ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

ناو چند منظوره پاکستان به آب انداخته شد

نویسنده: علی باستانی

ناو چند منظوره پاکستان به آب انداخته شد

 

نیروی دریایی پاکستان,نیروی دریای پاکستان,نیرو دریایی پاکستان,فرمانده نیروی دریایی پاکستان,تجهیزات نیروی دریایی پاکستان,قدرت نیروی دریایی پاکستان,ناو هواپیمابر,ناو هواپیمابر ایران,ناو جوشن,ناو خلیج فارس,ناو خارک,ناو وینسنس,ناو جماران,ناو سهند,ناو جنگی ایران,ناو هواپیمابر فرانسه,

 

نیروی دریایی پاکستان در آستانه مانور دریایی بین المللی که در جنوب این کشور برگزار می‌شود ناو چند منظوره خود را با حضور نواز شریف نخست وزیر و مقامات دولت ایالتی سند به آب انداخت.
این کشتی ۱۷ هزار تنی نیروی دریایی پاکستان که از نوع «آگوستا» است و به کمک ترکیه ساخته شده، علاوه بر برخورداری از قابلیت‌های نظامی و حمل بالگرد، از قابلیت حمل مقدار زیادی کالا و سوخت برخوردار است. نام جدید نیروی دریایی پاکستان با حضور نواز شریف نخست وزیر و سروزیر ایالت سند در بندر کراچی ساخته و به آب انداخته شد.
نیروی دریایی ارتش پاکستان قصد دارد رزمایش دریایی بین المللی «اَمان ۱۷» را در روزهای ۲۲ تا ۲۶ بهمن ماه سال جاری در آبهای جنوبی این کشور برگزار کند.نیروی دریایی پاکستان، از ۷۱ کشور از سراسر جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران، برای شرکت در این رزمایش دعوت به عمل آورده است.

تقویت آمادگی دفاعی-نظامی-لجستیکی نیروهای دریایی کشورهای شرکت کننده، تقویت همکاری در حوزه نیروی دریایی ، تبادل تجربیات و تقویت امنیت منطقه‌ای، مانور سوختگیری سریع در دریا و عملیات ویژه جنگنده‌ها و بالگردهای نظامی با کمک ناوهای هواپیما‌بر از جمله مهم ترین اهداف این رزمایش اعلام شده است. انتظار می‌رود ترکیه، آمریکا و روسیه در این رزمایش شرکت کنند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت