ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

چگونه پول خود را دور بریزیم؟

نویسنده: علی باستانی

چگونه پول خود را دور بریزیم؟

 

 

پولاد کیمیایی,پولاد کیمیایی و مادرش,پولاد کیمیایی در فیس بوک,پولاد کیمیایی و سحر قریشی,پولاد کیمیایی در اینستاگرام,پولاد کیمیایی بیوگرافی,پولاد کیمیایی در برنامه هفت,پولاد کیمیایی در ماتادور,پولاد کیمیایی در ششمین نفر,پولاد کیمیایی فرزند گوگوش,پول افغانی,پول افغانی به تومان,پول افغانی به دالر,پول افغانی به ایرانی,پول افغانی دربرابر تومان,پول افغانی جدید,پول افغانی به تومان ایران,پول افغانی باطله,پول افغانی,پول افغانی به ریال,پولاد علمدار,پولاد علمدار فارسی,پولاد علمدار در افغانستان,پولاد علمدار ترکی,پولاد علمدار کیست,پولاد علمدار عکس,پولاد علمدار کی است,پولاد علمدار سریال ګرګ,پولاد علمدار تصاویر,پولاد علمدار سریال,پول افغانستان,پول افغانستان به تومان,پول افغانستان به ایران,پول افغانستان چیست,پول افغانستان و ایران,پول افغانستان به دلار,واحد پول افغانستان,ارزش پول افغانستان,نرخ پول افغانستان,عکس پول افغانستان,پولشویی,پولشویی به انگلیسی,پولشویی+مقاله,پولشویی الکترونیکی,پولشویی+pdf,پولشویی بنیاد کودک,پولشویی در افغانستان,پولشویی در اقتصاد ایران,پولشویی در اقتصاد,پولشویی پاورپوینت,پولتیک,پولتیک حامد نیک پی,پولتیک 76,پولتیک کامبیز حسینی,پولتیک کامبیز حسینی گلشیفته فراهانی,پولتیک سری جدید,پولتیک جدید,پولتیک 75,پولتیک کامبیز حسینی دانلود,پولتیک 60,پول ایران,پول ایران قدیم,پول ایرانی در عراق,پول ایران در عراق,پول ایران در ترکیه,پول ایران در ارمنستان,پول ایران و افغانستان,پول ایران به ترکیه,پول ایران عکس,پول ایرانی به افغانی,پولدار شدن,پولدار شدن سریع,پولدار شدن از طریق اینترنت,پولدار شدن بدون سرمایه,پولدار شدن در gta v,پولدار شدن در ایران,پولدار شدن از راه خلاف,پولدار شدن اینترنتی,پولدار شدن با اینترنت,پولدار شدن با سرمایه کم,پولیپ بینی,پولیپ بینی در کودکان,پولیپ بینی و درمان آن,پولیپ بینی درمان,پولیپ بینی و بوی بد دهان,پولیپ بینی ودرمان گیاهی,پولیپ بینی و سینوزیت,پولیپ بینی جراحی,پولیپ بینی درمان گیاهی,پولیپ بینی ویکی پدیا

 

 

به مانند تمام دوره های رونق و خرید، وجود پول به نسبت زیاد در این روزها نیز با آفات خاص خود مواجه است. آفت هایی که اگر به آنها بی توجهی کنید، ولخرجی و هدر دادن پول ممکن است منابع مالی را از بین برده و اقتصاد خانواده را تحت فشار قرار دهد.

البته اگر نسبت به این هشدارها بی توجه هستید و می خواهید به هر قیمت پول خود را دور بریزید، توصیه می کنیم از روش های زیر استفاده کنید. انجام این خطاها باعث می شود در زمانی کوتاه هرچه به عنوان پاداش دریافت کرده اید، یک جا از دست برود!

1- بودجه نداشته باشید

اصل اساسی و بنیادین در برنامه ریزی مالی تدوین بودجه است. بودجه بندی در تمام فعالیت های پولی نقش ویژه ایفا می کند و فرد را قادر می سازد براساس نیازهای واقعی به مدیریت منابع بپردازد.

طبیعی است که این عامل کلیدی در خصوص کنترل هزینه ها در دوره های پرهزینه نیز کارساز خواهدبود. برای تدوین بودجه، ابتدا زمانی را صرف کرده و نیازسنجی دقیقی را انجام دهید. سعی کنید نیازهای خانواده را به صورتی واقع بینانه در نظر بگیرید و از تجمل و ولخرجی پرهیز کنید.

پس از این گام می توانید میزان پول مورد نیاز را تعیین کرده و منابع مورد نیاز برای تامین آن را مشخص سازید. حال اگر به این بودجه وفادار بمانید، به سادگی مانع هدر رفتن منابع پولی خواهیدشد. از این رو، اگر می خواهید پول خود را دور بریزید، نداشتن بودجه کوتاه ترین مسیر برای شما است!

2- در زمان نامناسب خرید کنید

در این روزها تعداد زیادی از افراد به سوی فروشگاه ها هجوم می برند و تقاضا برای کالا افزایش می یابد. براساس اصول ساده علم اقتصاد، افزایش تقاضا به طور مستقیم باعث افزایش قیمت ها می شود. از این رو انتخاب زمان نامناسب و خرید در شلوغی و ازدحام مسیری مستقیم به سوی هدر دادن منابع پولی است.

اگر می خواهید از درآمد خود حفاظت کنید، بهتر است پیش از آغاز فرآیند خرید، نیازها را مشخص نموده و به خرید کالاهای ضروری اقدام کنید. اگر قیمت خرید در این زمان را با قیمت های زمان دیگر مقایسه کنید، متوجه تفاوت چشم گیر و صرفه جویی قابل توجه در هزینه ها خواهیدشد.

چگونه در تعطیلات عید پول خود را دور بریزیم؟ (فوری - نوروزی)

3- قیمت ها را با هم مقایسه نکنید

در کنار مساله زمان، فروشگاه مناسب نیز تاثیر بسیاری در کنترل هزینه ها خواهدداشت. در ایران به دلایل گوناگون، نوسان قیمتی زیادی میان فروشگاه ها به چشم می خورد، تا جایی که گاه قیمت یک کالای خاص و با کیفیت مشابه در دو محل تا 50 درصد تفاوت دارد. به این جهت، انتخاب فروشگاه مطلوب و جستجوی برای بهترین قیمت از جمله اصول بهینه خرید است.

یکی از راه های مناسب برای یافتن چنین مراکزی آن است که به فروشگاه های طبقات بالاتر در مراکز خرید و یا سایر مناطق کمتر شناخته شده بروید. خرید از این مراکز می تواند صرفه جویی قابل توجهی را ایجاد کند. چرا که بخشی از گرانی کالاها در فروشگاه های در معرض دید و مشهور صرفا ناشی از نام تجاری و شهرت آنها است و هیچ  ارتباطی به کیفیت کالا ندارد.

4- قسطی خرید کنید

فروش قسطی کالاها و ارائه وام های زمان دار از جمله سیاست های اصلی فروشگاه ها است. بعضی روزها مراکز فروش برای بهبود وضعیت تجاری خود استفاده از این روش را شدت می بخشد. این مساله ویژه در خصوص مراکزی که کالاهای آنها به نسبت گران تر است، مانند فروشگاه های لوازم خانگی، بیشتر به چشم می خورد. اما این گونه خرید کردن از دو جهت می تواند منابع مالی خانواده را تحت فشار قرار دهد.

نخست آن که فروش قسطی کالاها اغلب با درصدی سود همراه است که این میزان در نهایت رقم قابل توجهی را ایجاد می کند. به این ترتیب شما کالا را با بهای بسیار بیشتر از نرخ معمول در بازار خریداری کرده اید. به علاوه فروش قسطی اغلب به عنوان نوعی دام و مشوق عمل می کند و خریداران را برای خرید کالا فریب می دهد.

چگونه در تعطیلات عید پول خود را دور بریزیم؟ (فوری - نوروزی)

5- بیش از حد به تجملات اهمیت دهید

تجمل گرایی در خرید، زیاده روی و ولخرجی می تواند منابع ارزشمند مالی را بر باد دهد. برای پرهیز از این اشتباه باید به دقت نیازسنجی کنید و صرفا کالاهایی را در لیست خرید قرار دهید که نیاز واقعی نسبت به آنها وجود دارد.

به طور مثال اگر کفش یا لباس شما به تازگی خریداری شده و کاملا سالم است، شاید نیازی به خرید مجدد آنها نباشد. چرا که با این کار هزینه زیادی را آن هم در دوران اوج قیمت ها به هدر خواهیدداد.

6- هدایای گران قیمت بخرید

هدیه دادن در روزهای جدید سال نو باعث شادی اطرافیان و تحکیم روابط عاطفی خواهدشد. اما این به معنای صرف پول بی حساب برای خرید هدایای گران قیمت و بی فایده نیست. سعی کنید در دادن هدیه اسیر چشم و هم چشمی نشوید و روشی معتدل را در پیش بگیرید. ارزش معنوی هدیه برآمده از عشق و محبتی است که از طریق آن به دوستان و اعضای خانواده نثار می کنید. در غیر این صورت صرف یک هدیه گران بیان گر هیچ چیز نیست. در زمان خرید به ارزش کاربردی هدایا نیز توجه داشته باشید و از خرید کالاهای بیهوده و بلااستفاده پرهیز کنید. گاهی یک کارت تبریک یا شاخه گلی زیبا می تواند با گرانترین هدیه ها برابری کند.

چگونه در تعطیلات عید پول خود را دور بریزیم؟ (فوری - نوروزی)

7- کمک به دیگران را فراموش کنید

از هر دست بدهی، از همان دست خواهی گرفت. این ضرب المثل زیبای فارسی بیانگر بخش بسیار مهمی از مدیریت زندگی است. در بعضی روزها ، بسیاری از افراد و خانواده ها تحت فشار مالی قرار دارند و از تهیه مایحتاج خود ناتوان هستند. این گروه های فقیر را از یاد نبرید و سعی کنید با صرفه جویی، بخشی از درآمد و پاداش خود را با آنها سهیم شوید. مطمئن باشید که سود عاطفی و روانی حاصل از این کار بیشتر از خرید کالاهای بیهوده و تجملی خواهدبود.

برچسب ها : ارزش پول افغانستان،پول افغانستان،پول افغانستان به ایران،پول افغانستان به تومان،پول افغانستان به دلار،پول افغانستان چیست،پول افغانستان و ایران،پول افغاني،پول افغاني به ريال،پول افغانی،پول افغانی باطله،پول افغانی به ایرانی،پول افغانی به تومان،پول افغانی به تومان ایران،پول افغانی به دالر،پول افغانی جدید،پول افغانی دربرابر تومان،پول ایران،پول ایران به ترکیه،پول ایران در ارمنستان،پول ایران در ترکیه،پول ایران در عراق،پول ایران عکس،پول ایران قدیم،پول ایران و افغانستان،پول ایرانی به افغانی،پول ایرانی در عراق،پولاد علمدار،پولاد علمدار ترکی،پولاد علمدار تصاویر،پولاد علمدار در افغانستان،پولاد علمدار سریال،پولاد علمدار سریال ګرګ،پولاد علمدار عکس،پولاد علمدار فارسی،پولاد علمدار کی است،پولاد علمدار کیست،پولاد کیمیایی،پولاد کیمیایی بیوگرافی،پولاد کیمیایی در اینستاگرام،پولاد کیمیایی در برنامه هفت،پولاد کیمیایی در ششمین نفر،پولاد کیمیایی در فیس بوک،پولاد کیمیایی در ماتادور،پولاد کیمیایی فرزند گوگوش،پولاد کیمیایی و سحر قریشی،پولاد کیمیایی و مادرش،پولتیک،پولتیک 60،پولتیک 75،پولتیک 76،پولتیک جدید،پولتیک حامد نیک پی،پولتیک سری جدید،پولتیک کامبیز حسینی،پولتیک کامبیز حسینی دانلود،پولتیک کامبیز حسینی گلشیفته فراهانی،پولدار شدن،پولدار شدن از راه خلاف،پولدار شدن از طریق اینترنت،پولدار شدن اینترنتی،پولدار شدن با اینترنت،پولدار شدن با سرمایه کم،پولدار شدن بدون سرمایه،پولدار شدن در gta v،پولدار شدن در ایران،پولدار شدن سریع،پولشویی،پولشویی الکترونیکی،پولشویی بنیاد کودک،پولشویی به انگلیسی،پولشویی پاورپوینت،پولشویی در افغانستان،پولشویی در اقتصاد،پولشویی در اقتصاد ایران،پولشویی+pdf،پولشویی+مقاله،پولیپ بینی،پولیپ بینی جراحی،پولیپ بینی در کودکان،پولیپ بینی درمان،پولیپ بینی درمان گیاهی،پولیپ بینی و بوی بد دهان،پولیپ بینی و درمان آن،پولیپ بینی و سینوزیت،پولیپ بینی ودرمان گیاهی،پولیپ بینی ویکی پدیا،عکس پول افغانستان،نرخ پول افغانستان،واحد پول افغانستان

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت