ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

کارمندان تان را رئیس شرکت تان کنید

نویسنده: علی باستانی

کارمندان تان را رئیس شرکت تان کنید

 

 

کارمندان تلویزیون طلوع,ارزو کارمند تلویزیون طلوع,عکس کارمندان تلویزیون طلوع,عکسهای کارمندان تلویزیون طلوع,آرزو کارمند تلویزیون طلوع,عکس کارمندان زن تلویزیون طلوع,کارمندان زن تلویزیون طلوع,رخسار کارمند تلویزیون طلوع,کارمندان قایق و نامه,گروه کارمندان قایق و نامه,دانلود آهنگ کارمندان قایق و نامه,متن آهنگ قایق و نامه کارمندان,آهنگ قایق و نامه کارمندان,کارمندان من و تو,کارمندان من و تو,اسامی کارمندان من و تو,حقوق کارمندان من و تو,کارمندان شبکه من و تو,عکس کارمندان من و تو,بیوگرافی کارمندان من و تو,کارمندان تلویزیون من و تو,تیام کارمند من و تو,پریسا کارمند من و تو,کارمندان ایرانی ناسا,کارمندان ایرانی ناسا,کارمند ایرانی ناسا,تعداد کارمندان ایرانی ناسا,کارمندان ایرانی در ناسا,اسامی کارمندان ایرانی ناسا,کلیپ کارمندان ایرانی ناسا,ایرانیان کارمند ناسا,تعداد کارمندان ایرانی در ناسا,کارمندان وزارت اطلاعات,کارمند وزارت اطلاعات,حقوق کارمندان وزارت اطلاعات,درآمد کارمندان وزارت اطلاعات,حقوق کارمندان وزارت اطلاعات,عکس کارمندان وزارت اطلاعات,مزایای کارمندان وزارت اطلاعات,حقوق کارمند وزارت اطلاعات,چگونه کارمند وزارت اطلاعات شویم,کارت شناسایی کارمندان وزارت اطلاعات,کارمندان پرس تی وی,کارکنان پرس تی وی,کارکنان شبکه پرس تی وی,کارمندان ایرانی ناسا,کارمندان ایران,کارمندان ایرانی گوگل,کارمندان ایران خودرو,کارمندان ایرانی مایکروسافت,کارمندان ایران ایر,کارمندان ایرانی شرکت گوگل,کارمندان ایرانی شرکت مایکروسافت,کارمندان ایرانسل,کارمندان ایرانی در ناسا,کارمندان بانک سپه,کارمندان بانک سپه تبریز,کارمندان بانک سپه,کارمند بانک سپه,کارکنان بانک سپه,وبلاگ کارمندان بانک سپه,حقوق کارمندان بانک سپه,وبلاگ کارمندان بانک سپه,اسامی کارمندان بانک سپه,مزایای کارمندان بانک سپه,کارمندان بانک,کارمندان بانک سپه,کارمندان بانک ملت,کارمندان بانک ملی,کارمندان بانک مرکزی,کارمندان بانک صادرات,کارمندان بانک ملعونند,کارمندان بانک پارسیان,کارمندان بانک تجارت,کارمندان بانک کشاورزی

 

 

بسیاری از شرکت ها و کارآفرینان دوست دارند کارمندانشان طوری رفتار کنند که گویی آن کسب و کار متعلق به خودشان است. اما چند تای آنها برای توانمند سازی کارکنان خود با این نوع تفکر، قدمی عملی بر می دارند؟

اگر می خواهید اعضای تیم تان مثل صاحبان واقعی کسب و کارتان رفتار کنند، لازم است اطلاعاتی که برای این نوع تفکر به آن نیاز خواهند داشت را در اختیارشان قرار دهید. شفافیت یکی از مهم ترین ویژگی های شرکت های بزرگ است؛ فارغ از اندازه یا صنعتی که در آن قرار دارند. به اشتراک گذاری اطلاعات، اعتماد به بار می آورد، فرصت یادگیری فراهم می کند و به تصمیم های هوشمندانه تری منجر می شود.

اگر شفافیت برایتان اهمیت دارد می توانید از روز اول آن را به یکی از ارزش های اصلی خود بدل کنید. ارزش های شما نباید تنها روی دیوار قرار بگیرند؛ شما باید با ارزش های خود زندگی کنید و تصمیم های شرکت را با در نظر گرفتن آنها بگیرید.

در ادامه ۵ راه پیشنهادی برای خلق و نهادینه سازی فرهنگ شفافیت در کسب و کار را از نظر خواهید گذراند.

۱- کسانی را استخدام کنید که به آنها اعتماد دارید

برخی شرکت ها گرفتار خصوصی نگه داشتن مسائل می شوند، که این می تواند به بی اعتمادی میان اعضای تیم بیانجامد. در عوض، کسانی را استخدام کنید که به شکل غریزی می توانید به آنها اعتماد کنید تا بتوانید با توانمند کردنشان برای تفکر مورد نظر، احساس راحتی داشته باشید.

با اینکه مساوات می تواند به عنوان مزیتی مالی برای موفقیت محسوب شود، مالکان کسب و کار ها اغلب برای ساختن چیزی از هیچ، سخت نیازمند مسئولیت و اختیار هستند و نباید در این مسیر به واسطه ی عدم بهره مندی از اطلاعات مسیرشان سد شود.

۲- در جلسات بی پرده صحبت کنید

سعی کنید در جلسات تان همه از «چرا» های لازم اطلاع داشته باشند. جزئیات رشد، امور مالی، ساختار استخدامی، اولویت ها و برنامه های آینده را در جلسات خود به اشتراک بگذارید. برگزاری جلسات «هرچه می خواهی بپرس» یک یا دو بار در ماه نیز می تواند یاری رسان باشد. در این جلسات هر یک از اعضای تیم می تواند برای پرسیدن سؤالات خود به شما مراجعه کند.

اگر برای مستند سازی و پاسخگویی در قبال اشتباهات خود به همان اندازه ای که برای جشن گرفتن پیروزی های خود عجله می کنید سرعت به خرج دهید، هم تیمی هایتان می توانند از تجربیات شما درس بگیرند.

بخش بازاریابی می تواند کمپین های بهتری ساماندهی کند، بخش فروش می تواند مشتریان راغب پرورش دهد، مهندسین می توانند سیستم های مقیاس پذیر بیشتری خلق کنند، و تیم های امور مشتریان می توانند حساسیت های مشتریان را بهتر منعکس کنند. به این ترتیب همه برنده خواهند بود.

۵ پیشنهاد برای نهادینه سازی فرهنگ شفافیت در کسب و کار

۳- با مشتریان صداقت داشته باشید

شفافیت داشتن به سمت بیرون سازمان شما نیز جریان خواهد داشت؛ به ویژه برای مشتریان. استراتژی های شفاف بازاریابی و فروش بخش مهمی از این شفافیت هستند. برای مثال هزینه هایتان را از مشتریان خود مخفی نکنید.

حتی می توانید ابزاری برای قیمت گذاری روی وبسایت خود ایجاد کنید که مشتریان با استفاده از آن بتوانند بفهمند خدمات شما دقیقاً چقدر برای کسب و کارشان هزینه بر خواهند بود. به علاوه، وقتی محصول شما به درد مشتری به خصوصی نمی خورد، ارائه دهنده ی دیگری را به او معرفی کنید. با شفافیت و صداقت مطمئن باشید در درازمدت مشتریان راضی تری خواهید داشت.

۴- به دنبال بازخور باشید و آنها را فاش کنید

یکی از بهترین راه ها برای بهبود این است که بازخورهای اعضای تیم خود را جویا شوید. برای این کار مثلاً می توانید هر چند وقت یک بار برای ارزیابی مشارکت، رهبری، همسویی و پیشرفت و توسعه نظرسنجی برگزار کنید. برای تشویق افراد به ارائه ی بازخور های بی پرده و صادقانه، نظرسنجی های خود را بی نام انجام دهید. اما به هر صورت، نتایج آن را با همه به اشتراک بگذارید.

علاوه بر این، در میان گذاشتن نظرات شخصی اعضا با رهبر تیم و بالعکس به یادگیری اعضا و رشد آنها کمک می کند و باعث می شود هم تیمی های بهتری برای یکدیگر باشند. این برای خلق و حفظ فرهنگی اصیل در شرکت مفید واقع می شود.

۵ پیشنهاد برای نهادینه سازی فرهنگ شفافیت در کسب و کار

۵- نشان دهید پای حرف هایتان می ایستید

گاهی اوقات شفافیت داشتن آسان نیست، اما کار درست همین است. مدیرعامل باید هر بار اشتباهات خود را بپذیرد و مسئولیت آنها را به گردن بگیرد. این بخشی از مسئولیت پذیری ما در قبال یکدیگر است که به همه ی ما کمک می کند بهتر شویم. هیچ کس کامل نیست. به همین ترتیب لازم است در مورد حوزه هایی که دوست داریم در آنها بهبود حاصل شود صحبت کنیم؛ چه درونی و چه بیرونی.

یکی از مهم ترین جنبه های به راه اندازی یک کسب و کار این است که هویت خود به عنوان یک شرکت را درک کنید. ایجاد فرهنگ شفافیت می تواند برای مأموریت شما حیاتی باشد و به ایجاد حس اعتماد و دوستی کمک کند. خود این نیز در نهایت برای شما، تیم تان و مشتریانی که به آنها خدمت رسانی می کنید مفید خواهد بود.

برچسب ها : آرزو كارمند تلويزيون طلوع،آهنگ قایق و نامه کارمندان،ارزو کارمند تلویزیون طلوع،اسامی کارمندان ایرانی ناسا،اسامی کارمندان بانک سپه،اسامی کارمندان من و تو،ایرانیان کارمند ناسا،بيوگرافي كارمندان من و تو،پریسا کارمند من و تو،تعداد کارمندان ایرانی در ناسا،تعداد کارمندان ایرانی ناسا،تیام کارمند من و تو،چگونه کارمند وزارت اطلاعات شویم،حقوق كارمندان وزارت اطلاعات،حقوق کارمند وزارت اطلاعات،حقوق کارمندان بانک سپه،حقوق کارمندان من و تو،حقوق کارمندان وزارت اطلاعات،دانلود آهنگ کارمندان قایق و نامه،درآمد کارمندان وزارت اطلاعات،رخسار کارمند تلویزیون طلوع،عکس کارمندان تلویزیون طلوع،عکس کارمندان زن تلویزیون طلوع،عکس کارمندان من و تو،عکس کارمندان وزارت اطلاعات،عکسهای کارمندان تلویزیون طلوع،كارمندان ايراني ناسا،كارمندان بانك سپه،كارمندان من و تو،کارت شناسایی کارمندان وزارت اطلاعات،کارکنان بانک سپه،کارکنان پرس تی وی،کارکنان شبکه پرس تی وی،کارمند ایرانی ناسا،کارمند بانک سپه،کارمند وزارت اطلاعات،کارمندان ایران،کارمندان ایران ایر،کارمندان ایران خودرو،کارمندان ایرانسل،کارمندان ایرانی در ناسا،کارمندان ایرانی شرکت گوگل،کارمندان ایرانی شرکت مایکروسافت،کارمندان ایرانی گوگل،کارمندان ایرانی مایکروسافت،کارمندان ایرانی ناسا،کارمندان بانک،کارمندان بانک پارسیان،کارمندان بانک تجارت،کارمندان بانک سپه،کارمندان بانک سپه تبریز،کارمندان بانک صادرات،کارمندان بانک کشاورزی،کارمندان بانک مرکزی،کارمندان بانک ملت،کارمندان بانک ملعونند،کارمندان بانک ملی،کارمندان پرس تی وی،کارمندان تلویزیون طلوع،کارمندان تلویزیون من و تو،کارمندان زن تلویزیون طلوع،کارمندان شبکه من و تو،کارمندان قایق و نامه،کارمندان من و تو،کارمندان وزارت اطلاعات،کلیپ کارمندان ایرانی ناسا،گروه کارمندان قایق و نامه،متن آهنگ قایق و نامه کارمندان،مزایای کارمندان بانک سپه،مزایای کارمندان وزارت اطلاعات،وبلاگ كارمندان بانك سپه،وبلاگ کارمندان بانک سپه

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت