ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

یوگا باعث کاهش استرس می شود

نویسنده: احمد اعجازی

یوگا باعث کاهش استرس می شود

یوگا چیست,یوگا صورت,یوگانیدرا,یوگا راه کمال,یوگا و لاغری,یوگا عرفان,یوگا آرام,یوگا در بارداری,یوگا به انگلیسی,یوگا در خانه,کاهش استرس و اضطراب,کاهش استرس,کاهش استرس امتحان,کاهش استرس قبل امتحان,کاهش استرس کنکور,کاهش استرس در سخنرانی,کاهش استرس و نگرانی,کاهش استرس در کودکان,کاهش استرس در بارداری,کاهش استرس در امتحانات,عوامل کاهش استرس و اضطراب,عوامل کاهش استرس,عوامل کاهش استرس,عوامل کاهش استرس امتحان,عوامل کاهش استرس کنکور,عوامل موثر در کاهش استرس,عوامل موثر بر کاهش استرس,علل کاهش استرس,عوامل کاهش دهنده استرس,عوامل کاهش دهنده ی استرس,

تاریخ انتشار : دوشنبه, 25 مرداد 1395

مطالعات نشان می دهد تمرین منظم یوگا می تواند به کاهش استرس و بهبود خلق و خو کمک کند.

به گزارش مهر، مطالعه جدید محققان استرالیایی بر روی گروه از زنان نشان داد یوگا موجب کاهش سطح استرس روانی و همچنین استرس ادراکی بر روی زنانی شد که به طور منظم تمارین یوگا را انجام می دادند.

محققان در این مطالعه ۱۱۶ زنی که مبتلا به استرس سطح متوسط تا بسیار بالا بودند را حداقل به مدت یک ماه تحت مطالعه قرار دادند. این زنان به دو گروه تقسیم شدند: گروهی به طور منظم تمرین یوگا را انجام می دادند و گروهی که به هیچ عنوان تمرین یوگا انجام نمی دادند.

زنان گروه یوگا، به مدت ۸ هفته در ۱۶ کلاس یک ساعته یوگا و دو بار در هفته شرکت می کردند، اگرچه برخی از آنها فقط هفته ای یکبار در کلاس ها شرکت کردند. در حدود ۴۰ زن حداقل یکبار در هفته و به مدت ۸ هفته به کلاس رفته بودند.

کیتلین هارکس، دانشجوی دکترا و معلم یوگا که سرپرستی این تحقیق را به عهده داشت، در این باره می گوید: «من در طول این سال ها شاهد بودم که چقدر تمرین منظم یوگا به حفظ تعادل سطح استرس خودم کمک کرده است و من در افراد تحت تعلیم خود نیز شاهد این بهبود شرایط بوده ام.»

به گفته محققان، زنان گروه یوگا نه تنها شاهد تغییر در سطح استرس شان بوده اند بلکه احساسات مثبت و شرایط اخلاقی بهتری را نیز تجربه کرده اند.

همچنین یوگا موجب کاهش سایز اندازه دور کمر این زنان شده و به آنها کمک کرده تا انعطاف پذیری بیشتری داشته باشند.

مطالعات قبلی در مورد یوگا نشان داده است که تمرین یوگا در سنین بالا می تواند ریسک مشکلات قلبی و همچنین علائم درد و افسردگی را کاهش دهد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت