيماير،اسکار،اسکار 2016،اسکار 2016 انیمیشن،اسکار 2016 برندگان،اسکار 2016 تاریخ،اسکار 2016 زمان،اسکار 2016 زمان برگزاری،اسکار 2016 کی برگزار میشه،اسکار 2016 مجری،اسکار 2016 ویکی،اسکار x200،اسکار آبله مرغان،اسکار آپارات،اسکار آتروفیک،اسکار آکنه،اسکار آکواریوم،اسکار آکواریوم اصفهان،اسکار آلبینو،اسکار آلپاچینو،اسکار آنجلینا جولی،اسکار آیزاک،اسکار اپارات،اسکار ارسلان،اسکار اصغر فرهادی دانلود،اسکار امسال،اسکار انیمیشن،اسکار انیمیشن 2016،اسکار انیمیشن کوتاه،اسکار اول،اسکار ب ث ژ،اسکار بازیکن تیم چلسی،اسکار باله بلند،اسکار بخیه،اسکار براکت،اسکار برنامه کودک،اسکار بهترین بازیگر مرد،اسکار بهترین طراحی لباس،اسکار بهترین فیلم،اسکار بهترین فیلم خارجی،اسکار بید،اسکار پخش زنده،اسکار پستوریوس،اسکار پورنو،اسکار پورنو 2016،اسکار پوست،اسکار پوست چیست،اسکار پوستی،اسکار پوستی چیست،اسکار پوستی یعنی چه،اسکار پیستوریوس،اسکار ت،اسکار تابارز،اسکار تابارس،اسکار تام هنکس،اسکار تام هویر،اسکار تایتانیک،اسکار تایگر،اسکار تحریم شد،اسکار تدوین،اسکار ترکیه،اسکار جانی دپ،اسکار جای بخیه،اسکار جای جوش،اسکار جایزه،اسکار جدایی نادر از سیمین،اسکار جراحی،اسکار جوش،اسکار جوش چیست،اسکار چارلی چاپلین،اسکار چت،اسکار چلسی،اسکار چیست،اسکار حق توست،اسکار خارجی زبان،اسکار خال،اسکار ختنه،اسکار خنگ ترین مارمولک دنیا،اسکار خونی،اسکار دانلود،اسکار دانلود 2016،اسکار در پوست،اسکار در سریال همسایه ها،اسکار دلارنتا،اسکار دوس سانتوس،اسکار دونده،اسکار دی کاپریو،اسکار رابرتسون،اسکار راسل کرو،اسکار راننده تاکسی،اسکار رحم،اسکار رژودرم،اسکار رسیور،اسکار روجری،اسکار رولینگ،اسکار روی بینی،اسکار روی پوست،اسکار روی صورت،اسکار زخم،اسکار زخم چیست،اسکار زرد،اسکار زن،اسکار زنده،اسکار زنده 2016،اسکار ژل،اسکار ژل امریکایی،اسکار ژل دکتر شفیلد،اسکار ژل دکتر شفیلد آمریکا،اسکار سال 2009،اسکار سال 2016،اسکار سزارین،اسکار سفید،اسکار سلطنتی،اسکار سوختگی،اسکار سوختگی چیست،اسکار شکم،اسکار شلمر،اسکار شهره آغداشلو،اسکار شيندلر،اسکار شیرینی،اسکار شیندل،اسکار شیندلر،اسکار شیندلر ویکیپدیا،اسکار صورت،اسکار صورت چیست،اسکار طراحی لباس،اسکار طلایی،اسکار عکاسی،اسکار عکس،اسکار عکس 2016،اسکار غیر انگلیسی،اسکار غیر انگلیسی زبان،اسکار فارسی وان،اسکار فرهادی،اسکار فوتبالیست،اسکار فیس،اسکار فیش،اسکار فیلم،اسکار فیلم 3،اسکار فیلم پورنو،اسکار فیلم غیر انگلیسی زبان،اسکار فیلمهای پورنو،اسکار فیلمهای خارجی،اسکار قرمز،اسکار قرنیه،اسکار قسمت 2،اسکار قسمت اخر،اسکار قسمت اول،اسکار کارتن،اسکار کارتون،اسکار کارتونی،اسکار کاردوزو،اسکار کلوئید،اسکار کلیه،اسکار کلیه چیست،اسکار کوسه نفله کن،اسکار کوکوشکا،اسکار کیست،اسکار گذشته،اسکار گرانت،اسکار گردشگری،اسکار گردویی،اسکار گرفتن اصغر فرهادی،اسکار گرفتن فرهادی،اسکار گرنت،اسکار گنزالس،اسکار گیفت،اسکار لانگه،اسکار لایت،اسکار لب،اسکار لت،اسکار لت جوهانسون،اسکار لوئیس،اسکار لوستر،اسکار لويجی سالفارو،اسکار لوییس،اسکار لیلا حاتمی،اسکار لیمویی،اسکار مارلون براندو،اسکار مارمولک،اسکار مارمولک بیابانی،اسکار ماکولا،اسکار ماهی،اسکار مسی،اسکار موسیقی،اسکار مولد،اسکار نر،اسکار نقش اول مرد،اسکار نود،اسکار نیمار،اسکار نیمایر،اسکار نیمایر معمار،اسکار نیومایر،اسکار نیومن،اسکار نیومن فضای قابل دفاع،اسکار های 2016،اسکار های تایتانیک،اسکار هررو،اسکار هشتاد و هشتم،اسکار همسایه ها،اسکار هیپرتروفیک،اسکار هیث لجر،اسکار هیل،اسکار و بانوی صورتی پوش،اسکار و بانوی گلی پوش،اسکار و تاتیانا،اسکار و خانم صورتی،اسکار و خانوم صورتی،اسکار و سیاست،اسکار واسه من مهم نیست،اسکار واکسن ب ث ژ،اسکار وایلد،اسکار وایلد+تصویر دوریان گری،اسکار ویکی پدیا،اسکار یا جای جوش،اسکار یا جوشگاه،اسکار یا زخم،اسکار یا گوشت اضافه،اسکار یعنی چه،اسکار یعنی چی،اسکار یه حبه قند،اسکارلت،اسکارلت جوهانسون،اسکارلت دهه 60،اسکارلت دهه شصت،برندگان جایزه اسکار نقش اول مرد،برنده جایزه اسکار سال 2016،برنده ی اسکار 2016،پخش زنده اسکار آنلاین،پماد اسکار ژل،پماد ضد اسکار،تاريخ جوايز اسكار،تاریخ جوایز اسکار،تاریخ جوایز اسکار 2016،تاریخچه جوایز اسکار،ترمیم اسکار صورت،تمشک طلایی اسکار،جایزه اسکار آرگو،جایزه اسکار آل پاچینو،جایزه اسکار آنجلینا جولی،جایزه اسکار ادل،جایزه اسکار ارسلان،جایزه اسکار از ابتدا تا کنون،جایزه اسکار اصغر فرهادی،جایزه اسکار ال پاچینو،جایزه اسکار انیمیشن،جایزه اسکار بهترین انیمیشن،جایزه اسکار بهترین تدوین،جایزه اسکار بهترین طراحی لباس،جایزه اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان،جایزه اسکار بهترین فیلم کوتاه،جایزه اسکار بهترین فیلمنامه،جایزه اسکار بهترین کارگردان،جایزه اسکار بهترین کارگردانی،جایزه اسکار بهترین موسیقی،جایزه اسکار بهترین موسیقی فیلم،جایزه اسکار تام هنکس،جایزه اسکار جانی دپ،جایزه اسکار جدایی نادر،جایزه اسکار جدایی نادر از سیمین،جایزه اسکار جنیفر لوپز،جایزه اسکار چارلی چاپلین،جایزه اسکار چند دلار است،جایزه اسکار چیست،جایزه اسکار راسل کرو،جایزه اسکار زن،جایزه اسکار سبز،جایزه اسکار شان پن،جایزه اسکار شهره آغداشلو،جایزه اسکار فرهادی،جایزه اسکار فیلم،جایزه اسکار فیلم 2016،جایزه اسکار فیلم آرگو،جایزه اسکار فیلم اصغر فرهادی،جایزه اسکار فیلم ایرانی،جایزه اسکار فیلم پورنو،جایزه اسکار فیلم شجاع دل،جایزه اسکار فیلم ضد ایرانی،جایزه اسکار کیت وینسلت،جایزه اسکار لیلا حاتمی،جایزه اسکار مارلون براندو،جایزه اسکار موسیقی،جایزه اسکار میشل اوباما،جایزه اسکار نماد چیست؟،جایزه اسکار و شیطان پرستی،جایزه اسکار ویکی،جایزه اسکار ویکی پدیا،جایزه اسکار یعنی چه،جایزه نقدی اسکار،جایزه نقدی اسکار چقدر است؟،جایزه های اسکار،جایزه های اسکار 2016،جایزه ی اسکار،جایزه ی اسکار 2016،جایزه ی اسکار چیست،جراحی اسکار صورت،جوایز اسکار،جوایز اسکار 1997،جوایز اسکار 2008،جوایز اسکار 2016،جوایز اسکار آل پاچینو،جوایز اسکار ارباب حلقه ها،جوایز اسکار امسال،جوایز اسکار ایران،جوایز اسکار براد پیت،جوایز اسکار برد پیت،جوایز اسکار بهترین فیلم،جوایز اسکار تام کروز،جوایز اسکار تام هنکس،جوایز اسکار تایتانیک،جوایز اسکار جاذبه،جوایز اسکار جک نیکلسون،جوایز اسکار دوازده سال بردگی،جوایز اسکار دی کاپریو،جوایز اسکار رابرت دنیرو،جوایز اسکار سال 2003،جوایز اسکار سال 2016،جوایز اسکار فیلم،جوایز اسکار فیلم تایتانیک،جوایز اسکار فیلم هوگو،جوایز اسکار موسیقی،جوایز اسکار نیکول کیدمن،جوایز اسکار هوگو،جوایز اسکار ویکیپدیا،جوایز مراسم اسکار،جوایز مراسم اسکار 2016،چرا اسکار غذا نمی خورد،چسب اسکار،چیدمان اسکار،حاشیه اسکار 2016،حواشی اسکار،حواشی اسکار 2016،خبرهای اسکار،خبرهای اسکار 2016،خریدماهی اسکار،خصوصیات اسکار،داروی ضد اسکار،دانلود اسکار ۲۰۱۴،دانلود جوایز اسکار 2016،درمان اسکار صورت،درمان طبیعی اسکار،دریافت جایزه اسکار توسط اصغر فرهادی،رفع اسکار صورت،رکورد جایزه اسکار،زیرنویس اسکار 2016،ژل ضد اسکار،سنگ قبر اسکار وایلد،شعر اسکار وایلد،شمقدری اسکار،شیرینی اسکار طرز تهیه،صافكاري اسكار،صافکاری اسکار،ضد اسکار،طرزتهیه اسکار،طنز اسکار،طوطی اسکار،ظروف اسکار دالیا،عکس اسکار 2016،عکس اسکار گرفتن اصغر فرهادی،عکس اسکار مارمولک،عکس جوایز اسکار،عکس جوایز اسکار 2016،عکسهای اسکار،عکسهای اسکار 2016،عکسهای جوایز اسکار،عمر اسکار،غذاهای اسکار،غذاي اسكار،غذای اسکار،غذای اسکار ماهی،قیمت اسکار،قیمت اسکار x200،قیمت اسکار ایکس 200،قیمت اسکار ژل،قیمت اسکار سلطنتی،کاندیدای جوایز اسکار 2016،کرم اسکار ژل،کرم اسکار ژل دکتر شفیلد،کرم ضد اسکار،کرمهای ضد اسکار،گل اسکار به شاختار،لباس ضد اسکار،لباس ضد اسکار سوختگی،ليلا حاتمي اسكار،لیست جوایز اسکار،لیست جوایز اسکار 2016،لیلا حاتمی اسکار لباس،ماهی اسکار طلایی،ماهی اسکار غذا نمی خورد،مراسم اهدای جوایز اسکار در آنتالیا،نامزدهای جوایز اسکار 2016،نتایج جوایز اسکار،نتایج جوایز اسکار 2016،ویدیو جایزه اسکار اصغر فرهادی

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت