ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

13 نشانه افسردگی کودکان که والدین باید بدانند

نویسنده: احمد اعجازی

13 نشانه افسردگی کودکان که والدین باید بدانند

,نشانه افسردگی,نشانه افسردگی شدید,نشانه افسردگی چیست؟,نشانه افسردگی در مردان,نشانه افسردگی در زنان,نشانه افسردگی مزمن,نشانه افسردگی حاد,نشانه افسردگی,افسردگی نشانه ها,نشانه افسردگی چیست,علائم افسردگی شدید در مردان,علائم افسردگی شدید در نوجوانان,علائم افسردگی شدید چیست,نشانه های افسردگی شدید چیست,نشانه های افسردگی شدید در مردان,علائم افسردگی شدید درزنان,علائم افسردگی چیست,نشانه های بیماری افسردگی چیست,علائم افسردگی در مردان,نشانه های افسردگی در مردان,علائم بیماری افسردگی در مردان,علائم افسردگی در مردان چیست,12 نشانه افسردگی در مردان,نشانه های افسردگی در مردان چیست,نشانه افسردگی مردان,علائم افسردگی در زنان,علائم افسردگی در زنان جوان,علائم افسردگی در زنان,علائم افسردگی در زنان باردار,علائم افسردگی در زنان مسن,نشانه های افسردگی در زنان,علائم افسردگی شدید در زنان,علائم جسمی افسردگی در زنان,علائم افسردگی زنان,علائم افسردگی مزمن,علائم افسردگی مزمن,نشانه های افسردگی مزمن,علائم افسردگی حاد,نشانه های افسردگی حاد,نشانه ی افسردگی حاد,نشانه های افسردگی,افسردگی نشانه های,افسردگی و نشانه های آن,نشانه های افسردگی در زنان,نشانه های افسردگی شدید,نشانه های افسردگی در مردان,نشانه های افسردگی چیست,نشانه های افسردگی در کودکان,نشانه های افسردگی در نوجوانان,علائم افسردگی چیست,نشانه افسردگی کودکان,علائم افسردگی کودکان,نشانه های افسردگی در کودکان,نشانه های افسردگی کودکان,نشانه افسردگی در کودکان,علائم افسردگی کودک,علائم افسردگی در کودکان,علائم کودک افسرده,علائم افسردگی کودکی,علائم کودکان افسرده,علائم افسردگی در کودکان و نوجوانان,نشانه های افسردگی در کودکان,نشانه های افسردگی کودک,نشانه های کودک افسرده,افسردگی کودکان,افسردگی کودکان سرطانی,افسردگی کودکان و نوجوانان,افسردگی کودکان چیست,افسردگی کودکان Pdf,علائم افسردگی کودکان,افسردگی کودکان پیش دبستانی,افسردگی کودکان دبستانی,افسردگی کودکان طلاق,افسردگی کودکان استثنایی,افسردگی در کودکان سرطانی,افسردگی در کودکان و نوجوانان,پرسشنامه افسردگی کودکان و نوجوانان,آزمون افسردگی کودکان و نوجوانان,دانلود پرسشنامه افسردگی کودکان و نوجوانان,تست افسردگی کودکان و نوجوانان,درمان افسردگی کودکان و نوجوانان,افسردگی کودک و نوجوان,اختلال افسردگی در کودکان و نوجوانان,دانلود رایگان پرسشنامه افسردگی کودکان و نوجوانان,افسردگی در کودکان چیست,افسردگی کودک Pdf,افسردگی در کودکان Pdf,علائم افسردگی کودک,علائم افسردگی در کودکان,علائم کودک افسرده,علائم افسردگی کودکی,علائم کودکان افسرده,علائم افسردگی در کودکان و نوجوانان,افسردگی در کودکان پیش دبستانی,افسردگی در کودکان دبستانی,افسردگی در کودکان طلاق,افسردگی در کودکان استثنایی,افسردگی والدین کودکان استثنایی,افسردگی مادران کودکان استثنایی,افسردگی در مادران کودکان استثنایی

افسردگی بیشتر در نوجوانان دیده می شود اما این مشکل می تواند از هر سنی شروع شود‎

 

با اینکه افسردگی بیشتر در نوجوانان دیده می شود اما این مشکل می تواند در هر سنی شروع شود. ممکن است فرزندتان نتواند با کلمات، افسردگیش را توضیح دهد. در اینجا شمایید که باید حواستان به برخی علائم باشد. در ادامه می خواهم این نشانه ها را برایتان توضیح دهم.

 

افسردگی دوران کودکی تمرکز را سخت می کند بنابراین گوش دادن به صحبت های معلم و یا انجام مرتب تکالیف برای کودک سخت خواهد شد. اگر فرزندتان که معمولا نمره های خوبی می گرفت، ناگهان افت محسوسی در نمرات داشت باید بررسی کنید که چه چیزی ممکن است پیش آمده باشد.

 

 13 نشانه افسردگی کودکان که هر پدر و مادری باید بداند

بسیاری از عدم تمرکز و حواس پرتی گله می کنند و به حالت غم و اندوه اشاره ای نمی کنند. کودک احساس گیجی می کند و یک کار را باید بارها و بارها تکرار کند، حس می کند ذهنش به درستی کار نمی کند.

 

فرزندتان می خوابد اما باز هم خسته است 

نوجوانان معمولا دیر می خوابند، اما یک تغییر نامتعارف در عادت خوابیدن می تواند نشانه افسردگی باشد. بعضی کودکان می خواهند کل بعدازظهرشان را به چرت زدن بگذرانند. افرادی که افسردگی دارند، معمولا زود از خواب بیدار می شوند و نمی توانند دوباره به خواب روند.

 

خوابشان تقویت کننده نیست، یعنی مهم نیست چقدر می خوابند، روز بعد همچنان احساس ناتوانی می کنند. این خستگی ممکن است در مسیر زندگی آموزشی و اجتماعی کودکان قرار بگیرد. معمولا کودکان و نوجوانان، احساس خستگی و آشکار شدن تاثیر آن را گزارش می کنند. به کارهایشان دیر می رسند یا به کل فراموششان می کنند یا تکالیفشان را به خاطر خوابیدن زیاد انجام نمی دهند، بنابراین نحوه زندگی شان دچار مشکل می شود.

 

کودک اظهار بی ارزشی می کند 

اگر کودکتان جملاتی مانند ” هیچکس مرا دوست ندارد ” یا ” من بی ارزشم ” را به کار برد، باید نگران شوید. در چنین مواقعی یک مشاور می تواند کمک کند این افکار منفی از کودکتان دور شود. پیدا کردن علت ناهنجاری های عامل افسردگی و یافتن راهی بهتر برای بهبود آنها می تواند کمک کننده باشد.

 

کودکتان با دیگر هم سالان خود رابطه ندارد و برایش هم مهم نیست 

افراد افسرده بیشتر متمایل به مجزا کردن خود از دیگران هستند. کودکان ممکن است دیگر به سمت آن هم سال خود که افسرده است نروند. در چنین مواقعی ممکن است کودک تنها شده، زیاد به روی خودش نیاورد و حتی ابراز علاقه نکند که با همسالانش در ارتباط باشد. اما این بدان معنا نیست که از این شرایط لذت می برد. دور ماندن کودک از همسالان، می تواند او را اجتماع گریز و افسرده کند.

 

فرزندتان برنامه های جالب را قبول نمی کند 

با وجود استرس کارهای مدرسه، قهر با دوستان، عملکرد در ورزش و دیگر موارد، این طبیعی است که گاهی فرزندتان احساس بی حالی کند. اما اگر کارهایی که استرس او را رفع می کنند، دیگر نتوانند شادش کنند باید نگران شوید.

 

ما با دوستانمان به تفریح و گردش می رویم چون چنین فعالیت هایی روحیه مان را بهبود می بخشد. افراد افسرده به این کارها واکنش خوبی نشان نمی دهند یا حس می کنند خوشی آنها را ناراحت می کنند چون می خواهند طوری واکنش نشان دهند که دیگران می خواهند، اما نمی توانند.

 

تمام بحث ها تنش زا هستند 

ناراحتی در افراد بالغ از نشانه های افسردگی است اما در کودکان ممکن است رفتار پرخاشگرایانه باشد، به همین خاطر تشخیصش سخت است. ممکن است یک کودک بعد از مدرسه کمی بهم ریخته باشد اما بعد از مدتی دوباره حالش خوب شود. در این مورد با یک تغییر خلق و خوی ساده روبرویید اما اگر کودک به خاطر کوچک ترین چیزی تحریک شد و رفتاری پرخاشگر داشت باید به دنبال دیگر نشانه های افسردگی باشید.

 

خاطرات خوش، کودکتان را به وجد نمی آورد 

بعضی کودکان به صورت مزمن شاد نیستند، اما از نظر بالینی افسردگی ندارند. برای اینکه تفاوت را بسنجید، ببینید وقتی از خاطرات خوش صحبت می کنید کودکتان چه واکنشی نشان می دهد. فردی که ناراحت است، وقتی از دورانی خوش یاد می کنید حالش بهتر می شود اما یادآوری، کودکان افسرده را شاد نمی کند.

 

اگر درباره خاطره ای خوش صحبت شود دوباره حال خوب را به نوعی تجربه می کنیم اما پاسخ یک فرد افسرده به این خاطرات چنین است: به خاطر نمی آورم، این برای زمانی دیگر بوده!

 

افسردگی کودکان

افسردگی دوران کودکی تمرکز را سخت می کند‎

 

کودکتان بیش از هر زمان دیگری گریه می کند 

گریه کردن یکی از راه های سالم بیان احساسات است. اما اگر فرزندتان که بیشتر مواقع آرام است بیش از هر زمان دیگر گریه کرد، ابتدا مواردی که باعث تحریک او می شوند را بسنجید. اگر حس کردید مشکلی وجود دارد، آن را نادیده نگیرید.

 

موارد دیگر مانند علاقه نشان ندادن به کارهایی که قبلا دوست داشته، می تواند دلیل بر افسردگی کودک باشد.

 

فرزندتان نمی خواهد دلداریش دهید 

احساس ناراحتی داشتن طبیعی است. مخصوصا بعد از یک اتفاق ناراحت کننده. اما افراد عادی دوست دارند در دوران سختی که می گذرانند حمایت شوند. یک کودک افسرده ممکن است با در آغوش گرفته شدن، از خودش ناراحتی نشان دهد چون می داند این کار غصه هایش را از بین نمی برد.

 

در آغوش گرفتن افراد ناراحت و دلداری دادنشان با پاسخ متشکرم همراه است، اما یک فرد افسرده شاید بگوید این کارت باعث می شود حالم بدتر شود، من دوست دارم بهتر شوم ولی نمی توانم.

 

کودکتان مرتب تحت معاینه قرار می گیرد 

اگر کودکتان افسردگی داشته باشد ممکن است دردهای فیزیکی مانند معده درد و سردرد، خود را نشان دهند. اگر کودکتان به صورت غیرمعمول و بیش از همیشه به خاطر چنین مشکلاتی تحت معاینه قرار بگیرد، می تواند نشانه خطر باشد.

 

کودکتان به نظر بی تفاوت می آید 

بی علاقه شدن به کلاس فوتبالی که او را در آن ثبت نام کردید، فقط یک نشانه است. افسردگی می تواند باعث شود یک کودک به هیچ چیز اهمیت نشان ندهد، از رفتن به مدرسه گرفته تا وقت گذراندن با دوستانش. افسردگی فقط یک چیز را در زندگی هدف قرار نمی دهد بلکه همه چیز را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

 

کودکتان الگوی غذایی جدیدی پیدا کرده است 

تغییر در اشتها می تواند از نشانه های افسردگی باشد. ممکن است ناگهان کودک کم غذایتان شروع به پرخوری و خوردن غذاهای شیرین کند یا اگر خوب غذا می خورده حالا کم خوراک شود. رابطه کودک با غذا همگام با بزرگ شدنش به صورت طبیعی دچار تغییر می شود اما اگر این تغییر، با دیگر نشانه های افسردگی همراه بود باید نگرانش شوید.

 

کم خوراک شدن یا پرخور شدن به خودی خود می تواند دلایل زیادی داشته باشد، پس با دیدن تنها یک نشانه برچسب افسردگی روی فرزند خود نزنید.

 

در خانواده، سابقه افسردگی دارید 

با اینکه برخی بدون پیشینه خانوادگی دچار افسردگی می شوند اما متخصصان می گویند این مورد ( سابقه خانوادگی ) در ابتلا به افسردگی تاثیر دارد. پس اگر در خانواده سابقه ابتلا به افسردگی دارید، کودکتان بیشتر در خطر است.

برچسب ها : 12 نشانه افسردگی در مردان،آزمون افسردگی کودکان و نوجوانان،اختلال افسردگی در کودکان و نوجوانان،افسردگی در کودکان Pdf،افسردگی در کودکان استثنایی،افسردگی در کودکان پیش دبستانی،افسردگی در کودکان چیست،افسردگی در کودکان دبستانی،افسردگی در کودکان سرطانی،افسردگی در کودکان طلاق،افسردگی در کودکان و نوجوانان،افسردگی در مادران کودکان استثنایی،افسردگی کودک Pdf،افسردگی کودک و نوجوان،افسردگی کودکان،افسردگی کودکان pdf،افسردگی کودکان استثنایی،افسردگی کودکان پیش دبستانی،افسردگی کودکان چیست،افسردگی کودکان دبستانی،افسردگی کودکان سرطانی،افسردگی کودکان طلاق،افسردگی کودکان و نوجوانان،افسردگی مادران کودکان استثنایی،افسردگی نشانه ها،افسردگی نشانه های،افسردگی و نشانه های آن،افسردگی والدین کودکان استثنایی،پرسشنامه افسردگی کودکان و نوجوانان،تست افسردگی کودکان و نوجوانان،دانلود پرسشنامه افسردگی کودکان و نوجوانان،دانلود رایگان پرسشنامه افسردگی کودکان و نوجوانان،درمان افسردگی کودکان و نوجوانان،علائم افسردگي چيست،علائم افسردگي در زنان،علائم افسردگي مزمن،علائم افسردگی چیست،علائم افسردگی حاد،علائم افسردگی در زنان،علائم افسردگی در زنان باردار،علائم افسردگی در زنان جوان،علائم افسردگی در زنان مسن،علائم افسردگی در کودکان،علائم افسردگی در کودکان و نوجوانان،علائم افسردگی در مردان،علائم افسردگی در مردان چیست،علائم افسردگی زنان،علائم افسردگی شدید چیست،علائم افسردگی شدید در زنان،علائم افسردگی شدید در مردان،علائم افسردگی شدید در نوجوانان،علائم افسردگی شدید درزنان،علائم افسردگی کودک،علائم افسردگی کودکان،علائم افسردگی کودکی،علائم افسردگی مزمن،علائم بیماری افسردگی در مردان،علائم جسمی افسردگی در زنان،علائم کودک افسرده،علائم کودکان افسرده،نشانه افسردگي،نشانه افسردگي چيست،نشانه افسردگی،نشانه افسردگی چیست؟،نشانه افسردگی حاد،نشانه افسردگی در زنان،نشانه افسردگی در کودکان،نشانه افسردگی در مردان،نشانه افسردگی شدید،نشانه افسردگی کودکان،نشانه افسردگی مردان،نشانه افسردگی مزمن،نشانه هاي افسردگي،نشانه هاي افسردگي چيست،نشانه هاي افسردگي در زنان،نشانه هاي افسردگي در كودكان،نشانه هاي افسردگي در مردان،نشانه های افسردگی حاد،نشانه های افسردگی در زنان،نشانه های افسردگی در کودکان،نشانه های افسردگی در مردان،نشانه های افسردگی در مردان چیست،نشانه های افسردگی در نوجوانان،نشانه های افسردگی شدید،نشانه های افسردگی شدید چیست،نشانه های افسردگی شدید در مردان،نشانه های افسردگی کودک،نشانه های افسردگی کودکان،نشانه های افسردگی مزمن،نشانه های بیماری افسردگی چیست،نشانه های کودک افسرده،نشانه ی افسردگی حاد

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت