ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

نرخ ویزیت پزشکان در سال 95

نویسنده: علی باستانی

نرخ ویزیت پزشکان در سال 95

 

نرخ ویزیت پزشکان در سال 95,نرخ ویزیت پزشکان,نرخ ویزیت پزشکان در سال 95,نرخ ویزیت پزشکان سال 95,نرخ ویزیت پزشکان در سال 95,نرخ ویزیت پزشکان,نرخ ویزیت پزشکان سال 95,نرخ ویزیت پزشکان 95,نرخ ویزیت پزشکان عمومی,نرخ ویزیت پزشکان عمومی,ویزیت پزشکان,ویزیت پزشکان سال 95,ویزیت پزشکان کرمان,ویزیت پزشکان 95,ویزیت پزشکان فوق تخصص,ویزیت پزشکان در سال ۹۵,ویزیت پزشکان سال95,ویزیت پزشکان یزد,ویزیت پزشکان 95,ویزیت پزشکان 95,

 

معاون نظارت و برنامه‌ریزی نظام پزشکی گفت: دبیرخانه شورای عالی بیمه تعرفه‌های درمانی سال 95 را امروز ابلاغ کرد.

محمد جهانگیری گفت:‌ از سوی معاون اول رئیس جمهور تعرفه‌های درمانی سال 95 ابلاغ شد و امروز دبیرخانه شورای عالی بیمه آن را برای اجرا ابلاغ کرده است. البته تعرفه‌ها برای موسسات بیمه از 95.1.1 لازم‌الاجراست و از این تاریخ باید به پزشکان و موسسات پرداختی داشته باشد.

وی ادامه داد: بر این اساس نرخ ویزیت در بخش دولتی و خصوصی 15 درصد رشد کرده است به طوریکه ویزیت پزشک عمومی از 19 به 22 هزار تومان افزایش یافته است.

معاون نظارت و برنامه‌ریزی نظام پزشکی گفت: ویزیت پزشک متخصص از 30 به 34500 هزار تومان و ویزیت فوق‌تخصص از 38 به 43 هزار تومان افزایش یافته است.

جهانگیری تصریح کرد: هزینه هتلینگ در بخش دولتی 23 درصد و در بخش خصوصی 16 درصد رشد کرده است به این ترتیب در بخش دولتی از 108 به 133 هزار تومان و در بخش خصوصی از 310 به 360 هزار تومان افزایش یافته است.

وی گفت: هزینه حق‌العمل‌ها که با ضریب K محاسبه می‌شود، در بخش خصوصی و دولتی 5 درصد رشد کرده است به طوریکه در بخش خصوصی از 38 به 40 هزار تومان و در بخش دولتی از 8800 به 9240 تومان افزایش یافته است.

معاون نظارت و برنامه‌ریزی نظام پزشکی گفت:‌خدمات پاراکلینیک نیز با توجه به نرخ تورم در بخش خصوصی 12 درصد رشد کرده است تمام این نرخ‌های اعلام شده در بخش سرپایی و بستری که به تصویب رسیده و فقط نرخ هتلینگ و ویزیت در اولویت افزایش مناسبی قرار گرفته است.

جهانگیری در پاسخ به اینکه برخی از پزشکان از ابتدای فروردین نرخ ویزیت را افزایش داده‌اند، گفت:‌ اکنون باید دریافتی بر اساس این قانون باشد اگر پزشکی بالاتر گرفته باید تعدیل کند و آنهایی که قانون را رعایت کرده و اخلاق مدار بودند باید از این پس این نرخ‌ها را رعایت کنند چون این قانون است.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت