ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

کوچک کردن شکم چرا انقدر سخت است؟

نویسنده: احمد اعجازی

کوچک کردن شکم چرا انقدر سخت است؟

,لاغری شکم,لاغری شکم و پهلو سریع,لاغری شکم با تردمیل,لاغری شکم با رازیانه,لاغری شکم و پهلو,لاغری شکم در یک هفته,لاغری شکم با داروهای گیاهی,لاغری شکم و پهلو بدون ورزش,لاغری شکم و پهلو با طب سنتی,لاغری شکم و پهلو با ورزش,لاغری شکم و پهلو سریع بدون ورزش,لاغری شکم و پهلو سریع,رژیم لاغری شکم و پهلو سریع,روشهای سریع لاغری شکم و پهلو,روش سریع لاغری شکم و پهلو,سریعترین راه برای لاغری شکم و پهلو,سریع ترین راه لاغری شکم و پهلو,رژیم غذایی لاغری سریع شکم و پهلو,بهترین ورزش برای لاغری سریع شکم و پهلو,لاغری شکم و پهلو با تردمیل,لاغری سریع شکم با تردمیل,لاغری شکم و پهلو در یک هفته,لاغری شکم و پهلو با حلقه,لاغری شکم و پهلوها,لاغری شکم و پهلو بعد از زایمان,لاغری شکم در یک هفته,لاغری سریع شکم در یک هفته,روش لاغری شکم در یک هفته,رژیم لاغری شکم در یک هفته,لاغری سریع شکم و پهلو در یک هفته,لاغری شکم با داروی گیاهی,لاغری شکم با گیاهان دارویی,لاغری دور شکم با داروهای گیاهی,لاغری سریع شکم با داروی گیاهی,لاغری شکم و پهلو با داروی گیاهی,لاغری سریع شکم و پهلو با ورزش,لاغری موضعی شکم و پهلو با ورزش

چربی‌ سوزی موضعی یک باور عمومی نادرست در مورد لاغری است‎

 

خیلی از آنهایی که درگیر برنامه‌های کاهش وزن هستند گله می‌کنند که چربی‌های بعضی از قسمت‌های بدن بسیار سرسخت هستند و انگار هیچوقت به طور کامل از بین نمی‌روند. شکم یکی از متداول‌ترین این ناحیه‌هاست. اما علت چیست؟

 

چرا چربی دور شکم دیر آب می شود؟ 

علت این عدم تمایل به چربی‌سوزی در یک ناحیه خاص از بدن می‌تواند از دستور ژنتیکی که طبق آن بدن چربی ذخیره می‌کند تا تفاوت‌های جنسیتی و واکنش‌های هورمونی احتمالی به رژیم‌های غذایی و محیط زندگی تغییر کند.

 

چربی‌سوزی موضعی

چربی‌ سوزی موضعی یک باور عمومی نادرست در مورد لاغری است. بعضی بر این باورند که ورزش کردن روی یک ناحیه از بدن می‌تواند به سوختن چربی‌های آن ناحیه کمک کند. این درست نیست. کاهش چربی‌های بدن منجر به از دست رفتن چربی در کل بدن می‌شود. طبق تحقیقی که بر روی گروهی از مردانی انجام گرفت که ۵۰۰۰ حرکت درازنشست را طی یک دوره ۲۷ روزه انجام داده بودند، کاهش چربی به طور مساوی از کل بدن آنها اتفاق افتاده بود نه فقط از ناحیه شکمشان.

 

ذخیره شدن چربی در بدن

چربی‌های بدن ابتدا در یک ناحیه انباشته می‌شوند. ذخیره شدن چربی در بدن برحسب جنسیت متفاوت است. چربی اضافه مردها معمولاً ابتدا در ناحیه شکم و در خانم‌ها در ناحیه ران و پاها انباشته می‌شود. البته این مسئله در افراد مختلف متفاوت است. اما با اینکه چربی زیر پوستی از کل بدن کم می‌شود، در زمان ذخیره شدن، ابتدا به یک ناحیه می‌رود. حتی به نظر می‌رسد که وقتی چربی اضافه از طریق رژیم‌غذایی و ورزش می‌سوزد، اولین جایی که چربی گرفته است، در آخرین مرحله چربی‌سوزی می‌کند.

 

استرس و چربی شکم

هورمون کورتیزول در زمان‌های استرس طولانی‌مدت ترشح می‌شود. یکی از عملکردهای کورتیزول آزاد کردن چربی انباشته به جریان خون برای انتقال است. این چربی‌ها می‌توانند بعنوان سوخت عضلات در سوخت‌وساز هوازی مورد استفاده قرار گیرند، درست مثل واکنش جنگ و گریز. اما کورتیزول ممکن است باعث شود چربی آزادشده دوباره ذخیره شود، اما اینبار به شکل چربی شکمی به دور اندام‌های داخلی. سبک زندگی نشسته امروزی می‌تواند به این معنی باشد که نمی‌توان واکنش فیزیکی به استرس داد و این موجب انتقال چربی‌های نواحی دیگر بدن به شکم می‌شود.

 

خطرات مربوط به چربی شکمی

چربی‌ شکمی بیشتر از چربی‌های انباشته‌شده در قسمت‌های دیگر بدن نشان دهنده عوامل خطرزای دیگر است. چربی احشایی (شکمی) با بیماری‌های قلبی، دیابت نوع ۲، سندرم متابولیک، سرطان سینه و روده، فشارخون بالا و مشکلات مثانه در ارتباط است.

 

سوزاندن چربی‌های شکم

چربی‌سوزی موفق و حفظ آن نیاز به ترکیبی از رژیم‌غذایی و ورزش دارد. به نظر می‌رسد که تاثیر رژیم‌غذایی برای از دست رفتن چربی‌های شکم بیشتر است. اما ورزش هم تاثیر بسیار خوبی بر کنترل استرس نشان داده است. تقویت واکنش به استرس به استفاده از چربی آزادشده توسط کورتیزول کمک می‌کند تااینکه اجازه دهد که این چربی‌ها در بدن ذخیره شوند. در نهایت پشتکار و ثبات‌قدم به یک برنامه کاهش‌وزن موجب موفقیت در این زمینه می‌شود.

برچسب ها : بهترین ورزش برای لاغری سریع شکم و پهلو،رژیم غذایی لاغری سریع شکم و پهلو،رژیم لاغری شکم در یک هفته،رژیم لاغری شکم و پهلو سریع،روش سریع لاغری شکم و پهلو،روش لاغری شکم در یک هفته،روشهای سریع لاغری شکم و پهلو،سریع ترین راه لاغری شکم و پهلو،سریعترین راه برای لاغری شکم و پهلو،لاغري شكم در يك هفته،لاغري شكم و پهلو سريع،لاغري شكم و پهلوها،لاغری دور شکم با داروهای گیاهی،لاغری سریع شکم با تردمیل،لاغری سریع شکم با داروی گیاهی،لاغری سریع شکم در یک هفته،لاغری سریع شکم و پهلو با ورزش،لاغری سریع شکم و پهلو در یک هفته،لاغری شکم،لاغری شکم با تردمیل،لاغری شکم با داروهای گیاهی،لاغری شکم با داروی گیاهی،لاغری شکم با رازیانه،لاغری شکم با گیاهان دارویی،لاغری شکم در یک هفته،لاغری شکم و پهلو،لاغری شکم و پهلو با تردمیل،لاغری شکم و پهلو با حلقه،لاغری شکم و پهلو با داروی گیاهی،لاغری شکم و پهلو با طب سنتی،لاغری شکم و پهلو با ورزش،لاغری شکم و پهلو بدون ورزش،لاغری شکم و پهلو بعد از زایمان،لاغری شکم و پهلو در یک هفته،لاغری شکم و پهلو سریع،لاغری شکم و پهلو سریع بدون ورزش،لاغری موضعی شکم و پهلو با ورزش

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت