ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

ماشین جدید کشتار داعش در عراق

نویسنده: احمد اعجازی

ماشین جدید کشتار داعش در عراق/ پهپادهای داعش

کشتار داعش در عراق,کشتار داعش در عراق,کشتار داعش در عراق و سوریه,فیلم کشتار داعش در عراق,تصاویر کشتار داعش در عراق,کشتار جدید داعش در عراق,عکس کشتار داعش در عراق,عکسهای کشتار داعش در عراق,کشتار گروه داعش در عراق,فیلم کشتار داعش در عراق,پهپاد داعش,پهپاد داعش هم آمد /تصاویر,داعش پهپاد ایرانی,داعش پهپاد ایران,پهپاد ایرانی و داعش,پهپاد ایرانی دست داعش,پهپاد ایرانی توسط داعش,پهپاد مهاجر 4 داعش,پهپاد های داعش,پهپاد ایران در داعش,پهپادهای داعش,پهپاد داعش,پهپاد داعش هم آمد /تصاویر,

تاریخ انتشار : شنبه, 19 تیر 1395

بر اساس گزارش‌ها گروه تروریستی داعش به یک تاکتیک جدید برای کشتارهایش در عراق روی آورده که شامل استفاده از پهپادهای غیرنظامی بمب‌گذاری شده است.

به  ایسنا به نوشته روزنامه واشنگتن تایمز، چند روز پیش پنتاگون از کنگره آمریکا تقاضا کرد تا اعتبارات اختصاصی برای اهداف مقابله با داعش را به طرح مقابله با پهپادهای انتحاری داعش اختصاص دهد.

مقامات نظامی خواهان انعطاف پذیری برای استفاده از بودجه 2.5 میلیارد دلاری تصویب شده برای سال 2016 به هدف مبارزه با داعش هستند. آنها تقاضا کرده‌اند که صرفا 20 میلیون دلار از این بودجه به عنوان سرمایه اولیه طرح مقابله با تهدیدهای پهپادی داعش مورد استفاده قرار بگیرد.

یک آژانس امنیتی به نام “آژانس مشترک دفاع در مقابل تهدیدهای بداهه” به شبکه بلومبرگ گفت، گروه تروریستی داعش در حال استفاده از کوادکوپترها و پهپادهای تجاری که به سادگی در بازار قابل خریداری هستند بوده و از آنها هم برای انفجار بمب‌های دست ساز کارگذاری شده در آنها و هم برای شناسایی استفاده می‌کند.

پنتاگون در درخواست بودجه خود به قانونگذاران آمریکایی تصریح کرده که این اعتبارات صرف “شناسایی، انجام آزمایش، تامین و یکپارچه سازی برای تکنولوژی هایی برای مقابله با تاثیر سیستمهای هوایی بدون سرنشین و تهدیدهایی که آنها متوجه نیروهای آمریکایی می کنند” خواهد شد.

دیوید اسمال، که برای آژانس مذکور کار می کند، به بلومبرگ اظهار کرد، سیستمهای هوایی بدون سرنشین مورد استفاده داعش معمولا 50 پوند وزن دارند. این گروه همچنین از این پهپادها برای اهداف تبلیغاتی استفاده می‌کند.

سرهنگ کریس گارور، سخنگوی نظامیان آمریکایی در عراق به بلومبرگ تصریح کرد، داعش از پهپاد برای شناسایی در منطقه مخمور در استان نینوا استفاده می کند.

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت