ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

چگونه پدر باحالی باشیم؟

نویسنده: علی باستانی

چگونه پدر باحالی باشیم؟

 

ترول باحال پدر عصبانی,پیامک روز پدر باحال,اس ام اس روز پدر باحال,اس ام اس تبریک روز پدر باحال,پیام تبریک روز پدر باحال,پیامک باحال برای روز پدر,پیامک های باحال روز پدر,پیامک باحال تبریک روز پدر,بازی پدر باحال,روز پدر باحال,تبریک روز پدر باحال,پیامک روز پدر باحال,پیام تبریک روز پدر باحال,اس ام اس روز پدر باحال,اس روز پدر باحال,متن روز پدر باحال,اس تبریک روز پدر باحال,اس روز پدر باحال,اس ام اس روز پدر باحال,اس ام اس تبریک روز پدر باحال,اس تبریک روز پدر باحال,متن روز پدر باحال,متن باحال برای روز پدر,متن باحال واسه روز پدر

 

 

اگر در محل کار سرتان چندان شلوغ نباشد، احتمالا زمان زیادی را با خانواده و دختر نوجوان‌تان می‌گذرانید.
یک اشتباه کوچک شما در سال‌های نوجوانی فرزندتان می‌تواند زندگی او را به مسیر دیگری وارد کند. می‌دانیم که مانند هر پدری، آرزویی جز خوشبختی دخترتان ندارید اما یادتان نرود که برای رسیدن به این آرزو، چاره ای جز عبور کردن از مسیر درست ندارید. پس با این چند توصیه شروع کنید و به دنیای پدران معتدل وارد شوید. پدرانی که نه با آسانگیری بیش از اندازه به فرزندشان بی توجهی می‌کنند و نه با سختگیری‌های بی‌مورد آنها را از خود دور می‌کنند.

قدم اول
گوش شنوا داشته باشید
فکر می‌کنید او فقط یک بچه است و حرف‌هایش ناپخته و بی اهمیت است؟ این اشتباه بزرگ می‌تواند شما را از فرزندتان دور کند. شما نه تنها باید مهارت درست شنیدن را در خود تقویت کنید، بلکه باید بتوانید به زبان خودش به حرف‌هایش پاسخ دهید. به خیال بی‌اهمیت بودن حرف‌های دخترتان، مدام وسط صحبت‌هایش نپرید و به جای ادامه دادن گفت‌وگوی‌تان با او، به دنبال انجام کاری دیگر نروید. هیچ چیز به اندازه شنیده نشدن نوجوان‌ها را آزار نمی‌دهد.

قدم دوم
مانند دو دوست وقت بگذرانید
اگر در محل کار سرتان چندان شلوغ نباشد، احتمالا زمان زیادی را با خانواده و دختر نوجوان‌تان می‌گذرانید. اما صرف وقت گذراندن با هم، نمی‌تواند همه نیازهای روانی فرزندتان را برآورده کند. درست است که او به دیدن پدرش و بودن در کنار او محتاج است، اما گاهی لازم است که این وقت‌گذرانی را به شیوه خود او انجام دهید. می‌توانید به اتاقش بروید و با هم به موسیقی‌ای که او دوست دارد، گوش کنید. یک عصر تعطیل او را با دو بلیت کنسرت خواننده‌ای که طرفدارش است، خوشحال کنید یا کنار پیست اسکیت حرکات تازه‌ای که یاد گرفته را تماشا کنید. تصور نکنید که علایق یک پدر و دختر باید کاملا مشابه باشد. اما شما می‌توانید به آنچه که او دوست دارد احترام بگذارید و از این راه به فرزندتان نزدیک‌تر شوید.

قدم سوم
برج زهرمار نباشید
اشتباهی از فرزندتان سر زده؟ روزهای نوجوانی خودتان را به یاد بیاورید. شما هیچ موضوع پنهان یا اشتباهی را انجام نداده‌اید؟ فراموش نکنید که هر کدام از ما در جریان اشتباه کردن یک دنیا چیز یاد می‌گیریم. پس با ترساندن او از خطا کردن، جرات یاد گرفتن را از فرزندتان نگیرید. شما پدر او هستید. پس برای دوست داشتنش هیچ شرطی نگذارید. بچه‌ها به محبت بی‌قید و شرط والدین‌شان نیاز دارند. به او بفهمانید که هر اتفاقی بیفتد پدر و پشتیبانش هستید و چیزی از عشقی که به او دارید، کم نمی‌شود.

قدم چهارم
راه و رسم انتقاد را یاد بگیرید
وقتی اشتباهی از او سر می‌زند، چه می‌کنید؟ سرزنش کردن را شروع می‌کنید و به تمام وجود او حمله می‌کنید؟ مراقب باشید که وقت انتقاد کردن چه لحنی به خود می‌گیرید و چه جملاتی را بر زبان می‌آورید. قرار نیست از کنار هر رفتار او به سادگی بگذرید یا از ترس رنجیدنش با هیچ یک از رفتارهایش برخوردی نکنید. اگر راه و رسم درست انتقاد کردن را بلد باشید، می‌توانید به جای سرکوب کردن و رنجاندن او، راه درست را به فرزندتان نشان دهید. کافی است هنگام انتقاد کردن، تنها به همان موضوعی که اتفاق افتاده توجه کنید و از توهین به شخصیتش یا زیر سؤال بردن رفتارهای دیگر فرزندتان خودداری کنید. به نوجوانی که در خانه دارید بفهمانید که «دختر بد» نیست، بلکه تنها «رفتار بد» از او سر زده است.

قدم پنجم
عقب نشینی کنید
می‌دانیم که شما با اصول خاصی زندگی کرده‌اید و به یکباره کنار گذاشتن باورهای‌تان را نمی‌توانید تحمل کنید. قرار نیست به‌خاطر دنیای متفاوت دختر نوجوان‌تان، باورهای چند ۱۰ ساله خود را کنار بگذارید. اما می‌توانید گاهی دنیای‌تان را به او نزدیک‌تر کنید. برای شمایی که در نسلی پر از قید و بند پرورش یافته اید، پوشیدن پیراهنی با طرح های عجیب و غریب آزاردهنده جلوه می‌کند، اما یادتان نرود که فرزندتان چند دهه بعد از نوجوانی شما، قرار نیست مانند آن روزهای‌تان لباس بپوشد، به اندازه نوجوانی شما با دوستانش وقت بگذراند یا آرزوهایی مشابه آرزوهای شما داشته باشد. با ذهنیات دختر حساس‌تان کنار بیایید و تا جایی که می‌دانید باورهایش به اصل زندگی او لطمه‌ای نمی‌زند، همراهش شوید.

قدم ششم
با دوستانش دوست شوید
گروه دوستان نقش مهمی را در دوره نوجوانی فرزند شما بازی می‌کنند. دختری که تا چند سال پیش جز حرف شما هیچ چیز را نمی‌شنید، در این سن به شدت تحت تاثیر حرف همسالانش است. پس در مقابل فرزندتان به دوستانش احترام بگذارید و با پذیرفتن آدم‌هایی که به زندگی اش وارد می‌شوند فرصت بیشتری را برای راهنمایی کردن و نشان دادن مسیر درست به او ایجاد کنید. اگر دوست دخترتان باشید و محرم رازهایش شوید، می‌توانید به او در به سلامت گذراندن دوره نوجوانی کمک کنید، پس در برابر کسانی که دوست‌شان دارد، جبهه نگیرید و به نزدیکانش توهین نکنید.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت