ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

گوش الاغی رفت «چشم گربه‌ای» از راه رسید/ آقایان هم می توانند!

نویسنده: احمد اعجازی

گوش الاغی رفت «چشم گربه‌ای» از راه رسید/ آقایان هم می توانند!

جراحی های زیبایی عجیب,عجیب ترین جراحی های زیبایی,عجیب ترین جراحی های زیبایی جهان,عمل جراحی زیبایی عجیب,عجیب ترین عمل جراحی زیبایی,عجیبترین جراحی زیبایی,عجیبترین جراحی های زیبایی
بررسی‌ ها نشان می‌دهد در بعضی مطب‌های تهران جراحی چشم گربه‌ای با هزینه هنگفتی در حال انجام است. بعضی از مردم تحت تاثیر تبلیغات ماهواره‌ای و اینترنتی ممکن است مراجعه کنند و درخواست چنین عملی داشته باشند.

 

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیـوز، بررسی‌ ها نشان می‌دهد در بعضی مطب‌های تهران جراحی چشم گربه‌ای با هزینه هنگفتی در حال انجام است. جالب است که دکتر اصغر اسماعیل‌زاده، متخصص جراحی پلاستیک می‌گوید ممکن است بعضی افراد غیر متخصص چنین خدماتی ارائه دهند، اما مطمئن باشید هیچ وقت بیمار به هدفی که در ذهنش داشته نمی‌رسد.
سالانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار عمل جراحی زیبایی بینی در کشور انجام می‌شود. این آمار هرچند رسمی نیست، اما کمتر کسی در این شک دارد که تعداد عمل جراحی زیبایی در ایران در جهان بی‌رقیب است. کسانی که نگران این آمار و ارقام بودند، حالا دغدغه‌های جدیدی هم پیدا کردند. همین چند وقت پیش بود که رسانه‌ها از مد شدن یک جراحی پلاستیک جدید به نام گوش الاغی خبر دادند. هنوز تب و تاب گوش الاغی فروکش نکرده که یک مد جدید هم از راه رسیده به نام «چشم گربه‌ای». اول فکر کردیم این موضوع یک شوخی ساده در شبکه‌های اجتماعی است، اما وقتی با مطب یک جراح پلاستیک تماس گرفتیم، دیدیم ماجرا واقعیت دارد و اصلا شوخی نیست. اینطور که پیداست ترکتازی شبکه‌های اجتماعی و شیوه جدید سبک زندگی، سلامت جامعه را هم نشانه رفته است. البته باید از نظر روانی هم این موضوع را بررسی کرد که چطور یک فرد حاضر است حساس ترین عضو بدن یعنی چشم خود را زیر تیغ جراحی ببرد تا شبیه گربه و پلنگ شود!
مظنه چشم گربه‌ای چند؟

در مطبی که ما تماس گرفتیم گربه‌ای کردن چشم‌ها ۱۲ میلیون تومان آب می‌خورد. منشی مطب تاکید می‌کند این عمل فقط مختص خانم‌ها نیست و آقایان هم می‌توانند از این خدمات استفاده کنند. در مورد شیوه انجام عمل توضیح می‌دهند: در این عمل چشم و دم ابرو‌ها به بالا کشیده می‌شود. مدت زمان جراحی حدود ۳ ساعت است و بلافاصله بعد از عمل بیمار مرخص می‌شود.
در پاسخ به نگرانی ما در مورد عوارض این جراحی هم می‌گویند: در این عمل نیازی به بیهوشی نیست و تحت بی‌حسی موضعی با تزریق داروهای آرامبخش انجام می‌شود. بخیه‌ها هم یک هفته بعد از عمل کشیده می‌شوند. عوارضی هم جز اندکی جای زخم پای چشم و کبودی که به مرور زمان برطرف می‌شود وجود ندارد.» در پایان هم دوستانه به ما اطمینان خاطر می‌دهد که ماندگاری این جراحی دائمی است و نیاز به تکرار آن نیست.

 

به اسم چشم گربه ای، کیسه دوخته اند

دکتر اصغر اسماعیل‌زاده، متخصص جراحی پلاستیک در مورد رواج یافتن این نوع عمل می‌گوید: گمان نمی‌کنم افرادی که به مراجعان چنین خدماتی ارائه می‌دهند متخصص جراحی پلاستیک باشند. این‌ها افرادی هستند که از رشته‌های دیگر با انگیزه کسب درآمد بیشتر به این کار روی می‌آورند.»

 

او در پاسخ به این سوال که آیا خود شما تاکنون مراجعانی داشته اید که درخواست این جراحی را داشته باشند توضیح می‌دهد: «بعضی از مردم تحت تاثیر تبلیغات ماهواره‌ای و اینترنتی ممکن است مراجعه کنند و درخواست چنین عملی داشته باشند. از من شخصا اگر چنین درخواستی شود، نه تنها مراجعان را تشویق نمی‌کنم، بلکه با تمسخر با آن‌ها برخورد می‌کنم. هرچند بعضی پزشکان ممکن است با انگیزه کسب درآمد این کار را انجام دهند و البته مطمئن باشید بیمار هم به چیزی که در ذهنش داشته نمی‌رسد.

برچسب ها : جراحي پلک،جراحي دندان عقل،جراحي دندان عقل نهفته،جراحي قلب،جراحي قلب باز،جراحي لثه،جراحي لثه با ليزر،جراحي لثه چيست؟،جراحی،جراحی بینی،جراحی پلاستیک،جراحی پلاستیک بینی،جراحی پلاستیک چشم،جراحی پلاستیک چیست،جراحی پلاستیک در کره جنوبی،جراحی پلاستیک سوختگی،جراحی پلاستیک شکم،جراحی پلاستیک صورت،جراحی پلاستیک گوش،جراحی پلاستیک واژن،جراحی پلک،جراحی پلک افتاده،جراحی پلک با لیزر،جراحی پلک بالا،جراحی پلک بالای چشم،جراحی پلک پایین،جراحی پلک پایین چشم،جراحی پلک فوقانی،جراحی پلک+هزینه،جراحی دندان عقل،جراحی دندان عقل افقی،جراحی دندان عقل چگونه است،جراحی دندان عقل در دوران بارداری،جراحی دندان عقل درد دارد،جراحی دندان عقل نهفته،جراحی دندان عقل نهفته افقی،جراحی دندان عقل نیمه نهفته،جراحی زیبایی،جراحی زیبایی بینی،جراحی زیبایی بینی استخوانی،جراحی زیبایی بینی با کمترین هزینه،جراحی زیبایی بینی با لیزر،جراحی زیبایی بینی در اصفهان،جراحی زیبایی بینی در تبریز،جراحی زیبایی بینی در ترکیه،جراحی زیبایی بینی در مشهد،جراحی زیبایی بینی گوشتی،جراحی زیبایی بینی های گوشتی،جراحی زیبایی چانه،جراحی زیبایی چشم،جراحی زیبایی صورت،جراحی زیبایی فک،جراحی زیبایی لب،جراحی زیبایی واژن،جراحی زیبایی واژن عکس،جراحی فک،جراحی فک بالا،جراحی فک بالا و پایین،جراحی فک پایین،جراحی فک پایین جلو آمده،جراحی فک دکتر ابوالحسن مسگرزاده،جراحی فک دکتر مسگرزاده،جراحی فک و چانه،جراحی فک و دهان،جراحی فک و صورت،جراحی قلب،جراحی قلب با لیزر،جراحی قلب باز،جراحی قلب باز چیست؟،جراحی قلب باز+فیلم،جراحی قلب خامنه ای،جراحی قلب کودکان،جراحی قلب و عروق،جراحی لثه،جراحی لثه افزایش طول تاج،جراحی لثه با لیزر،جراحی لثه برای روکش،جراحی لثه برای روکش دندان،جراحی لثه تحلیل رفته،جراحی لثه چگونه انجام میشود،جراحی های زیبایی عجیب،عجیب ترین جراحی های زیبایی،عجیب ترین جراحی های زیبایی جهان،عجیب ترین عمل جراحی زیبایی،عجیبترین جراحی زیبایی،عجیبترین جراحی های زیبایی،عمل جراحی زیبایی عجیب

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت