ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

همه چیز راجع به لاک ناخن!

نویسنده: علی باستانی

همه چیز راجع به لاک ناخن!

 

 

 

لاک ناخن به انگلیسی,لاک ناخن به انگلیسی چی میشه,معنی لاک ناخن به انگلیسی,لاک زدن ناخن به انگلیسی,لاک ناخن پا,لاک ناخن پا برای وضو,لاک ناخن پا و وضو,لاک ناخن پا,لاک ناخن پاستل,لاک ناخن پا وضو,لاک ناخن پادینا,لاک ناخن پا برای غسل,لاک ناخن پا برای نماز,لاک ناخن پایه,لاک ناخن ویونا,لاک ناخن حرارتی,لاک ناخن حرارتی,خرید لاک ناخن حرارتی,لاک ناخن ژله ای,لاک ناخن ژله ای مات,خرید لاک ناخن ژله ای,طراحی ناخن با لاک ژله ای,لاک ناخن,لاک ناخن,لاک ناخن جدید,لاک ناخن مخملی,لاک ناخن پا,لاک ناخن حرارتی,لاک ناخن مات,لاک ناخن ژله ای,لاک ناخن و نماز,لاک ناخن زویا,لاک ناخن جدید,لاک ناخن جدید 2016,جدیدترین لاک ناخن ها,لاک ناخن جدید,مدل لاک ناخن جدید,طرح لاک ناخن جدید,انواع لاک ناخن جدید,عکس لاک ناخن جدید,رنگ لاک ناخن جدید,طراحی لاک ناخن جدید,لاک ناخن مخملی,لاک ناخن مخملی مایا,لاک ناخن مخملی ارزان,لاک ناخن مخملی,عکس لاک ناخن مخملی,مدل لاک ناخن مخملی,خرید لاک ناخن مخملی,خرید اینترنتی لاک ناخن مخملی,روش استفاده از لاک ناخن مخملی,قیمت لاک ناخن مخملی,لاک ناخن مات,لاک ناخن مات,لاک ناخن مات فلورمار,خرید لاک ناخن مات,مدل لاک ناخن مات,فروش لاک ناخن مات,انواع لاک ناخن مات,لاک ناخن مشکی مات,خرید اینترنتی لاک ناخن مات,لاک ناخن صورتی مات

 

 

ناخن‌‌های شما متشکل از سلول‌های اپیدرمی است که به‌صورت مجموعه‌‌ای سخت و محکم روی هم قرار گرفته‌اند. (همان سلول‌‌های اپیدمی که پوست صورت شما را نیز تشکیل می‌‌دهند). این سلول‌‌های خاص به ظاهر مرده با یک پوشش پروتئینی به نام کراتین احاطه شده‌اند. ناخن عضوی است که نه تنها نقش حفاظت از بافت نوک انگشتان را به عهده دارد بلکه بر زیبایی دست‌ها نیز می‌‌افزاید. از سویی دیگرعوامل زیادی هم سلامت و زیبایی آن را تحت تاثیر قرار می‌‌دهند. عوامل محیطی، بیماری‌ها، تغذیه ، باکتری‌‌ها و قارچ‌ها می‌‌توانند روی ظاهر آن اثر بگذارند.

به همین دلیل می‌‌توان گفت ناخن‌‌های هر فردی نشان دهنده سلامت اوست. زیبایی ظاهری ناخن‌‌ها و استفاده از محصولات آرایشی آن مساله جدیدی نیست بلکه به حدود ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد در کشور چین باز می‌‌گردد. چینیان قدیم در ترکیب رنگ ناخن‌‌ها از ترکیباتی طبیعی همچون: سفیده تخم مرغ، موم زنبور عسل، رنگ سبزیجات و ژلاتین استفاده می‌‌کردند. در مصر باستان، بنا به طبقه اجتماعی، رنگ لاک‌‌های مورد استفاده نیز متفاوت بوده است. طبقات اجتماعی پایین‌‌تر از رنگ‌‌های کمرنگ و تقریبا بی رنگ و طبقات مرفه‌‌تر از رنگ قرمز برای تزئین ناخن‌‌های خود بهره می‌‌گرفتند. وقتی صحبت از لاک و لاک زدن و خریدن لاک می‌‌شود اولین چیزی که به آن فکر می‌‌کنیم رنگ لاک است. ‌‌اینکه مات است یا براق، غلیظ است یا رقیق برای ما مهم است. قیمت و شرکت سازنده آن هم جای خود دارد. مسلما به آن هم توجه می‌‌کنیم. غافل از‌‌اینکه اصلا شاید ندانیم مواد سازنده ‌‌این لاک چیست و آیا درآن موادی وجود دارند که برای سلامت ما مضر باشند؟

 

 

 

 

 

لاک ناخن و ترکیبات آن

ترکیبی سرطانزا شناخته شده است و باعث تغییراتی در هورمون‌ها، مشکلات تیروئیدی و بارداری بخصوص در پسرها می‌‌شود. فرمالدئید یک ماده شیمیایی است که برای نگهداری اجساد از آن استفاده می‌‌شود و به عنوان ماده نگهدارنده در ترکیب لاک‌‌ها به کار برده می‌‌شود. ‌‌این ماده نیز سرطانزا شناخته شده است و تماس پوست با‌‌ این ماده باعث واکنش‌‌های آلرژیک می‌‌شود. خشکی و آسیب به ناخن‌‌ها از عوارض استفاده از آن گزارش شده است. تولوئن یکی از حلال‌‌های موجود در لاک‌‌هاست که باعث یکنواختی لاک می‌‌شود. ‌‌این ترکیب یک ماده آلی فرار است که استنشاق آن باعث سوزش چشم‌‌ها، ریه‌‌ها و گلو شده و روی سیستم اعصاب مرکزی عصبی تاثیر می‌‌گذارد. آسیب‌‌های باروری و سرگیجه نیز از اثرات آن گزارش شده است.

 

 

 

 

 

 

لاک‌‌های ناخن خوب کدامند؟
با توجه به مطالب ارائه شده سعی کنید لاک‌‌هایی را انتخاب نمایید که عاری از سه ماده سمی فوق‌الذکر باشند. برخی لاک‌‌ها حتی نه تنها حاوی‌‌این مواد نیستند بلکه شامل ویتامین، روغن درخت چای، پروتئین گندم و مواد ضد قارچی نیز هستند. مصرف ‌‌این نوع لاک‌‌ها به بقیه ارجحیت دارد. اما باز هم لاک نزدن بهتر از استفاده از‌‌ این فرآورده‌‌هاست. معمولا برچسب‌‌های روی لاک‌‌ها حاکی از ترکیبات شیمیایی و محتویات درون آنهاست و مواد به کار برده شده در ترکیب آنها را به مصرف کنندگان نشان می‌دهد.گرچه کارشناسان پس از بررسی‌‌های فراوان به‌‌این نتیجه رسیدند که همه لاک‌‌های موجود در بازار منطبق با برچسب خود نمی باشند و حتی مواردی هم دیده شده که علیرغم وجود برچسب‌‌های عاری از مواد سمی، لاک حاوی مقادیر بالایی از مواد شیمیایی سمی بوده است و یا بر عکس آن.

فرمول لاک‌‌های ناخن سالم طوری طراحی شده که علاوه بر زیبایی باعث رشد بهتر و استحکام ناخن‌‌ها می‌‌شوند و عاری از سه ماده سمی هستند. یک دسته از ‌‌این لاک‌ها بر پایه آب ساخته شده و دیر خشک شدن از عیوب آنهاست. مواد برخی از آنها حاوی پروتئین سویا، کلاژن و ویتامین B5 به منظوررشد بهتر و جلوگیری از خش دار شدن ناخن‌‌ها هستند. ‌‌این دسته لاک‌ها معمولا بی‌رنگ بوده و زیر لاک ناخن‌‌های رنگی استفاده می‌‌شوند. کارشناسان بیشتر نگران وجود فرمالدئید، تولوئن و دیبوتیل فتالات در لاک‌‌ها هستند و توصیه می‌‌کنند قبل از خرید لاک‌‌ها برای اطمینان بیشتر بروشور مربوطه یا برچسب روی آن را مطالعه فرمائید.

 

 

 

 

 

زرد شدن و لک دار شدن ناخن‌‌ها
رنگ‌‌ها و مواد شیمیایی استفاده شده در لاک‌‌ها بخصوص لاک‌‌های تیره رنگ‌تر، در اثر استفاده طولانی مدت باعث زرد شدن ناخن‌‌ها می‌‌شوند. بهترین راه برای ‌‌اینکه دچار‌‌ این حالت نشویم‌‌ این است که قبل از لاک زدن از یک پوشش پایه‌‌ای بدون رنگ استفاده نماییم. زرد شدن ناخن‌ها درا ثر استفاده از لاک‌‌ها به دلیل جذب پیگمان‌های موجود در رنگ لاک‌‌ها است. بعنوان مثال اکسید‌‌های آهن و سایر رنگدانه‌‌ها در لاک ناخن قرمز می‌‌توانند باعث ‌‌ایجاد لکه‌‌هایی در ناخن شوند.

گاهی اوقات نیز بر اثر استفاده مکرر و طولانی مدت از لاک‌‌های ناخن و پاک کننده‌‌ها، آن لکه‌‌هایی سفید رنگ بر روی ناخن‌‌ها بخصوص ناخن‌‌های پا پدیدار می‌‌شوند که می‌‌تواند نتیجه واکنش آلرژیک به مواد شیمیایی موجود در آنها باشد و عدم استفاده از‌‌این محصولات منجر به رفع آن می‌‌گردد.این واکنش‌‌های حساسیتی به لاک ناخن می‌‌تواند به شکل قرمزی، خارش، سوختگی و حساس شدن پوست در اطراف ناخن هم خود را نشان دهد و یا حتی با دست زدن به دیگر بخش‌‌های صورت وبدن‌‌این حساسیت به آن مناطق نیز کشیده شود.عده زیادی از خانم‌‌ها به فرمالدئید به کار رفته در لاک‌‌ها حساسیت نشان می‌‌دهند. بهتر است برای پیشگیری از بروز علائم آلرژی، از محصولات فاقد فرمالدئید استفاده نمایید و طوری لاک بزنید که لاک روی منطقه پایین ناخن را نپوشاند.

 

 

 

 

توصیه‌‌هایی از متخصصان
۱-استفاده از لاک ناخن برای کودکان توصیه نمی‌شود چون ممکن است کودکان با به دهان بردن دست‌شان و جویدن ناخن و لاک روی آن، دچار مسمومیت شوند. ۲- لاک‌‌ها نه تنها می‌‌توانند برای ما مضر باشند بلکه به محیط زیست ما هم آسیب می‌‌رسانند. به عنوان مثال پس از پاک کردن لاک با یک پنبه آغشته به مواد لاک پاک کن آن را به سطل آشغالی می‌‌اندازیم که دوباره به محیط زیست ما باز می‌‌گردد. آیا می‌‌توانید تصور کنید سالانه چندین میلیون پنبه آغشته به لاک‌‌ها و یا شیشه‌‌های لاک که حاوی مواد سمی است به محیط زیست ما باز می‌‌گردد. پس بطری‌‌های حاوی لاک یا ته مانده‌‌های آنها را هرگز درون سطل آشغال مخلوط با دیگر زباله‌‌ها رها نکنید بلکه آن را در زباله‌‌های سمی مخصوص بیندازید. ۳- در زمستان‌ها بهتر است به ناخن‌‌های خود استراحتی بدهید و آن‌‌ها را لاک نزنید به آنها شانسی دوباره برای زیبا شدن بدهید.درست است مدتی لاک نزنید. نه لاک نه هیچ پوشش دیگری اعم از برق ناخن یا محصولاتی به عناوین مختلف تقویت کننده و…که در آرایشگاه‌‌ها عرضه می‌‌شوند. ۴- بطری‌‌های لاک خود را در دمای اتاق و جای خشک دور از نور آفتاب نگهداری کنید. ۵- لاک‌‌ها را در دسترس کودکان قرار ندهید.

 

 

 

 

 

لاک پاک کن‌‌ها
پاک کننده‌‌های لاک‌‌ها هم می‌‌توانند به ناخن‌‌های شما آسیب برسانند. لاک پاک‌کن‌‌ها عموما حاوی استون می‌‌باشند، ماده‌‌ای که پلاستیک را هم در خود حل می‌‌کند چه برسد به ناخن شما. بسیاری از شما وقتی لاک خود را پاک می‌‌کنید روی ناخن‌‌های خود لکه‌‌های سفید رنگ خشکی را می‌‌بینید یا گاهی اوقات ناخن‌‌هایتان بعد از استفاده از‌‌این لاک پاک‌کن‌‌ها پوسته پوسته می‌‌شوند. نگران نباشید ‌‌این لکه‌‌ها قارچ نیست بلکه اثرات ظاهری آسیبی است که‌‌ این محصولات به ناخن شما وارد آورده‌اند. لاک پاک‌کن‌‌ها براساس برند شرکت سازنده، حاوی مواد مختلفی می‌‌توانند باشند. اما معمولا مواد اصلی تشکیل دهنده آنها‌، استون، اتیل استات و یا بوتیل استات، و‌‌ایزو پروپیل الکل است.

این ترکیبات بسیار قابل اشتعال که بوی خاص شیمیایی مخصوصی هم می‌‌دهند باعث خشکی پوست اطراف ناخن و خشکی و شکنندگی ناخن‌‌ها ودر اثر تماس دست با صورت، خارش و التهاب چشم می‌شوند. برخی از لاک پاک کن‌‌ها فاقد استون هستند، اما ‌‌این به آن معنا نیست که آن محصول فاقد اثرات جانبی است. در بعضی از آنها به جای استون از متیل استات استفاده شده است که از استون هم خطرناک ترمی باشد. بعد از استفاده از لاک پاک‌کن‌‌ها سعی کنید از لوسیون‌‌های نرم کننده یا روغن‌‌هایی استفاده کنید تا ناخن‌تان خشک نشود. البته جدیداً به منظور جلوگیری از خشکی و شکنندگی ناخن‌‌ها به لاک پاک‌کن‌‌ها نرم کننده‌‌هایی مانند روغن کرچک، استیل پالمیتات یا لانولین اضافه می‌‌کنند. برندهای برتر هم ترکیباتی چون ویتامین‌‌ E، روغن هسته انگور، روغن درخت چای و اسطوخودوس، پروتئین گندم، مواد ضد قارچی و برخی ویتامین‌‌ها را به محصولات خود می‌‌افزایند. برخی محصولات پاک کننده لاک ناخن با ترکیبات طبیعی نیز اخیرا وارد بازار شده‌اند که از روغن سویا و ذرت ساخته شده‌اند اما دیرتر از پاک کننده‌‌های معمولی عمل می‌‌کنند. بیشتر متخصصان بر‌‌این عقیده اند که استفاده از لاک پاک کن‌‌ها را به یکبار در هفته محدود نمایید چرا که حاوی موادی هستند که باعث خشکی و شکنندگی ناخن‌‌ها می‌‌شوند.

برچسب ها : انواع لاک ناخن جدید،انواع لاک ناخن مات،بازی لاک زدن دست وپا،جدیدترین لاک ناخن ها،خرید اینترنتی دستگاه لاک خشک کن،خرید اینترنتی لاک ناخن مات،خرید اینترنتی لاک ناخن مخملی،خرید دستگاه لاک خشک کن،خرید دستگاه لاک و مهر،خرید لاک حرارتی،خرید لاک ناخن حرارتی،خرید لاک ناخن ژله ای،خرید لاک ناخن مات،خرید لاک ناخن مخملی،خرید لوازم آرایشی ایوروشه،خرید لوازم آرایشی لانکوم،دستگاه خشک کننده لاک ناخن،دستگاه لاك و مهر،دستگاه لاک خشک کن،دستگاه لاک خشک کن angels،دستگاه لاک خشک کن uv،دستگاه لاک خشک کن انجل،دستگاه لاک خشک کن ناخن،دستگاه لاک و مهر،رنگ لاک برای دست سبزه،رنگ لاک ناخن جدید،روش استفاده از لاک ناخن مخملی،سایت لوازم آرایشی ایوروشه،سایت لوازم ارایشی لانکوم،ست لوازم آرایشی عروس،شرکت لاکهید مارتین،طراحی لاک ناخن جدید،طراحی ناخن با لاک ژله ای،طرح لاک ناخن جدید،عکس لاک دست وپا،عکس لاک ناخن جدید،عکس لاک ناخن مخملی،فروش دستگاه لاک و مهر،فروش لاک ناخن مات،فروشگاه لوازم آرایشی لانکوم،قیمت دستگاه لاک خشک کن،قیمت دستگاه لاک خشک کن uv،قیمت دستگاه لاک و مهر،قیمت لاک حرارتی،قیمت لاک ناخن مخملی،قیمت لوازم آرایش کلینیک در ایران،قیمت لوازم آرایشی ایوروشه،قیمت لوازم آرایشی پاستل،قیمت لوازم آرایشی لانکوم،لاك حرارتي،لاك حرارتي ناخن،لاك ناخن،لاك ناخن پا،لاك ناخن جديد،لاك ناخن حرارتي،لاك ناخن مات،لاك ناخن مخملي،لاكي پچر،لاک،لاک برای دست سبزه،لاک برای دستهای سبزه،لاک پشت،لاک پشت پرنده،لاک پشت در فال قهوه،لاک پشت دریایی،لاک پشت سخنگو،لاک پشت گوش قرمز،لاک پشت ها در جدول،لاک پشت های نینجا،لاک پشت های نینجا دوبله فارسی،لاک حرارتی،لاک حرارتی چیست،لاک حرارتی ناخن،لاک حرارتی ویونا،لاک دست جدید،لاک دست ساده،لاک دست سبزه،لاک دست مخملی،لاک دست و نماز،لاک دست و وضو،لاک دست وپا،لاک زدن ناخن به انگلیسی،لاک ژل حرارتی،لاک مناسب دست سبزه،لاک ناخن،لاک ناخن به انگلیسی،لاک ناخن به انگلیسی چی میشه،لاک ناخن پا،لاک ناخن پا برای غسل،لاک ناخن پا برای نماز،لاک ناخن پا برای وضو،لاک ناخن پا و وضو،لاک ناخن پا وضو،لاک ناخن پادینا،لاک ناخن پاستل،لاک ناخن پایه،لاک ناخن جدید،لاک ناخن جدید 2016،لاک ناخن حرارتی،لاک ناخن دست و پا،لاک ناخن زویا،لاک ناخن ژله ای،لاک ناخن ژله ای مات،لاک ناخن صورتی مات،لاک ناخن مات،لاک ناخن مات فلورمار،لاک ناخن مخملی،لاک ناخن مخملی ارزان،لاک ناخن مخملی مایا،لاک ناخن مشکی مات،لاک ناخن و نماز،لاک ناخن ویونا،لاک های حرارتی،لاکان،لاکان رشت،لاکان روانشناس،لاکان گیلان،لاکانشهر،لاکانشهر رشت،لاکانی،لاکانی بازیگر،لاکانی بازیگر سینما،لاکانی رشت،لاکانی کشف حجاب،لاکانی مینا،لاکانی+عکس،لاکچری،لاکچری به انگلیسی،لاکچری به چه معناست،لاکچری تهران،لاکچری لاین،لاکچری معنی،لاکچری موبایل،لاکچری نایت،لاکچری ویکی پدیا،لاکچری یعنی چه،لاکهید مارتین،لاکي پچر،لاکی پچر،لاکی پچر apktops،لاکی پچر بدون روت،لاکی پچر چیست،لاکی پچر دانلود،لاکی پچر فارسروید،لاکی پچر کلش،لاکی پچر لایسنس،لوازم آرايشي ايوروشه،لوازم آرايشي عروس،لوازم آرايشي كلينيك،لوازم آرايشي لانكوم،لوازم آرايشي مك در تهران،لوازم آرایش ایوروشه،لوازم آرایش سفورا،لوازم آرایش عروس،لوازم آرایش عروس شامل،لوازم آرایش عروس و داماد،لوازم آرایش کلینیک،لوازم آرایش کلینیک در ایران،لوازم آرایش کلینیک قیمت،لوازم آرایش مارک پاستل،لوازم آرایش مارک لانکوم،لوازم آرایش مک،لوازم آرایش مکس فاکتور،لوازم آرایشی ایوروشه،لوازم آرایشی بهداشتی،لوازم آرایشی بهداشتی به انگلیسی،لوازم آرایشی بهداشتی زنانه،لوازم آرایشی بهداشتی سریتا،لوازم آرایشی بهداشتی سینره،لوازم آرایشی بهداشتی لانکوم،لوازم آرایشی بهداشتی مای،لوازم آرایشی بهداشتی مردانه،لوازم آرایشی بهداشتی نیوا،لوازم آرایشی پاستل،لوازم آرایشی سفورا،لوازم آرایشی عروس،لوازم آرایشی عروس جزیره،لوازم آرایشی عروس و داماد،لوازم آرایشی کلینیک،لوازم آرایشی کلینیک در ایران،لوازم آرایشی کلینیک قیمت،لوازم آرایشی لانکوم،لوازم آرایشی مارک ایوروشه،لوازم آرایشی مک،لوازم آرایشی مک اصل،لوازم آرایشی مک در شیراز،لوازم آرایشی مک قیمت،لوازم آرایشی مکس،لوازم آرایشی مکس فاکتور،لوازم آرایشی مکسی بل،لوازم آرایشی و بهداشتی،لوازم آرایشی و بهداشتی اصفهان،لوازم آرایشی و بهداشتی بازار بزرگ تهران،لوازم آرایشی و بهداشتی چی بخریم،لوازم آرایشی و بهداشتی در بانه،لوازم آرایشی و بهداشتی زناشویی،لوازم آرایشی و بهداشتی سفیر،لوازم آرایشی و بهداشتی سینره،لوازم آرایشی و بهداشتی گیاهی،لوازم آرایشی و بهداشتی مردانه،لوازم ارايش ايوروشه،لوازم ارايش سفورا،لوازم ارايش كلينيك،لوازم ارايش لانكوم،لوازم ارایشی بهداشتی بانه،لوازم ارایشی بهداشتی چی بخریم؟،لوازم ارایشی پاستل،لیست لوازم آرایشی عروس،لیست لوازم آرایشی عروس و داماد،لیلا لاکانی،محصولات لوازم آرایشی ایوروشه،مدل لاک ناخن جدید،مدل لاک ناخن مات،مدل لاک ناخن مخملی،مریم لاکانی،معنی لاک ناخن به انگلیسی،نمایندگی لوازم آرایش پاستل،نمایندگی لوازم آرایش لانکوم در تهران،نمایندگی لوازم آرایشی پاستل،نمایندگی لوازم آرایشی پاستل در تهران،نمایندگی لوازم آرایشی کلینیک در تهران،نمایندگی لوازم ارایشی ایوروشه

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت