ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

یکی دیگر از رقبای «فروشنده» به اسکار رفت

نویسنده: علی باستانی

یکی دیگر از رقبای «فروشنده» به اسکار رفت

 

فیلم گرجستانی,فیلم گرجستان,فیلم های سیروس گرجستانی,فیلم شناسی سیروس گرجستانی,فیلم سیروس گرجستانی وفردوس کاویانی,فیلم زنان گرجستان,فیلم رقص گرجستان,فیلم طنز سیروس گرجستانی,فیلم جدید سیروس گرجستانی,

 

گرجستان فیلم ارسالی خود برای بخش خارجی‌زبان هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار را انتخاب و معرفی کرد.
به نقل از ورایتی، فیلم «خانه دیگران» به عنوان نماینده سینمای گرجستان برای حضور در رقابت بخش فیلم خارجی‌زبان اسکار ۲۰۱۷ انتخاب شد.

این فیلم که ساخته روسودان گلورجیدزه است، نخستین تلاش کارگردانی یک فیلم بلند برای این فیلمساز محسوب می‌شود و داستان آن با تمرکز بر خانواده‌ای ساخته شده است که پس از جنگ داخلی، خانه‌ای متروک را برای سکونت اختیار می‌کنند.

این فیلم که با مشارکت گرجستان، روسیه، اسپانیا و کرواسی تولید شده، ماه پیش در جشنواره فیلم کارلووی واری به نمایش درآمد و برنده جایزه بخش رقابت شرق غرب شد. منتقدان کار این کارگردان را یادآور آثار آندری تارکوفسکی خوانده‌اند.

تاکنون تنها سوییس نماینده خود را برای بخش اسکار فیلم خارجی‌زبان معرفی کرده و یک انیمیشن استاپ‌-موشن با عنوان «زندگی من به عنوان یک کدوسبز» را که تاکنون خوب ظاهر شده و در جشنواره انسی جایزه برده به آکادمی معرفی کرده است.

کشورهای مختلف تا سوم اکتبر ۲۰۱۶ (۱۲ مهر) فرصت دارند تا نماینده خود را به آکادمی معرفی کنند. این فیلم‌ها باید تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۶ در کشور سازنده به اکران درآمده باشند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت