ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

چگونه چشم و قدرت بینایی را تقویت کنیم؟

نویسنده: علی باستانی

%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%da%86%d8%b4%d9%85-%d9%88-%d9%82%d8%af%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%db%8c%d9%86%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%b1%d8%a7-%d8%aa%d9%82%d9%88%db%8c%d8%aa-%da%a9%d9%86%db%8c%d9%85%d8%9f

 

,تقویت قدرت بینایی,افزایش قدرت بینایی,راه های تقویت قدرت بینایی,افزایش قدرت بینایی چشم,راههای افزایش قدرت بینایی,راهی برای افزایش قدرت بینایی,راهکارهای افزایش قدرت بینایی,داروی افزایش قدرت بینایی,برای افزایش قدرت بینایی,روشهای افزایش قدرت بینایی,چگونگی افزایش قدرت بینایی,راه افزایش قدرت بینایی,راه های افزایش قدرت بینایی,تقویت چشم,تقویت چشم با گیاهان دارویی,تقویت چشم سوم,تقویت چشم ضعیف شده,تقویت چشم ضعیف,تقویت چشم قناری,تقویت چشم,تقویت چشم در طب سنتی,تقویت چشم کودکان,تقویت چشمها,تقویت بینایی با گیاهان دارویی,تقویت چشم با داروهای گیاهی,تقویت بینایی با داروهای گیاهی,تقویت چشم ضعیف با گیاهان دارویی,تقویت چشم با داروی گیاهی,تقویت بینایی با داروی گیاهی,تقویت چشم سوم,راههای تقویت چشم سوم,روش تقویت چشم سوم,تقویت چاکرای چشم سوم,آموزش تقویت چشم سوم,روش های تقویت چشم سوم,چگونگی تقویت چشم سوم,راه تقویت چشم سوم,دانلود کتاب تقویت چشم سوم,تقویت چشم ضعیف کودکان,تقویت ضعیفی چشم,راههای تقویت چشم ضعیف,تقویت چشمهای ضعیف,روش تقویت چشم ضعیف,تقویت چشمان ضعیف,برای تقویت چشم ضعیف,تقویت چشم نزدیک بین,تقویت بینایی در طب سنتی,تقویت بینایی چشم در طب سنتی,تقویت چشم طب سنتی,تقویت بینایی طب سنتی,تقویت چشم طب سنتی,تقویت چشم از نظر طب سنتی,تقویت بینایی با طب سنتی,تقویت چشم با طب سنتی,راههای تقویت چشم در طب سنتی,تقویت چشم کودکان,تقویت بینایی کودکان,تقویت چشم کودک,تقویت بینایی چشم کودکان,تقویت چشم در کودکان,تقویت ماهیچه های چشم کودکان,برای تقویت چشم کودکان,راههای تقویت چشم کودکان,تقویت چشمها,راههای تقویت چشمها,برای تقویت چشمها,تقویت دید چشمها,تقویت بینایی چشمها

 

چگونه چشم ها را تقویت کنیم؟ چگونه بینایی را بهبود ببخشیم؟ امروز به سراغ چشم ها و قوه ی بینایی خواهیم رفت تا به وسیله روش های علمی بتوانیم به هرچه بهتر شدن قدرت بینای شما کمک کنیم.
در این مقاله در قالب سه روش که هر کدام به روش های مرتبط تقسیم می شوند به شما به صورت مرحله به مرحله و تصویری آموزش خواهیم داد که چگونه می توانید بر روی قدرت بینایی خود اینبار تاثیر مثبت بگذارید. با ما همراه باشید.
چشم ها یکی از حساس ترین، پر کاربرد ترین، دقیق ترین و البته در معرض آسیب ترین قسمت های بدن هستند. روزانه به اشکال مختلف از چشم خود با هدف های متفاوت استفاده می کنید و در گذر زمان به دلیل استفاده نادرست و یا استفاده بیش از اندازه بر روی قدرت بینایی خود و سلامت چشم ها تاثیر منفی می گذارید که نیاز است کم کم به فکر تقویت و البته ترمیم بخش های آسیب دیده خود باشید. حتی اگر از سلامت کامل چشم ها بر خوردارد هستید با این روش ها به هرچه بهتر شدن و دقیق تر شدن قدرت بینایی شما کمک خواهد شد.
یک: روش های طبیعی تقویت چشم
۱) چشم ها را تغذیه کنید

چشم ها همانند سایر اعضای بدن به مواد معدنی برای ادامه ی کار احتیاج دارد. اما آیا شما نیاز های چشم را تمام و کمال را مهیا می کنید؟ اما چگونه چشم ها را تغذیه کنیم. بهترین رژیم برای چشم ها رژیمیست که سرشار از میوه و سبزیجات و خالی از قند ها باشد.

چگونه چشم و قدرت بینایی را تقویت کنیم؟
 • ویتامین های A E و C  هر کدام به تنهایی نقش مهمی در سلامت چشم ها دارند که در کنار آن ها مواد معدنی همچون مس و روی میتوانند این روند را تکمیل کنند. این ویتامین ها و مواد معدنی نقش بسیار مهمی در کار و سلامت چشم ها و قدرت بینایی دارند که می توانید آن ها را در در مواد غذایی همچون توت فرنگی، مرکبات، سبزیجات . ماهی سالمون و … برای ویتامین ها و البته گوشت بوقلمون و غذا های دریایی برای مواد معدنی مفید فایده هستند.
 •  آنتی اکسیدان ها همچون بتاکارتون ، لوتنین و … در محافظت از شما در برابر نور خوشید و اشعه های ان می توانند مفید باشند. این انتی اکسیدان ها در سیبزیجات با رنک تیره ، آلو ها و همچنین هویج و … به وفور قابل دریافت هستند.
 • مصرف روزانه هزار میلی گرم روغن های حاوی امگا ۳ می توانند تا حد بسیاری از مشکلات چشمش همچون خشک شدن چشم ها جلوگیری کنند. سیر و پیاز را از برنامه غذایی خود به هیچ عنوان حذف نکنید.
۲) چشمانتان را ورزش دهید

بله چشم ها هم به نوبع خود باید ورزش داده شوند. ولی احتمالا با ورزش های چشم آشنا نیستید. این ورزش ها تاثیر به سزایی در سلامت چشمان شما دارند و این ورزش ها باید هنگام بیدار شدن از خواب، قبل از خواب و هنگامی که احساس خستگی در چشمانتان دارید ان ها را انجام دهید.

 • چشمانتان را به صورت دایره وار ۱۰ بار در جهت حرکت عقربه های ساعت بچرخوانید و سپس این کار را ۱۰ مرتبه دیگر در جهت عکس تکرار کنید.
 • انگشت شست را در فاصله ۱۲ تا ۱۸ سانتی متری بینی خود نگه دارید و سپس سعی کنید به ان خیره شوید و پس از چیزی حدود ۵ ثانیه خیره شدن به ان به اجسام پشت شست نگاه کنید و این کار را ۱۰ مرتبه در چیزی حدود دو دقیقه تکرار کنید.
 • کف دستان خود را به یکدیگر مالش دهید تا دمای ان ها بالا رود و سپس کف دستان را به ارامی بر روی چشمان بسته برای ۱۰ ثانیه نگه دارید و این عمل را ۵ بار تکرار کنید.
 • اطراف چشم از قبیل پیشانی، زیر چشم ها، و گیج گاه را با انگشت شست به صورت دایره وار ماساژ دهید.

۳) به چشمان خود آرامش دهید

یکی از مهم ترین موارد در این زمینه خواب کافی برای دادن استراحت کامل به چشمان است که باید با دقت ساعات خواب خود را برای داشتن خواب کافی زیر نظر داشته باشید. همچنین در حین کار هم می توانید به چشمان خود این استراحت را بدهید.

چگونه چشم و قدرت بینایی را تقویت کنیم؟
 • در حین کار گهگدار چشمان خود را برای ۳ تا ۵ دقیقه ببندید
 • به یک جسم که فاصله دوری از شما دارد برای مدتی نگاه کنید
 •  برای هر ۵۰ دقیقه کار در جلوی تلویزیون، کامپیوتر و یا گوشی و … سعی کنید با تکنیک های بالا ۵ تا ۱۰ دقیقه به چشمان خود استراحت دهید.
دو: از چشمان خود مراقبت کنید
۱) مرتب چشمان را بررسیکنید

اگر بنا به هر دلیل احساس می کنید که دید شما با گذشته متفاوت شده است یا تصئیری را واضح نمیبینید و یا هر مورد دیگری بهتر است هرچه سریع تر به یک چشم پزشک برای بررسی قدرت چشمان مراجعه کنید. برای این موضوع حتی به صورت مرتب باید قدرت بینایی خود را بدونه دلیل هم تست کنید و آن ها را بیازمایید.

 • در صورت مواجه با هر مشکلی در دید بهتر است زمان را به عقب نیندازید و در سریع ترین زمان ممکن به پزشک خود مراجعه کنید. زمان را از دست ندهید.

۲) از عینک با لنز مناسب استفاده کنید

چنانچه شما  تصمیم به استفاده از عینک گرفته شد می بایست لنز عینک را پزشک متخصص شما برای شما تجویز و انتخاب کند و به هیچ عنوان از عینک های دیگران صرف این که چشم ها شما با ان خوب میبیند استفاده نکنید.

چگونه چشم و قدرت بینایی را تقویت کنیم؟

سه: یک محیط مناسب بسازید

 ۱) نور محیط را تنظیم کنید

نور را باید ملایم کنید که در این زمینه استفاده از نور لامپ ها فلورسنت به تنهای تا حدودی بر چشمان شما تاثیر منفی می گذارد.

 • هنگام مطالعه منبع نور باید در پست سر شما قرار بگیرد و مساقیما به کتاب و… بتابد
 • در روی میز خانه یا کامپیوتر از چراغ های مطالعه یا چراغ های سایه دار استفاده کنید. باید به صورتی باشد که نر به میز کار به خوبی بتابد و لی با یک محافظ از برخورد مستقیم نو به چشمان شما جلوگیری شود.
 • از تماشای تلویزیون یا کار با کامپیوتر و گوشی در نور کم و تاریکی جدا پرهیز کنید.

۲) هوای محیط را بهبود ببخشید

خشکی چشم عواقب بران ناپذیری دارد که درصدی از این خشکی به محیز و هوای اطراف شما مربوط می شود که تا چه اندازه مرطوب است و پس وجود هوای مرطوب بر عملکرد چشمان شما تاثیر مطلوب دارد

چگونه چشم و قدرت بینایی را تقویت کنیم؟
 

 
 •  از دستگاه های تولید کننده بخار استفاده کنید
 • از کولر ها با درجه کم استفاده کنید
 • سیگار و دود سیگار اثر مخربی بر چشمان شما دارد. از آن دوری کنید
 •  در صورت نیاز از اشک های مصنوعی استفاده کنید
برچسب ها : آموزش تقویت چشم سوم،افزایش قدرت بینایی،افزایش قدرت بینایی چشم،برای افزایش قدرت بینایی،برای تقویت چشم ضعیف،برای تقویت چشم کودکان،برای تقویت چشمها،تقويت چشم،تقويت چشم با طب سنتي،تقويت چشم سوم،تقويت چشم طب سنتي،تقويت چشم كودكان،تقويت چشمها،تقویت بینایی با داروهای گیاهی،تقویت بینایی با داروی گیاهی،تقویت بینایی با طب سنتی،تقویت بینایی با گیاهان دارویی،تقویت بینایی چشم در طب سنتی،تقویت بینایی چشم کودکان،تقویت بینایی چشمها،تقویت بینایی در طب سنتی،تقویت بینایی طب سنتی،تقویت بینایی کودکان،تقویت چاکرای چشم سوم،تقویت چشم،تقویت چشم از نظر طب سنتی،تقویت چشم با داروهای گیاهی،تقویت چشم با داروی گیاهی،تقویت چشم با گیاهان دارویی،تقویت چشم در طب سنتی،تقویت چشم در کودکان،تقویت چشم سوم،تقویت چشم ضعیف،تقویت چشم ضعیف با گیاهان دارویی،تقویت چشم ضعیف شده،تقویت چشم ضعیف کودکان،تقویت چشم طب سنتی،تقویت چشم قناری،تقویت چشم کودک،تقویت چشم کودکان،تقویت چشم نزدیک بین،تقویت چشمان ضعیف،تقویت چشمها،تقویت چشمهای ضعیف،تقویت دید چشمها،تقویت ضعیفی چشم،تقویت قدرت بینایی،تقویت ماهیچه های چشم کودکان،چگونگی افزایش قدرت بینایی،چگونگی تقویت چشم سوم،داروی افزایش قدرت بینایی،دانلود کتاب تقویت چشم سوم،راه افزایش قدرت بینایی،راه تقویت چشم سوم،راه های افزایش قدرت بینایی،راه های تقویت قدرت بینایی،راهکارهای افزایش قدرت بینایی،راههای افزایش قدرت بینایی،راههای تقویت چشم در طب سنتی،راههای تقویت چشم سوم،راههای تقویت چشم ضعیف،راههای تقویت چشم کودکان،راههای تقویت چشمها،راهی برای افزایش قدرت بینایی،روش تقویت چشم سوم،روش تقویت چشم ضعیف،روش های تقویت چشم سوم،روشهای افزایش قدرت بینایی

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت