ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

ژاپن در حال تربیت سامورایی های سایبری

نویسنده: علی باستانی

ژاپن در حال تربیت سامورایی های سایبری

 

,دولت ژاپن,بورس دولت ژاپن,ساختار دولت ژاپن,دولت الکترونیک ژاپن,سیاست دولت ژاپن,تعداد کارمندان دولت ژاپن,دولت در ژاپن,واکنش دولت ژاپن,بدهی دولت ژاپن,دولت الکترونیک در ژاپن,ساختار دولتی ژاپن,تعداد کارمندان دولتی ژاپن,تعداد کارکنان دولت ژاپن,تعداد کارمندان دولت در ژاپن

 

دولت ژاپن قصد دارد مؤسسه‌ای را برای تربیت کارمندان خود، به‌منظور مقابله با حملات سایبری به شبکه‌های برق ایجاد کند. آژانس ارتقای فناوری اطلاعات ژاپن (IPA)، می‌خواهد اولین مؤسسه جلوگیری از حملات سایبری خود را ایجاد کند. هدف اصلی این مؤسسه، جلوگیری از قطع گسترده برق در خلال بازی‌های المپیک 2020 توکیو است.
همچنین یکی از منابع دولتی این کشور اعلام کرد قرار است رزمایشی برای آگاهی بخشی سایبری، میان مهندسان ژاپنی و خارجی در حوزه امنیت سایبری، برگزار شود. این مؤسسه، به 100 نفر از کارمندان شرکت‌های مولد برق و شرکت‌های مرتبط، آموزش‌های لازم را در زمینه مقابله با حملات سایبری خواهد داد.
شایان‌ذکر است مسئله امنیت سایبری، یکی از موارد نگران‌کننده در ژاپن محسوب می‌شود؛ جایی که در سال 2014، 12 میلیارد حمله سایبری، گزارش شد. حتی طبق گزارشی که شرکت امنیتی سایلنس در اوایل سال جاری نوشت، یک گروه هکری، به‌طور مداوم، زیرساخت‌های این کشور را هدف حمله قرار می‌داد.
به‌علاوه نیاز به تقویت زیرساخت‌های برق نیز بعد از حمله به شبکه برق اوکراین در سال 2015، شدت گرفت؛ حمله‌ای که درنتیجه آن، 23 هزار نفر از شهروندان این کشور، با قطعی برق روبه‌رو شدند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت