ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

کودک عجیبی که جمجمه ندارد

نویسنده: احمد اعجازی

کودک عجیبی که جمجمه ندارد

مطالب جالب و خواندنی,مطالب جالب و خواندنی کوتاه,مطالب جالب و خواندنی جدید,مطالب جالب و خواندنی روز,مطالب جالب و خواندنی برای فیس بوک,مطالب جالب و خواندنی همراه با عکس,مطالب جالب و خواندنی طنز,مطالب جالب و خواندنی با عکس,مطالب جالب و خواندنی عاشقانه,مطالب جالب و خواندنی جدید برای فیس بوک,مطالب جالب روز,مطالب جالب روزمادر,مطالب جالب روز دنیا,مطالب جالب روزانه,مطالب جالب روز معلم,مطالب جالب روز دنیا,مطالب جالب روز پدر,مطالب جالب روز زن,مطالب جالب روز مرد,مطالب جالب روز دانش آموز,مطالب جالب علمی,مطالب جالب علمی جدید,مطالب جالب علمی روز,مطالب جالب علمی ورزشی,مطالب جالب علمی پزشکی,مطالب جالب علمی و خواندنی,مطالب جالب علمی همراه با عکس,مطالب جالب علمی کوتاه,مطالب جالب علمی ریاضی,مطالب جالب علمی و پزشکی,مطالب جالب روانشناسی,مطالب جالب روانشناسی جدید,مطالب جالب روانشناسی به زبان انگلیسی,مطالب جالب روانشناسی بالینی,مطالب جالب روانشناسی کودک,مطالب جالب روانشناسی مردان,مطالب جالب روانشناسی با عکس,مطالب جالب روانشناسی ازدواج,مطالب تست روانشناسی جالب,مطالب روانشناسی جالب و خواندنی,مطالب جالب برای تلگرام,مطالب جالب تلگرام,مطالب جالب در تلگرام,مطالب جالب تلگرامی,مطالب جالب و خواندنی,مطالب جالب و خواندنی روز دنیا,مطالب جالب و خواندنی جدید,مطالب جالب و خواندنی روز,مطالب جالب و خواندنی کوتاه,مطالب جالب و خواندنی دنیا,مطالب جالب و خواندنی طنز,مطالب جالب و خواندنی ریاضی,مطالب جالب و خواندنی علمی,مطالب جالب و خواندنی از سراسر دنیا,مطالب جالب ریاضی,مطالب جالب ریاضیات,مطالب جالب ریاضی سوم راهنمایی,مطالب جالب ریاضی دبیرستان,مطالب جالب ریاضی هشتم,مطالب جالب ریاضی اول دبیرستان,مطالب جالب ریاضی دوم دبیرستان,مطالب جالب ریاضی راهنمایی,مطالب جالب ریاضی ابتدایی,مطالب جالب ریاضی ششم,مطالب جالب انگلیسی,مطالب جالب انگلیسی با ترجمه فارسی,مطالب جالب انگلیسی با ترجمه,مطالب جالب انگلیسی با عکس,مطالب جالب انگلیسی همراه با ترجمه,مطالب جالب انگلیسی به فارسی,مطالب جالب آموزش انگلیسی,مطالب جالب انگلیسی,متن جالب انگلیسی,متن جالب انگلیسی با ترجمه فارسی
«جکسون امِت بوئل» نام کودکی است که هنگام تولد از داشتن یک جمجمه معمولی محروم بود. تولد و زنده ماندن جکسون همراه با معجزه بود اما او حالا تولد یک‌سالگی خود را جشن می‌گیرد.

این کودک معجزه‌آسا تمام معادلات را بر هم زد، چرا که با یک بیماری نادر پا به جهان گشود. بیماری کودک به شکلی بود که او فاقد بخشی از مغز و جمجمه است. پزشکان پیش از تولد به پدر و مادر جکسون گفته بودند که او پس از زایمان زنده نخواهد ماند.

 

اخبار,اخبار علمی,کودک بدون جمجمه

 

بریتنی و براندن بوئل اهل تاوارِس در فلوریدای آمریکا هستند. پزشکان معالج به آن‌ها گفته بودند که پسرشان جکسون به نوعی اختلال در رشد لوله عصبی به نام میکروهایراننسفالی (Microhydranencephaly) مبتلا است که به سبب این بیماری بخشی از مغز و جمجمه او به درستی تکمیل نخواهد شد.

 

اخبار,اخبار علمی,کودک بدون جمجمه

 

در ایالات متحده، تقریبا از هر ۴۸۵۹ نوزاد، یک مورد به این بیماری دچار می‌شود که اغلب آن‌ها در رحم یا بلافاصله پس از تولد از دنیا می‌روند. آقا و خانم بوئل که هر دوی آن‌ها قلبا به دین مسیح ایمان دارند، تصمیم گرفتند که بچه را سقط نکنند.

 

اخبار,اخبار علمی,کودک بدون جمجمه

آقای بوئل می‌گوید: «ما که هستیم که بخواهیم تصمیم بگیریم؟ این نوزاد به ما هدیه داده شده و ما باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم تا او را پرورش دهیم.» آقای بوئل با کمک صفحه فیسبوکی که با نام پسرش ساخت، توانست توجه بسیاری را جلب کند. بازدیدکنندگان از صفحه او همچنین در مجموع مبلغ ۵۷ هزار دلار به او کمک کردند تا آقا و خانم بوئل در درمان پسرشان دست تنها نباشند.

 

اخبار,اخبار علمی,کودک بدون جمجمه

 

آقای بوئل می‌گوید: «در آزمایش فراصوت دوم در هفته ۱۷ بارداری بود که این موضوع را فهمیدیم. آن موقع مشخص شد که بچه پسر است، اما رفتار خانم تکنسین کمی عجیب بود. او سعی کرد یواشکی موضوعی را با پزشک مافوق خود در میان بگذارد. ما فهمیدیم که یک جای کار مشکل پیش آمده. روز بعد با بریتنی تماس گرفته شد. پزشک معالج به او گفت که در نتایج MRI مشکلی پیش آمده است. او هم زد زیر گریه… بعد به من گفت که پزشک‌ها می‌گویند که بچه مشکل دارد. من سر کار بودم و ریختم به هم. آن‌ها هم به من مرخصی دادند و تمام آن روز غصه می‌خوردم.»

 

اخبار,اخبار علمی,کودک بدون جمجمه

خانم بوئل، مادر جکسون، نیز می‌گوید: «من داغون شده بودم. قلبم شکست. در تمام عمرم دوست داشتم بچه‌دار شوم و این اتفاق افتاده بود. اما به من گفته بودند که احتمال دارد بچه در رحم بمیرد.» جکسون چند هفته در بیمارستان ماند و سپس مرخص شد. او حالا تولد یک‌سالگی خود را جشن می‌گیرد. پدر و مادر جکسون می‌گویند که او خیلی خوب رشد کرده است، اما می‌دانند که ممکن است او خیلی عمر نکند.

 

اخبار,اخبار علمی,کودک بدون جمجمه

اخبار,اخبار علمی,کودک بدون جمجمه

 

آقای بوئل می‌گوید: «او در آغوش مادرش با این بیماری مبارزه کرده است. هیچ متخصصی نمی‌تواند این انگیزه را برای مبارزه به جکسون بدهد، چرا که ارتباط او و مادرش مثال‌زدنی است.»

برچسب ها : بچه عجیب الخلقه اصفهانی،تولد نوزاد عجیب در اسرائیل،تولد نوزاد عجیب و غریب،عکس کودکان عجیب و غریب،عکس نوزاد عجیب و غریب،کودک عجیب،کودک عجیب الخلقه،کودک عجیب الخلقه اصفهانی،کودک عجیب الخلقه تربت جام،کودک عجیب الخلقه تربت جامی،کودک عجیب الخلقه در فیروز آباد،کودک عجیب الخلقه در ماکو،کودک عجیب در اسرائیل،کودک عجیب هندی،کودک عجیب و غریب،کودکان عجیب غریب،کودکان عجیب و غریب،متن جالب انگلیسی،متن جالب انگلیسی با ترجمه فارسی،مطالب تست روانشناسی جالب،مطالب جالب آموزش انگلیسی،مطالب جالب انگليسي،مطالب جالب انگلیسی،مطالب جالب انگلیسی با ترجمه،مطالب جالب انگلیسی با ترجمه فارسی،مطالب جالب انگلیسی با عکس،مطالب جالب انگلیسی به فارسی،مطالب جالب انگلیسی همراه با ترجمه،مطالب جالب برای تلگرام،مطالب جالب تلگرام،مطالب جالب تلگرامی،مطالب جالب در تلگرام،مطالب جالب روانشناسی،مطالب جالب روانشناسی ازدواج،مطالب جالب روانشناسی با عکس،مطالب جالب روانشناسی بالینی،مطالب جالب روانشناسی به زبان انگلیسی،مطالب جالب روانشناسی جدید،مطالب جالب روانشناسی کودک،مطالب جالب روانشناسی مردان،مطالب جالب روز،مطالب جالب روز پدر،مطالب جالب روز دانش آموز،مطالب جالب روز دنيا،مطالب جالب روز دنیا،مطالب جالب روز زن،مطالب جالب روز مرد،مطالب جالب روز معلم،مطالب جالب روزانه،مطالب جالب روزمادر،مطالب جالب ریاضی،مطالب جالب ریاضی ابتدایی،مطالب جالب ریاضی اول دبیرستان،مطالب جالب ریاضی دبیرستان،مطالب جالب ریاضی دوم دبیرستان،مطالب جالب ریاضی راهنمایی،مطالب جالب ریاضی سوم راهنمایی،مطالب جالب ریاضی ششم،مطالب جالب ریاضی هشتم،مطالب جالب ریاضیات،مطالب جالب علمی،مطالب جالب علمی پزشکی،مطالب جالب علمی جدید،مطالب جالب علمی روز،مطالب جالب علمی ریاضی،مطالب جالب علمی کوتاه،مطالب جالب علمی همراه با عکس،مطالب جالب علمی و پزشکی،مطالب جالب علمی و خواندنی،مطالب جالب علمی ورزشی،مطالب جالب و خواندني،مطالب جالب و خواندني از سراسر دنيا،مطالب جالب و خواندني جديد،مطالب جالب و خواندني دنيا،مطالب جالب و خواندني روز،مطالب جالب و خواندني روز دنيا،مطالب جالب و خواندني رياضي،مطالب جالب و خواندني طنز،مطالب جالب و خواندني علمي،مطالب جالب و خواندني كوتاه،مطالب جالب و خواندنی،مطالب جالب و خواندنی با عکس،مطالب جالب و خواندنی برای فیس بوک،مطالب جالب و خواندنی جدید،مطالب جالب و خواندنی جدید برای فیس بوک،مطالب جالب و خواندنی روز،مطالب جالب و خواندنی طنز،مطالب جالب و خواندنی عاشقانه،مطالب جالب و خواندنی کوتاه،مطالب جالب و خواندنی همراه با عکس،مطالب روانشناسی جالب و خواندنی،نوزاد عجیب اسرائیلی،نوزاد عجیب غریب،نوزاد عجیب و غریب،نوزاد های عجیب و غریب

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت