ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

یک رابطه قوی با تکرار ۷ جمله ساده

نویسنده: احمد اعجازی

یک رابطه قوی با تکرار ۷ جمله ساده

,رابطه قوی,رابطه قوی با خدا,رابطه اجتماعی قوی,ارتباط قوی با خدا,راههای ارتباط قوی با خدا,روابط اجتماعی قوی,چگونه روابط اجتماعی قوی داشته باشیم,رابطه با همسر,رابطه با همسرم,رابطه با همسر در دوران نامزدی,رابطه با همسر از پشت,رابطه با همسر در دوران عقد,رابطه با همسر بعد از طلاق,رابطه با همسر در شب قدر,رابطه با همسر در ماه رمضان,رابطه با همسر خود,رابطه با همسر دوست,رابطه همسرم با همکارش,رابطه همسرم با خواهرم,رابطه با همسر در دوران بارداری,رابطه با همسر دوستم,ارتباط با همسر در دوران نامزدی,ارتباط با همسر در دوران عقد,نحوه ارتباط با همسر در دوران نامزدی,چگونگی ارتباط با همسر در دوران نامزدی,ارتباط با خانواده همسر در دوران عقد,چگونگی ارتباط با همسر در دوران عقد,ارتباط با همسر از پشت,رابطه با همسر از عقب,حکم رابطه با همسر از پشت,ارتباط با همسر در زمان عقد,ارتباط با همسر بعد از طلاق,ارتباط با همسر در ماه رمضان,حکم رابطه با همسر در ماه رمضان,رابطه عاشقانه با همسر خود,چگونه از رابطه با همسر خود لذت ببریم,چگونه رابطه خوبی با همسر خود داشته باشیم,چگونه رابطه عاشقانه با همسر خود داشته باشیم,چگونه رابطه صمیمی با همسر خود داشته باشیم,چگونه با همسر خود رابطه برقرار کنیم,چگونه با همسر خود رابطه داشته باشیم,چگونه با همسر خود رابطه زناشویی داشته باشیم,چگونه با همسر خود رابطه عاطفی داشته باشیم,رابطه با زن دوستم,رابطه با شوهر دوستم,رابطه با دوست همسرم,رابطه با دوست شوهر,رابطه زن با دوست شوهرش,ارتباط با دوستان همسر,رابطه نامشروع با دوست همسر,رابطه من با زن دوستم

یک رابطه سالم مستلزم تلاش زیاد و ملزوماتی برای قوی‌ و موثرتر نمودن آن است‎

 

طبق مقاله‌ایی که در مرکز دانشگاهی واشنگتن به چاپ رسید، روابط سالم بر پایه احترام متقابل، اعتماد و ارتباط موثر بنا شده‌ است. با این وجود، یک رابطه سالم مستلزم تلاش زیاد و ملزوماتی برای قوی‌ و موثرتر نمودن آن است.

 

محققان انجمن روانشناسی امریکا بر این باورند که نحوه ارتباط، بیش از سازگاری‌های فردی، سطح تعهد و حوادث زندگی، به پیش‌بینی طلاق کمک می‌کند. در اینجا به ۷ مورد از نکاتی که زوج‌ها در روابط سالم به یکدیگر می‌گویند، اشاره شده است.

 

۱.من از تو حمایت می‌کنم 

شاید ندانید، اما مهم است که به همسر خود بفهمانید که از او حمایت می‌کنید. طبق مطالعات منتشر شده در مجله شخصیت و روانشناسی اجتماعی، حمایت کلامی و اشارات غیرکلامی در رابطه به همسرتان حس امنیت می‌بخشد که منجر به پایه‌ریزی اعتماد و صمیمیت می‌شود.

 

این مطالعات نشان داد حمایت دلسوزانه زوجین نسبت به شخصیت و ارزش‌های یکدیگر موجب بهبود کیفیت رابطه آن‌ها می‌گردد.

 

۲.دوستت دارم 

گفتن جمله دوستت دارم، سنگ بنای هر رابطه‌ایی را می‌سازد. با این وجود، هنگامی که این رابطه پایه‌ریزی شد به مرور زمان، جمله دوستت دارم تبدیل به عادت شده و بیشتر شبیه واژه‌هایی از اعماق وجود است تا حرف‌های تکراری.

 

طبق بررسی‌های یوگو، بیش از نیمی از زوج‌ها، که رابطه آن‌ها بیش از ۱ تا ۵ سال دوام آورده، جمله دوستت دارم را اساس حرف‌های روزانه خود قرار داده‌اند. البته تعداد تکرار این جمله با افزیش سال‌های رابطه به طرز چشمگیری کاهش می‌یابد. اگرچه گفتن دوستت دارم امری طبیعی است، اما باید و می‌تواند موجب تغییر در کیفیت روابط طرفین شود.

 

۳.متاسفم 

همه ما اشتباه می‌کنیم، اما پذیرش اشتباه برای برخی دشوار است. پذیرش اشتباه و قبول مسئولیت کارها از نشانه‌های اصلی بلوغ است. با گفتن جمله متاسفم در مواقع لزوم، نه تنها همچون فردی بالغ رفتار نموده‌اید، بلکه اعتماد را در رابطه پایه‌گذاری کرده‌اید.

 

مطالعه‌ایی که در مجله روانشناسی به چاپ رسید نشان داد، عذرخواهی، بیش از انکار، موجب تقویت اعتماد متقابل بین طرفین می‌گردد.

 

روابط سالم خانوادگی

روابط سالم بر پایه احترام متقابل، اعتماد و ارتباط موثر بنا شده‌ است‎

 

۴.احساسات را با من در میان بگذار 

طبق اعلان انجمن روانشناسی امریکا، زوج‌های پرمشغله اغلب گفتگوی مختصری درباره مسائل روزمره و تعهدات معمول با یکدیگر دارند. از گفتگوهای سطحی اجتناب کرده و یکدیگر را ترغیب کنید تا همسرتان احساسات درونی خود را با شما در میان بگذارد. چنانچه یکی از رفتارهای شما طرف مقابل را آزار داد، به حرف‌های طرف مقابل داستان نیز گوش دهید.

 

اما، واقعاً به حرف‌های طرف مقابلتان گوش دهید. تحقیقات روانشناسی حاکی از آن است که اکثر افراد از این مشخصه حیاتی، ارتباط موثر، بی‌بهره‌اند. از منظر اکثر مردم کنارگذاشتن نقطه نظرهای خودشان و گوش دادن به نگرانی‌های طرف مقابل بسیار دشوار است، و همین امر ارتباط موثر را تقریباً غیرممکن می‌سازد.

 

۵.بعداً این مشکل را حل می‌کنیم 

بحث و عدم توافق بخش‌های جداناپذیر هر رابطه‌ایی هستند. با این وجود، مدیریت این عدم توافق‌ها سرانجام یک رابطه را به تصویر می‌کشد. کشمکش‌های مکرر و حل‌نشده فشار بیش از حدی را بر توان جسمی و روحی وارد کرده و می‌تواند سلامت و حس رضایت از زندگی را تحلیل ببرد.

 

به همین دلیل دست یابی به تعادل و آرامش پس از بحث‌ها از اهمیت ویژه‌ایی برخوردار است. مرکز مشاوره و سلامت متذکر می‌شود، چنانچه دقت کرده باشید، صداها بالا می‌رود، پای مسائل گذشته به میان باز می‌شود و پرخاشگری‌ها آغاز می‌شود، اما دقیقاً در همین لحظه باید نفس عمیقی کشیده و بگوئید هنگامی که سطح هورمون آدرنالین ما به میزان طبیعی بازگشت بحث خواهیم کرد.

 

۶.شب به خیر

دکتر مارک گلستون، روانشناس مرکز دانشگاهی کالیفرنیا می‌گوید، هر شب پیش از خواب، شب به خیر بگوئید، حتی اگر روز بدی را پشت سر گذاشته بودید؛ زیرا نشان می‌دهد که شما به این رابطه اهمیت می‌دهید. او تشریح می‌کند که گفتن شب‌ به خیر، بدان معناست که شما دو نفر و رابطه بین شما از هر چیز ناراحت‌کننده‌ایی که اتفاق افتاده مهم‌تر است.

 

۷.روز خوبی داشته باشی! 

گلستون همچنین بر اهمیت کمی دلگرمی در روز با گفتن روز خوبی داشته باشی و دعای خیر تاکید می‌کند. دنیای بیرون می‌تواند خشن باشد و آگاهی از اینکه همسرتان هر کجا که باشید حامی شماست، حس قدرت و انرژی مضاعفی را در برابر نبردهای زندگی به شما و او می‌بخشد.

 

در نتیجه، رابطه سالم، سلامت روح را افزایش می‌دهد. اما از طرف دیگر یک رابطه ناسالم، زندگی را به مصیبت تبدیل می‌کند. نحوه ارتباط ما با موارد مهم، نمایی از رابطه ما را آشکار می‌سازد، اما تغییر شیوه ارتباط ما نیز می‌تواند به بهبود کیفیت رابطه کمک کند.

 

روزانه این ۷ نکته را به یکدیگر گوشزد کنید و قطعاً رابطه‌ایی عمیق‌تر، دوستانه تر، بردبارانه‌تر و صمیمیتی پایدارتر را تجربه خواهید کرد.

برچسب ها : ارتباط با خانواده همسر در دوران عقد،ارتباط با دوستان همسر،ارتباط با همسر از پشت،ارتباط با همسر بعد از طلاق،ارتباط با همسر در دوران عقد،ارتباط با همسر در دوران نامزدی،ارتباط با همسر در زمان عقد،ارتباط با همسر در ماه رمضان،ارتباط قوی با خدا،چگونگی ارتباط با همسر در دوران عقد،چگونگی ارتباط با همسر در دوران نامزدی،چگونه از رابطه با همسر خود لذت ببریم،چگونه با همسر خود رابطه برقرار کنیم،چگونه با همسر خود رابطه داشته باشیم،چگونه با همسر خود رابطه زناشویی داشته باشیم،چگونه با همسر خود رابطه عاطفی داشته باشیم،چگونه رابطه خوبی با همسر خود داشته باشیم،چگونه رابطه صمیمی با همسر خود داشته باشیم،چگونه رابطه عاشقانه با همسر خود داشته باشیم،چگونه روابط اجتماعی قوی داشته باشیم،حکم رابطه با همسر از پشت،حکم رابطه با همسر در ماه رمضان،رابطه اجتماعی قوی،رابطه با دوست شوهر،رابطه با دوست همسرم،رابطه با زن دوستم،رابطه با شوهر دوستم،رابطه با همسر،رابطه با همسر از پشت،رابطه با همسر از عقب،رابطه با همسر بعد از طلاق،رابطه با همسر خود،رابطه با همسر در دوران بارداری،رابطه با همسر در دوران عقد،رابطه با همسر در دوران نامزدی،رابطه با همسر در شب قدر،رابطه با همسر در ماه رمضان،رابطه با همسر دوست،رابطه با همسر دوستم،رابطه با همسرم،رابطه زن با دوست شوهرش،رابطه عاشقانه با همسر خود،رابطه قوی،رابطه قوی با خدا،رابطه من با زن دوستم،رابطه نامشروع با دوست همسر،رابطه همسرم با خواهرم،رابطه همسرم با همکارش،راههای ارتباط قوی با خدا،روابط اجتماعی قوی،نحوه ارتباط با همسر در دوران نامزدی

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت