ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

«چیز کیک کدو حلوایی» را راحت بدون فر درست کنید

نویسنده: علی باستانی

«چیز کیک کدو حلوایی» را راحت بدون فر درست کنید

 

کیک کدو حلوایی,کیک کدو حلوایی شف طیبه,کیک کدو حلوایی آشپزخانه کوچک من,کیک کدو سبز,کیک کدو حلوایی مامی سایت,کیک کدو حلوایی,کیک کدو حلوایی هانی شف,کیک کدو حلوایی روزمنو,کیک کدو حلوایی بدون فر,کیک کدو حلوایی و گردو,کیک کدو حلوایی,کیک کدو حلوایی شف طیبه,کیک کدو حلوایی آشپزخانه کوچک من,کیک کدو حلوایی مامی سایت,کیک کدو حلوایی هانی شف,کیک کدو حلوایی روزمنو,کیک کدو حلوایی بدون فر,کیک کدو حلوایی و گردو,کیک کدو حلوایی مغزدار,کیک کدو حلوایی قاجار,

 

امروز باز هم طرز تهیه یک چیز کیک دیگر را برایتان آموزش می دهیم. واقعا که این چیز کیک ها تمامی ندارند، با این همه رسپی های مختلف، تقریبا دیگر با هر میوه ای می توانید چیز کیک درست کنید. در این مطلب چیز کیک کدو حلوایی آموزش داده شده است که اتفاقا نیاز به فر ندارد.

مواد لازم:

  • بیسکویت شکلاتی 250 گرم
  • کره‌ی آبکرده 70 گرم

مواد لازم میانی:

  • پنیر خامه‌ای 300 گرم
  • شکر 50 گرم
  • خامه‌‌ی فرم گرفته 400 گرم
  • کدوی پخته و پوره کرده‌ یک و یک‌دوم پیمانه
  • پودر دارچین 1 قاشق سوپخوری

مواد لازم رویه:

  • گردوی خرد کرده 100 گرم
  • شکلات سفید آبکرده برای تزئین

طرز تهیه:1-بیسکویت را آسیاب کنید و با کره‌ی خنک شده مخلوط نمائید و در قالب بریزید. بیسکویت را خوب بفشارید و به مدت 15 دقیقه در یخچال نگه دارید.

2-سپس مواد میانی را در قالب روی بیسکویت بریزید و دست‌کم 4 ساعت در یخچال قرار دهید تا ببندد. آن‌گاه با گردو روی چیزکیک را بپوشانید و با شکلات سفید آبکرده و پودر پسته بیارائید.

3-حالا چیزکیک را برش بزنید و برای پذیرائی در ظرف زیبائی بچینید.

طرز تهیه‌ی مواد میانی:

1-پنیر خامه‌ای و شکر را با همزن برقی بزنید تا صاف و یکدست شود.

2- آن‌گاه خامه‌ی فرم گرفته، پوره‌ی کدو و دارچین را بیفزائید.

نکات مهم:

1-برای تهیه‌ی خامه‌ی فرم گرفته‌ی مطلوب می‌باید خامه‌ای را در نظر بگیرید که چربی آن از 35 درصد کمتر نباشد. به این منظور 1 کیلوگرم خامه مناسب را با 250 گرم شکر با همزن برقی بزنید تا فرم بگیرد.

2-پس از افزودن شکر، خامه را درون فریزر قرار دهید تا بلورهای یخ در اطراف ظرف تشکیل شود. خامه را باید به حدی بزنید که جای مخلوط مفتون همزن روی خامه محو نشود.

3-در این مدت چند بار دستگاه همزن روی خامه محو نشود. در این مدت چند بار دستگاه همزن را خاموش کنید تا یخ‌های موجود در خامه آب شود و شما یخ‌زدگی خامه را با فرم گرفتن آن اشتباه نگیرید.

4-توجه داشته باشید که سرعت متوسط همزن برقی، مناسب‌ترین سرعت برای تهیه‌ی خامه‌ی فرم گرفته است.

5-اگر خامه را بیش از حد بزنید تبدیل به کره‌ی شیرین خواهد شد. هرگز خامه‌ی شیرین نشده را درون فریزر قرار ندهید زیرا به اصطلاح می‌بُرد و دیگر قابل مصرف نخواهد بود.

6-گفتنی است چنانچه بخواهید به جای خامه‌ی تازه از پودر خامه استفاده کنید، می‌باید 100 گرم 1 پودرخامه را با 200 گرم شکر و 300 میلی‌لیتر شیر مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا مواد با هم ترکیب شوند.

7-سپس در یخچال بگذارید و پس از سرد شدن کامل، با همزن برقی بزنید تا فرم بگیرد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت