ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

گیاهان دارویی برای درمان ورم معده

نویسنده: احمد اعجازی

گیاهان دارویی برای درمان ورم معده

,درمان ورم معده,درمان ورم معده و روده,درمان ورم معده با عسل,درمان ورم معده و نفخ,درمان ورم معده با داروهای گیاهی,درمان ورم معده در طب سنتی,درمان ورم معده در بارداری,درمان ورم معده چیست,درمان ورم معده در کودکان,درمان ورم معده در دوران بارداری,درمان ورم معده و روده در طب سنتی,درمان ورم معده و روده با داروی گیاهی,درمان التهاب معده و روده,درمان گیاهی ورم معده و روده,راههای درمان ورم معده و روده,درمان سنتی ورم معده و روده,درمان التهاب و گاز معده و روده با داروی گیاهی,راه درمان ورم معده و روده,درمان خانگی ورم معده و روده,درمان التهاب معده با عسل,درمان گیاهی ورم و نفخ معده,راههای درمان ورم و نفخ معده,درمان ورم معده و نفخ شکم,درمان ورم و نفخ معده و روده,راه درمان نفخ و ورم معده,درمان ورم معده با داروهای گیاهی,درمان التهاب معده با داروهای گیاهی,درمان ورم معده با داروی گیاهی,درمان التهاب معده با داروی گیاهی,درمان ورم معده با گیاهان داروی,درمان ورم معده در طب سنتی اسلامی,درمان ورم معده در طب سنتی,درمان التهاب معده در طب سنتی,درمان ورم معده از نظر طب سنتی,درمان ورم معده به روش طب سنتی,درمان ورم معده از دیدگاه طب سنتی,درمان ورم معده با طب سنتی,درمان التهاب معده با طب سنتی,درمان ورم معده در بارداری,درمان ورم معده در دوران بارداری,درمان ورم معده بارداری,درمان ورم معده دوران بارداری,درمان ورم معده در زنان باردار,درمان ورم معده زن باردار,درمان التهاب معده چیست,روش درمان ورم معده چیست,درمان گیاهی ورم معده چیست,درمان قطعی ورم معده چیست,ورم معده چیست وچگونه درمان میشود,درمان التهاب معده در کودکان,درمان ورم معده کودکان,درمان گیاهی ورم معده در کودکان,درمان ورم معده کودک,ورم معده,ورم معده در بارداری,ورم معده و تپش قلب,ورم معده و روزه داری,ورم معده و روده,ورم معده رژیم غذایی,ورم معده و تنگی نفس,ورم معده به انگلیسی,ورم معده درمان گیاهی,ورم معده و کاهش وزن,ورم معده در بارداری,ورم معده در دوران بارداری,درمان ورم معده در بارداری,علت ورم معده در بارداری,ورم معده بارداری,ورم و درد معده در بارداری,ورم معده و بارداری,درمان ورم معده در بارداری,درمان ورم معده در دوران بارداری,ورم معده تپش قلب,ورم معده باعث تپش قلب میشود,ورم معده و روزه گرفتن,التهاب معده و روزه داری,ورم معده روزه داری,ورم معده و روده ها,ورم معده و روده چیست,درمان ورم معده و روده,علائم ورم معده و روده,علت ورم معده و روده,درمان ورم معده و روده در طب سنتی,داروی ورم معده و روده,دلایل ورم معده و روده,علل ورم معده و روده,ورم معده و رژیم غذایی,درمان ورم معده با رژیم غذایی,ورم معده و رژیم غذایی مناسب,التهاب معده و رژیم غذایی,ورم معده و تنگی نفس,ورم معده همراه با تنگی نفس,درمان ورم معده و تنگی نفس,ورم معده تنگی نفس,التهاب معده و تنگی نفس,ارتباط ورم معده و تنگی نفس,ورم معده و احساس تنگی نفس,ورم معده باعث تنگی نفس میشود,ورم معده به انگلیسی,ورم معده دارو گیاهی,ورم معده و درمان گیاهی,التهاب معده داروی گیاهی,درمان ورم معده داروی گیاهی,ورم معده گیاه درمانی,ورم معده و داروی گیاهی,درمان ورم معده با دارو گیاهی,درمان ورم معده با داروهای گیاهی,درمان گیاهی ورم معده و روده,ورم معده کاهش وزن

پرخوری، تند خوردن غذا، مصرف غذاهای چرب باعث شیوع مشکلاتی نظیر سوءهاضمه می شود

راه های مختلفی برای درمان ورم معده وجود دارد؛ از تغییر در نحوه تغذیه و نوع غذاهای مصرفی گرفته تا انواع داروهای شیمیایی و گیاهی که برای رفع این مشکل تجویز می شود. در این مطلب گیاهان دارویی مفید برای درمان این بیماری آورده شده اند…

پرخوری، تند خوردن غذا، مصرف غذاهای چرب، مصرف زیاد کافئین و شکلات و همچنین استرس ها باعث شیوع مشکلاتی نظیر سوءهاضمه، سوزش و درد سر دل، نفخ و حالت تهوع می شود. گاز معده اغلب در اثر بلع هوا به خصوص در موقع غذا خوردن به وجود می آید و بهترین روش معالجه آن صرف غذا بدون عجله و با آرامش است. منشأ گاز موجود در روده ها نیز علاوه بر بلع هوا انجام تخمیر توسط میکروب های روده است.

در اغلب بیمارانی که از وجود گاز زیاد در معده و روده شکایت می کنند، حجم گاز افزایش پیدا نکرده است؛ بلکه در اثر اختلال در حرکات روده همان حجم طبیعی گاز، قادر به عبور معمولی از بالا به پائین در روده نیست و بیمار احساس نفخ می کند.

راه های مختلفی برای درمان این عارضه وجود دارد؛ از تغییر در نحوه تغذیه و نوع غذاهای مصرفی گرفته تا انواع داروهای شیمیایی و گیاهی که برای رفع این مشکل تجویز می شود.

جامعه امروز به بیماری سرعت و استرس مبتلا است، برای مقابله با عوارض ناشی از این مسئله که اغلب مزمن، هزینه بر و طولانی است، می توان از گیاهانی که به طور روزمره در دسترس ما هستند، استفاده کرد.

گیاه درمانی روشی است که در آن، بعد از معاینه های پزشکی و تشخیص لازم، از عناصر گیاهی با توجه به مواد موثره و خواص آن ها، برای رفع علائم بیماری استفاده می شود. این روش همانند طب جدید به مبارزه با علائم بیماری پرداخته و برای رفع آن ها می کوشد.

گیاهان موثر در درمان التهاب و ورم معده

بابونه
یکی از بهترین گیاهان برای درمان زخم و ورم معده، بابونه است. این گیاه به آسانی این مرض را درمان می کند و آن هایی که سال هاست با این مرض دست به گریبان هستند می توانند با استفاده از بابونه سلامتی خود را بازیابند.
رژیم غذایی ورم معده,علائم ورم معده ودرمان آن

یکی از بهترین گیاهان برای درمان زخم و ورم معده، بابونه است

برای درمان زخم معده یک لیوان چای غلیظ بابونه درست کنید (4 قاشق چایخوری بابونه در یک لیوان آب جوش و یا چهار تا چای کیسه ای بابونه در یک قاشق لیوان آب جوش) و در هنگام صبح ناشتا چای را بنوشید و سپس در رختخواب به پشت دراز بکشید و بعد از چهار دقیقه بخوابید و البته بعد از یک ربع ساعت می توانید صبحانه خود را میل کنید. این عمل را به مدت دو هفته ادامه دهید تا زخم و ورم معده به کلی شفا یابد.

رازیانه
از تخم و برگ این گیاه می توان به عنوان دم کرده استفاده کرد. رازیانه حاوی ماده ای است که در تحریک ترشحات معده و دستگاه گوارش نقش دارد.
رژیم غذایی ورم معده,علائم ورم معده ودرمان آن

رازیانه حاوی ماده ای است که در تحریک ترشحات معده و دستگاه گوارش نقش دارد

نعنا
برگ نعنا به عنوان درمانی موثر برای سوء هاضمه، سوزش سر دل، نفخ و درد معده و دستگاه گوارش استفاده می شود. این گیاه مفید همچنین اشتها را تحریک می کند و در درمان حالت تهوع و سردرد موثر است.
رژیم غذایی ورم معده,علائم ورم معده ودرمان آن

برگ نعنا به عنوان درمانی موثر برای سوء هاضمه، سوزش سر دل و درد معده استفاده می شود

زنجبیل
از 2000 سال قبل تاکنون برای درمان تمامی اختلالات هضم استفاده می شده است. زنجبیل خواص تحریک کننده و درمانی دارد. این چاشنی با بهبود بخشیدن به عملکرد آنزیم های گوارشی به بهتر عمل کردن سیستم هاضمه بدن و کاهش نفخ کمک می کند.
رژیم غذایی ورم معده,علائم ورم معده ودرمان آن

زنجبیل، به بهتر عمل کردن سیستم هاضمه بدن و کاهش نفخ کمک می کند

شیرین بیان
قسمت مورد استفاده شیرین بیان ساقه های زیرزمینی و ریشه های گیاه است که دارای ترکیبات مختلفی است. ترکیب موجود در ریشه های گیاه پنجاه برابر از شکر شیرین تر است و مقدار آن با توجه به شرایط محیطی و گونه گیاه بین 5 تا 20 درصد است. در طب سنتی از این گیاه برای درمان اسپاسم عضلات و تورم، برونشیت، روماتیسم و ورم مفاصل استفاده می شود. ریشه شیرین بیان محافظ بافت معده در برابر عوامل خطر (داروها و استرس) است و از بروز زخم معده و اثنی عشر جلوگیری می کنند.
رژیم غذایی ورم معده,علائم ورم معده ودرمان آن

شه شیرین بیان محافظ بافت معده در برابر عوامل خطر (داروها و استرس) است

ریحان
ریحان، که دارای خواص ضد اسپاسم است می تواند معده را قوی تر کند و از بسیاری از بیماری های معده، روده مثل اسهال و استفراغ جلوگیری کند.
رژیم غذایی ورم معده,علائم ورم معده ودرمان آن

ریحان، که دارای خواص ضد اسپاسم است می تواند معده را قوی تر کند

مخلوط مقدار مساوی از آب ریحان و آب ریشه زنجبیل 2 یا 3 بار در روز برای کاهش درد معده مفید است. همچنین می توانید 10 تا 15 برگ ریحان را در یک فنجان آب جوش بریزید و میل نمایید. چای ریحان را می توانید روزانه با عسل چند بار مخلوط کنید.

شنبلیله
برای درمان زخم معده استفاده می شود. شنبلیله حاوی یک ترکیب لعاب دار است که زخم معده را بهبود می دهد. برای دل درد یک قاشق از دانه شنبلیله را در دو فنجان آب حل کنید. سپس دانه ها را فشار داده تا حل شوند، کمی عسل اضافه کنید. حدود یک هفته دو بار در روز استفاده کنید.
رژیم غذایی ورم معده,علائم ورم معده ودرمان آن

شنبلیله، برای درمان زخم معده استفاده می شود

بومادران
یک چنگ از گیاه گل بومادران را در یک لیوان آب جوش دم کرده یک استکان قبل از ناهار و شام میل کنید. (برای زنان باردار مضر است).
رژیم غذایی ورم معده,علائم ورم معده ودرمان آنبومادران برای درمان ناراحتی های معده مفید است

برچسب ها : ارتباط ورم معده و تنگی نفس،التهاب معده داروی گیاهی،التهاب معده و تنگی نفس،التهاب معده و رژیم غذایی،التهاب معده و روزه داری،داروی ورم معده و روده،درمان التهاب معده با داروهای گیاهی،درمان التهاب معده با داروی گیاهی،درمان التهاب معده با طب سنتی،درمان التهاب معده با عسل،درمان التهاب معده چیست،درمان التهاب معده در طب سنتی،درمان التهاب معده در کودکان،درمان التهاب معده و روده،درمان التهاب و گاز معده و روده با داروی گیاهی،درمان خانگی ورم معده و روده،درمان سنتی ورم معده و روده،درمان قطعی ورم معده چیست،درمان گیاهی ورم معده چیست،درمان گیاهی ورم معده در کودکان،درمان گیاهی ورم معده و روده،درمان گیاهی ورم و نفخ معده،درمان ورم معده،درمان ورم معده از دیدگاه طب سنتی،درمان ورم معده از نظر طب سنتی،درمان ورم معده با دارو گیاهی،درمان ورم معده با داروهاي گياهي،درمان ورم معده با داروهای گیاهی،درمان ورم معده با داروی گیاهی،درمان ورم معده با رژیم غذایی،درمان ورم معده با طب سنتي،درمان ورم معده با عسل،درمان ورم معده با گیاهان داروی،درمان ورم معده بارداری،درمان ورم معده به روش طب سنتی،درمان ورم معده چیست،درمان ورم معده داروی گیاهی،درمان ورم معده در بارداري،درمان ورم معده در بارداری،درمان ورم معده در دوران بارداري،درمان ورم معده در دوران بارداری،درمان ورم معده در زنان باردار،درمان ورم معده در طب سنتي،درمان ورم معده در طب سنتی،درمان ورم معده در طب سنتی اسلامی،درمان ورم معده در کودکان،درمان ورم معده دوران بارداری،درمان ورم معده زن باردار،درمان ورم معده کودک،درمان ورم معده کودکان،درمان ورم معده و تنگی نفس،درمان ورم معده و روده،درمان ورم معده و روده با داروی گیاهی،درمان ورم معده و روده در طب سنتی،درمان ورم معده و نفخ،درمان ورم معده و نفخ شکم،درمان ورم و نفخ معده و روده،دلایل ورم معده و روده،راه درمان نفخ و ورم معده،راه درمان ورم معده و روده،راههای درمان ورم معده و روده،راههای درمان ورم و نفخ معده،روش درمان ورم معده چیست،علائم ورم معده و روده،علت ورم معده در بارداری،علت ورم معده و روده،علل ورم معده و روده،ورم معده،ورم معده بارداری،ورم معده باعث تپش قلب میشود،ورم معده باعث تنگی نفس میشود،ورم معده به انگليسي،ورم معده به انگلیسی،ورم معده تپش قلب،ورم معده تنگی نفس،ورم معده چیست وچگونه درمان میشود،ورم معده دارو گیاهی،ورم معده در بارداري،ورم معده در بارداری،ورم معده در دوران بارداری،ورم معده درمان گیاهی،ورم معده رژیم غذایی،ورم معده روزه داری،ورم معده کاهش وزن،ورم معده گیاه درمانی،ورم معده همراه با تنگی نفس،ورم معده و احساس تنگی نفس،ورم معده و بارداری،ورم معده و تپش قلب،ورم معده و تنگي نفس،ورم معده و تنگی نفس،ورم معده و داروی گیاهی،ورم معده و درمان گیاهی،ورم معده و رژیم غذایی،ورم معده و رژیم غذایی مناسب،ورم معده و روده،ورم معده و روده چیست،ورم معده و روده ها،ورم معده و روزه داری،ورم معده و روزه گرفتن،ورم معده و کاهش وزن،ورم و درد معده در بارداری

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت