ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

کاهش فشارخون با مصرف مکمل منیزیم

نویسنده: احمد اعجازی

کاهش فشارخون با مصرف مکمل منیزیم

کاهش فشارخون بالا,کاهش فشارخون در بارداری,کاهش فشارخون بارداری,کاهش فشارخون در طب سنتی,کاهش فشارخون در حاملگی,کاهش فشارخون با طب سنتی,کاهش فشارخون با تغذیه,کاهش فشارخون سریع,کاهش فشار خون,کاهش فشارخون,مصرف مکمل منیزیم در بارداری,مصرف مکمل منیزیم,عوارض مصرف مکمل منیزیم,بهترین زمان مصرف مکمل منیزیم,
بررسی مطالعات نشان می دهد مصرف مکمل منیزیم به کنترل فشارخون کمک می کند.

به گزارش مهر، تحلیل و بررسی محققان دانشگاه ایندیانا امریکا نشان می دهد افرادی که در طول مطالعه مکمل منیزیم مصرف کرده بودند در مقایسه با کسانی که این مکمل را دریافت نکرده بودند، بعد از سه ماه فشارخون پایین تری داشتند.

دکتر یی کینگ سانگ، سرپرست تیم تحقیق، در این مورد می گوید: «مصرف مکمل منیزیم می تواند به عنوان گزینه ای برای کاهش فشارخون در افراد پرخطر یا بیماران فشارخونی درنظر گرفته شود.»

در مطالعه، محققان ۳۴ مطالعه قبل که در مجموع شامل ۲۰۰۰ بیمار بود را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. طول مدت تحقیقات از ۳ هفته تا ۶ ماه بود و هریک از شرکت کنندگان در طول مطالعه، بین ۲۴۰ تا ۹۶۰ میلیگرم منیزیم در روز دریافت کرده بود.

محققان دریافتند مصرف روزانه ۳۶۸ میلیگرم منیزیم به مدت ۳ ماه موجب کاهش فشار خون سیستولیک تا  mm Hg۲ و فشارخون دیاستولیک تا mm Hg ۱.۸ می شود.

بعد از تحلیل بیشتر داده ها، محققان دریافتند مصرف روزانه ۳۰۰ میلیگرم منیزیم به مدت یک ماه می تواند موجب کاهش فشارخون و افزایش میزان منیزیم در خون شود.

خاصیت منیزم در کاهش فشارخون در مطالعات آزمایشگاهی به اثبات رسیده است. این ماده معدنی به پیشگیری از تنگ شدن عروق خونی که موجب افزایش فشارخون می شود، کمک کرده و جریان خون را بهبود می بخشد.

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت