ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

چگونه دویدن را دوست داشته باشیم؟

نویسنده: علی باستانی

%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%af%d9%88%db%8c%d8%af%d9%86-%d8%b1%d8%a7-%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%aa-%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%85%d8%9f

 

,انواع دویدن,انواع دویدن اسب,انواع دویدن,انواع تمرینات دویدن,انواع روشهای دویدن,انواع دویدن ها,انواع نرمش ها و دویدن ها,دویدن,دویدن در خواب,دویدن به انگلیسی,دویدن اینتروال,دویدن صحیح,دویدن روزانه,دویدن برای لاغری,دویدن صبح ناشتا,دویدن در دوران بارداری,دویدن در شب,دویدن در خواب تعبیرش چیست,دویدن در خواب چه تعبیری دارد,دیدن دویدن در خواب,تعبیر دیدن دویدن در خواب,خواب دویدن در تاریکی,تعبیرخواب دویدن در خواب,دویدن مرده در خواب,تعبیر دویدن در خواب چیست,دویدن سگ در خواب,دویدن به انگلیسی چه میشود,ترجمه دویدن به انگلیسی,دویدن به سبک انگلیسی,دویدن به زبان انگلیسی,کلمه دویدن به انگلیسی,دویدن به سبک انگلیسی اندروید,برنامه دویدن به سبک انگلیسی,دویدن اینتروال چیست,دویدن اینتروال,برنامه دویدن اینتروال,دویدن به شکل اینتروال,نحوه دویدن اینتروال,دویدن به صورت اینتروال,دویدن به روش اینتروال,دویدن صحیح در فوتبال,دویدن صحیح برای لاغری,دویدن صحیح روی تردمیل,نحوه دویدن صحیح,فیلم دویدن صحیح,روش صحیح دویدن برای لاغری,روش صحیح دویدن روی تردمیل,شیوه صحیح دویدن,نحوه صحیح دویدن روی تردمیل,فواید دویدن روزانه,مقدار دویدن روزانه,دویدن برای لاغری شکم,برنامه دویدن برای لاغری,روش دویدن برای لاغری,فواید دویدن برای لاغری,نحوه دویدن برای لاغری,اموزش دویدن برای لاغری,میزان دویدن برای لاغری,دویدن لاغری,دویدن لاغری شکم,دویدن در دوران بارداری,دویدن دوران بارداری,دویدن در شب یا صبح,مضرات دویدن در شب,دویدن شب,تعبیر خواب دویدن در شب,دویدن شبانه

 

پیاده روی و دویدن، احتمالاً ساده ترین راهها برای شروع ورزش هستند. شما می توانید آنها را تقریبا در هر جایی و در هر زمانی انجام دهید و تمام چیزی که به آن نیاز دارید، فقط یک جفت کفش خوب است.
بعلاوه، هیچ منحنی یادگیری وجود ندارد شما از زمانی که یک کودک نوپا بودید، می دانستید که چطور بدوید (البته،به احتمال زیاد).
اما برخلاف اردوی تعلیمات نظامی یا یک کلاس دوچرخه ثابت با یک مربی مشوق و یک آهنگ با ریتم سریع، قرار دادن یک پا در جلوی پای دیگر طی چند کیلومتر می تواند بعد از چند بار دویدن، خسته کننده شود.
راه حل ساده است: تنوع ایجاد کنید! لورا اریکسون، مربی دو و ۳ گانه و وبلاگ نویس در BlondeRunner.com می گوید: من، ۳۰ سال است که میدوم و باید به شما بگویم که اگر همیشه، همان مسیر را با همان سرعت بدوید، می تواند خسته کننده شود.

برای جالب تر کردن روال دویدنتان که به شما کمک خواهد کرد به آن پایبند بمانید، این پیشنهادات از مربیان دو و دوندگانی شبیه خودتان که هر روز می دوند را امتحان کنید. یک مزیت دیگر: بسیاری از این موارد به شما کمک خواهند کرد که سریع تر بدوید.

۱- برعکس بدوید

نه به معنای واقعی کلمه (چون این کار فقط باعث آسیب دیدگی شما می شود). اریکسون پیشنهاد می کند که مسیر معمولتان را در جهت عکس بدوید. این مانند یک مسیر کاملا جدید است. شما متوجه علائم، کسب و کارها و شگفتی های طبیعی جدیدی خواهید شد که هرگز قبلا ندیده بودید فقط به این خاطر که از یک زاویه متفاوت به آنها نگاه می کنید.

۲- سرعت را تغییر دهید

جان هانرکمپ، سرمربی New York Road Runners می گوید که فارتلک انجام دهید.فارتلک، به سوئدی به معنای بازی سرعت است و به این معناست که سرعت تان را در سراسر مسیر دویدنتان تغییر دهید.یک دوی فارتلک نباید چیز فانتزی یا پیچیده ای باشد.

فقط کافی است یک تیر چراغ برق، درخت یا نشانه دیگری را انتخاب کنید و به سمت آن بدوید. با حداکثر سرعت ندوید اما یک سرعت مناسب را حفظ کنید که سریعتر از دوی آهسته معمول شما باشد.
با آهسته دویدن یا راه رفتن در سرعت معمولتان، دوباره نیرو بگیرید. هنگامیکه احساس کردید دوباره آماده هستید، یک نقطه جدید انتخاب کنید و شروع به دویدن نمایید.
۳- فقط ندوید

کیسی شورتسلیو، دونده ساکن بوستون می گوید: یک زمین بازی کوچک، آنطرف رودخانه در حدود یک مایل دورتر از آپارتمان من وجود دارد. من تا آنجا می دوم، توقف می کنم، هندزفری ام را بیرون می آروم و موسیقی را روی بلندگو می گذارم و مقداری تمرین بدنسازی در آنجا انجام می دهم.

سپس با دویدن به خانه بر می گردم. این روش می تواند در مواردی که بسوی یک پارک یا در یک مسیر مخصوص می دوید(یک دور را بدوید، ۱۰ بورپی انجام دهید، یک دور دیگر بدوید، ۱۰ شنای سوئدی انجام دهید و غیره) یا محل توقفی دارید که به شما فضای کافی برای انجام چند حرکت قدرتی را می دهد، نیز موثر باشد.

۴- به سمت یک مقصد جدید بدوید

کیت فاکس، یک دونده در پنسیلوانیا می گوید: خواه این مقصد جدید، یک فروشگاه اسموتی برای خوردن یک پروتئین شیک پس از تمرین باشد یا یک کتابفروشی که قصد دارید از آنجا کتابی به امانت بگیرید یا یک کافه برای ملاقات با یک دوست برای صبحانه دوم، دویدن به سمت یک مکان سرگرم کننده، انگیزه بخش تر است. او توصیه می کند که براساس مسافت مورد نظرتان، به دنبال یک مقصد در google بگردید. اگر می توانید ۲٫۵ مایل را در ۳۰ دقیقه بدوید، محلی با همان فاصله را پیدا کنید و سپس یک مسیر دویدن مطمئن را برنامه ریزی کنید.

۵- کاوش کنید

با این ایده از اریکسون،بدون مقصد بدوید: اول تصمیم بگیرید که برای چه مدت می خواهید بدوید. سپس برای نیمه اول دویدنتان، هر جاده ای که بنظرتان جالب می آید را در پیش بگیرید و به جایی که در آن گردش می کنید، توجه کنید. در وسط زمان دویدنتان، دور بزنید و همان مسیر را به سمت خانه بدوید. یک روش دیگر آن است که گوشی هوشمندتان را همراه داشته باشید و از GPS برای پیدا کردن سریع ترین راه به خانه استفاده کنید. شما محله ها و مکانهای جدیدی را کشف خواهید کرد که هرگز نمی دانستید وجود دارند.

۶- اجازه ندهید چراغهای قرمز، شما را متوقف کنند

فاکس می گوید شما همچنین می توانید از این ترفند اریکسون (با یک تغییر) در شهر استفاده کنید. اول تصمیم بگیرید که چه مدتی می خواهید بدوید، سپس توقف نکنید. هر زمانی که به یک چراغ قرمز رسیدید، بپیچید تا بتوانید به دویدن ادامه دهید. بعد از اینکه وقت تان تمام شد، با وسایل حمل و نقل عمومی به خانه برگردید. فاکس می گوید: جالب است که ببینید دویدنتان به کجا ختم می شود.

 دویدن را دوست داشته باشید: ۱۰ راهکار
۷- دویدن را به یک جلسه تبدیل کنید

بجای نشستن در یک اتاق کنفرانس برای بحث کردن در مورد یک پروژه،این کار را در یک دو یا پیاده روی با همکارتان انجام دهید. هانرکمپ می گوید: این ایده، نه تنها مولد است چون کارهایتان را انجام می دهید، بلکه شما را مسئولیت پذیر نگه خواهد داشت. یا مانند ساری سافر از پنسیلوانیا عمل کنید و با یک دوست بدوید. او می گوید: اگر مدتی است که با هم صحبت نکرده ایم، می توانیم همدیگر را در جریان اتفاقات بگذاریم  این کار باعث می شود که زمان، سریعتر بگذرد.

۸- بر حسب سرعت آهنگ بدوید

یک لیست از آهنگهایی با ریتم های مختلف درست کنید: تند، آهسته تر، تند، آهسته تر. هر زمانیکه یک آهنگ تند پخش می شود، با سرعت بدوید و سپس در طول آهنگ آهسته تر، تجدید نیرو کنید. تمرین اینتروال فوری! اریکسون که این روش را jam run می نامد، می گوید که شما می توانید بر این اساس نیز عمل کنید.بنابراین شاید برای دوی بعدی تان، سرعت تان را برای ۲ آهنگ افزایش دهید و در طول ۳ آهنگ بعدی، ریکاوری شوید. یک مزیت دیگر: مطالعات نشان می دهند که دویدن بر اساس آهنگ می تواند عملکرد شما را بهبود ببخشد و به شما کمک کند سریعتر بدوید، بخصوص در ابتدای دویدنتان.

۹- از یکدیگر به نوبت جلو بزنید

اریکسون می گوید این برای یک گروه ۵ تا ۸ نفره، فوق العاده است. در سرعتی که در مقیاس یک (آسان) تا ده (سخت) در حدود ۵ است، در یک خط یک ردیفی بدوید. به ازای هر ۱۰۰ متر (اگر از یک مسیریاب استفاده می کنید) یا دو تیر چراغ برق، فردی که در عقب قرار دارد، با دوی سریع به سمت جلوی خط می رود.

این روند را ادامه دهید تا تمام گروه در آن شرکت کنند. اریکسون توضیح می دهد: در هنگامیکه دوی سرعت انجام می دهید، واقعا چالش برانگیز است و همچنین برای تیم سازی یا ایجاد دوستی، فوق العاده است چون شما باید کنار هم بمانید.
۱۰- کاری کنید که روی تردمیل، زمان سریع‌تر سپری شود
 دویدن را دوست داشته باشید: ۱۰ راهکار
فاکس می گوید: اگر من روی تردمیل بدوم، هندزفری را در گوشم قرار می دهم و به خودم می گویم: تا زمانیکه ۶ آهنگ پخش نشود، به کنسول نگاه نخواهم کرد. هنگامیکه می خواهم به صفحه نمایش نگاه کنم، هرگز مطمئن نیستم که چه مقدار زمان سپری شده است اما معمولا بیشتر از مقداری است که فکر می کنم. هر تعداد آهنگی که می توانید بدون نگاه کردن به صفحه نمایش به آنها گوش دهید را انتخاب کنید، یک حوله روی کنسول بیندازید و سپس در مقابل وسوسه زیر چشمی نگاه کردن به تایمر، مقاومت کنید.
برچسب ها : اموزش دویدن برای لاغری،انواع تمرینات دویدن،انواع دويدن،انواع دویدن،انواع دویدن اسب،انواع دویدن ها،انواع روشهای دویدن،انواع نرمش ها و دویدن ها،برنامه دویدن اینتروال،برنامه دویدن برای لاغری،برنامه دویدن به سبک انگلیسی،ترجمه دویدن به انگلیسی،تعبیر خواب دویدن در شب،تعبیر دویدن در خواب چیست،تعبیر دیدن دویدن در خواب،تعبیرخواب دویدن در خواب،خواب دویدن در تاریکی،دويدن اينتروال،دويدن در دوران بارداري،دویدن،دویدن اینتروال،دویدن اینتروال چیست،دویدن برای لاغری،دویدن برای لاغری شکم،دویدن به انگلیسی،دویدن به انگلیسی چه میشود،دویدن به روش اینتروال،دویدن به زبان انگلیسی،دویدن به سبک انگلیسی،دویدن به سبک انگلیسی اندروید،دویدن به شکل اینتروال،دویدن به صورت اینتروال،دویدن در خواب،دویدن در خواب تعبیرش چیست،دویدن در خواب چه تعبیری دارد،دویدن در دوران بارداری،دویدن در شب،دویدن در شب یا صبح،دویدن دوران بارداری،دویدن روزانه،دویدن سگ در خواب،دویدن شب،دویدن شبانه،دویدن صبح ناشتا،دویدن صحیح،دویدن صحیح برای لاغری،دویدن صحیح در فوتبال،دویدن صحیح روی تردمیل،دویدن لاغری،دویدن لاغری شکم،دویدن مرده در خواب،دیدن دویدن در خواب،روش دویدن برای لاغری،روش صحیح دویدن برای لاغری،روش صحیح دویدن روی تردمیل،شیوه صحیح دویدن،فواید دویدن برای لاغری،فواید دویدن روزانه،فیلم دویدن صحیح،کلمه دویدن به انگلیسی،مضرات دویدن در شب،مقدار دویدن روزانه،میزان دویدن برای لاغری،نحوه دویدن اینتروال،نحوه دویدن برای لاغری،نحوه دویدن صحیح،نحوه صحیح دویدن روی تردمیل

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت