ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

کوچکترین موتور جهان ساخته شد

نویسنده: علی باستانی

کوچکترین موتور جهان ساخته شد

 

کوچکترین موتور بنزینی,کوچکترین موتور برق,کوچکترین موتور,کوچکترین موتور دنیا,کوچکترین موتور جت,کوچکترین موتور برق بنزینی,کوچکترین موتور سیکلت جهان,کوچکترین موتور سیکلت,کوچکترین موتور جهان,کوچکترین موتور جوش,موتور سنگین,موتور,موتور سیکلت,موتور کراس,موتور جستجو,موتورولا,موتور گازی,موتور سیکلت کویر,موتور چهار چرخ,موتور الکتریکی,موتور جهانرو,موتور جهانگردی,موتور جهان,موتور جهان رو lml,موتور جهان رو 125,موتور سیکلت جهان رو,جهان موتور سیکلت,موتورهای جهان,جهان موتور کوثر,جهانگیری موتور,

 

گروهی از فیزیکدان های آلمانی موفق به ساخت موتوری شده اند که فقط با یک اتم شارژ می شود. به گفته محققین داشگاه FAU آلمان قدرت کوچکترین موتور جهان، معادل بازدهی ترمودینامیک یک خودرو معمولی است و فقط با یک اتم کلسیوم قادر به شارژ شدن است.
تک اتم موجود در این موتور نقش سوخت و ماده ای نیروزا را در این موتور عمل می کند و توسط «نویز برقی» گرم می شود و از نور لیزر برای خنک کردن آن استفاده می شود.

این وسیله جدید که به عنوان  «نانو موتور» هم از آن یاد می شود، چرخه ترمودینامیک آن برای ایجاد نیروی حرکتی همچون فرآیندی است که در سیلندر خودرو رخ می دهد با این تفاوت که قدرت بوجود آمده موجب ارتعاش اتم می شود و نتیجه آن تولید انرژی است.

این موتور می تواند ۱۰ به توان منفی ۲۲ وات قدرت تولید کند که در حدود ۳ دهم درصد است.

با ابداع این موتور جالب و منحصر به فرد، پنجره ای برای تحقیق در حوزه ماشین های کوانتومی کوچک و تاثیرات ترمودینامیک در کوانتوم رو به فیزیکدان ها باز شده است.

نتیجه این تحقیق در نشریه «ساینس» منتشر شده است.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت