ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

کمبودهایی که شما را سرمایی می کند

نویسنده: علی باستانی

کمبودهایی که شما را سرمایی می کند

 

 

کمبود بزرگ,کمبود بزرگ فیلم,کمبود ید در بزرگسالان,کمبود توجه در بزرگسالان,کمبود ویتامین d’در بزرگسالان,کمبود توجه بزرگسالان,کمبود کلسیم در بزرگسالان,کمبود ویتامین dدر بزرگسالان,کمبود ویتامین d3در بزرگسالان,کمبود آهن,کمبود آهن در کودکان,کمبود آهن در دوران بارداری,کمبود آهن در بدن,کمبود آهن در مردان,کمبود آهن,کمبود آهن خون,کمبود آهن بدن,کمبود آهن و ریزش مو,کمبود آهن+علائم,کمبود آب,کمبود آب در ایران,کمبود آب در جهان,کمبود آب بدن,کمبود آب تهران,کمبود آب ایران,کمبود آب در اصفهان,کمبود آب در ایران,کمبود آب در کشور,کمبود آب شیرین,کمبود ویتامین b,کمبود ویتامین b17,کمبود ویتامین b12,کمبود ویتامین b1,کمبود ویتامین b2,کمبود ویتامین b complex,کمبود ویتامین b12,کمبود ویتامین b6,کمبود ویتامین b,کمبود ویتامین b3,کمبود کلسیم,کمبود کلسیم در بدن,کمبود کلسیم در کودکان,کمبود کلسیم در نوزادان,کمبود کلسیم چه عوارضی دارد,کمبود کلسیم در بارداری,کمبود کلسیم و ریزش مو,کمبود کلسیم علائم,کمبود کلسیم در گوجه فرنگی,کمبود کلسیم در دوران بارداری,کمبود منیزیم در بدن,کمبود منیزیم در بدن,کمبود منیزیم در بدن چه عوارضی دارد,کمبود منیزیوم در بدن,کمبود منیزیوم در بدن,عوارض کمبود منیزیم در بدن,علائم کمبود منیزیم در بدن,علائم کمبود منیزیم در بدن,عوارض کمبود منیزیم در بدن,درمان کمبود منیزیم در بدن,کمبود گلبول سفید,کمبود گلبول سفید نوتروفیل,کمبود گلبول سفید خون,کمبود گلبول سفید در بدن,کمبود گلبول سفید در کودکان,کمبود گلبول سفید در نوزادان,کمبود گلبول سفید خون در کودکان,کمبود گلبول سفید و قرمز,کمبود گلبول سفید و پلاکت,کمبود گلبولهای سفید در خون,کمبود محبت,کمبود محبت دارم,کمبود محبت,کمبود محبت مردان,کمبود محبت در کودکان,کمبود محبت چیست,کمبود محبت در زنان,کمبود محبت در نوجوانان,کمبود محبت از طرف شوهر,کمبود محبت پدری,کمبود پلاکت خون,کمبود پلاکت خون,کمبود پلاکت خون در دوران بارداری,کمبود پلاکت خون در بارداری,کمبود پلاکت خون در کودکان,کمبود پلاکت خون چه عوارضی دارد,کمبود پلاکت خون در نوزادان,کمبود پلاکت خون نشانه چیست؟,کمبود پلاکت خون در زنان باردار,کمبود پلاکت خون و سرطان

 

 

گاهی فرقی نمی کند هوا خوب است یا سرد؟ برخی افراد در هوای ملایم و خوب نیز می لرزند و سردشان است. این مسئله می تواند ناشی از کمبود برخی ویتامین ها یا کم آبی بدن و برخی مشکلات دیگر بروز کند.
در این مطلب شما را با دلایل نادیده گرفته ای که باعث می شود شما همیشه سردتان باشد آشنا می کنیم. لطفاً با ما همراه باشید.دچار کمبود هورمون تیروئید هستید

توصیه می کنیم اگر همیشه سردتان می شود کمی هشیار بوده و مسئله را ساده و بی اهمیت ندانید. این مشکل می تواند نشان دهنده ی یک بیماری پنهان باشد. اگر علاوه بر سرمایی بودن احساس خستگی می کنید و بی دلیل وزنتان اضافه می شود بهتر است سلامت غده ی تیروئیدتان را بررسی کنید. این غده وظیفه ی کنترل دمای درونی بدن را نیز برعهده دارد. در واقع کم کاری تیروئید باعث بروز احساس سرمای زیاد در بدن می شود.

اگر غده ی تیروئید به خوبی عمل نکند سوخت و ساز بدن به شدت افت می کند و در نتیجه انرژی کافی تولید نمی شود. بهتر است آزمایش خون بدهید و از تولید میزان کافی هورمون های تیروئید مطمئن شوید. برای مقابله با این مشکل مواد غذایی سرشار از یُد را دریابید. از مصرف ماهی های چرب، آجیل ها، مغزهای روغنی، جلبک های خوراکی و غذاهایی مانند سوشی غافل نشوید.

می توانید دلایل لرز کردنتان را در بشقاب هایتان بجویید. کمبود ویتامین B12 می تواند یکی از عوامل لرز بی امان بدن باشد. این ویتامین به میزان قابل توجهی در مواد غذایی حیوانی و محصولات لبنی وجود دارد و نقش مؤثری در تولید گلبول های قرمز برعهده دارد.

خونتان درست نمی چرخد

گردش خون نامناسب می تواند به معنی تنگی قطر رگ ها باشد. این مسئله با علائم متعددی مانند احساس سرمای مداوم خود را نشان می دهد. این مشکل در افرادی که دچار آرتریت اعضای تحتانی بدن هستند و زمانی که عروق پا گرفته شده باشد دیده می شود. البته گفتنی است که سیگاری ها جزو نخستین افرادی هستند که با مشکل جریان خون نامناسب روبه رو می شوند.

اگر این احساس سرما بیشتر در انگشتان دست و پاها باشد به طوری که احساس یخ زدگی در انتهاهای بدن داشته باشید ممکن است به سندرم رینود مبتلا باشید که اختلالی در گردش خون در انتهاهای بدن محسوب می شود. برای مقابله و بهبود جریان خون می توانید به مواد غذایی متعددی مانند پرتقال، شکلات سیاه، فلفل کاین، آجیل ها، ریشه ی زنجبیل، سیر، لیموترش، آووکادو و غیره اعتماد کنید.

بدنتان خسته است

دمای بدن مانند بسیاری از مسائل دیگر به خواب شما بستگی دارد. کم خوابی یا خستگی مزمن می تواند روی سیستم عصبی تان و مکانیسم های بدنتان تأثیر بگذارد که یکی از وظایفش تنظیم دمای بدن است. بهتر است شب ها زودتر بخوابید چون بی خوابی روی متابولیسم بدنتان تأثیر گذاشته و احساس لرز را به جانتان می اندازد. توصیه می کنیم غذاهای مقوی میل کنید و از مصرف محرک هایی که باعث بی خوابی می شوند بپرهیزید.

اگر در طول رو آن قدر خسته هستید که دلتان نمی خواهد از جایتان تکان بخورید باز هم سعی کنید کمی قدم بزنید تا خون در بدنتان به جریان دربیاید و بدنتان گرم شود. یادتان باشد هرچه کم تحرک تر باشید جریان خونتان کندتر می شود و بیشتر می لرزید.

کمبود ویتامین B12 دارید

می توانید دلایل لرز کردنتان را در بشقاب هایتان بجویید. کمبود ویتامین B12 می تواند یکی از عوامل لرز بی امان بدن باشد. این ویتامین به میزان قابل توجهی در مواد غذایی حیوانی و محصولات لبنی وجود دارد و نقش مؤثری در تولید گلبول های قرمز برعهده دارد.

پیش از این نیز گفته شد که گلبول های قرمز وظیفه ی انتقال اکسیژن در خون را برعهده دارند. ویتامین B12 در متابولیسم بدن نیز دخالت دارد. توجه داشته باشید افراد گیاهخوار یا افرادی که دچار مشکل عدم جذب کافی این ویتامین در روده هستند بیشتر در معرض کمبود آن قرار دارند. فراموش نکنید که این مشکل علاوه بر ایجاد احساس لرز باعث بروز خستگی مزمن نیز می شود. برای تأمین هرچه بهتر این ویتامین به جگر گوساله، جگر گاو، بوقلمون، دل و قهوه، مغز گوساله، ماهی تن و غیره اعتماد کنید.

دچار کمبود آب هستید

یادتان نرود حتی اگر سرمای جزئی خورده اید حتی اگر تشنه تان نباشد باز هم مصرف مایعات و به ویژه آب را افزایش دهید. چون کمبود آب بدن و به اصطلاح دهیدراته شدن بدن باعث تشدید لرز می شود. افراد سالمند و همچنین افراد بیمار و افرادی که از اسهال رنج می برند باید توجه ویژه ای به این مسئله داشته باشند.

کمبودهایی که شما را سرمایی می کند

توصیه می کنیم حتماً روزانه یک و نیم لیتر آب میل کنید چون 65 درصد آبی که بدن را تشکیل داده است تأثیر زیادی در تنظیم و کنترل دمای درونی بدن دارد. همین آب است که بعد از ورزش و فعالیت های بدنی زیاد باعث خنک شدن بدن (از طریق تعریق) می شود. یادتان باشد که تأمین آب کافی بدن همچنین به مقابله با تغییرات دمای بدن کمک می کند.

گردش خون نامناسب می تواند به معنی تنگی قطر رگ ها باشد. این مسئله با علائم متعددی مانند احساس سرمای مداوم خود را نشان می دهد. این مشکل در افرادی که دچار آرتریت اعضای تحتانی بدن هستند و زمانی که عروق پا گرفته شده باشد دیده می شود.

کمبود آهن دارید

اگر علاوه بر لرزی که می کنید رنگ و رویتان پریده است احتمال دارد که دچار کم خونی ناشی از فقر آهن شده باشید. یکی از عوامل اصلی کم خونی کمبود آهن است. این مشکل به دلیل عادت ماهانه بیشتر دامنگیر خانم ها می شود. آهن یک ماده ی معدنی ضروری برای عملکردهای بدن است.

این ماده ی معدنی به گلبول های قرمز کمک می کند تا اکسیژن را در خون منتقل کنند. اگر بافت ها اکسیژن کمی دریافت کنند این روند ضروری نیز که دمای بدن را تنظیم می کند با مشکل مواجه می شود. برای مقابله با کمبود آهن مواد غذایی سرشار از آن یعنی عدس، تخم مرغ، گوشت قرمز، انواع لوبیاها، شکلات و غیره را دریابید. اگر مشکلتان برطرف نشد حتماً به پزشک مراجعه کرده و آزمایش خون بدهید.

قند خونتان پایین است

اگر خسته اید و همیشه احساس گرسنگی اذیتتان می کند احتمالاً دچار افت جزئی قند خون می شوید. اگر این افت انرژی تبدیل به مشکلی مزمن شود باید در تغذیه تان تغییراتی ایجاد کنید. چون احتمالاً دارد کالری و انرژی کافی را برای تولید گرمای بدن دریافت نمی کنید.

زمانی که قند خون پایین باشد لازم است که به عنوان مثال با مصرف یک لیوان آب میوه این مشکل را جبران کنید. علاوه بر این افرادی که شاخص توده ی بدن آن ها از 18.5 کمتر باشد نیز بیشتر احساس سرما و لرز می کنند. در واقع، متابولیسم پایین و نبود چربی کافی در بدن این افراد باعث می شود که نسبت به سرما آسیب پذیر باشند.

دیابتی هستید

افراد دیابتی بیش از دیگران نسبت به سرما و گرما حساس هستند. میزان بالای قند خون که به بیماری دیابت نوع 2 معروف است نیز باعث ایجاد احساس لرز می شود. تمام رگ های خونی تحت تأثیر این بیماری قرار می گیرند و به مرور جداره ی عروق آسیب می بیند.

این مسئله نیز منجر به بروز اختلالاتی در گردش خون می شود. اختلال گردش خون نیز به احساس سرما و لرز دامن می زند. این احساس لرز در نتیجه ی عارضه ی جدی دیگری به نام نوروپاتی محیطی نیز بروز می کند. این بیماری عصب های ارسال کننده ی سیگنال ها به مغز را تحت تأثیر قرار می دهد و در تنظیم دمای بدن اختلال ایجاد می کند.

برچسب ها : بدنتان خسته است،خونتان درست نمی چرخد،دچار کمبود آب هستید،دچار کمبود هورمون تیروئید هستید،درمان کمبود منیزیم در بدن،دیابتی هستید،علائم كمبود منيزيم در بدن،علائم کمبود منیزیم در بدن،عوارض كمبود منيزيم در بدن،عوارض کمبود منیزیم در بدن،قند خونتان پایین است،كمبود آب در ايران،كمبود آهن،كمبود آهن+علائم،كمبود پلاكت خون،كمبود محبت،كمبود منيزيم در بدن،كمبود منيزيوم در بدن،كمبود ويتامين b،كمبود ويتامين b12،كمبود ويتامين d'در بزرگسالان،کمبود آب،کمبود آب ایران،کمبود آب بدن،کمبود آب تهران،کمبود آب در اصفهان،کمبود آب در ایران،کمبود آب در جهان،کمبود آب در کشور،کمبود آب شیرین،کمبود آهن،کمبود آهن بدن،کمبود آهن خون،کمبود آهن دارید،کمبود آهن در بدن،کمبود آهن در دوران بارداری،کمبود آهن در کودکان،کمبود آهن در مردان،کمبود آهن و ریزش مو،کمبود بزرگ،کمبود بزرگ فیلم،کمبود پلاکت خون،کمبود پلاکت خون چه عوارضی دارد،کمبود پلاکت خون در بارداری،کمبود پلاکت خون در دوران بارداری،کمبود پلاکت خون در زنان باردار،کمبود پلاکت خون در کودکان،کمبود پلاکت خون در نوزادان،کمبود پلاکت خون نشانه چیست؟،کمبود پلاکت خون و سرطان،کمبود توجه بزرگسالان،کمبود توجه در بزرگسالان،کمبود کلسیم،کمبود کلسیم چه عوارضی دارد،کمبود کلسیم در بارداری،کمبود کلسیم در بدن،کمبود کلسیم در بزرگسالان،کمبود کلسیم در دوران بارداری،کمبود کلسیم در کودکان،کمبود کلسیم در گوجه فرنگی،کمبود کلسیم در نوزادان،کمبود کلسیم علائم،کمبود کلسیم و ریزش مو،کمبود گلبول سفید،کمبود گلبول سفید خون،کمبود گلبول سفید خون در کودکان،کمبود گلبول سفید در بدن،کمبود گلبول سفید در کودکان،کمبود گلبول سفید در نوزادان،کمبود گلبول سفید نوتروفیل،کمبود گلبول سفید و پلاکت،کمبود گلبول سفید و قرمز،کمبود گلبولهای سفید در خون،کمبود محبت،کمبود محبت از طرف شوهر،کمبود محبت پدری،کمبود محبت چیست،کمبود محبت دارم،کمبود محبت در زنان،کمبود محبت در کودکان،کمبود محبت در نوجوانان،کمبود محبت مردان،کمبود منیزیم در بدن،کمبود منیزیم در بدن چه عوارضی دارد،کمبود منیزیوم در بدن،کمبود ویتامین b،کمبود ویتامین b complex،کمبود ویتامین b1،کمبود ویتامین b12،کمبود ویتامین B12 دارید،کمبود ویتامین b17،کمبود ویتامین b2،کمبود ویتامین b3،کمبود ویتامین b6،کمبود ویتامین d3در بزرگسالان،کمبود ویتامین dدر بزرگسالان،کمبود ید در بزرگسالان

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت