ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

گزارشی از یک نشست انتخاباتی

نویسنده: علی باستانی

گزارشی از یک نشست انتخاباتی

 

 

 

انتخابات مجلس,انتخابات,انتخابات مجلس 94,انتخابات امریکا,انتخابات خبرگان,انتخابات 94,انتخابات مجلس دهم,انتخابات الرئاسه الامریکیه,انتخابات ریاست جمهوری آمریکا,انتخابات مصر,انتخابات مجلس 94,انتخاب مجلس 94,انتخابات 94 مجلس شورای اسلامی,زمان انتخابات مجلس 94,تاریخ انتخابات مجلس 94,انتخابات مجلس سال 94,انتخابات نمایندگان مجلس 94,اخبار انتخابات مجلس 94,انتخابات مجلس خبرگان 94,تاریخ انتخابات مجلس 94,انتخابات امریکا,انتخابات امریکا 2016,انتخابات امریکا ٢٠١۶,انتخابات امریکا٢٠١٢,انتخابات امریکا 2008,انتخابات امریکا 2013,انتخابات امریکا 2000,انتخابات امریکا2012,انتخابات امریکا ٢٠٠٨,انتخابات امریکا ویکی,انتخابات خبرگان,انتخابات خبرگان ویکی,انتخابات خبرگان 94,انتخابات خبرگان هر چند سال,انتخابات خبرگان قانون اساسی,انتخابات خبرگان امروز,انتخابات مجلس خبرگان,انتخابات مجلس خبرگان رهبری,نتیجه انتخابات خبرگان رهبری,نتیجه انتخابات خبرگان,انتخابات 94,انتخابات 94 ایران,انتخابات 94 تقلب,انتخابات 94 موسوی,انتخابات 94 ویکی پدیا,انتخابات 94 ویکی,انتخابات 94 افغانستان,انتخابات 94 اپارات,انتخابات 94 نتایج,انتخابات 94 سردار جعفری,انتخابات مجلس دهم,انتخابات مجلس دهم ایران,انتخابات مجلس دهم تاریخ,انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی,انتخابات مجلس دهم اورامانات,انتخابات مجلس نهم چه زمانی است,انتخابات مجلس دهم اردبیل,انتخابات مجلس دهم تبریز,انتخابات مجلس دهم در اورامانات,انتخابات مجلس دهم تالش,انتخابات الرئاسه الامریکیه,انتخابات الرئاسه الامریکیه 2016,انتخابات الرئاسه الامریکیه 2016,انتخابات الرئاسه الامریکیه 2016,انتخابات الرئاسه الامریکیه 2016,انتخابات الرئاسه الامریکیه 2013,الانتخابات الرئاسیه الامریکیه 2012,الانتخابات الرئاسیه الامریکیه القادمه,الانتخابات الرئاسیه الامریکیه 2008,الانتخابات الرئاسیه الامریکیه 2000,انتخابات ریاست جمهوری آمریکا,انتخابات ریاست جمهوری آمریکا زنده,انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ویکی پدیا,انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2012,انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2008,انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2004,انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2000,انتخابات ریاست جمهوری امریکا 2012,انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۲ آمریکا,انتخابات رئیس جمهوری آمریکا,انتخابات مصر,انتخابات مصر البرلمانیه,انتخابات مصر المرحله الثانیه,انتخابات مصر الجدیده,انتخابات مصر 2012,انتخابات مصر 2011,انتخابات مصر اللجنه العلیا,انتخابات مصر الیوم,انتخابات مصر بالخارج,انتخابات مصر 2012 بالرقم القومى

 

 

این یک نوع شارلاتانی است و توهین به مردم است که یعنی نمی‌فهمند. اگر بی‌بی سی بخواهد نفوذ کند در نهادهایی نفوذ می‌کند که به نفع‌اش باشد؛ در جایی نفوذ می‌کند که ادعای حمایت از رهبری و انقلاب را دارد. اینکه بخواهیم رقیب را به هر وسیله‌ای از میدان به در کنیم با اصول اسلامی سازگار نیست.
جماران: این یک نوع شارلاتانی است و توهین به مردم است که یعنی نمی‌فهمند. اگر بی‌بی سی بخواهد نفوذ کند در نهادهایی نفوذ می‌کند که به نفع‌اش باشد؛ در جایی نفوذ می‌کند که ادعای حمایت از رهبری و انقلاب را دارد. اینکه بخواهیم رقیب را به هر وسیله‌ای از میدان به در کنیم با اصول اسلامی سازگار نیست.
به گزارش جماران، علی مطهری، ‌الیاس حضرتی و محمود صادقی سه تن از اعضای لیست ائتلاف فراگیر اصلاح‌طلبان عصر دیروز در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران حاضر شدند و علاوه بر ارائه دیدگاه های خود در مورد حقوق و مطالبت دانشجویان به سوالات آنها نیزدر این خصوص  پاسخ دادند.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران نخستین سخنران این مراسم محمود صادقی بود که با اشاره به منشور مطالبات دانشجویان، آن را منشوری برآمده از مطالبات و خواسته‌های منطقی ارزیابی کرد و گفت: رئوس این منشور بسیار مسئولانه و هوشمندانه طراحی شده است.
صادقی: استبداد، ضد استعداد است
او ادامه داد: متاسفانه در دولت نهم و دهم فضای امنیتی در دانشگاه حاکم شد؛ در فضای امنیتی امکان تفکر و اندیشه محدود می‌شود و فضای ترس و رعب در محیط علمی باعث رکود می‌شود. وقتی استعدادهای ایرانی به غرب می‌روند شکوفا می‌شوند. مهم‌ترین علت آن نیز فضای اطمینان بخش توام با تکریم دانشمندان است.
صادقی افزود: ‌در سال ۷۸ زمانی که در دانشگاه تربیت مدرس بودم مقام معظم رهبری سخنرانی داشتند و فرمودند استبداد ضد استعداد است. به درستی می‌بینیم هر جا که آزادی است استعداد‌ها شکوفا می‌شود؛ فضای آزاد علمی برای دانشگاه‌ها همچون اکسیژن است.
این کاندیدای اصلاح‌طلب در بخش دیگری از صحبت خود به سوالات دانشجویان پاسخ داد و درباره پرسش دانشجویی درباره وضعیت پرونده بورسیه‌ها توضیح داد: گزارش کامل این پرونده در سایت وزارت علوم منتشر شده است. از حدود ۴ هزار بورسیه غیر متعارف که خارج از ضوابط بودند برخی به خارج اعزام شده بودند که به آن‌ها ارفاق کردند. مشکل اصلی که ما داریم مربوط به بعد است یعنی زمانی که چنین دانشجویان بخواهند جا یابی و جذب دانشگاه‌های داخل شوند.
وی افزود: چنین ضایعه‌ای برای آینده کشور پیش‌بینی می‌شود که کسانی ما معدل‌های پایین و سنین بالا، بعضا با مدارک جعلی و پذیرش‌های صوری بخواهند جذب دانشگاه شوند. البته از دید برخی می‌خواستند خون تازه‌ای به رگ‌های دانشگاه تزریق کنند.
به گفته صادقی از عده دیگری که به عنوان دانشجوی دکترا پذیرفته شده بودند، خواسته شد که از هیأت امنای دانشگاه خود مجوز بگیرند که خیلی از این‌ها در گرفتن مجوز مشکل دارند. برخی هم مکلف شدند هزینه تحصیل را خودشان پرداخت کنند؛ البته حق این بود که اخراج شوند، ولی به دلیل برخی ملاحظات و فشار‌ها اینطور در نظر گرفته شد.
این استاد دانشگاه توضیح داد: ‌موضوع قابل توجه در پرونده بورسیه‌ها این است که این پرونده قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر در دیوان محاسبات کلید خورده بود، منتهی برخی سهل انگاری‌ها موجب شد اسامی این افراد منتشر شود؛ کاری که به هیچ وجه از سوی وزارت علوم نبوده. سازمان بازرسی کل کشور هم روی این موضوع کار کرده‌، اما نمی‌دانم چرا گزارش آن را منتشر نمی‌کنند.
وی سپس با اشاره به فعالیت‌های مجلس نهم گفت: ‌یکی از کارهایی که مجلس می‌کرد فراخواندن وزیر و پرسش‌هایی بود که در ظاهر مطرح می‌شد اما در باطن این بود که مثلا می‌خواستند یک آقازاده را منتقل کنند. رسیدگی به پرونده را عقب انداختند هرچند فکر نمی‌کنم وزارت علوم از این پرونده کوتاه بیاید.
صادقی در پاسخ به پرسش دیگری درباره جلوگیری از جذب سیاسی اعضای هیأت علمی دانشگاه نیز گفت: دانشگاه در دوره گذشته به سمت تمرکز رفت. در حالیکه سابقاً جذب هیأت علمی از پایین‌تر جا یعنی گروه‌های آموزشی کلید می‌خورد اما حالا برعکس شده و امکان مداخله در آن به وجود آمده است.
وی همچنین درباره برطرف شدن سهمیه‌های جنسیتی و سهمیه شاهد برای پذیرش دانشجو نیز گفت: ‌باید به سمتی برویم که استاندارد‌ها فقط علمی باشد هر چند شهریه‌هایی بنا به ضرورت وجود داشته که آن‌ها نیز باید کاهش پیدا کنند.
حضرتی: برخی مردم را فقیر فکری و بدون قدرت تشخیص می خواندند
الیاس حضرتی به عنوان سخنران دوم این جلسه  با بیان این که زمانی که ملت ایران مصمم شدند با رهبری کسی که سال‌ها به دنبالش بودند انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند بحث‌های جدی مطرح شد، گفت: زمانی عده‌ای برخاستند و گفتند جمهوری اسلامی نه؛ حتما باید حکومت اسلامی یا خلافت اسلامی درست کنیم. از آن طرف عده‌ای فشار می‌آوردند که بعد از هزار و ۴۰۰ سال از به وجود آمدن اسلام، جمهوری اسلامی عملی نیست، اما امام (س) با اتکای آرای ملت محکم جواب داد که جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه کلمه زیاد.
این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: از‌ همان زمان بحث‌های جدی شروع شد و بعد‌ش با رفراندوم مخالفت کردند، گفتند مردم فقیر فکری هستند و قدرت تشخیص ندارند و انتخاب نماینده نباید بر عهده عوام باشد. نهیب امام  این بود که شما داستان جدایی دین از سیاست را دنبال می‌کنید. همه آحاد باید کاندیدا بشوند و در انتخابات شرکت کنند. فلسفه حکومتی امام (ره) این بود که همه را در تشکیل حکومت نقش بدهند، اما عده‌ای همچنان مخالف بودند حتی در مجلس اول ۱۴ نفر نماینده نامه نوشتند که چرا زنان هم می‌توانند نماینده شوند.
حضرتی افزود:‌ همان درگیری‌ها همچنان ادامه پیدا کرده؛ مخالفین تفکر امام (ره) تحلیلشان از سال ۹۲ یک حادثه بود تا زمانی که مجلس نهم برسد و نمایندگان آن به صف بایستند و از آقای ایکس پول بگیرند و خودشان را به پنج میلیون تومان بفروشند.
وی با بیان اینکه تمام تلاش بعضی نهاد‌ها کاهش مشارکت مردم است، گفت: آن‌ها با مشارکت حداکثری مشکل دارند و ریشه‌اش در تفکری است که با اصل جمهوری اسلامی مخالف است.
بخش دیگری از این نشست الیاس حضرتی به سوالات دانشجویان پاسخ داد و در پاسخ به پرسشی درباره لزوم رای دادن به لیست کامل اصلاح‌طلبان گفت:
 ‌فرق انتخابات تهران و شهرستان‌ها در این است که در آنجا‌ شناختی وجود دارد اما در تهران، انتخابات به صورت شبه حزبی برگزار می‌شود. نقش اساسی که ما در انتخابات داریم این است که نظام پارلمانی را پذیرفته‌ایم اما نظام حزبی را نپذیرفته‌ایم.
وی درباره ناشناخته بودن برخی از افراد حاضر در لیست نیز توضیح داد: در انتخابات مجلس ششم خانم حقیقت‌پور در لیست بود که کسی ایشان را نمی‌شناخت. لازم نیست همه چهره‌ها مشهور باشند. باید به لیست کامل اعتماد کنیم. اصلاح‌طلبان در هشت سال حکومتی که داشتند امتحان خوبی پس دادند. راجع به خاتمی و معاونین‌شان کسی نمی‌تواند یک اتهام مالی مطرح کند در حالی که برخی از مقامات سال‌های قبل در زندان هستند. مردم باید به لیست ۳۰+۱۶ اعتماد کنند.
مدیرمسئول روزنامه اعتماد درباره بازداشت روزنامه نگاران نیز خاطر نشان کرد: یکی از کارهایی مهمی که مجلس دهم باید در دستور کار قرار دهد اصلاح قانون نظام رسانه‌ای است که ما باید آن را به عنوان یک هدیه به خبرنگاران بدهیم که از امنیت کامل در نوشتن مطلب برخوردار باشند.
مطهری: عده ای جمهوریت را با اسلامیت ناسازگار می دانستند
مطهری گفت: ‌ما در جمهوری اسلامی دارای دموکراسی هستیم و انقلاب ما برای نجات از دامن استبداد داخلی و استعمار خارجی بوده است. عده‌ای از اول اعتقاد داشتند جمهوریت با اسلامیت سازگار نیست و این تعبیری متناقض است، اما پاسخ داده می‌شود در کشوری که اکثریت آن مسلمان هستند جمهوری اسلامی ایران هیچ منافات با دموکراتیک ندارد. معنی دموکراتیک این نیست که به هیچ مکتبی معتقد نباشیم. طبیعی است ما هم دارای دموکراسی مطلق نیستیم، بلکه دموکراسی ما در چارچوب اسلام است.
این نماینده مجلس با اشاره به رد صلاحیت‌ها گفت: متاسفانه تحقیقات در برسی صلاحیت ها شامل گرایشات سیاسی شده است . اینکه فرد در سال ۸۸ طرفدار کدام کاندیدا بوده، در ستاد کدام کاندیدا حضور داشته و در تجمع شرکت کرده یا نه.
ما با این‌ها که  نقش مردم را کم رنگ می‌کند و مجلس را از واقعی بودن می‌اندازد مخالفیم. به علاوه این مسأله فرهنگ چاپلوسی و تملق را زیاد می‌کند چون فرد باید از یک سال قبل حواسش باشد که می‌خواهد کاندیدا شود. این برای کشور خوب نیست که افراد مجبور به تملق باشند و افکار خود را پنهان کنند.
وی تاکید کرد: قانون مجلس باید اصلاح شود. اینکه افرادی را به عنوان عدم اعتقاد عملی به اسلام یا قانون اساسی یا ولایت فقیه رد صلاحیت می‌کنیم باعث تخریب شخصیت افراد می‌شود.
 مثلا کسی که 20 سال نماز جماعت یک مسجد را بر عهده داشته به دلیل عدم التزام عملی به اسلام رد می‌کنند. این مشکل باید حل شود. البته در همین مجلس هم قابل اصلاح است؛ چرا که پیه آن به بدن نمایندگان فعلی نیز مالیده شده و بهتر می‌توانند آن را تغییر بدهند. تلاش می کنیم در همین مجلس قانون انتخابات را اصلاح کنیم.
وی اضافه کرد: اینکه بخواهیم افراد صالح را به جامعه تحمیل کنیم، حتی اگر از روی خیرخواهی باشد باعث می‌شود مردم هیچ‌گاه رشد اجتماعی لازم را پیدا نکنند. شهید مطهری می‌گفتند حتی اگر مردم صدبار هم اشتباه کنند باید آزاد باشند تا رشد اجتماعی را پیدا کنند. بعضی از امور اجبار بردار است اما کمال مطلوب با اجبار حاصل نمی‌شود.
مطهری در پاسخ به سوالی درباره برگزاری دادگاه حوادث سال ۸۸ نیز گفت: در این مورد قانون باید رعایت شود. در قانون اساسی به صراحت آمده حبس و زندانی کردن افراد بدون حکم قضایی خلاف قانون است. ما نمی‌توانیم چون حکم این آقایان سنگین است و اگر محاکمه شوند احتمالا اعدام می‌شوند آن‌ها را محاکمه نکنیم. باید اجازه حرف زدن را به این افراد بدهیم.
به علاوه سایر عوامل نیز در این مسأله نقش داشتند. خود آقای احمدی‌نژاد نیز شیطنت‌هایی داشت که برخی نهاد‌ها آن را تحریک کردند. اینکه منتقدانی را که پایگاه اجتماعی در بین مردم دارد حصر کنیم درست نیست. با این رویه، حصر آیت الله منتظری نیز کار درستی نبود. این نباید در جمهوری اسلامی باب شود؛ فردا به سراغ خودمان و کسانی که سکوت می‌کنند می‌آیند. اگر آقایان موسوی و کروبی آن روز سکوت نمی‌کردند ممکن بود امروز این مسأله به سراغشان نیاید.
مطهری با بیان اینکه ‌طبق قانون اساسی دادگاه باید علنی برگزار شود چرا که فشار افکار عمومی نمی‌گذارد هر کاری خواستند بکنند، گفت: من این مسأله را در دادگاه شیراز کاملا احساس کردم. عاملان حادثه شیراز به یک سال زندان و ۱۰ ضربه شلاق آن هم به صورت تعلیقی محکوم شدند در صورتی که دانشجویی که دعوت کرده بود، یک میلیون جریمه و رئیس و معاون دانشگاه از خدمت منفصل شدند. روشن است که این حکم عادلانه نیست.
این نماینده مجلس در ادامه در پاسخ به سوالی درباره مجلس ششم گفت: مجلس ششم غیر از مسأله تحصن و لوایح دو قلو که تندروی بود، تندروی نداشتند.
در این مجلس توجه خوبی به حقوق ملت و فصل سوم قانون اساسی شد و حتی نامه‌ای که به رهبری نوشتند نامه خوبی بود. نامه نوشتن و پیشنهاد دادن به رهبری نمی‌تواند جرم باشد. مجلس ششم مجلس افراطی اصلاح‌طلبان و مجلس نهم مجلس افراطی اصولگرا‌ها بود که هر کدام نقص‌هایی داشتند، اما تبلیغاتی که علیه مجلس ششم شده واقعیت ندارد.
مطهری به سوال دیگری درباره تمکین از نتیجه انتخابات نیز گفت: ما باید اعتماد داشته باشیم. مجری انتخابات نیز دولت است به این دولت در اجرای انتخابات اعتماد بیشتری است. برگزاری انتخابات به گونه‌ای است که امکان تقلب به این آسانی‌ها نیست.
نماینده فعلی مجلس نهم و کاندیدای مجلس دهم در پاسخ به پرسش دانشجوی دیگری درباره نظارت مجلس بر ارگان‌های حاکمیتی زیر نظر رهبری بر نهادهای حاکمیتی نیز گفت: هر نماینده می‌تواند در هر ارگانی تحقیق کند. حتی مقام معظم رهبری گفتند از دفتر من نیز می‌توانید تفحص کنید.
وی درباره لزوم عدم دخالت نظامی‌ها در اقتصاد و انتخابات نیز گفت: برخی تابو‌ها باید شکسته شود و نگاه‌های ما باید اصلاح شود. نطق من در مجلس هم بر همین اساس بود و رئیس وقت جلسه وسط نطق من شروع به جواب دادن کردن کرد و گفت نباید درباره تصمیم‌های نظام صحبت شود، اگر نظام تصمیم دیگری گرفت همه باید ساکت باشیم.
ما می‌خواهیم حالت ملکوتی به نظام بدهیم. اما در زمان پیغمبر(ص) هم اشتباه و ظلم می‌شد. مثلا می‌خواستند مکه را بدون خون ریزی فتح کنند، اما خالد بن ولید سه نفر را کشت که پیامبر(ص) بابت این مسأله از مردم عذرخواهی کرد.
مطهری گفت: ‌خیلی از نماینده‌ها، نماینده‌های نظام هستند و از حقوق نظام دفاع می‌کنند. مثلا ستار بهشتی در وبلاگی مطالبی را می‌نوشت که با رفتار یکی از ماموران از دنیا رفت. من از وزیر سوال کردم که بیایید و عذرخواهی کنید. اگر ما نگوییم خانم شیرین عبادی و اپوزیسیون خارج از کشور می‌گویند.
مطهری در پاسخ به آخرین سوال دانشجویان درباره حمایت رسانه‌های خارجی از اصلاح‌طلبان گفت: ‌من نمی‌دانم چه حمایتی کرده‌اند، چون ما ماهواره نداریم؛ اما می‌دانیم BBC و VOA چه می‌گویند. آن‌ها برای خودشان مواضعی دارند. فرض کنیم آن‌ها دوست داشته باشند گروهی پیروز شوند، اما این دلیل نمی‌شود اصلاح‌طلبان داخلی انگلیسی باشند؛ همین اشتباهی بود که سال ۸۸ نیز اتفاق افتاد. بالاخره آن‌ها اعلام نظر می‌کنند. این دلیل نمی‌شود که از قبل طراحی کردند و به انگلیس وابسته هستند.
او هم‌چنین گفت: ‌ این یک نوع شارلاتانی است و توهین به مردم است که یعنی نمی‌فهمند. اگر بی‌بی سی بخواهد نفوذ کند در نهادهایی نفوذ می‌کند که به نفع‌اش باشد؛ در جایی نفوذ می‌کند که ادعای حمایت از رهبری و انقلاب را دارد. اینکه بخواهیم رقیب را به هر وسیله‌ای از میدان به در کنیم با اصول اسلامی سازوگار نیست و ما مجاز نیستیم برای هدف مقدس از یک وسیله غیر مقدس استفاده کنیم.
برچسب ها : آخرین اخبار روز ترکیه،آخرین اخبار سیاسی اصلاح طلبان،آخرین اخبار سیاسی ظریف،آخرین اخبار سیاسی عربستان،اخبار آزادی زندانیان سیاسی،اخبار آنلاین سیاسی ایران،اخبار آنلاین سیاسی ایران و جهان،اخبار امروز سوریه،اخبار امروز سوریه از ایسنا،اخبار امروز سوریه و عراق،اخبار انتخابات مجلس 94،اخبار به روز ترکیه،اخبار به روز سوریه،اخبار پربیننده سیاسی،اخبار تازه روز افغانستان،اخبار جدید روز افغانستان،اخبار حوادث روز تهران،اخبار حوادث سیاسی،اخبار داغ روز افغانستان،اخبار داغ روز تهران،اخبار ذاغ سیاسی،اخبار روز از افغانستان،اخبار روز استقلال تهران،اخبار روز افغانستان،اخبار روز افغانستان و جهان،اخبار روز ایران،اخبار روز ایران ( تهران )،اخبار روز ایران بدون سانسور،اخبار روز ایران به زبان انگلیسی،اخبار روز ایران بی بی سی،اخبار روز ایران حوادث،اخبار روز ایران خودرو،اخبار روز ایران سیاسی،اخبار روز ایران و جهان تصویری،اخبار روز ایران و حوادث،اخبار روز ایران و عربستان،اخبار روز بازار تهران،اخبار روز بازیگران ترکیه،اخبار روز بورس تهران،اخبار روز تركيه،اخبار روز ترکیه،اخبار روز تهران،اخبار روز تهران و ایران،اخبار روز خودرو،اخبار روز خودرو ایران،اخبار روز خودرو جهان،اخبار روز خودرو داخلی،اخبار روز خودرو در ایران،اخبار روز خودرو دنا،اخبار روز خودرو سنگین،اخبار روز خودرو وارداتی،اخبار روز خودروهای وارداتی،اخبار روز خودرویی،اخبار روز داعش،اخبار روز در افغانستان،اخبار روز در تهران،اخبار روز سریالهای ترکیه،اخبار روز سوريه،اخبار روز سوریه،اخبار روز سوریه و عراق،اخبار روز سینمای ترکیه،اخبار روز هنرمندان ترکیه،اخبار روز ورزش افغانستان،اخبار روز ورزشی،اخبار روز ورزشی اروپا،اخبار روز ورزشی ایران،اخبار روز ورزشی ایران و جهان،اخبار روز ورزشی پرسپولیس،اخبار روز ورزشی جهان،اخبار روز ورزشی دنیا،اخبار روز ورزشی فوتبال،اخبار روز ورزشی فوتبال ایران،اخبار روز ورزشی والیبال،اخبار روزنامه ها،اخبار روزنامه ها امروز،اخبار روزنامه هاي امروز ايران،اخبار روزنامه های امروز ایران،اخبار روزنامه های صبح،اخبار روزنامه های صبح امروز،اخبار روزنامه های صبح ایران،اخبار روزنامه های کشور،اخبار روزنامه های ورزشی،اخبار روزنامه های ورزشی امروز،اخبار زندانیان سیاسی،اخبار زندانیان سیاسی ایران،اخبار زندانیان سیاسی در ایران،اخبار سياسي آنلاين،اخبار سياسي بدون سانسور،اخبار سياسي بي بي سي،اخبار سياسي تابناك،اخبار سياسي جديد ايران،اخبار سياسي جهان،اخبار سياسي خبرگزاري فارس،اخبار سياسي روز كشور،اخبار سياسي عصر،اخبار سياسي فارسي،اخبار سياسي قطره،اخبار سياسي کشور،اخبار سياسي گيلان،اخبار سياسي محرمانه،اخبار سياسي مهم،اخبار سياسي و حوادث،اخبار سیاسی،اخبار سیاسی 24ساعت گذشته،اخبار سیاسی آذربایجان،اخبار سیاسی آذربایجان شرقی،اخبار سیاسی آفتاب،اخبار سیاسی آمریکا،اخبار سیاسی آنلاین،اخبار سیاسی اجتماعی،اخبار سیاسی احمدی نژاد،اخبار سیاسی استان اذربایجان غربی،اخبار سیاسی استان قزوین،اخبار سیاسی استان گلستان،اخبار سیاسی استان گیلان،اخبار سیاسی استان لرستان،اخبار سیاسی اصلاح طلب،اخبار سیاسی اصلاح طلبان،اخبار سیاسی افغانستان،اخبار سیاسی اقتصادی،اخبار سیاسی امروز،اخبار سیاسی انتخابات،اخبار سیاسی انتخابات 94،اخبار سیاسی ایران،اخبار سیاسی ایران بدون سانسور،اخبار سیاسی ایران بی بی سی،اخبار سیاسی ایران و آمریکا،اخبار سیاسی ایران وجهان،اخبار سیاسی ایران+به روز،اخبار سیاسی با عکس،اخبار سیاسی بالاترین،اخبار سیاسی بدون سانسور،اخبار سیاسی بدون فیلتر،اخبار سیاسی به روز،اخبار سیاسی به زبان انگلیسی،اخبار سیاسی بوشهر،اخبار سیاسی بی بی سی،اخبار سیاسی بیتوته،اخبار سیاسی پارسیک،اخبار سیاسی پاکستان،اخبار سیاسی پرس تی وی،اخبار سیاسی پو،اخبار سیاسی پیامکی،اخبار سیاسی تابناک،اخبار سیاسی تالش،اخبار سیاسی تبریز،اخبار سیاسی ترکیه،اخبار سیاسی ترکیه و روسیه،اخبار سیاسی تسنیم،اخبار سیاسی تصویری،اخبار سیاسی تلگرام،اخبار سیاسی تنگه هرمز،اخبار سیاسی جالب،اخبار سیاسی جدید ایران و جهان،اخبار سیاسی جدید در ایران،اخبار سیاسی جدید کشور،اخبار سیاسی جدیدایران،اخبار سیاسی جنبش سبز،اخبار سیاسی جنجالی،اخبار سیاسی جهان،اخبار سیاسی چ،اخبار سیاسی چهان،اخبار سیاسی چین،اخبار سیاسی حسن روحانی،اخبار سیاسی حقیقی،اخبار سیاسی حمله به ایران،اخبار سیاسی حهان،اخبار سیاسی خاتمی،اخبار سیاسی خارجی،اخبار سیاسی خاورمیانه،اخبار سیاسی خراسان جنوبی،اخبار سیاسی خراسان رضوی،اخبار سیاسی خراسان شمالی،اخبار سیاسی خفن،اخبار سیاسی خنده دار،اخبار سیاسی خوزستان،اخبار سیاسی داخلی ایران،اخبار سیاسی داخلی و خارجی،اخبار سیاسی داعش،اخبار سیاسی داغ،اخبار سیاسی دانشگاه چمران،اخبار سیاسی در تلگرام،اخبار سیاسی در مورد عربستان،اخبار سیاسی دزفول،اخبار سیاسی دنیا،اخبار سیاسی دیروز،اخبار سیاسی روز،اخبار سیاسی روز امریکا،اخبار سیاسی روز ایران و جهان،اخبار سیاسی روز ایران و دنیا،اخبار سیاسی روز ترکیه،اخبار سیاسی روز سوریه،اخبار سیاسی روز کشور،اخبار سیاسی روز یران،اخبار سیاسی روزنامه کیهان،اخبار سیاسی روزنامه ها،اخبار سیاسی روزنامه های ایران،اخبار سیاسی زاهدان،اخبار سیاسی زنان،اخبار سیاسی زنجان،اخبار سیاسی زنده،اخبار سیاسی زوز،اخبار سیاسی ژنو،اخبار سیاسی ساری،اخبار سیاسی سانسور شده،اخبار سیاسی سایت قطره،اخبار سیاسی سبزوار،اخبار سیاسی سپاه،اخبار سیاسی سپاه پاسداران،اخبار سیاسی سرپل ذهاب،اخبار سیاسی سردار سلیمانی،اخبار سیاسی سمنان،اخبار سیاسی سوریه،اخبار سیاسی سیستان و بلوچستان،اخبار سیاسی سیمرغ،اخبار سیاسی شبکه خبر،اخبار سیاسی شبکه من وتو،اخبار سیاسی شرق،اخبار سیاسی شهر،اخبار سیاسی شهر خبر،اخبار سیاسی شهرستان آستارا،اخبار سیاسی شهرستان ساوجبلاغ،اخبار سیاسی شهرستان طبس،اخبار سیاسی شهرستان کوهدشت،اخبار سیاسی شهریار،اخبار سیاسی شیراز،اخبار سیاسی صدای آمریکا،اخبار سیاسی صدای امریکا،اخبار سیاسی ضد ایران،اخبار سیاسی ضد ایرانی،اخبار سیاسی طبس،اخبار سیاسی طنز،اخبار سیاسی عراق،اخبار سیاسی عربستان،اخبار سیاسی عربی،اخبار سیاسی عصر امروز،اخبار سیاسی عصر ایران،اخبار سیاسی عکس،اخبار سیاسی فارس،اخبار سیاسی فارس نیوز،اخبار سیاسی فارسی،اخبار سیاسی فرارو،اخبار سیاسی فرهنگی،اخبار سیاسی فوری،اخبار سیاسی فیس بوک،اخبار سیاسی فیلتر شده،اخبار سیاسی فیلتر شده ایران،اخبار سیاسی قزوین،اخبار سیاسی قطره،اخبار سیاسی قم،اخبار سیاسی قیمت طلا،اخبار سیاسی کردستان،اخبار سیاسی کرمان،اخبار سیاسی کرمانشاه،اخبار سیاسی کروبی،اخبار سیاسی کشور،اخبار سیاسی کشور ایران،اخبار سیاسی کلمه،اخبار سیاسی کوتاه،اخبار سیاسی کیهان،اخبار سیاسی گچساران،اخبار سیاسی گرگان،اخبار سیاسی گلستان،اخبار سیاسی گیلان،اخبار سیاسی لبنان،اخبار سیاسی لحظه ای،اخبار سیاسی لحظه به لحظه،اخبار سیاسی لرستان،اخبار سیاسی مجاهدین،اخبار سیاسی محرمانه،اخبار سیاسی محرمانه ایران،اخبار سیاسی مصر،اخبار سیاسی ممنوعه،اخبار سیاسی من و تو،اخبار سیاسی مهم امروز،اخبار سیاسی مهم روز،اخبار سیاسی ناب،اخبار سیاسی نتایج انتخابات،اخبار سیاسی نظامی،اخبار سیاسی نظامی ایران،اخبار سیاسی نیشابور،اخبار سیاسی نیک صالحی،اخبار سیاسی نیوز،اخبار سیاسی هاشمی،اخبار سیاسی هاشمی رفسنجانی،اخبار سیاسی هرمزگان،اخبار سیاسی هسته ای،اخبار سیاسی هفته،اخبار سیاسی هفته گذشته،اخبار سیاسی همدان،اخبار سیاسی همشهری،اخبار سیاسی هنرمندان،اخبار سیاسی هنری،اخبار سیاسی و اجتماعی،اخبار سیاسی و اقتصادی،اخبار سیاسی و اقتصادی روز،اخبار سیاسی و امنیتی،اخبار سیاسی و حوادث،اخبار سیاسی و حوادث روز،اخبار سیاسی و نظامی،اخبار سیاسی و نظامی ایران،اخبار سیاسی واقتصادی امروز،اخبار سیاسی واقتصادی ایران،اخبار سیاسی وانتخاباتی،اخبار سیاسی وز،اخبار سیاسی وعده صادق،اخبار سیاسی ی،اخبار سیاسی یاران،اخبار سیاسی یاسوج،اخبار سیاسی یران،اخبار سیاسی یزد،اخبار سیاسی یک ماه گذشته،اخبار سیاسی یک هفته گذشته،اخبار سیاسی یمن،اخبار طنز سياسي،اخبار عقیدتی سیاسی ارتش،اخبار گوناگون سیاسی،اخبار ليبيا سياسي،اخبار مهم روز افغانستان،اخبار ناب سياسي،اخبار ناب سیاسی ایران،اخرین اخبار روز سوریه،الانتخابات الرئاسية الامريكية 2000،الانتخابات الرئاسية الامريكية 2008،الانتخابات الرئاسية الامريكية 2012،الانتخابات الرئاسية الامريكية القادمة،انتخاب مجلس 94،انتخابات،انتخابات 94،انتخابات 94 اپارات،انتخابات 94 افغانستان،انتخابات 94 ایران،انتخابات 94 تقلب،انتخابات 94 سردار جعفری،انتخابات 94 مجلس شورای اسلامی،انتخابات 94 موسوی،انتخابات 94 نتایج،انتخابات 94 ویکی،انتخابات 94 ویکی پدیا،انتخابات الرئاسة الامريكية،انتخابات الرئاسة الامريكية 2013،انتخابات الرئاسة الامريكية 2016،انتخابات امريكا،انتخابات امريكا 2000،انتخابات امريكا 2008،انتخابات امريكا 2013،انتخابات امريكا 2016،انتخابات امريكا ويكي،انتخابات امريكا٢٠١٢،انتخابات خبرگان،انتخابات خبرگان 94،انتخابات خبرگان امروز،انتخابات خبرگان قانون اساسی،انتخابات خبرگان هر چند سال،انتخابات خبرگان ویکی،انتخابات رئیس جمهوری آمریکا،انتخابات رياست جمهوري امريكا 2012،انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۲ آمریکا،انتخابات ریاست جمهوری آمریکا،انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2000،انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2004،انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2008،انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2012،انتخابات ریاست جمهوری آمریکا زنده،انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ویکی پدیا،انتخابات مجلس،انتخابات مجلس 94،انتخابات مجلس خبرگان،انتخابات مجلس خبرگان 94،انتخابات مجلس خبرگان رهبری،انتخابات مجلس دهم،انتخابات مجلس دهم اردبیل،انتخابات مجلس دهم اورامانات،انتخابات مجلس دهم ایران،انتخابات مجلس دهم تاریخ،انتخابات مجلس دهم تالش،انتخابات مجلس دهم تبریز،انتخابات مجلس دهم در اورامانات،انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی،انتخابات مجلس سال 94،انتخابات مجلس نهم چه زمانی است،انتخابات مصر،انتخابات مصر 2011،انتخابات مصر 2012،انتخابات مصر 2012 بالرقم القومى،انتخابات مصر البرلمانية،انتخابات مصر الجديدة،انتخابات مصر اللجنة العليا،انتخابات مصر المرحلة الثانية،انتخابات مصر اليوم،انتخابات مصر بالخارج،انتخابات نمایندگان مجلس 94،پخش اخبار سیاسی،پیامک اخبار سیاسی،تاريخ انتخابات مجلس 94،تاریخ انتخابات مجلس 94،جديدترين اخبار روز تهران،چکیده اخبار سیاسی،حاشیه اخبار سیاسی،حدیدترین اخبار سیاسی،خبر روز ترکیه،خبر روز سوریه،خبر سياسي صحفي،خبر سياسي قصير،خبر سياسي لبناني،خبر صحفي سياسي قصير،خبر صحفي سياسي للتعبير،دریافت اخبار سیاسی از طریق ایمیل،دریافت اخبار سیاسی از طریق پیامک،دریافت اخبار سیاسی با پیامک،زمان انتخابات مجلس 94،مهمترین اخبار روز افغانستان،نتیجه انتخابات خبرگان،نتیجه انتخابات خبرگان رهبری

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت