ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

کاپوچینوی خانگی، بدون نیاز به دستگاه

نویسنده: علی باستانی

کاپوچینوی خانگی، بدون نیاز به دستگاه

 

کاپوچینوی خانگی,کاپوچینو خانگی,طرز تهیه کاپوچینوی خانگی,کاپوچینویی,کاپوچینوی آماده,کاپوچینوی تورابیکا,کاپوچینوی گود دی,کاپوچینوی خانگی,کاپوچینوی ایتالیایی,کاپوچینوی tora bika,کاپوچینوی کیم هیون جونگ,کاپوچینوی ایرلندی,کاپوچینوی فوری,

 

نوعی شیر قهوهٔ ایتالیایی است که مخلوطی از اسپرسو یا همان قهوهٔ پررنگ، شیر داغ کف کرده روی آن است. از پودر کاکائو و یا پودر دارچین جهت طعم‌دهی و تزیین روی کفِ شیر نیز استفاده می‌گردد. در این مطلب طرز تهیه کاپوچینو بدون نیاز به دستگاه را به شما آموزش می دهیم.

 

مواد لازم:

  •     200 میلی لیتر شیر چرب
  •     ½ قاشق چایخوری شکر
  •     قهوه یا اسپرسو دم کرده

طرز تهیه:

1-شیر سرد را با شکر مخلوط کرده و روی شعله گاز قرار می دهیم تا بجوش بیاید .ظرف را از روی حرارت برداشته و با استفاده از همزن دستی یا برقی هم می زنیم تا خوب کف کن نکته اینجاست که باید از یک طرف شروع به هم زدن کنید و به صورت چرخشی از همزن استفاده نکنید.

2-قهوه را دم کرده که می توان از قهوه ترک استفاده کرد و یا اسپرسو که طرز تهیه قهوه ترک و اسپرسو در سایت در قسمت نوشیدنی ها موجود است.

3-داخل فنجان تا یک سوم آن قهوه می ریزیم و با استفاده از یک قاشق شیر گرم را داخل فنجان می ریزیم تا دوسوم فنجان و آخرین مرحله اضافه کردن کف شیر هست. استاندارد اندازه فنجان کاپوچینو 150-180ml است. اما شما می توانید فنجان بزرگتر در صورت نیاز استفاده کنید.

4-و در انتها می توانید روی آن را با پودر دارچین یا قهوه تزئین کنید.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت