ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

کیک شکلاتی با یک فنجان چای داغ

نویسنده: علی باستانی

کیک شکلاتی با یک فنجان چای داغ

 

کیک شکلاتی,کیک شکلاتی خیس,کیک شکلاتی ساده,کیک شکلاتی خوشمزه,کیک شکلاتی شف طیبه,کیک شکلاتی بی بی,کیک شکلاتی تولد,کیک شکلاتی آشپزخانه کوچک من,کیک شکلاتی خیس شف طیبه,کیک شکلاتی هانی شف,یک فنجان چای بی موقع,یک فنجان چای بی موقع دانلود,یک فنجان چای,یک فنجان چای داغ,یک فنجان چای با رادیو هفت,یک فنجان چای در بعدازظهر,یک فنجان چای,یک فنجان چای گرم,یک فنجان چای داغ,یک فنجان چای با خدا,

 

چه چیزی از این بهتر که در یک بعد از ظهر, یک فنجان چای را با برشی از کیک مخصوص بنوشیم به ویژه که داخل کیک، شکلات هم داشته باشد.

مواد لازم:

  •  کره نرم شده: 175 گرم
  •  شکر تصفیه نشده: 100 گرم
  •  تخم مرغ, کمی زده شده: 4 عدد
  •  چیپس شکلات خالص: 225 گرم
  •  کشمش: 100 گرم
  •  گردوی خرد شده: 50 گرم
  • پوست رنده شده پرتقال: 1 عدد
  •  آرد بکینگ پودردار: 225 گرم

طرز تهیه:

1. یک قالب 900 گرمی مخصوص نان را کمی چرب نمایید و ته آن را کاغذ روغنی بیاندازید.

2. کره و شکر را داخل کاسه ای بریزید و مرتب بزنید تا مانند کرم شود و حالت سبک و پفی پیدا نماید.

3. تخم مرغ هایی را که از قبل زده اید کم کم به مایه اضافه نمایید و خوب بزنید. اگر دیدید مایه یک حالت بریده بریده دارد حدود 1 تا 2 قاشق غذاخوری آرد اضافه نمایید.

4. چیپس شکلات, کشمش, گردو و پوست پرتقال را به مخلوط کیک اضافه نمایید . آرد را الک نمایید و با دقت زیاد , کم کم به مایه کیک بیافزایید.

5. مایه را داخل قالب نان بریزید و با پشت یک قاشق وسط سطح کیک را کمی گود نمایید .

6. مایه را در فری که از قبل گرم شده روی حرارت 175 درجه سانتیگراد یا 325 درجه فارنهایت و یا عدد 3 فرهای گازی قرار دهید و یک ساعت بپزید. برای اطمینان از پخت کیک , یک عدد سیخ نازک داخل کیک فرو نمایید , اگر مواد کیک به سیخ نچسبند , کیک آماده است .

7. اجازه دهید کیک به مدت 5 دقیقه داخل قالب بماند تا کمی سرد شود . سپس آن را برگردانید و روی سینی مشبک فلزی بگذارید تا کاملا خنک شود.

8. کیک مخصوص چای را به قطعات باریک برش زده و سرو نمایید .

توصیه سرآشپز:

شما می توانید از چیپس شکلات سفید یا شیری به جای چیپس شکلات خالص استفاده نمایید و اگر دوست داشتید می توانید هر 3 نوع شکلات را با هم استفاده نمایید . علاوه بر این می توانید از CranBerry خشک به جای طعم کشمش در این کیک استفاده نمایید .

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت