ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

انتخاب یک قربانی جنسی داعش به عنوان سفیر حسن‌نیت سازمان ملل

نویسنده: احمد اعجازی

انتخاب یک قربانی جنسی داعش به عنوان سفیر حسن‌نیت سازمان ملل

,سفیر حسن نیت سازمان ملل,دختر ایزدی,دختر ایزدی داعش,سنگسار دختر ایزدی,کشتن دختر ایزدی,روایت دختر ایزدی,سنگسار زن ایزدی,فیلم سنگسار دختر ایزدی,سنگسار دختر کرد ایزدی,روایت دختر ایزدی از روزهای اسارت

تاریخ انتشار : شنبه, 27 شهریور 1395

انتخاب یک قربانی جنسی داعش به عنوان سفیر حسن‌نیت سازمان مللیک دختر جوان ایزدی که مدتی پیش توانسته بود خود را از دست داعش به عنوان برده جنسی نجات دهد، به عنوان سفیر حسن نیت سازمان ملل در راستای ارج نهادن به بازماندگان قاچاق انسان انتخاب شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نادیا مراد باسی طه، دختر 23 ساله عراقی پس از انتخاب به عنوان سفیر حسن نیت سازمان ملل خواستار برقراری عدالت برای قربانیان حملات داعش شد و حملات 2014 داعش علیه ایزدی‌ها را نسل کشی خواند.

وی در اوت 2014 توسط نیروهای داعش از خانه‌اش در روستایی در نزدیکی شهر سنجار در شمال عراق ربوده شده و در طول اسارتش بارها مورد تجاوز و تعرض جنسی نیروهای داعش قرار گرفت و چندین بار فروخته شد. نادیا پس از سه ماه توانست در موصل از دست داعش فرار کند و خود را مخفیانه به اقلیم کردستان عراق برساند.

او با شرح دوران اسارتش ادامه داد: من در آنجا تنها نبودم اما شاید خوش شانس بودم که توانستم راهی برای فرار پیدا کنم، بسیاری نتوانسته‌اند از دست داعش فرار کنند.

مراد در ادامه خواستار آزادی 3200 زن و دختر ایزدی شد که در حال حاضر به عنوان برده جنسی در دست داعش اسیر هستند.

وی به عنوان سفیر حسن نیت سازمان ملل فعالیت‌هایش بر افزایش آگاهی درباره وضعیت قربانیان قاچاق انسان به خصوص درباره پناهجویان، زنان و دختران متمرکز خواهد شد.

هم چنین در حالیکه رهبران جهان در سازمان ملل  برای برگزاری نشست سالانه مجمع عمومی این سازمان گردهم خواهند آمد، عراق و انگلیس روز دوشنبه کمپین خود را برای پیگیری جرایم انجام شده توسط داعش آغاز می کنند.

فواد معصوم، رئیس جمهور عراق که خود از کردهای شمال این کشور است از انتخاب نادیا به عنوان سفیر حسن نیت سازمان ملل استقبال کرده و تاکید کرد که باید به رنج‌های مردم عراق اهمیت بیشتری داده شود.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت