ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

چگونه تمرکز مغزی و حافظه را به طور طبیعی تقویت کنیم؟

نویسنده: علی باستانی

چگونه تمرکز مغزی و حافظه را به طور طبیعی تقویت کنیم؟

 

 

حافظه مغز انسان,حافظه و مغز انسان,مرکز حافظه مغز,مرکز حافظه در مغز,حافظه و مغز,حافظه و مغز انسان,تقویت حافظه و مغز,تقویت حافظه و مغز,حافظه مغز,حافظه مغز انسان,تقویت سریع حافظه و مغز,آموزش تقویت سریع حافظه و مغز,دانلودآموزش تقویت سریع حافظه و مغز,آموزش تقویت حافظه و مغز,حافظه در مغز,حافظه در مغز یا روح,جایگاه حافظه در مغز,محل حافظه در مغز,مرکز حافظه در مغز,قسمت حافظه در مغز,حافظه مغز,حافظه مغز انسان,انواع حافظه در مغز,جای حافظه در مغز,قسمت حافظه مغز,قسمت حافظه در مغز,انواع حافظه مغز,انواع حافظه در مغز,حافظه کجای مغز است,حافظه جانبی مغز,حافظه جانبی برای مغز,ساختارهای مغزی حافظه

 

 

 

مغز سیستم اطلاعاتی مرکزی بدن است. این اندام فوق العاده در پس زمینه به فعالیت مشغول است تا سیستم و پردازش اطلاعات را تنظیم کرده، و عملکردهای پیجیده بدن انسان را تکمیل کند. مغز تمامی این کارها را از لحظه شکل گیری حیات و تولد انسان انجام می دهد.

به گزارش “گروه علم و فناوری” عصرایران، همان گونه که سن انسان افزایش می یابد، مغز نیز پیر می شود. افزایش سن تحلیل سلول های مغزی را به همراه دارد و این مساله بر فرآیند تفکر ما تاثیرگذار است. خبر خوب این است که روش های مختلفی برای جوان نگه داشتن مغز وجود دارند. در این مطلب چند روش برای ارتقا تمرکز مغزی و حافظه بدون استفاده از داروها و مکمل ها را ارائه می کنیم.

وعده های غذایی متعادل

تغذیه نقشی کلیدی در قدرت حافظه و تمرکز انسان ایفا می کند. سبزیجات تازه، میوه ها، غلات سبوس دار، و پروتئین بدون چربی همگی مواد مغذی هستند که برای حفظ سلامت و عملکرد بالای مغز به آنها نیاز است. افزایش مصرف اسید چرب امگا-3 حیوانی نیز به جوان نگه داشتن مغز کمک می کند.

اگرچه تحلیل سلول های مغزی بخشی عادی از روند پیری است، اما رادیکال های آزاد انحطاط سلولی را شتاب می دهند. هنگامی که سلول های سالم آسیب می بینند، مغز دیگر به محرک ها همانند گذشته واکنش نمی دهد. اسید چرب امگا-3 به حفاظت سلول ها از یون های خطرناک که شکست سلولی را موجب می شوند، کمک می کند. اسید چرب امگا-3 به محافظت از مغز در برابر التهاب نیز کمک می کند. بهترین منبع اسیدهای چرب مفید امگا-3 ماهی آزاد (سالمون)، شاه ماهی، ماهی تن و دیگر گونه های ماهی روغنی است.

ورزش منظم

ورزش منظم به حفظ هرچه بهتر تمرکز کمک می کند زیرا فعالیت بدنی بازسازی سلول های عصبی را تحریک می کند. این سلول های عصبی به تقویت ارتباطات سلول های مغز کمک کرده و همچنین از آنها در برابر آسیب محافظت می کنند.

هنگامی که ورزش می کنید سلول های عصبی انواع ویژه ای از پروتئین به نام فاکتورهای نوروتروفیک تولید می کنند. یکی از مواد شیمیایی موجود در این پروتئین ها به نام فاکتور نوروتروفیک یا BDNF زمینه ساز انتشار دیگر مواد شیمیایی می شود که بهبود سلامت مغز را در پی دارد. به همراه دیگر مواد شیمیایی مغز، فاکتور نوروتروفیک عملکردهای شناختی را تقویت می کند و افول حافظه را به تاخیر می اندازد.

خواب خوب و کافی شبانه

هنگامی که بحث سلامت مغز مطرح است، هیچ چیز نمی تواند به اندازه خواب خوب و کافی شبانه موثر باشد. خواب خوب شبانه موجب می شود تا فرد در انجام وظایف روزانه خود عملکرد بهتری داشته باشد. مطالعات نشان داده اند خواب باکیفیت شبانه می تواند توانایی فرد برای تفکر بهتر در روز بعد را افزایش دهد.

هنگام خواب شبانه مغز در فعال‌ترین حالت خود قرار دارد. مغز در این زمان سیگنال های ترمیم بدن را ارسال می کند و پردازش تفکرات و ایده ها صورت می گیرد. سلول های مغزی قدیمی برای باز کردن فضا برای رشد سلول های جدید می میرند. تمامی این فرآیندهای پیچیده به توانایی تمرکز انسان منجر می شوند. بدون خواب خوب شبانه، قدرت ذهنی شما به طور قابل توجهی تحت تاثیر قرار می گیرد.

تحریک مغز

مغز انسان نیازمند به چالش کشیده شدن و تحریک برای افزایش قدرت ذهنی و تمرکز است. اگر این کار را انجام ندهید، زوال مغز آغاز می شود. انجام بازی های فکری یا فراگیری مهارتی جدید می تواند به مغز شما کمک کند. فراگیری مهارتی جدید به طور موثر مغز را تحریک می کند. هنگامی که بر فراگیری مهارتی جدید متمرکز شده اید مغز استرس کمتری دارد. مطالعات مختلف نشان داده اند فراگیری مهارت های مختلف خطر زوال عقل و دیگر اختلالات روانی را کاهش می دهد.

برچسب ها : آموزش تقویت حافظه و مغز،آموزش تقویت سریع حافظه و مغز،استیک مغز ران گوساله،انواع حافظه در مغز،انواع حافظه مغز،تقويت حافظه و مغز،تقویت حافظه و مغز،تقویت سریع حافظه و مغز،جای حافظه در مغز،جایگاه حافظه در مغز،حافظه جانبی برای مغز،حافظه جانبی مغز،حافظه در مغز،حافظه در مغز یا روح،حافظه کجای مغز است،حافظه مغز،حافظه مغز انسان،حافظه و مغز،حافظه و مغز انسان،خاصیت مغز قلم گاو،خواص روغن مغز قلم گاو،خواص مغز قلم،خواص مغز قلم گوساله،دانلودآموزش تقویت سریع حافظه و مغز،روغن مغز قلم گاو،ساختارهای مغزی حافظه،سرمه مغز قلم،طرز تهیه مغز ران گوساله،غذا با مغز ران گوساله،فشار طبیعی مغز،قسمت حافظه در مغز،قسمت حافظه مغز،قيمت مغز ران گوساله،گوشت مغز ران گوساله،محل حافظه در مغز،مرکز حافظه در مغز،مرکز حافظه مغز،مغازل بنات،مغز استخوان،مغز استخوان پیوند،مغز استخوان چیست،مغز استخوان زرد،مغز استخوان سرطان،مغز استخوان سوزد،مغز استخوان قرمز و زرد،مغز استخوان گوساله،مغز استخوان مرغ،مغز استخوان ویکیپدیا،مغز انسان،مغز انسان چگونه کار میکند،مغز انسان چند گرم است،مغز انسان چیست،مغز انسان عاشق،مغز انسان عکس،مغز انسان های باهوش،مغز انسان هک شد،مغز انسان و کامپیوتر،مغز انسان ویکی پدیا،مغز برتر،مغز برتر pdf،مغز برتر آتیه،مغز برتر ایران،مغز برتر جهان،مغز برتر داداشی،مغز برتر کتاب،مغز برتر ماد،مغز برتر.ir،مغز برترسلمان داداشی،مغز ران گوساله،مغز قلم،مغز قلم شتر،مغز قلم گاو،مغز قلم گوساله،مغز گردو،مغز گردو برای کودکان،مغز گردو به انگلیسی،مغز گردو تویسرکان،مغز گردو درجه یک خراسان،مغز گردو سیاه؟،مغز گردو فروش،مغز گردو قیمت،مغز گردو و بارداری،مغز گردوی سیاه،مغز متفکر،مغز متفکر اصلاحات،مغز متفکر ایران،مغز متفکر جهان اسلام،مغز متفکر جهان تشیع،مغز متفکر جهان شیعه،مغز متفکر جهان شیعه pdf،مغز متفکر حملات پاریس،مغز متفکر شیعه،مغز متفکر فیلم،مغز و اعصاب،مغز و اعصاب اطفال،مغز و اعصاب انسان،مغز و اعصاب بیمارستان،مغز و اعصاب بیمارستان میلاد،مغز و اعصاب چیست،مغز و اعصاب دکتر،مغز و اعصاب دکتر زالی،مغز و اعصاب دکتر طباطبایی،مغز و اعصاب کودکان،مغزل،مغزل الانقسام،مغزل الست العربي،مغزل جيني،مغزل حريم،مغزل عصبي،مغزل عصبي عضلي،مغزل فاطمة الزهراء،مغزل فاطمة ع،وزن طبیعی مغز انسان

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت