ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

پرویز شاهین‌خو به خانه ابدی رفت

نویسنده: احمد اعجازی

95-05-5jnews1947

پرویز شاهین خو ویکی پدیا,پرویز شاهین خو ویکی,تولد پرویز شاهین خو,عکس پرویز شاهین خو,تصاویر پرویز شاهین خو,بیو گرافی پرویز شاهین خو,اخبار تئاتر,اخبار تئاتر تهران,اخبار تئاتر شهر,اخبار تئاتر اصفهان,اخبار تئاتر قم,اخبار تئاتر یزد,اخبار تئاتر ایران,اخبار تئاتر مشهد,اخبار تئاتری,اخبار تئاتر فجر,

تاریخ انتشار : شنبه, 16 مرداد 1395

 پرویز شاهین‌خو هنرمند پیشکسوت تئاتر سینما و تلویزیون بامداد ۱۶ مرداد چشم از جهان فروبست.

به گزارش میزان، پرویز شاهین خو متولد ۱۲۹۴ بود. وی در سال ۱۳۱۲ در گروه تئاتر خیرخواه مشغول بازی در تئاتر شد و در سال ۱۳۱۴ در کلاس سینمایی اوگانیاس شرکت کرد که موجب شد در دو فیلم به نام های «آبی رابی» و «حاج آقا آکتور سینما» همکاری کند. شاهین خو، در سال ۱۳۱۷ وارد هنرستان هنرپیشگی شد و بعد از گرفتن دیپلم از سال ۱۳۱۸ در تئاتر «نصر و دهقان» به اجرای نقش‌های مختلف پرداخت و پس از آن نیز در آثار دیگری بازی کرد.

بنابراین گزارش مینا شاهین خو دختر این هنرمند پیشکسوت با اشاره به اینکه پدرش حدود یک ماه در بستر بود، درباره جزئیات مراسم تشییع ، گفت: پیکر ایشان به بهشت زهرا (س) منتقل شده و فردا ۱۷ مرداد ماه ساعت ۸ صبح مراسم تشییع و خاکسپاری از همان بهشت زهرا (س) به سمت قطعه ۷۳ ردیف ۷۲ انجام می شود.

دختر این هنرمند افزود: مدتی بعد از جشن خانه سینما که آخرین حضور پدرم، نزد هنرمندان و مردم بود، به دلیل مشکلات قلبی عمل آنژیو انجام داد و بعد از آن هم دچار ناراحتی ریه شد تا جایی که یک ماه آخر را به طور کامل بستری بود. پدرم، علی رغم سن و سال شان تا سال گذشته اوضاع مساعدی داشت تا جایی که به دعوت رضا عطاران قرار بود در یکی از فیلم های او بازی کند اما درگیری های بیمارستان و ناراحتی جمسی او مانع این کار شد.

ایفای نقش در سریال های «سربداران» و «روزی روزگاری»، «تفنگ سرپر»، «امام علی»، «ولایت عشق»، «میرزاکوچک خان» در کارنامه او به چشم می خورد.

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت