ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

۷ دلیل تنها ماندن دختران

نویسنده: احمد اعجازی

 ۷ دلیل تنها ماندن دختران

, دختر تنها , دختر تنها و غمگین , دختر تنهای شب , دختر تنها عکس , دختر تنهایی , دختر تنها در خانه , دختر تنهایی , دختر تنها و عاشق , دختر تنهای شهر , دختر تنهای شب , عکس دختر تنها احساساتی , دختر تنها به انگلیسی , عکس دختر تنها احساسی , دختر تنها و ارام , دختر تنها آزیتا , دختر تنها بانوی محبوب , دختر تنها با خاطراتش , دختر تنها با چتر , قالب دختر تنها برای وبلاگ , قالب دختر تنها برای بلاگفا , عکس دختر تنها با کیفیت , قالب دختر تنها بلاگفا , عکس دختر تنها با سیگار , دختر تنها زیر باران , عکس دختر تنها با متن , دختر پسر تنها , دختر پسرای تنها , دختر پسر تنها در خانه , دختر تنهای تنها , عکس دختر تنها جدید , دختر تنها جدید , تنها دختر جهان , دختر تنها در جاده , دختر چاق تنها , دختر خسته تنها , عکس دختر تنها خوشگل , دختر خوشگل تنها , دختر خیلی تنها , دختر تنها و خسته , عکس دختر تنها خارجی , تنها دختر دریانورد ایرانی , عکس دختر تنها در شب , عکس دختر تنها در باران , عکس دختر تنها در پاییز , عکس دختر تنها در زمستان , دختر تنها و دلشکسته , دختر تنها در باران , دختر تنها در برف , عکس دختر تنها رمانتیک , عکس دختر تنها روی نیمکت , عکس دختر تنها زیر باران , عکس دختر تنها زیر بارون , دختر تنها و زیبا , دختر تنها زیر بارون , دختر تنها زیبا , دختر زشت تنها , عکس دختر تنها زیبا , عکس دختر تنها سیاه و سفید , عکس دختر تنها سیاه سفید , دختر سیگاری تنها , دختر تنها و سیگار , دختر تنها شب , دختر تنها شعر , عکس دختر تنها شکست خورده , دختر صورتی تنها , دختر تنها عاشق , عکس دختر تنها عاشق , عکس دختر تنها عاشقانه , عکس دختر تنها غمگین , عکس دختر تنها فانتزی , دختر تنها فیس بوک , دختر فانتزی تنها , عکس دختر تنها قشنگ , عکس دختر تنها کنار دریا , عکس دختر تنها کارتونی , دختر کوچولوی تنها , عکس دختر تنها کنار پنجره , تنها دختر لژیونر فوتبال ایران+تصویر , تنها دختر لژیونر فوتبال ایران , عکس دختر تنها لب دریا , دختر تنها متحرک , دختر تنها و مغرور , دختر تنها مشهد , دختر مجرد تنها , عکس دختر تنها متحرک , قالب دختر تنها میهن بلاگ , دختر تنها وبلاگ , عکس دختر تنها و عاشق , عکس دختر تنها و گریان , عکس دختر تنها و ناراحت , عکس دختر تنها و زیبا , دختر همیشه تنها , عکس دختر تنها ی عاشق ,

بعضی از خانم‌ها برای پیدا کردن شریک زندگی خود مشکل دارند

 

دوست دارید بدانید چرا بعضی خانم‌ها نمی‌توانند شریکی برای زندگی‌شان پیدا کنند یا مردها را در زندگی‌شان نگه دارند؟

اینکه بعضی از خانم‌ها برای پیدا کردن شریک زندگی خود مشکل دارند یا نمی‌توانند مردی که می‌خواهند را در زندگی‌شان نگه دارند، به طور کلی ۷ دلیل دارد. این دلایل ریشه‌های بیولوژیکی دارند که جنسیت‌ها را از لحاظ تمایلات رفتاری متمایز می‌کند. منظورمان این نیست که «این کاری است که خانم‌ها باید انجام دهند تا بتوانند مردی را به دست آورند.» منظورمان این است که «رفتارهای کلی وجود دارد که بعضی خانم‌ها انجام می‌دهند که برای آقایان استثنا می‌شود. این هفت دلیل اینها هستند:

اینکه طرزفکر ناامیدانه داشته باشید
آدم‌ها شکارچی و گردآورنده هستند، به همین دلیل به چیزهایی ارزش می‌دهیم که به دست آوردن آن برایمان سخت‌تر باشد. برای انسان‌های اولیه این شامل نیازهای اساسی برای بقا (مثل غذا و وسایل خانه‌سازی) بود. مغز انسان به دنبال راحت‌سازی است. درس‌های شکار و گردآوری تبدیل شد به: سخت = باارزش و ساده = بی‌ارزش، درست مثل همه درس‌هایی که از حل اختلافات می‌گیریم: جنگ یا گریز. با پیچیده‌تر شدن جامعه، درس راحت‌ساز شکارچی/گردآورنده خراب شد. بعنوان مثال، الماس جواهری بسیار گران است درحالیکه جواهر زیرکونیا ارزان است. با اینحال زیرکونیا همه ویژگی‌هایی که برای انسان‌ها جذاب بود و آنها را به سمت استفاده از الماس کشاند، در خود دارد. همینطور هم زنی که به سادگی در دسترس باشد جذابیت کمتری دارد.

در گذشته مردها شکارچیان و زنان گردآورده‌ها بودند. به همین دلیل است که مردها ذاتا عاشق شکار کردن هستند و مغز مردها به دنبال پاداش نوروشیمیایی به دست آوردن یعنی دوپامین و سروتونین است. دوپامین در پیش بینی پاداش در بدن ترشح می‌شود نه با خود واقعی پاداش به همین دلیل خصوصیات زن به اندازه شکار کردن او اهمیت ندارد. تغییرپذیری هم تولید دوپامین در مغز را افزایش می‌دهد. به همین دلیل است که قمار کردن اعتیادآور است. اینکه نمی‌دانید می‌برید یا می‌بازید برای سیستم پاداش مغز قابل‌مقاومت نیست. قماربازها عاشق بردی که به دست می‌آورند نیستند، آنها عاشق دوپامینی هستند که از اینکه نمی‌دانند بازی‌شان به برد تبدیل می‌شود یا نه، تولید می‌شود.

مردها ذاتاً نسبت به زن‌ها بی اعتماد هستند زیرا اکثر فرهنگها زن‌ها را غیرقابل‌اعتماد به تصویر می‌کشد. اگر زنی به سادگی قابل دسترس باشد مردها به صورت غریزی تصور می‌کنند که به سادگی برای بقیه مردها هم در دسترس خواهد بود. درنتیجه، تهدید بزرگتری برای آنها به شمار می‌رود و مغزشان از چنین سناریویی فرار می‌کند.

خیلی وقت‌ها می‌شنویم که خانم‌ها اصطلاح تور کردن را برای مردها استفاده می‌کنند. اما باید بدانند که نیازی نیست مردها را به تورشان بیندازند، فقط کافی است آنها را آنقدر به دنبال خودتان بکشانید که نیرویشان تمام شده و خودشان به تور بیفتند. از این گذشته، شما مردی که به تور بیفتد را نمی‌خواهید. شما مردی را می‌خواهید که شما را به تور انداخته باشد.

علاوه بر این، بعضی خانم‌ها درمورد چیزی که هستند و کارهایی که برای به دست آوردن مردی می‌خواهند انجام دهند، دروغ می‌گویند. این فقط دلسوزی مردها را برمی‌انگیزد. وقتی بفهمند که خودِ واقعی شما کیست و واقعاً چه شکلی هستید، احترامتان را از دست داده و تصور می‌کنند که فریب خورده‌اند. نه تنها آنها از دستتان خشمگین می‌شوند، بلکه خودتان هم نسبت به خودتان عصبانی شده و این عصبانیت کم‌کم به نادیده‌گرفتن خودتان تبدیل می‌شود.

اینکه از مردها بخواهید رابطه‌تان را تعریف کنند
هیچوقت از مردی نخواهید که رابطه‌تان را تعریف کند زیرا شدیداً برایشان آزاردهنده بوده و مثل یک علامت هشدار است. اگر از آنها بپرسید که با هم در رابطه‌ای جدی هستید یا نه مطمئن باشید که پاسخ منفی دریافت خواهید کرد.

اینکه آویزان باشید
همه انسان‌ها از صمیمیت می‌ترسند. وقتی فردی دیگر به سمتتان می‌آید، واکنش خودکار مغز دور شدن از آن فرد است. چسبیدن برای آدم‌ها آزاردهنده و تهدیدآمیز است و هیچ جذابیتی برایشان ندارد.

 

ازدواج نکردن دختران

پیدا کردن کسی در زندگی برای اینکه دوستش داشته باشید و دوستتان داشته باشد کار سختی نیست

اینکه نتوانید به مردتان حس مرد بودن بدهید
از قدیم این مردها بوده‌اند که همیشه از زن‌ها محافظت می‌کردند. اما آن زمان که مردها مرد بودند و زن‌ها قدرشناس دیگر تمام شده است. بیشتر مردها حتی اگر بخواهند هم دیگر نمی‌توانند از نظر فیزیکی از زن‌ها محافظت کنند. اما به این نیاز دارند که زنشان آنها را یک «مردِ مردانه بزرگ» ببینند. من یک فمینیست هستم چون تا زمانیکه زن‌ها آزاد نباشند، هیچ مردی هم نمی‌تواند آزاد باشد. بااینحال درهم‌آمیختگی نقش جنسیت‌های مختلف یکی از از هزینه‌هایی است که فمینیسم باید پرداخت کند. بیشتر مردها از نظر منطقی این تغییر نقش‌ها را درک می‌کنند. اما منطق مسئله‌ای بیرونی و ظاهری است درحالیکه احساسات در همان مغز قدیمی صورت می‌گیرد که جای هیچ فکری جز «الان باقی بمان، سوالاتت را بعداً بپرس» در آن نیست. جنگ و گریز واکنش خودکار مردها به زنانی است که احساس بزرگ بودن و مرد بودن را به آنها نمی‌دهند.

اینکه درمورد مردهای دیگر حرف بزنید
به زبان آوردن مداوم اسم مردهای دیگر و حرف زدن درمورد آنها رابطه را خراب می‌کند. دلیل آن این است که جامعه به ما دیکته کرده است که زن نباید درمورد مرد دیگری به جز شوهر خود فکر کند.

اینکه از مردی بپرسید ظاهرتان چطور است
اصلاً چرا باید زنی چنین سوالی بپرسد؟ اگر هم لازم باشد این سوال را بپرسید، مطمئن باشید که جوابی که می‌خواهید را نمی‌گیرید. یکسری سوال‌ها هستند که نباید هیچوقت از مردها بپرسید این سوال‌ها دقیقاً همان سوال‌هایی هستند که نمی‌خواهید جواب صادقانه‌ای بشنوید. دانشمندان هنوز مکانیزم این مسئله را کشف نکرده‌اند اما در مردها بخاطر عامل کروموزوم Y است. به همین دلیل است که ممکن است فکر کنید زنانی که به محض اینکه صبح از خواب بیدار می‌شوند آرایش می‌کنند، اصلاً علاقه‌ای ندارند بدانند که در فلان شلوار جینشان چاق به نظر می‌رسند یا نه. فقط زنانی که مشکل اعتمادبه‌نفس دارند چنین سوالاتی می‌کنند. بعد وقتی مردی به آنها صادقانه نظرش را می‌گوید، ناراحت می‌شوند. از این گذشته، اگر مردی از چیزی که پوشیده‌اید خوشش نیامده، خوب در بیاوریدش.

اینکه زیاد در آغوشش بگیرید و زیاد حرف بزنید
اکسی‌توسین هورمونی است که زن‌ها را به فرزندشان پیوند می‌دهد. ازآنجاکه گیرنده‌های اکسی‌توسین بیشتری نسبت به مردها دارند، بغل کردن و حرف زدن موجب ترشح این هورمون در زن‌ها شده ولی چیزی جز اضطراب در بدن مردان تولید نمی‌کند. نگاهشان کنید. بیشتر با کلمات یک‌بخشی جوابتان را می‌دهند. اگر مردی بتواند بیشتر از چهار کلمه به هم بچسباند و تحویلتان دهد یا دروغ می‌گوید یا آن را از روی اینترنت حفظ کرده است. وادار کردن مردها به حرف زدن یک راه حتمی برای انداختن خودتان از چشم او و دور کردنشان است. اگر نیاز به حرف زدن دارید، با یکی از دوستان دخترتان حرف بزنید.

من همیشه سعی کرده‌ام با زبان شوخی چیزی را به مردم آموزش دهم. این پیام این است که: آدمها‌روزبه‌روز تنها‌تر و از حقوق خود محروم‌تر می‌شوند. این خنده‌دار نیست، تراژدی است. چالش موجود این است که زنان و مردان امروز زنان و مردان پارسال و سالیان قبل نیستند ولی غرایز آنها همان است. مشخص است که شرایط تعامل هم با تغییر ما باید تغییر کند، چون تا وقتی همه آزاد نشده‌اند، هیچکس آزاد نیست. و عشق رهایی‌بخش است. پیدا کردن کسی در زندگی برای اینکه دوستش داشته باشید و دوستتان داشته باشد کار بزرگی نیست. کار کوچکی است. اینکه بدانید چرا آنطوری هستید که هستید قدرت است. هر اتفاقی هم که بیفتد، زن و مرد یکسان هستند: هر چیزی که می‌گویند و هر کاری که می‌کنند بخاطر این است که نیازمند دادن و گرفتن عشق هستند. پس خاص و فوق‌العاده باشید.

برچسب ها : آرش تنهایی،آشیانه تنهایی،تنها دختر جهان،تنها دختر دریانورد ایرانی،تنها دختر لژیونر فوتبال ایران،تنها دختر لژیونر فوتبال ایران+تصویر،تنهايي با خدا،تنهايي چت،تنهايي چيست،تنهايي خيلي سخته،تنهايي رو دوست دارم،تنهايي عاشق،تنهايي عشق،تنهايي غم،تنهايي محض،تنهايي هاي من،تنهایی،تنهایی آپارات،تنهایی آدم را عوض میکند،تنهایی آدم ها،تنهایی آدما،تنهایی آدمو ولگرد میکنه،تنهایی آدمی را عوض میکند،تنهایی آزاد،تنهایی آهنگ،تنهایی ابلیس،تنهایی احسان خواجه امیری،تنهایی احمد شاملو،تنهایی اخوان ثالث،تنهایی از شبنم ثریا،تنهایی از نظر روانشناسی،تنهایی اس ام اس،تنهایی ام،تنهایی ام را دوست دارم،تنهایی امام زمان،تنهایی امو باند،تنهایی انسان،تنهایی با خدا،تنهایی با عکس،تنهایی بد دردیه،تنهایی بعد از طلاق،تنهایی به انگلیسی،تنهایی بهتر،تنهایی بهتر از،تنهایی بهتر است،تنهایی بهتره،تنهایی پاییز،تنهایی پدر،تنهایی پر هیاهو،تنهایی پر هیاهو pdf،تنهایی پر هیاهو دانلود،تنهایی پرهیاهو بهومیل هرابال،تنهایی پرویز پرستویی،تنهایی پسر،تنهایی پسرانه،تنهایی پیامک،تنهایی تاوان آدم بودنه،تنهایی ترجیح من است،تنهایی تصاویر،تنهایی تکست،تنهایی تلخ،تنهایی تموم وجودمه،تنهایی تنها،تنهایی تو،تنهایی تولد،تنهایی تیک تاک،تنهایی ثنا،تنهایی جاده،تنهایی جدایی،تنهایی جدید،تنهایی جلیلی،تنهایی جمعه،تنهایی جملات،تنهایی جملات زیبا،تنهایی جمله،تنهایی جوان،تنهایی جوانان،تنهایی چاوشی،تنهایی چت،تنهایی چقدر خوبه،تنهایی چقدر سخت است،تنهایی چقدر سخته،تنهایی چه سخته،تنهایی چه کنم،تنهایی چیست،تنهایی حافظ،تنهایی حدیث،تنهایی حرمت داره،تنهایی حس خوبیه،تنهایی حسین ابلیس،تنهایی حسین پناهی،تنهایی حصین،تنهایی حصین صادق،تنهایی حضرت زینب،تنهایی حضرت علی،تنهایی خدا،تنهایی خواجه امیری،تنهایی خوب است،تنهایی خوبه،تنهایی خودم،تنهایی خیلی بهتره،تنهایی خیلی خوبه،تنهایی خیلی سخته،تنهایی خیلی سخته بنیامین،تنهایی داره میکشتم،تنهایی دختر،تنهایی دخترانه،تنهایی دخترونه،تنهایی در شعر فارسی،تنهایی در شعر مولانا،تنهایی در غربت،تنهایی در فیس بوک،تنهایی دل،تنهایی دم مرگ،تنهایی را ترجیح می دهم،تنهایی را دوست دارم،تنهایی را دوست دارم چون،تنهایی را دوست دارم زیرا،تنهایی رستاک،تنهایی رقصیدن،تنهایی رو ترجیح میدم،تنهایی رو دوست دارم،تنهایی رو عشقه،تنهایی زمستان،تنهایی زن،تنهایی زنان،تنهایی زنان متاهل،تنهایی زنانه،تنهایی زهرا،تنهایی زیبا،تنهایی زیباست،تنهایی زیبای من،تنهایی زیر بارون،تنهایی سالمندان،تنهایی سامان جلیلی،تنهایی سخت است،تنهایی سخته،تنهایی سرباز،تنهایی سربازی،تنهایی سرد،تنهایی سهراب سپهری،تنهایی سهم منه،تنهایی سیگار،تنهایی شادمهر عقیلی،تنهایی شاملو،تنهایی شاید یه راهه،تنهایی شب،تنهایی شب یلدا،تنهایی شبانه،تنهایی شبنم ثریا،تنهایی شبنم ثریا mp3،تنهایی شریعتی،تنهایی شعر،تنهایی شعر نو،تنهایی شهاب حسینی،تنهایی صادق،تنهایی صادق نورانی،تنهایی صادق هدایت،تنهایی صادق و حصین،تنهایی طالب زاده،تنهایی طاها،تنهایی طنز،تنهایی عاشق،تنهایی عاشقانه،تنهایی عباس جون،تنهایی عشق،تنهایی عکس،تنهایی علی،تنهایی علی ضیا،تنهایی عماد طالب زاده،تنهایی عمیق،تنهایی غربت،تنهایی غروب،تنهایی غروب جمعه،تنهایی غریب،تنهایی غزل،تنهایی غصه،تنهایی غم،تنهایی غم انگیز،تنهایی غمگین،تنهایی فاز سنگین،تنهایی فاضل نظری،تنهایی فانتزی،تنهایی فرزندان،تنهایی فروغ فرخزاد،تنهایی فریدون اسرایی،تنهایی فریدون فروغی،تنهایی فریدون مشیری،تنهایی فلسفی،تنهایی فیلم،تنهایی قبر،تنهایی قدم زدن،تنهایی قدم میزنم،تنهایی قشنگ،تنهایی قشنگ ترین حس دنیاست،تنهایی قشنگتره،تنهایی قشنگه،تنهایی قلب،تنهایی قمیشی،تنهایی قهوه،تنهایی کارتونی،تنهایی کاسکو،تنهایی کجا برم،تنهایی کلوب،تنهایی کنار ساحل،تنهایی که طولانی میشه،تنهایی که عار نیست،تنهایی کوتاه،تنهایی کودکان،تنهایی کویر،تنهایی گرگ،تنهایی گروس عبدالملکیان،تنهایی گروه امو،تنهایی گریه،تنهایی گریه دار،تنهایی گنجور،تنهایی گوگوش،تنهایی گیتار،تنهایی گیله مرد،تنهایی لاله،تنهایی لب دریا،تنهایی لعنتی،تنهایی لهراسبی،تنهایی لیلا،تنهایی لیلا بازیگران،تنهایی لیلی،تنهایی ماه،تنهایی متن،تنهایی محسن چاوشی،تنهایی محض،تنهایی مرد،تنهایی مطلق،تنهایی من،تنهایی من بزرگ است،تنهایی من شعر،تنهایی نام دیگر پاییز است،تنهایی نرمین،تنهایی نرو بیاتی،تنهایی نرو پویا بیاتی،تنهایی نفرین شده من،تنهایی نمناک،تنهایی نوجوانان،تنهایی نوشته،تنهایی نیمه شب،تنهایی نیوشا ضیغمی،تنهایی ها،تنهایی هام،تنهایی های شبانه،تنهایی های عاشقانه،تنهایی های من،تنهایی های یک زن،تنهایی هایم،تنهایی هم عالمی دارد،تنهایی هم عالمی داره،تنهایی و افسردگی،تنهایی و جدایی،تنهایی و خدا،تنهایی و دلتنگی،تنهایی و سکوت،تنهایی و سیگار،تنهایی و عشق،تنهایی و غربت،تنهایی و غم،تنهایی و مرگ،تنهایی یعنی،تنهایی یعنی اینکه،تنهایی یعنی چه؟،تنهایی یعنی ذهنم،تنهایی یعنی من،تنهایی یک دختر،تنهایی یک زن،تنهایی یک عاشق،تنهایی یک فاحشه،تنهایی یک فرشته،تنهایی یک مرد،جملات ضد تنهایی،دختر پسر تنها،دختر پسر تنها در خانه،دختر پسرای تنها،دختر تنها،دختر تنها آزیتا،دختر تنها با چتر،دختر تنها با خاطراتش،دختر تنها بانوی محبوب،دختر تنها به انگلیسی،دختر تنها جدید،دختر تنها در باران،دختر تنها در برف،دختر تنها در جاده،دختر تنها در خانه،دختر تنها زیبا،دختر تنها زیر باران،دختر تنها زیر بارون،دختر تنها شب،دختر تنها شعر،دختر تنها عاشق،دختر تنها عکس،دختر تنها فیس بوک،دختر تنها متحرک،دختر تنها مشهد،دختر تنها و ارام،دختر تنها و خسته،دختر تنها و دلشکسته،دختر تنها و زیبا،دختر تنها و سیگار،دختر تنها و عاشق،دختر تنها و غمگین،دختر تنها و مغرور،دختر تنها وبلاگ،دختر تنهاي شب،دختر تنهايي،دختر تنهای تنها،دختر تنهای شب،دختر تنهای شهر،دختر تنهایی،دختر چاق تنها،دختر خسته تنها،دختر خوشگل تنها،دختر خیلی تنها،دختر زشت تنها،دختر سیگاری تنها،دختر صورتی تنها،دختر فانتزی تنها،دختر کوچولوی تنها،دختر مجرد تنها،دختر همیشه تنها،در لحظات تنهایی،ذکر تنهایی،ژست تنهایی،شبنم ثریا تنهایی دانلود،شبهای تنهایی ثریا،صبح تنهایی،صد سال تنهایی،صدای تنهایی،صدای تنهایی من،صندلی تنهایی،صندلی تنهایی من،ضد تنهایی،ضرر تنهايي،ضررهای تنهایی،طرح تنهایی،طعم تنهایی،طلاق تنهایی،طلسم تنهایی تینا،طلوع تنهایی،طنین تنهایی،طوفان تنهایی،عکس دختر تنها احساساتی،عکس دختر تنها احساسی،عکس دختر تنها با سیگار،عکس دختر تنها با کیفیت،عکس دختر تنها با متن،عکس دختر تنها جدید،عکس دختر تنها خارجی،عکس دختر تنها خوشگل،عکس دختر تنها در باران،عکس دختر تنها در پاییز،عکس دختر تنها در زمستان،عکس دختر تنها در شب،عکس دختر تنها رمانتیک،عکس دختر تنها روی نیمکت،عکس دختر تنها زیبا،عکس دختر تنها زیر باران،عکس دختر تنها زیر بارون،عکس دختر تنها سیاه سفید،عکس دختر تنها سیاه و سفید،عکس دختر تنها شکست خورده،عکس دختر تنها عاشق،عکس دختر تنها عاشقانه،عکس دختر تنها غمگین،عکس دختر تنها فانتزی،عکس دختر تنها قشنگ،عکس دختر تنها کارتونی،عکس دختر تنها کنار پنجره،عکس دختر تنها کنار دریا،عکس دختر تنها لب دریا،عکس دختر تنها متحرک،عکس دختر تنها و زیبا،عکس دختر تنها و عاشق،عکس دختر تنها و گریان،عکس دختر تنها و ناراحت،عکس دختر تنها ی عاشق،علت احساس تنهایی،علت تنهایی مردان،علل احساس تنهایی،علل تنهایی،قالب دختر تنها برای بلاگفا،قالب دختر تنها برای وبلاگ،قالب دختر تنها بلاگفا،قالب دختر تنها میهن بلاگ،كاخ تنهايي ثريا،کاخ تنهایی+ثریا،گفتگوی تنهایی،گفتگوی تنهایی ژاله صامتی،لحظات تنهایی،لذت تنهایی

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت