ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

آخرین وضعیت قیمت و توزیع شکر

نویسنده: احمد اعجازی

آخرین وضعیت قیمت و توزیع شکر

,توزیع شکر,توزیع شکر دولتی,توزیع کننده شکر,قیمت شکر,قیمت شکر قهوه ای,قیمت شکر در بازار,قیمت شکر عمده,قیمت شکر در بورس,قیمت شکر برزیلی,قیمت شکر جهانی,قیمت شکر به روز,قیمت شکر در بازار ایران,قیمت شکر,قیمت شکر قهوه ای روبینا,قیمت شکر قهوه ای,قیمت قند و شکر قهوه ای,قیمت شکر در بازار ایران,قیمت شکر در بازار تهران,قیمت شکر در بازار امروز,قیمت شکر در بازار بورس,قیمت شکر در بازارهای جهانی,قیمت شکر در بازار ازاد,قیمت شکر در بازار جهانی,قیمت روز شکر در بازار ایران,قیمت عمده شکر برزیلی,قیمت فروش شکر عمده,قیمت عمده شکر در بازار,قیمت روز شکر عمده,قیمت شکر به صورت عمده,قیمت قند و شکر عمده,قیمت خرید عمده شکر,قیمت شکر در بورس کالا,قیمت شکر در بورس کالای ایران,قیمت شکر در بورس امروز,قیمت شکر در بورس ایران,قیمت شکر در بورس لندن,قیمت روز شکر در بورس,قیمت شکر برزیلی در ایران,قیمت شکر برزیلی امروز,قیمت جهانی شکر برزیلی,قیمت شکر برزیل,قیمت شکر خام برزیلی,قیمت روز شکر برزیلی,قیمت جهانی شکر خام,قیمت جهانی شکر به دلار,قیمت شکر جهانی,قیمت جهانی شکر خام,نمودار قیمت جهانی شکر,قیمت جهانی شکر برزیل,قیمت شکر به روز,قیمت به روز قند و شکر,قیمت به روز شکر در ایران,قیمت شکر بازار ایران,قیمت شکر امروز,قیمت شکر فله

تاریخ انتشار : یکشنبه, 25 مهر 1395

دبیر کانون صنایع غذایی ایران معتقد است که وضعیت قیمت و توزیع شکر نسبت به ماه‌های گذشته بهبود یافته، اما در عین حال هنوز بیش از قیمت مصوب سال است و از سویی دیگر مشکلاتی را در خصوص تامین شکر از بورس وجود دارد.
به گزارش ایسنا ؛کاوه زرگران درباره‌ وضعیت قیمت و توزیع شکر به عنوان یکی از مهم‌ترین مواد اولیه صنایع غذایی اظهار کرد: شرایط شکر با توجه به پیک مصرف و پایان فصل تولید داخلی شکر و تا زمانی که چغندر قابل برداشت شود قابل پیش‌بینی بود و مشکلاتی در این خصوص به وجود آمد.

وی افزود: در این خصوص جلسه‌ای در کمیسیون کشاورزی اتاق تهران ترتیب دادیم و گزارش‌ اولیه خود را در خردادماه به مراجع ذیربط ارسال کردیم که باید دراین زمینه تدبیری اندیشیده شود.

دبیر کانون صنایع غذایی ایران با بیان این‌که میزان تولید، واردات و مصرف سالانه شکر مشخص است، ادامه داد: زمانی که این موارد را بررسی‌ می‌کنیم بدیهی است که در برهه‌هایی از سال باید واردات داشته باشیم و وقتی این کار انجام نشود، با مشکل مواجه می‌شویم.

به گفته زرگران مسوولان تنظیم بازار در این خصوص اعتقاد دیگری داشتند و روی عقایدشان پافشاری کردند که همین موضوع سبب بروز مشکلاتی در قیمت شکر شد و امروز شرایط در حال بهبود است.

وی درباره‌ آخرین قیمت شکر در بازار نیز، اظهار کرد: قیمت شکر در هفته گذشته بین ۲۷۵۰ تا ۲۸۵۰ تومان بود که حتی نسبت به قیمت مصوب آن هم بالاتر است.

دبیر کانون صنایع غذایی ایران اضافه کرد: البته در برهه‌ای قیمت شکر به ۴۰۰۰ تومان نیز رسیده بود که با توجه به افزایش عرضه در مدت اخیر قیمت‌ها بهتر شده و حدود ۱۰۰۰ تومان کاهش یافته است.

زرگران با بیان این‌که قیمت پایه جهانی شکر بین ۱۰۰۰ تا ۱۳۰۰ تومان پیش‌بینی می‌شود، گفت: افزایش قیمت شکر در ایران باعث شده تا واحدهای تولیدی مزیت رقابتی خود را در بازارهای بین‌المللی از دست بدهند.

وی همچنین درباره‌ مشکلات عرضه شکر در بورس، تصریح کرد: چند مشکل برای عرضه شکر در بورس وجود دارد که نخستین مشکل آن این است که عرضه زیر ۵۰ تن وجود ندارد، به این ترتیب بسیاری از واحدهای تولیدی و قنادی‌ها که انبار مناسبی برای ذخیره ۵۰ تن شکر ندارند، نمی‌توانند شکر خود را از طریق بورس تامین کنند. از سوی دیگر ممکن است این واحدها سرمایه در گردش لازم را هم برای این کار نداشته باشند.

دبیر کانون صنایع غذایی ایران با بیان این‌که رکود فعلی در صنایع سبب شده نقدینگی واحدهای تولیدی با مشکل روبه‌رو شود، ادامه داد: این در حالی است که شکر در بورس به صورت نقدی معامله می‌شود و به همین دلیل بسیاری از واحدها از آن استقبال نمی‌کنند.

زرگران همچنین به مشکل زمان تحویل شکر در بورس اشاره کرد و گفت: در مقطعی گفته می‌شد شکر خریده شده از بورس بین هفت تا ۱۰ روز به دست تولیدکننده می‌رسد، اما این در حالی است که در برخی مواقع تحویل شکر حتی تا ۴۰ روز به طول می‌انجامد.

وی با بیان این‌که یکی‌دیگر از مشکلات بورس این است که مشتری در خرید شکر حق انتخاب ندارد، ادامه داد: برای مثال ممکن است کارخانه‌ای در تبریز اقدام به خرید شکر کند و این شکر از مشهد برای او خریداری شود که همین موضوع هزینه حمل‌ونقل را برای او افزایش می‌دهد. از سویی دیگر حق انتخاب در نوع شکر هم ندارند و نوع شکر چغندری و نی‌شکر هم مشخص نشده است.

دبیر کانون صنایع غذایی ایران در عین حال با بیان این‌که بازار شکر در حال بهبود است، تصریح کرد: به هر حال اوضاع در حال بهتر شدن است، اما قیمت مصوب شکر که در سال جاری از ۲۳۰۰ تومان به ۲۵۰۰ تومان افزایش پیدا کرده هم به دلیل عدم مدیریت مناسب بیش از این مقدار بالا رفت و همین موضوع مشکلاتی را ایجاد کرد.

برچسب ها : آخرین وضعیت قیمت و توزیع شکر،توزیع شکر،توزیع شکر دولتی،توزیع کننده شکر،قيمت جهاني شكر خام،قيمت شكر به روز،قيمت شكر جهاني،قيمت شكر در بازار ايران،قيمت شكر قهوه اي،قيمت شکر،قیمت به روز شکر در ایران،قیمت به روز قند و شکر،قیمت جهانی شکر برزیل،قیمت جهانی شکر برزیلی،قیمت جهانی شکر به دلار،قیمت جهانی شکر خام،قیمت خرید عمده شکر،قیمت روز شکر برزیلی،قیمت روز شکر در بازار ایران،قیمت روز شکر در بورس،قیمت روز شکر عمده،قیمت شکر،قیمت شکر امروز،قیمت شکر بازار ایران،قیمت شکر برزیل،قیمت شکر برزیلی،قیمت شکر برزیلی امروز،قیمت شکر برزیلی در ایران،قیمت شکر به روز،قیمت شکر به صورت عمده،قیمت شکر جهانی،قیمت شکر خام برزیلی،قیمت شکر در بازار،قیمت شکر در بازار ازاد،قیمت شکر در بازار امروز،قیمت شکر در بازار ایران،قیمت شکر در بازار بورس،قیمت شکر در بازار تهران،قیمت شکر در بازار جهانی،قیمت شکر در بازارهای جهانی،قیمت شکر در بورس،قیمت شکر در بورس امروز،قیمت شکر در بورس ایران،قیمت شکر در بورس کالا،قیمت شکر در بورس کالای ایران،قیمت شکر در بورس لندن،قیمت شکر عمده،قیمت شکر فله،قیمت شکر قهوه ای،قیمت شکر قهوه ای روبینا،قیمت عمده شکر برزیلی،قیمت عمده شکر در بازار،قیمت فروش شکر عمده،قیمت قند و شکر عمده،قیمت قند و شکر قهوه ای،نمودار قیمت جهانی شکر

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت