ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

جدول قیمت‌ جدید بنزین منتشر شد؛ گرانی تنها برای پرمصرف‌ها

نویسنده: علی باستانی

جدول قیمت‌ جدید بنزین منتشر شد؛ گرانی تنها برای پرمصرف‌ها (2)

 

X قیمت‌ جدید بنزینX گرانی تنها برای پرمصرف‌هاX جدول قیمت‌X قیمت‌ بنزینX قیمت‌ جدیدX بنزین سوپرX بنزین سهمیهX آلودگی بنزینX اخبار+یارانه بنزینX بنزین یورو 4X بنزین پاک چیستX باک بنزین هواپیماX بنزین بدون سربX بنزین 95X قیمت بنزین درسال 95X قیمت بنزین آزاد در ایرانX لیست قیمتX قیمت بنزین95X قیمت بنزین بعد از تعطیلاتX بنزین بدون سرب در ایرانX قیمت بنزین برای پرمصرفهاX اخبار قیمت بنزین در ایرانX بنزین

 

 

استفاده از کارت هوشمند سوخت در جایگاه‌های بنزین الزامی و پرمصرف‌ها نیز باید به صورت پلکانی عوارض بپردازند.

در جلسه علنی امروز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی نمایندگان با پیشنهاد احمد توکلی مبنی بر الحاق بندی به تبصره هدفمندی یارانه‌ها موافقت کردند که می‌تواند ظرف چهار ماه دیگر تغییراتی در قیمت بنزین ایجاد کند اما نه برای همه، بلکه فقط آنهایی که به عنوان پرمصرف شناخته می‌شوند.

بر اساس این الحاقیه، دولت مکلف است حداکثر ۴ ماه پس از تصویب این قانون کلیه وسایل نقلیه سبک و سنگین شامل بنزینی، گازوئیلی و دوگانه سوز را که کارت هوشمند سوخت ندارند، به این کارت مجهز نماید و از آن تاریخ عرضه هرگونه سوخت به کلیه وسایل نقلیه صرفاً با استفاده از کارت مذکور بر اساس احکام زیر مجاز است:

۱ ـ وسایل نقلیه ای مشمول دریافت کارت هوشمند سوخت خواهند شد که دارای برگ معاینه فنی و بیمه نامه شخص ثالث بوده و عوارض سالانه خودرو را نیز پرداخت کرده باشند.

۲ ـ هزینه واگذاری کارت هوشمند سوخت از مالک خودرو دریافت خواهد شد.

۳ ـ قیمت انواع سوخت برابر قیمت آنها در پایان سال ۹۴ خواهد بود. همه انواع سوخت تک نرخی خواهد بود.

۴ ـ در صورتی که وسیله نقلیه ای با استفاده از کارت سوخت جایگاه سوخت گیری کند، علاوه بر پرداخت بهای سوخت، به میزان قیمت تمام شده سوخت به عنوان عوارض استفاده کارت سوخت جایگاه از صاحب وسیله نقلیه دریافت خواهد شد.

۵ ـ از تاریخ الزامی شدن استفاده از کارت هوشمند سوخت، موضوع صدر این تبصره، دولت مکلف است از مصرف کنندگان بنزین بیش از مقدار پایه تعیین شده به صورت پلکانی، عوارض انتشار آلایندگی، عوارض استفاده از زیرساختهای کشور اعم از جاده ها و خیابان ها و تاسیسات مربوط و عوارض ایجاد ترافیک به روش مذکور در بند ۵ دریافت کند.

۶ ـ متوسط مقدار مصرف ماهانه بنزین برای یک ماه و بر اساس هر یک از انواع وسایل نقلیه با تعداد سیلندرهای مشابه (یک تا ۶ سیلندر) به عنوان پله اول تعیین می گردد و پلکان‌های بعدی به مقدار ۴۰ لیتر به پله ماقبل اضافه می شود.

برای هر لیتر مصرف مازاد در پله اول، نسبت به مقدار مصرف پایه، ۵۰۰ تومان و در پلکان های دوم و سوم به ترتیب ۷۵۰ و ۱۰۰۰ تومان و مازاد بر مصرف ۱۸۰ لیتر در ماه، قیمت تمام شده بنزین از مصرف کننده به عنوان عوارض موضوع بند ۴ فوق دریافت خواهد شد.

برای اطلاع از جزییات بیشتر و اطلاع درباره اینکه کدام رانندگان باید به عنوان پرمصرف، عوارض پرداخت کنند، تصویر ضمیمه شده به خبر را مشاهده کنید.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت