ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

کاظمی:خائن و ساده لوح خواندن رییس جمهور اهانت است /مطهری: قوه‌قضائیه به عنوان مدعی‌العموم وارد شود

نویسنده: احمد اعجازی

کاظمی:خائن و ساده لوح خواندن رییس جمهور اهانت است /مطهری: قوه‌قضائیه به عنوان مدعی‌العموم وارد شود

کاظمی بروجردی,کاظمی آشتیانی,کاظمی دینان,کاظمی قمی,کاظمی وزیر رفاه,کاظمی شاعر افغان,کاظمی خواننده,کاظمی بازیگر,کاظمی زیست,کاظمی مصطفی,مطهری علی,مطهری خالقی,مطهری مینو خالقی,مطهری مجلس,مطهری نماینده مجلس,مطهری در شیراز,مطهری مرتضی,مطهری علی سایت,مطهری دانشگاه,مطهری کتاب,قوه قضائیه چیست,قوه قضائیه ایران,قوه قضائیه مشهد,قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران,قوه قضائیه خراسان رضوی,قوه قضائیه افغانستان,قوه قضائیه تهران,قوه قضائیه به انگلیسی,قوه قضائیه اصفهان,قوه قضائیه روزنامه رسمی,

تاریخ انتشار : یکشنبه, 24 مرداد 1395

‌من خواهشم این است که دوستان عزیز که همکاران قضائی من هستند، با توجه به این ماده به این وظیفه قانونی عمل کنند.در واقع وظیفه قوه قضائیه ایجاد امنیت برای توهین شوندگان است و این کار با تعقیب توهین کنندگان به رئیس جمهور محقق می‌شود.

یک نماینده مجلس دهم در رابطه با توهین به رئیس جمهور گفت: وظیفه قوه قضائیه ایجاد امنیت برای توهین شوندگان است و این کار با تعقیب توهین کنندگان محقق می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، سید حمید کاظمی نماینده مردم پلدختر در مجلس دهم در جلسه علنی یکشنبه-24 مرداد-در تذکری گفت: با توجه به اصل سوم قانون اساسی که مربوط به ایجاد امنیت قضایی عادلانه و تساوی عموم است. تحقق این بند از قانون اساسی برعهده قوه قضائیه است. متأسفانه این روزها شاهد هستیم که برخی از اشخاص به دومین مقام رسمی کشور که منتخب مردم است، انواع توهین‌ها را نسبت می‌دهند. عنوان خائن و ساده لوح به رئیس جمهور مطمئنا اهانت محسوب می‌شود.

این نماینده مجلس دهم تأکید کرد: متاسفانه دادستان‌ها محترم عمومی و انقلاب و دادستان ویژه  روحانیت که وظیفه شان برقراری تساوی است، واکنشی نشان ندادند. من این عزیزان را به مفاد 609 قانون مجازات اسلامی ارجاع میدهم که در موادی تأکید کرده است که اگر کسی با توجه به سمت یکی از روسای قوای سه گانه،‌وزرا، نمایندگان مجلس توهین کند به حبس و شلاغ و جزای نقدی محکوم می‌شود.

کاظمی گفت: ‌من خواهشم این است که دوستان عزیز که همکاران قضائی من هستند، با توجه به این ماده به این وظیفه قانونی عمل کنند.در واقع وظیفه قوه قضائیه ایجاد امنیت برای توهین شوندگان است و این کار با تعقیب توهین کنندگان به رئیس جمهور محقق می‌شود.

مطهری در پاسخ به این تذکر گفت: مطلب درستی فرمودید و نیازی به شاکی خصوصی نیست و قوه قضائیه به عنوان مدعی العموم می‌تواند به این موضوع وارد شود. این رویه توهین به مقامات کار درستی نیست و باید جلویش گرفته شود.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت