ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

گرد و خاک خوزستان، 5 برابر حد مجاز

نویسنده: علی باستانی

گرد و خاک خوزستان، 5 برابر حد مجاز

 

گرد و خاک خوزستان,گرد و خاک خوزستان تا کی ادامه دارد,گرد و خاک در خوزستان,علت گرد و خاک خوزستان,تصاویر گرد و خاک خوزستان,منشا گرد و خاک خوزستان,اخبار گرد و خاک خوزستان,گرد و خاک در خوزستان,عکسهای گرد و خاک خوزستان,دلیل گرد و خاک خوزستان,هوای خوزستان,هوای خوزستان امروز,هوای خوزستان در روزهای آینده,هوای خوزستان فردا,هوای خوزستان فردا,هوای خوزستان خاک,هوا خوزستان,آلودگی هوای خوزستان,وضع هوای خوزستان,هوای استان خوزستان,

 

روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان روز دوشنبه در اطلاعیه ای از انتشار گرد و خاک در برخی شهرهای این استان تا بیش از پنج برابر حد مجاز خبر داد.

براساس اطلاعیه اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، میزان گرد و خاک در ساعت 10 صبح دوشنبه در اهواز 725 میکروگرم بر مترمکعب، آبادان 501 میکروگرم بر متر مکعب، اندیمشک 255 میکروگرم بر متر مکعب، دزفول 650 میکروگرم بر مترمکعب، شوشتر 488 میکروگرم بر مترمکعب، امیدیه 234 میکروگرم بر مترمکعب و ماهشهر 347 میکروگرم بر مترمکعب است.

بر اساس این اطلاعیه میزان گرد وخاک که از صبح امروز آغاز شده در ساعت هفت صبح در اهواز 359 ،اندیمشک 510، شوشتر 422 ، سوسنگرد 647 و ماهشهر 166 میکروگرم بر متر مکعب بود.
میزان عادی ذرات معلق در هوا حدود 150 میکروگرم بر متر مکعب است.

همچنین ستاد بحران استانداری خوزستان در اطلاعیه ای از اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ها خواسته است اقدامات لازم را برای مقابله با وزش باد و گرد و خاک که در بخش هایی از غرب، جنوب و مرکز خوزستان آغاز شده انجام دهند.

بر این اساس وزش باد و تداوم کاهش دید ناشی از برخاستن گرد و غبار به تناوب تا روز سه شنبه ادامه می یابد.

در این اطلاعیه به شهروندان به ویژه صیادان، لنج داران، صاحبان قایق های موتوری، کشاورزان، بیماران تنفسی، کودکان، سالمندان، مسافران، دامداران، عشایر، ساکنان مناطق در معرض خطر و مناطق با احتمال وقوع تندباد توصیه شده که نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت کنند.

خارج نشدن غیرضروری از منزل و محل کار و کاهش فعالیت بدنی، استفاده از ماسک مناسب در زمان قرار گرفتن در فضای باز از جمله اقداماتی است که شهروندان باید در مقابله با این پدیده مد نظر داشته باشند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت