ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

۶گزینه‌ اصلی ریاست دیوان محاسبات چه کسانی هستند؟

نویسنده: احمد اعجازی

 دیوان محاسبات

دیوان محاسبات کشور,دیوان محاسبات,دیوان محاسبات کشور,دیوان محاسبات استخدام,دیوان محاسبات استان تهران,دیوان محاسبات خراسان رضوی,دیوان محاسبات گیلان,دیوان محاسبات کشور,دیوان محاسبات چیست,دیوان محاسبات استان اصفهان,ریاست دیوان محاسبات کشور,ریاست دیوان محاسبات در مجلس دهم,ریاست دیوان محاسبات,ریاست دیوان محاسبات کل کشور,رئیس دیوان محاسبات,رئیس دیوان محاسبات,رئیس دیوان محاسبات کشور,رئیس دیوان محاسبات کل کشور,رئیس دیوان محاسبات ایران,رئیس دیوان محاسبات محمدرضا رحیمی,
سیاست > مجلس – اعتماد نوشت:دیوان محاسبات کشور که ریاست آن را امین حسین رحیمی برعهده دارد، اکنون با صفی طولانی از نامزدهای جایگزینی روبه‌رو شده است.

آنگونه که خبرها حکایت از رایزنی نامزدهای ریاست و دادستانی دیوان در مجلس پیش از آغاز به کار کمیته احراز صلاحیت نامزدها در کمیسیون برنامه و بودجه، دارد.

طبق قانون در آغاز هر دوره مجلس شورای اسلامی رییس جدید دیوان محاسبات، در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس انتخاب می‌شود. پس از آن در کمیته‌ای سوابق و مدارک نامزدها بررسی شده و ارزیابی می‌شود.

کمیسیون برنامه و بودجه گزینه‌های مورد تایید این کمیته را در صحن کمیسیون مورد بررسی و رای‌گیری قرار می‌دهند و پس از آن یک نفر به عنوان گزینه ریاست دیوان و یک نفر به عنوان گزینه دادستانی دیوان محاسبات جهت رای‌گیری نهایی به صحن علنی مجلس معرفی می‌شوند.

در گزارشی که از سوی خبرگزاری مهر منتشر شده، آمده است: به مهم‌ترین نامزدهای ریاست و دادستانی این دیوان نیز اشاره شده است که طبق آن، غلامرضا اسدالهی نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس نهم، امین حسین رحیمی رییس فعلی دیوان محاسبات، محمد احمدی نماینده مردم دهلران در مجلس نهم، محمدعلی عبدالله‌زاده، نماینده مردم طبس در مجلس نهم که با انتصاب به عنوان معاون پارلمانی صدا وسیما امکان ریاستش کم شده است، اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجد‌سلیمان در مجلس نهم و علیرضا منادی نماینده مردم تبریز در مجلس نهم که تا یک قدمی مجلس دهم هم رفت اما ناکام ماند گزینه‌های جدی‌تر برای ریاست دیوان هستند. بر اساس این گزارش در هفته جاری کمیته‌ای در کمیسیون برنامه و بودجه برای بررسی صلاحیت نامزدهای ریاست و دادستانی دیوان محاسبات تشکیل خواهد شد و احتمالا هفته آینده تکلیف رییس این بازوی مهم نظارتی مجلس نیز روشن می‌شود که قطعا در این انتخاب نظر و تمایل رییس مجلس هم بی‌تاثیر نخواهد بود.

 

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت