ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

چگونه با مدیران زورگو رفتار کنیم؟

نویسنده: علی باستانی

چگونه با مدیران زورگو رفتار کنیم؟

 

 

مدیر زورگو,مدیران زورگومدیران موفق,مدیران موفق جهان,مدیران موفق ایرانی,مدیران موفق,مدیران موفق دنیا,مدیران موفق چه کسانی هستند,مدیران موفق مدارس,مدیران موفق ایران,مدیران موفق ایرانی در جهان,مدیران موفق در ایران,مدیران برتر,مدیران برتر جهان,مدیران برتر ایران,مدیران برتر,مدیران برتر ترقی,مدیران برتر ایرانی,مدیران برتر ترقی,مدیران برتر تجارت,مدیران برتر دنیا,مدیران برتر کشور,مدیران 21,مدیر 21,شرکت مدیران 21,نمایندگی 210 مدیران خودرو,مدیران قرن 21,آدرس مدیران 21,تعمیرگاه 210 مدیران خودرو,نمایندگی 217 مدیران خودرو,مدیران خودرو کد 210,مدیران خودرو چری,مدیران خودرو چری ویانا,مدیران خودرو mvm315,مدیران خودرو mvm 315 مشخصات,مدیران خودرو mvm 315 قیمت,مدیران خودرو mvm315,مدیران خودرو mvm 315 صندوقدار,پیش فروش مدیران خودرو mvm 315,مدیران خودرو mvm315h,مدیران خودرو mvm315 جدید,مدیران خودرو mvm315 عکس,سایت مدیران خودرو mvm 315,مدیران ایران,مدیران ایران خودرو,مدیران ایرانی ناسا,مدیران ایرانسل,مدیران ایرانی گوگل,مدیران ایرانی,مدیران ایران خودرو دیزل,مدیران ایرانی در جهان,مدیران ایرانی موفق,مدیر ایران,مدیران دیجی کالا,مدیریت دیجی کالا,مدیر دیجی کالا,مدیران ارشد دیجی کالا,مدیر سایت دیجی کالا,مدیرعامل دیجی کالا,مدیر شرکت دیجی کالا,مصاحبه مدیر دیجی کالا,مدیر بازاریابی دیجی کالا,مصاحبه با مدیران دیجی کالا,مدیران خودرو تبریز,مدیران خودرو تبریز منیف,مدیران خودرو تبریز نمایندگی,مدیران خودرو تبریز mvm,مدیران خودرو تبریز,مدیران خودرو در تبریز,نمایندگی مدیران خودرو تبریز منیف,سایت مدیران خودرو تبریز,شرکت مدیران خودرو تبریز,ادرس مدیران خودرو تبریز,مدیران فردا,مدیران فردا,مدیران فردا نراق,مدیران فردا وبلاگ,مدیران فردا شهرداری,مدیران فردا شیراز,مدیران فردا بردسیر,مدیران فردای سولدوز,جمعی مدیران فردا,مدیریت فردا

 

 

بعضی از مدیران تا دیروقت در دفتر خود مشغول به کار می‌شوند و انتظار رفتاری مشابه را از زیردستان خود دارند. در بسیاری از موارد هم این رفتار به چالشی مهم بین کارمندانی که حاضر به اضافه کاری نیستند و مدیران تبدیل می‌‌شود. با زومیت همراه باشید تا نحوه‌ی مقابله با اینگونه رفتارها را در محیط کاری یاد بگیریم.

احتمالا در محیط کار خود با مدیرانی روبه‌رو شده‌اید که تا دیروقت به کارهای خود می‌پردازند. همین مدیران با دیدن کارمندی که با پایان وقت اداری از اداره خارج می‌شود با کلی غرولند تقاضای ماندن در ساعت‌های بیشتر، سر کار رفتن در روزهای تعطیل یا بدتر از آن کوتاه کردن زمان ناهار خوردن را می‌کنند.

این چالش‌ها بین مدیر و کارمند مسلما تاثیر بسیار منفی بر روی بهره‌وری کلی کار خواهد گذاشت. همچنین این رابطه نمودهای فیزیکی هم بر طرفین خواهد داشت. نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که ۷۷ درصد کارمندانی که در این شرایط قرار دارند نشانه‌های ضعف جسمانی را در خود بروز داده‌اند.

از طرفی دیگر استرس‌های سر کار تاثیر مثبتی بر روی زندگی شخصی افراد نخواهد داشت. فشارهای سر کار و کار کردن‌های زیاد زندگی شما را در معرض شکست قرار می‌دهد. در نتیجه عدم تعادل بین زندگی کاری و شخصی وضعیتی نامناسب برای خیلی از افراد است.

اعتیاد به کار یا به عبارتی Workaholic در ادبیات عامه ویژگی مثبتی برای افراد در نظر گرفته می‌شود. با این حال در ادبیات علوم مدیریتی، از اعتیاد به کار به نوعی سندروم کار کردن افراد در ساعات طولانی یاد می‌شود. این افراد لذت و خوشی خود را در کار جست‌و‌جو می‌کنند.

مدیران معتاد به کار معمولا از کارمندان خود توقعات بالایی دارند و کارهای زیادی را در طول روز به آن‌ها محول می‌کنند. بنابراین فشار کاری این دسته از کارمندان به شدت بالاست و چون واکنش مدیران به انجام ندادن درست کار معمولا غیرمنتظره است، این افراد در معرض بیماری‌های روحی و شاید روان تنی قرار می‌گیرند.

کارمندان باید در مقابل خواسته‌های پشت سرهم و غیرمنطقی مدیر خود مقابله کنند. اگر همیشه به خاطر از دست دادن کار یا واکنش‌های گاه عصبی مدیر در برابر خواسته‌های وی کوتاه می‌آیید، وقت تغییر فرا رسیده است. در ادمه با ۴ توصیه‌ی معمول در دنیای مدیریت آشنا می‌شویم که می‌توانند رفتار مدیران workaholic را تغییر دهند.

۱. به دنبال تشویق رفتارهای مدیر خود نباشید

جدای از رفتارهای آزاردهنده‌ی مدیر فراموش نکنید او نیز همچون شما یک انسان است. هر فردی در زندگی خود یک سری ویژگی‌های شخصیتی دارد که مبدا شکل‌گیری این رفتارها در زندگی گذشته‌ی وی قرار دارند. بعضی رفتارها در فرد شرطی شده و با تحسین یا تنبیه شدت رفتار تغییر می‌کند.

بنابراین اگر هدف اهمیت دادن به زندگی خارج از اداره است، نباید رفتارهای کاری مدیر خود را تحسین کنید. معمولا در محیط اداری افرادی حضور دارند که برای نزدیک‌تر شدن به مدیر دست به هر کاری می‌زنند و تمام رفتار‌های مدیر را مورد ستایش قرار می‌دهند. حقیقت آن است که فرد با تحسین شدن به رفتار خود ادامه می‌دهد و احتمالا آن را تشدید می‌کند. در نتیجه اگر خواهان توقف وضع موجود هستید از خودشیرینی پرهیز کنید.

۲. ارتباط صریح و مستقیم با مدیر داشته باشید

حرف زدن با مدیران زورگو به دلیل ترس از واکنش‌های غیر قابل پیش‌بینی مدیر در سطح کارمند و رئیس می‌ماند. به این معنی که کارمند از سر ضعف با مدیر خود صحبت می‌کند و مدیر با نگاهی از بالا به پایین سعی در به کرسی نشاندن حرف خود دارد.

با این حال مکالمه‌ی بین مدیر و کارمند باید به صورت مکالمات باز، هدفمند و کارآمد دنبال شود. به عنوان مثال اگر مدیر از شما می‌خواهد تا دیر وقت در اداره حضور داشته باشید و به انجام پروژه‌های شرکت بپردازید، به جای پذیرفتن می‌توان به او یادآور شد که فعالیت‌های مهم‌تری در بیرون از محیط کاری دارید.

۳. ترس نداشته باشید

شاید در طول پروژه وقایع مهم، Milestone، را رد کرده باشید ولی هنوز به ضرب الاجل نهایی، Deadline، نرسیده‌اید؛ این اتفاق نباید به شما استرسی وارد کند. اینکه مدام درگیر پروژه‌های مختلف هستید مدیر را از دادن کارهای بیشتر منصرف نخواهد کرد، فقط حس ترس در وجود شما بیشتر می‌شود.

اتمام موفقیت آمیز و انجام فعالیت‌ها در بهینه‌ترین حالت با کارآمدی بالا هدف اصلی پروژه است. متاسفانه بعضی از اوقات برای راضی کردن مدیر هدف اصلی تغییر می‌کند و صرفا میزان زمان صرف شده در محیط کاری را ملاک قرار می‌دهیم.

بنابراین مهم نیست مدیر شما چه فکری می‌کند، شما باید به بهترین نحو کار خود را تحویل دهید. پس باید برای هر روز خود برنامه‌ریزی کنید، لیست کارهای روزانه را تهیه کنید و برای آن‌ها زمان تعیین کنید.

چگونه با مدیران زورگو رفتار کنیم؟

۴. به دنبال تغییر باشید

یکی از استراتژی‌های مهم برای تغییر روند‌های موجود در محیط کاری تاکید بر روی بهره‌وری و بهبود فرآیندهای سیستم است. صحبت و مکالمه مداوم با مدیر در این موضوع می‌تواند راه گشا باشد. استفاده از سوالاتی مثل “چگونه باید فرآیندهای موجود در کار را بهبود داد؟” یا سوالاتی از این دست که نیازمند فکر و توضیح مدیر است راهکار خوبی به نظر می‌رسد.

با این حال تنها سوال پرسیدن دردی را دوا نمی‌کند. باید برای مشکلات خود راه حل عملی پیدا کنید، شاید برای اجرایی شدن این راه نیازمند مشارکت تمامی کارکنان بخش باشید. به عنوان مثال به جای ایمیل‌های شبانه و تماس‌های آخر هفته، محدودیت زمانی برای تماس‌های کاری بگذارید که هر تماسی بعد از آن زمان به فردا موکول خواهد شد. این عمل تغییر رفتار مدیر را در پی خواهد داشت و به او میزان تعهد شما به برنامه‌ریزی شخصی را می‌رساند.

با تمام این تفاسیر اگر نتواستید رفتار مدیر خود را تغییر دهید یا اگر تحمل آن برای شما سخت است، دنبال یک شغل دیگر باشید؛ چرا که سلامت روحی و فیزیکی شما در گرو خوشحالی شما است. زندگی شخصی را نباید فدای رسیدن به حقوق کرد. اگرچه این حرف کمی ایده‌آل و از واقعیت‌های بازار کار دور است، ولی شغل متناسب با نیازها و علائق می‌تواند اهداف شما را در زندگی تامین کند.

برچسب ها : آدرس مدیران 21،ادرس مدیران خودرو تبریز،پیش فروش مدیران خودرو mvm 315،تعمیرگاه 210 مدیران خودرو،جمعی مدیران فردا،سایت مدیران خودرو mvm 315،سایت مدیران خودرو تبریز،شرکت مديران 21،شرکت مدیران خودرو تبریز،مدير ديجي كالا،مديران برتر،مديران برتر ترقي،مديران برتر دنيا،مديران خودرو mvm315،مديران خودرو تبريز،مديران فردا،مديران موفق،مدیر 21،مدیر ایران،مدیر بازاریابی دیجی کالا،مدیر زورگو،مدیر سایت دیجی کالا،مدیر شرکت دیجی کالا،مدیران 21،مدیران ارشد دیجی کالا،مدیران ایران،مدیران ایران خودرو،مدیران ایران خودرو دیزل،مدیران ایرانسل،مدیران ایرانی،مدیران ایرانی در جهان،مدیران ایرانی گوگل،مدیران ایرانی موفق،مدیران ایرانی ناسا،مدیران برتر،مدیران برتر ایران،مدیران برتر ایرانی،مدیران برتر تجارت،مدیران برتر ترقی،مدیران برتر جهان،مدیران برتر کشور،مدیران خودرو mvm 315 صندوقدار،مدیران خودرو mvm 315 قیمت،مدیران خودرو mvm 315 مشخصات،مدیران خودرو mvm315،مدیران خودرو mvm315 جدید،مدیران خودرو mvm315 عکس،مدیران خودرو mvm315h،مدیران خودرو تبریز،مدیران خودرو تبریز mvm،مدیران خودرو تبریز منیف،مدیران خودرو تبریز نمایندگی،مدیران خودرو چری،مدیران خودرو چری ویانا،مدیران خودرو در تبریز،مدیران خودرو کد 210،مدیران دیجی کالا،مدیران زورگومد،مدیران فردا،مدیران فردا بردسیر،مدیران فردا شهرداری،مدیران فردا شیراز،مدیران فردا نراق،مدیران فردا وبلاگ،مدیران فردای سولدوز،مدیران قرن 21،مدیران موفق،مدیران موفق ایران،مدیران موفق ایرانی،مدیران موفق ایرانی در جهان،مدیران موفق جهان،مدیران موفق چه کسانی هستند،مدیران موفق در ایران،مدیران موفق دنیا،مدیران موفق مدارس،مدیرعامل دیجی کالا،مدیریت دیجی کالا،مدیریت فردا،مصاحبه با مدیران دیجی کالا،مصاحبه مدیر دیجی کالا،نمایندگی 210 مدیران خودرو،نمایندگی 217 مدیران خودرو،نمایندگی مدیران خودرو تبریز منیف

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت