ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

کشف شهاب سنگ 30 تنی در آرژانتین

نویسنده: علی باستانی

%da%a9%d8%b4%d9%81-%d8%b4%d9%87%d8%a7%d8%a8-%d8%b3%d9%86%da%af-30-%d8%aa%d9%86%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%a2%d8%b1%da%98%d8%a7%d9%86%d8%aa%db%8c%d9%86

 

,کشف شهاب سنگ,کشف دومین شهاب سنگ بزرگ ایران,شهاب سنگ,شهاب سنگ در ایران,شهاب سنگ در قرآن,شهاب سنگ چیست,شهاب سنگ چلیابینسک,شهاب سنگ به انگلیسی,شهاب سنگ آپوفیس,شهاب سنگ روسیه,شهاب سنگ در روسیه,شهاب سنگ در ارومیه,قیمت شهاب سنگ در ایران,فروش شهاب سنگ در ایران,برخورد شهاب سنگ در ایران,سقوط شهاب سنگ در ایران,خرید شهاب سنگ در ایران,خریداران شهاب سنگ در ایران,بارش شهاب سنگ در ایران,شهاب سنگ در آسمان ایران,باران شهاب سنگ در ایران,شهاب سنگ قرآن,شهاب سنگ ها در قران,شهاب سنگ و قرآن,شهاب سنگ چیست,شهاب وشهاب سنگ چیست,دیدن شهاب سنگ نشانه چیست,بارش شهاب سنگ چیست,فرق شهاب و شهاب سنگ چیست,شهاب سنگ چلیابینسک در روسیه,کلمه شهاب سنگ به انگلیسی,معنی شهاب سنگ به انگلیسی,شهاب سنگ به زبان انگلیسی,عکس شهاب سنگ آپوفیس,برخورد شهاب سنگ آپوفیس به زمین,برخورد شهاب سنگ آپوفیس با زمین,شهاب سنگ روسیه فیلم,شهاب سنگ روسیه اپارات,شهاب سنگ روسیه عکس,شهاب سنگ روسیه Aparat,تصاویر شهاب سنگ در روسیه,شهاب سنگ روسیه,برخورد شهاب سنگ روسیه,شهاب سنگ در روسیه 2013,شهاب سنگ در روسیه فیلم,شهاب سنگ در روسیه آپارات,شهاب سنگ در روسیه,برخورد شهاب سنگ در روسیه,سقوط شهاب سنگ در روسیه,انفجار شهاب سنگ در روسیه,شهاب سنگ ارومیه,سقوط شهاب سنگ در ارومیه

 

محققان موفق به شناسایی شهاب سنگی در آرژانتین شده اند که در نوع خود یکی از بزرگترین سنگهای فضایی کشف شده در زمین محسوب می شود. به نقل از ساینس الرت، این شهاب سنگ با وزن ۳۰ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم توجه کارشناسان زمین شناسی و علوم فضایی را به خود جلب کرده است.
این کشف مهم در فاصله ۱۰۷۸ کیلومتری جنوب غرب بوینس آیرس، مرکز آرژانتین روی داده است. تصور می شود این شهاب سنگ حدود ۴ هزار سال پیش و در حین بارشهای شهاب سنگی به زمین برخورد کرده باشد.

درحالی که این شهاب سنگ با وزن کمی بیش از ۳۰ تن به عنوان دومین شهاب سنگ بزرگ شناسایی شده در زمین به حساب می آید اما دانشمندان قضاوت در این زمینه را زود می دانند و از لزوم اندازه گیریهای دقیق تر خبر می دهند.

رکورد بزرگترین شهاب سنگ شناسایی شده در زمین متعلق به سنگی به نام Hoba است که ۶۶ تن وزن دارد. این سنگ فضایی حدود یک قرن پیش در نامیبیا کشف شد.

نکته جالب توجه این است که Hoba به دلیل بزرگی قابل توجهی که دارد در همان نقطه ای که شناسایی شده باقیمانده و اطلاعاتی از دل آن به دست نیامده است. تصور می شود این شهاب سنگ حدود ۸۰ هزار سال پیش به زمین برخورد کرده باشد. دانشمندان عمر آن را بین ۱۹۰ تا ۴۱۰ میلیون سال عنوان کرده اند.

شهاب سنگ بزرگ دیگری که می تواند رقیب سنگ تازه شناسایی شده باشد El Chaco نام دارد که با ۳۷ تن وزن در همان اطراف کشف شده است.

برچسب ها : انفجار شهاب سنگ در روسیه،باران شهاب سنگ در ایران،بارش شهاب سنگ چیست،بارش شهاب سنگ در ایران،برخورد شهاب سنگ آپوفیس با زمین،برخورد شهاب سنگ آپوفیس به زمین،برخورد شهاب سنگ در ایران،برخورد شهاب سنگ در روسیه،برخورد شهاب سنگ روسیه،تصاویر شهاب سنگ در روسیه،خرید شهاب سنگ در ایران،خریداران شهاب سنگ در ایران،دیدن شهاب سنگ نشانه چیست،سقوط شهاب سنگ در ارومیه،سقوط شهاب سنگ در ایران،سقوط شهاب سنگ در روسیه،شهاب سنگ،شهاب سنگ آپوفیس،شهاب سنگ ارومیه،شهاب سنگ به انگلیسی،شهاب سنگ به زبان انگلیسی،شهاب سنگ چلیابینسک،شهاب سنگ چلیابینسک در روسیه،شهاب سنگ چيست،شهاب سنگ چیست،شهاب سنگ در آسمان ایران،شهاب سنگ در ارومیه،شهاب سنگ در ایران،شهاب سنگ در روسيه،شهاب سنگ در روسیه،شهاب سنگ در روسیه 2013،شهاب سنگ در روسیه آپارات،شهاب سنگ در روسیه فیلم،شهاب سنگ در قرآن،شهاب سنگ روسيه،شهاب سنگ روسیه،شهاب سنگ روسیه Aparat،شهاب سنگ روسیه اپارات،شهاب سنگ روسیه عکس،شهاب سنگ روسیه فیلم،شهاب سنگ قرآن،شهاب سنگ ها در قران،شهاب سنگ و قرآن،شهاب وشهاب سنگ چیست،عکس شهاب سنگ آپوفیس،فرق شهاب و شهاب سنگ چیست،فروش شهاب سنگ در ایران،قیمت شهاب سنگ در ایران،کشف دومین شهاب سنگ بزرگ ایران،کشف شهاب سنگ،کلمه شهاب سنگ به انگلیسی،معنی شهاب سنگ به انگلیسی

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت