ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

۱۰ ماده غذایی که به تسکین درد کمک می‌کنند

نویسنده: احمد اعجازی

۱۰ ماده غذایی که به تسکین درد کمک می‌کنند

, مواد غذایی مقوی , مواد غذایی مقوی برای مردان , مواد غذایی مقوی برای بدن , مواد غذایی مقوی برای پرکردن کمر , مواد غذایی مقوی برای کودکان , مواد غذایی مقوی معده , مواد غذایی مقوی برای معده , مواد غذایی مقوی در دوران بارداری , مواد غذایی مقوی اعصاب , مواد غذایی مقوی کننده شیر مادر , مواد غذایی مقوی اسپرم , مواد غذایی مقوی قبل از بارداری , مواد غذایی مقوی بعد از زایمان , مواد غذایی مقوی و انرژی زا , مواد غذایی مقوی بعد از سقط , مواد غذایی مقوی بعد از عمل جراحی , مواد غذایی مقوی برای اسپرم , مواد غذایی مقوی برای زنان باردار , مواد غذایی مقوی برای تقویت اسپرم , مواد غذایی مقوی برای کم خونی , مواد غذایی مقوی برای بدنسازی , مواد غذایی مقوی برای کبد , مواد غذایی مقوی تخمدان , مقوی ترین ماده غذایی , مواد غذایی مقوی برای تولید اسپرم , مواد غذایی مقوی برای ترک اعتیاد , مواد غذایی مقوی برای جنین , مواد غذایی مقوی چشم , مواد غذایی مقوی و چاق کننده , مواد غذایی مقوی برای چاق شدن , مواد غذایی مقوی برای چشم , مواد غذایی مقوی حافظه , مواد غذایی مقوی برای حافظه , مواد غذایی خیلی مقوی , مواد غذایی مقوی در بارداری , مواد غذایی مقوی در بارداری , مواد غذایی مقوی دوران بارداری , مواد غذایی مقوی در ماه رمضان , مواد غذایی مقوی برای رشد جنین , مواد غذایی مقوی رحم , مواد غذایی مقوی برای زنان شیرده , مواد غذایی مقوی برای زنان , مواد غذایی مقوی برای زن باردار , مواد غذایی مقوی برای شیر مادر , مواد غذایی برای مقوی شدن شیر مادر , مواد غذایی مقوی برای ضعف بدن , مواد غذایی مقوی قلب , مواد غذایی مقوی کبد , مواد غذایی مقوی برای کودک , مواد غذایی مقوی مغز , مواد غذایی مقوی برای مو , مواد غذایی مقوی برای مغز , مواد غذایی مقوی برای ماه رمضان , مواد غذایی مقوی برای مادران شیرده , مواد غذایی مقوی و مفید ,

مصرف کافئین باعث تسکین دردهای مزمن می‌شود

 

دردهای مزمن به حدی نافذ و شدید هستند که گاهی از اوقات حتی با استفاده از داروها و روش‌های ذهنی-بدنی نمی‌توان باعث تسکین موقت آنها شد. از هر 5 ‌نفری که مبتلابه درد مزمن هستند معمولا 4 نفر آنها درمان‌های جایگزینی مانند خوردن مواد غذایی تسکین‌دهنده درد را امتحان کرده‌اند. خوشبختانه این افراد توانسته‌اند با خوردن این غذاها به تسکین درد خود کمک کنند. علاوه بر این، تحقیقات نشان داده‌اند که خوردن مواد غذایی تسکین‌دهنده درد تا حدودی باعث بهبود درد افراد مبتلابه درد مزمن شده است.

 

با توجه به اهمیت غذاهای تسکین‌دهنده درد در ادامه به ۱۰ مورد از مهم‌ترین غذاهای تسکین‌دهنده درد اشاره می‌کنیم.

 

۱) زنجبیل: زنجبیل یک گیاه دارویی، خوراکی و ادویه‌ای است. اکثر کارشناسان تغذیه پیشنهاد می‌کنند که برای تسکین حالت تهوع می‌توان از این گیاه استفاده کرد. علاوه بر این، در محیط آزمایشگاهی محققان ترکیباتی را در زنجبیل کشف کرده‌اند که می‌توانند درد حاصل از تورم را تسکین دهند. در مورد تاثیر زنجبیل روی درد مفصل نیز تحقیقاتی انجام‌گرفته است، اما تاکنون در هیچ تحقیقی به تاثیر منظم و دائم زنجبیل روی درد مفصل اشاره نشده است. این نکته را باید گفت که گنجاندن زنجبیل در رژیم غذایی یا مصرف قرص زنجبیل عوارض جانبی نیز دارد، اما این عوارض بسیار محدود و ناچیز است.

 

۲) قهوه: بعضی از تحقیقات نشان داده‌اند که حتی مصرف بسیار کم قهوه (مصرف ۱۰۰ میلی‌گرم قهوه یا خوردن یک فنجان قهوه) می‌تواند باعث کاهش احساس درد در حین انجام وظایف خسته‌کننده و دردناک شود. قهوه یکی از مرسوم‌ترین منبع‌های غذایی کافئین است، اما کافئین را می‌توان در دیگر محصولات غذایی مانند چای و شکلات نیز یافت. اگرچه کافئین باعث تسکین درد مزمن می‌شود، اما در مورد میزان مصرف کافئین باید با پزشک خود صحبت کنید.

 

۳) روغن‌زیتون: در سال‌های اخیر محققان به مزایای ضدالتهابی روغن‌زیتون علاقه بسیاری نشان داده‌اند، چون افرادی که رژیم غذایی مدیترانه‌ای سنتی را اتخاذ کرده‌اند ظاهرا کمتر دچار مشکلات سلامت مرتبط با التهاب مانند بیماری دژنراتیو مفصل یا دیابت شده‌اند. در حقیقت، روغن‌زیتون فوق بکر حاوی ترکیباتی شبیه به ایبوپروفن است که می‌تواند به تسکین درد کمک کند، بنابراین، زمانی که به درد مزمن مبتلا شده‌اید می‌توانید از روغن‌زیتون در غذاها و سالادهای خود استفاده کنید.

 

۴) ماهی سالمون: ماهی سالمون یکی از ماهی‌هایی است که در نقاط عمیق دریا یافت می‌شود و سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ است. ماهی سالمون ارزش غذایی فراوانی دارد و نه‌تنها در کاهش التهاب موثر است، بلکه مزایای سلامت دیگری نیز دارد. در مورد تاثیر ماهی سالمون در کاهش درد باید گفت که بر اساس نتایج تحقیقات بالینی ماهی سالمون باعث کاهش التهاب درد مفاصل می‌شود و می‌تواند از فرد در مقابل درد حاصل از آرتروز محافظت کند.

 

۵) زردچوبه: کورکومین جزء فعال زردچوبه و یک آنتی‌اکسیدان قوی است. ظاهرا زردچوبه از خواص ضدالتهابی برخوردار است و تحقیقات نشان داده‌اند که استفاده از زردچوبه یک روش محتمل برای تسکین درد مزمن بیماری آرتریت روماتوئید است. در بازار امروزی زردچوبه را می‌توان به شکل کپسول نیز یافت. علاوه بر این، افراد مبتلا به درد مزمن می‌توانند به غذاهای خود زردچوبه را بیفزایند.

 

۶) انگور قرمز: انگور قرمز حاوی یک ترکیب شیمیایی به نام رسوراترول است که مزایای ضدالتهابی دارد. در خوراکی‌هایی همچون میوه‌های توت مانند و بادام‌زمینی نیز می‌توان این ترکیب شیمیایی را یافت. تحقیقات انجام‌گرفته در محیط‌های آزمایشگاهی نشان داده‌اند که رسوراترول باعث متوقف ساختن سلول‌هایی می‌شود که در افزایش درد موثر هستند. درنتیجه می‌توان گفت که این ترکیب شیمیایی برای مقابله با درد موثر است. علاوه بر این، تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که با ترکیب کردن رسوراترول و زردچوبه و مصرف این ترکیب می‌توان توانایی بدن را در مقابله با التهاب افزایش داد، بنابراین، توصیه می‌شود که در رژیم غذایی خود غذاهای حاوی رسوراترول را بگنجانید.

 

۷) آویشن: آویشن گیاهی است که برگ‌های کوچک و خوشبویی دارد و از آن می‌توان به‌عنوان طعم‌دهنده در بسیاری از غذاها استفاده کرد. تحقیقات نشان می‌دهد که ترکیبات موجود در آویشن می‌توانند احتمال درد را کاهش دهند، هرچند محققان این تحقیق‌ها نمی‌دانند که این گیاه چگونه باعث تسکین درد می‌شود. در تحقیقاتی که روی موش‌های آزمایشگاهی انجام‌گرفته است محققان دریافته‌اند که آویشن به‌عنوان یک داروی ضدالتهابی برای موش‌های دارای درد مزمن عمل کرده است. اگرچه در مورد تاثیر آویشن روی درد مزمن همچنان تحقیقاتی در حال انجام است، اما به افراد مبتلابه درد مزمن توصیه می‌شود که از آویشن به‌عنوان طعم‌دهنده در خورشت‌ها، سس‌ها و دیگر غذاهای خود استفاده کنند.

 

۸) نعناع: اسانس موجود در گیاه نعناع یا چای نعنا می‌تواند به‌عنوان یک داروی ضدنفخ و داروی شل‌کننده عضلات عمل کند. به‌عبارت‌دیگر، با خوردن نعناع می‌توان درد حاصل از نفخ و همچنین درد حاصل از گرفتگی عضلات را تسکین داد.

 

۹) گیلاس ترش: تحقیقات نشان داده است که خوردن گیلاس ترش می‌تواند در درمان نقرس مفید باشد. بیماری نقرس یک شکل دردناک از بیماری آرتروز است که مفصل‌های فرد مبتلابه آن ورم می‌کنند و قرمز می‌شوند و دلیل این التهاب و قرمز شدن افزایش تدریجی اوریک‌اسید در خون است. علاوه بر این، خوردن گیلاس ترش برای ورزشکارها مفید است. در یکی از تحقیقات انجام‌گرفته محققان دریافتند که خوردن عصاره گیلاس ترش باعث تسکین درد عضله ورزشکاران می‌شود.

 

۱۰) پرتقال: همان‌طور که می‌دانید پرتقال سرشار از ویتامین C است. علاوه بر این، پرتقال‌ها حاوی آنتی‌اکسیدانی به نام بتاکریپتوزانتین هستند که بر اساس نتایج تحقیقاتی باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های التهابی مانند آرتریت روماتوئید می‌شود، بنابراین، خوردن پرتقال در عدم ابتلا به بیماری‌های التهابی و تسکین درد ناشی از آنها موثر است.

برچسب ها : مقوی ترین ماده غذایی،مواد غذايي مقوي در بارداري،مواد غذایی برای مقوی شدن شیر مادر،مواد غذایی خیلی مقوی،مواد غذایی مقوی،مواد غذایی مقوی اسپرم،مواد غذایی مقوی اعصاب،مواد غذایی مقوی برای اسپرم،مواد غذایی مقوی برای بدن،مواد غذایی مقوی برای بدنسازی،مواد غذایی مقوی برای پرکردن کمر،مواد غذایی مقوی برای ترک اعتیاد،مواد غذایی مقوی برای تقویت اسپرم،مواد غذایی مقوی برای تولید اسپرم،مواد غذایی مقوی برای جنین،مواد غذایی مقوی برای چاق شدن،مواد غذایی مقوی برای چشم،مواد غذایی مقوی برای حافظه،مواد غذایی مقوی برای رشد جنین،مواد غذایی مقوی برای زن باردار،مواد غذایی مقوی برای زنان،مواد غذایی مقوی برای زنان باردار،مواد غذایی مقوی برای زنان شیرده،مواد غذایی مقوی برای شیر مادر،مواد غذایی مقوی برای ضعف بدن،مواد غذایی مقوی برای کبد،مواد غذایی مقوی برای کم خونی،مواد غذایی مقوی برای کودک،مواد غذایی مقوی برای کودکان،مواد غذایی مقوی برای مادران شیرده،مواد غذایی مقوی برای ماه رمضان،مواد غذایی مقوی برای مردان،مواد غذایی مقوی برای معده،مواد غذایی مقوی برای مغز،مواد غذایی مقوی برای مو،مواد غذایی مقوی بعد از زایمان،مواد غذایی مقوی بعد از سقط،مواد غذایی مقوی بعد از عمل جراحی،مواد غذایی مقوی تخمدان،مواد غذایی مقوی چشم،مواد غذایی مقوی حافظه،مواد غذایی مقوی در بارداری،مواد غذایی مقوی در دوران بارداری،مواد غذایی مقوی در ماه رمضان،مواد غذایی مقوی دوران بارداری،مواد غذایی مقوی رحم،مواد غذایی مقوی قبل از بارداری،مواد غذایی مقوی قلب،مواد غذایی مقوی کبد،مواد غذایی مقوی کننده شیر مادر،مواد غذایی مقوی معده،مواد غذایی مقوی مغز،مواد غذایی مقوی و انرژی زا،مواد غذایی مقوی و چاق کننده،مواد غذایی مقوی و مفید

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت