ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

یک بشقاب ماهی سوخاری برای خوش اندام شدن شما

نویسنده: علی باستانی

یک بشقاب ماهی سوخاری برای خوش اندام شدن شما

 

ماهی سوخاری,ماهی سوخاری پفکی,ماهی سوخاری در فر,ماهی سوخاری فر,ماهی سوخاری قزل آلا,ماهی سوخاری خوشمزه,ماهی سوخاری درسته,ماهی سوخاری مامی سایت,ماهی سوخاری در مایکروفر,ماهی سوخاری تیلا پیلا,طرز تهیه ماهی سوخاری,طرز تهیه ماهی سوخاری قزل الا,طرز تهیه ماهی سوخاری تیلا پیلا,طرز تهیه ماهی سوخاری خوشمزه,طرز تهیه ماهی سوخاری در فر,طرز تهیه ماهی سوخاری پفکی,طرز تهیه ماهی سوخاری رستورانی,طرز تهیه ماهی سوخاری با کنجد,طرز تهیه ماهی سوخاری تیلاپیا,طرز تهیه ماهی سوخاری سالمون,

 

ماهی سوخاری یک غذای ساده و سالم که همراه با سبزیجات تازه، پنیر فتا و برگ‌های خوش عطر نعناع، طعمی مطبوع و لذیذ برای‌تان خواهد داشت. این غذا با فیله‌ی ماهی و سبزیجاتی که در آشپزخانه هر خانه‌ای یافت می‌شود را در مدت زمان کوتاهی می‌توانید آماده کنید. سعی کنید از سبزیجات تازه و ظریف‌تر استفاده کنید. به این ترتیب طعم بهتری خواهند داشت. ابتدا چغندرها را به‌خوبی شسته و پوست آن‌ها را بگیرید و از هرکدام را نصف کنید. هویج‌ها را شسته و پوست آن‌ها را بتراشید.
مواد لازم:

  • فیله ماهی 4 عدد
  • پنیر فتا 80 گرم
  • پودر سوخاری 30 گرم
  • برگ نعناع ½ پیمانه
  • روغن زیتون 1 پیمانه
  • چغندر 6 عدد
  • هویج 12 عددپودر فلفل به مقدار لازم
طرز تهیه:
1. فر را در دمای 200 درجه سانتی‌گراد از قبل گرم کنید. هویج (باریک خرد کنید) و شلغم‌ها را در سینی بزرگ فر چیده و سپس روغن زیتون را روی آن‌ها اسپری کنید. می‌توانید سبزیجات را با ادویه دل‌خواه طعم‌دار کنید. سینی را در فر گذاشته و 40 دقیقه به آن زمان بدهید، تا زمانی‌که سبزیجات نرم و آماده شوند.
2.پس از این زمان سینی را از فر خارج کرده و فیله‌های ماهی را بین سبزیجات بگذارید. روی فیله‌ها را با پودر سوخاری، فلفل و پودر لیمو بپوشانید و با پشت قاشق فشرده کنید تا پوشش فیله‌ها مناسب باشد. سپس روی آن‌ها روغن زیتون اسپری نموده و در فر برای مدت حدود 15 تا 20 دقیقه بپزید. فیله‌ها باید به اندازه‌ای پخته شوند که به راحتی با چنگال قابل خوردن و تکه کردن باشند.
3.پنیر فتا را مکعبی و کوچک برش زده و همراه برگ نعناع برای تزیین ظرف ماهی و سبزیجات از آن استفاده کنید.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت