ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

گیاهان دارویی موثر در سندرم پیش از قاعدگی

نویسنده: علی باستانی

گیاهان دارویی موثر در سندرم پیش از قاعدگی

 

گیاهان دارویی,گیاهان دارویی برای کبد چرب,گیاهان دارویی برای قند خون,گیاهان دارویی به انگلیسی,گیاهان دارویی ایران,گیاهان دارویی برای زود انزالی,گیاهان دارویی برای لاغری,گیاهان دارویی و خواص آنها,گیاهان دارویی pdf,گیاهان دارویی خواب آور,سندرم پیش از قاعدگی,سندرم پیش از قاعدگی تهوع,سندرم پیش از قاعدگی چیست,سندرم پیش ازقاعدگی مقاله,سندرم پیش از قاعدگی در زنان,سندرم پیش از قاعدگی,سندرم پیش از قاعدگی درمان,سندرم پیش از قاعدگی یا pms,سندرم پیش از قاعدگی+pdf,سندرم پیش از قاعدگی چیست,گیاهان دارویی قاعدگی,گیاهان دارویی قاعدگی اور,گیاهان دارویی برای قاعدگی,گیاهان دارویی تنظیم قاعدگی,گیاهان دارویی + درد قاعدگی,داروی گیاهی قاعدگی,داروهای گیاهی قاعدگی اور,گیاه دارویی برای قاعدگی,گیاهان دارویی باز کننده قاعدگی,گیاهان دارویی برای درد قاعدگی,گیاهان دارویی برای قاعدگی,گیاه دارویی برای قاعدگی,گیاهان دارویی برای تنظیم قاعدگی,گیاهان دارویی برای درد قاعدگی,گیاهان دارویی مفید برای قاعدگی,گیاهان دارویی برای دوران قاعدگی,گیاهان دارویی برای پریود شدن,گیاهان دارویی برای پریود,گیاهان دارویی قاعدگی,داروی گیاهی برای قاعدگی نامنظم,

 

بسیار از زنان برخی علائم نا خوشایند یا ناراحت کننده را طی چرخه قاعدگی خود احساس می کنند. در بعضی از زنان این نشانه ها قابل توجه ولی کوتاه مدت هستند و ناتوان کننده نیستند. اما بعضی دیگر ممکن است یک دو نشانه از دامنه وسیع نشانه ها را که موقتاً عملکرد طبیعی شان را مختل می کند داشته باشند. این نشانه ها ممکن است از چند شاعت تا چند ماه تداوم داشته باشد.
1. گیاه پنج انگشت با نام علمی Vitexagnus-castus که اثرات قابل مقایسه با داروی فلوگزتین در درمان علائم سندرم پیش از قاعدگی دارد. این گیاه در ایران می روید و به راحتی قابل تکثیر است.
 گیاهان دارویی موثر در سندرم پیش از قاعدگی
2. گیاه علف چای یا هوفاریقون با نام علمی Hypericum perforatum به عنوان داروی ضد افسردگی موثری شناخته شده است. آثار جانبی مصرف این دارو شامل ناراحتی گوارشی، سردرد، تحریک پذیری عصبی و حساسیت نوری است. همچنین باید از تداخلات دارویی این گیاه یا برخی داروها از جمله داروهای جلوگیری از حاملگی، تئوفیلین، سیکلوسپورین، برخی داروهای ضد ویروس، بوسپیرون، استاتین، دیگوکسین، کاربامازپین و بلوکرهای کلسیم آگاه بود. این گیاه به راحتی در اکثر نقاط کشور قابل تکثیر است.
گیاهان دارویی موثر در سندرم پیش از قاعدگی

3. درخت جینکو یا ژینکو با نام علمی Ginkobiloba در درمان حساسیت و ناراحتی پستان و برای افزایش تمرکز به کار می رود. آثار جانبی آن شامل سردرد و ناراحتی گوارشی است. مصرف زیاد این دارو باعث تهوع، استفراغ، اسهال، بی قراری و بی خوابی می شود. این درخت به عنوان یک گیاه زینتی زیبا با برگ های متعدد در ایران وجود دارد و به ویژه در فصل پاییز منظره ای دیدنی را پدید می آورد.

گیاهان دارویی موثر در سندرم پیش از قاعدگی
برچسب ها : داروهای گیاهی قاعدگی اور،داروی گیاهی برای قاعدگی نامنظم،داروی گیاهی قاعدگی،سندرم پيش از قاعدگي چيست،سندرم پيش از قاعدگی،سندرم پیش از قاعدگی،سندرم پیش از قاعدگی تهوع،سندرم پیش از قاعدگی چیست،سندرم پیش از قاعدگی در زنان،سندرم پیش از قاعدگی درمان،سندرم پیش از قاعدگی یا pms،سندرم پیش از قاعدگی+pdf،سندرم پیش ازقاعدگی مقاله،گیاه دارویی برای قاعدگی،گیاهان دارویی،گیاهان دارویی + درد قاعدگی،گیاهان دارویی pdf،گیاهان دارویی ایران،گیاهان دارویی باز کننده قاعدگی،گیاهان دارویی برای پریود،گیاهان دارویی برای پریود شدن،گیاهان دارویی برای تنظیم قاعدگی،گیاهان دارویی برای درد قاعدگی،گیاهان دارویی برای دوران قاعدگی،گیاهان دارویی برای زود انزالی،گیاهان دارویی برای قاعدگی،گیاهان دارویی برای قند خون،گیاهان دارویی برای کبد چرب،گیاهان دارویی برای لاغری،گیاهان دارویی به انگلیسی،گیاهان دارویی تنظیم قاعدگی،گیاهان دارویی خواب آور،گیاهان دارویی قاعدگی،گیاهان دارویی قاعدگی اور،گیاهان دارویی مفید برای قاعدگی،گیاهان دارویی موثر در سندرم پیش از قاعدگی،گیاهان دارویی و خواص آنها

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت