ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

چگونه باک ویتامین D بدنمان را پر کنیم؟

نویسنده: احمد اعجازی

چگونه باک ویتامین D بدنمان را پر کنیم؟

,ویتامین D,ویتامین D3,ویتامین D چیست,ویتامین D منابع,ویتامین D3 و بارداری,ویتامین D 50000,ویتامین D’در چه چیزهایی هست,ویتامین D برای نوزادان,ویتامین D3 چیست؟,ویتامین D3 در چه غذاهایی است؟,ویتامین D3 در بارداری,ویتامین D3 در کودکان,ویتامین D3 برای کودکان,ویتامین D3 در چه موادی است,ویتامین D3 در مواد غذایی,ویتامین D3 خون,ویتامین D3 برای چیست,ویتامین D چیست,ویتامین D در چیست,ویتامین D برای چیست,ویتامین دی 3 چیست؟,ویتامین دی در چیست,منابع ویتامین دی چیست,ویتامین دی برای چیست,منبع ویتامین دی چیست,قرص ویتامین دی چیست,منابع ویتامین D در بارداری,منابع ویتامین D و کلسیم,ویتامین D3 بارداری,کمبود ویتامین D3 و بارداری,آمپول ویتامین D3 و بارداری,ویتامین D 50000,ویتامین دی 50000,ویتامین د 50000,قرص ویتامین D 50000,قرص ویتامین D 50000,قرص ویتامین دی 50000,قرص ویتامین د 50000,کپسول ویتامین دی 50000,قرص ویتامین د 50000,ویتامین D در چه چیزهایی است,ویتامین د در چه چیزهایی هست,ویتامین دی در چه چیزهایی است,ویتامین دی در چه چیزهای است,ویتامین D در چه چیزهایی است,ویتامین D در چه چیزهایی وجود دارد,ویتامین د در چه چیزهایی است,ویتامین د در چه چیزهایی وجود دارد,ویتامین D در چه چیزهایی موجود است,ویتامین دی برای نوزاد,ویتامین دی نوزادان,ویتامین D در نوزادان,ویتامین A+d برای نوزاد,ویتامین دی برای نوزادان,ویتامین D3 چیست,ویتامین D3 در چیست,کمبود ویتامین D3 چیست؟,ویتامین بدنسازی,ویتامینهای بدنسازی,بدنسازی ویتامین ای,بدنسازی ویتامین E,مولتی ویتامین بدنسازی,ویتامین برای بدنسازی,ویتامین در بدنسازی,پودر ویتامین بدنسازی,ویتامین C بدنسازی,قرص ویتامین بدنسازی,ویتامین بدن,ویتامین بدنم کمه,ویتامین بدنسازان,ویتامین بدن سازی,ویتامینهای بدن,ویتامین برای بدنسازان,ویتامین مورد نیاز بدنسازان,ویتامین ای برای بدنسازان,ویتامین های بدنسازان,مولتی ویتامین بدنسازان,ویتامین E برای بدنسازان,ویتامین های مورد نیاز بدنسازی,ویتامینهای بدن سازی,ویتامین در بدن سازی,ویتامینهای مورد نیاز بدنسازی,ویتامینهای لازم برای بدنسازی,ویتامینهای ضروری برای بدنسازی,ویتامینهای ضروری در بدنسازی,انواع ویتامینهای بدنسازی,بهترین ویتامینهای بدنسازی,قیمت ویتامینهای بدنسازی,ویتامینهای برای بدنسازی,ویتامینهای مفید برای بدنسازی,ویتامینهای ضروری بدن,ویتامینهای لازم بدن,کمبود ویتامینهای بدن,ویتامینهای مورد نیاز بدن,ویتامینهای مورد نیاز بدن,ویتامینهای لازم برای بدن,مولتی ویتامین بدنسازی,مولتی ویتامین برای بدنسازی,مولتی ویتامین در بدنسازی,بهترین مولتی ویتامین بدنسازی,مولتی ویتامین مینرال بدنسازی,مولتی ویتامین و بدنسازی,مولتی ویتامین تراپوتیک در بدنسازی,مولتی ویتامین مناسب برای بدنسازی,مولتی ویتامین ها در بدنسازی

ماهی ماکرو جزو ماهی‌های سرشار از ویتامین D و امگا 3 ها است

 

در این مطلب می‌خواهیم چند تا از منابع غذایی مهم این ویتامین را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

ویتامین D برای قلب، استخوان‌ها، دندان‌ها مفید است و با آلزایمر، پارکینسون، دیابت، افسردگی و سرطان مقابله می‌کند. فراموش نکنید که این ویتامین برای سلامت موها نیز بسیار مفید است.

 

اما متأسفانه روز به روز میزان ویتامین D بدن ما در حال سقوط آزاد می‌باشد. این ویتامین را «ویتامین خورشید» نیز نامیده می‌شود به خاطر اینکه قرار گرفتن در معرض نور خورشید آن هم به مدت حدود یک ربع، 80 درصد از نیاز ما به ویتامین D را تأمین می‌کند. اما متأسفانه آپارتمان نشینی و از طرف دیگر آسیب‌های اشعه های ماورای بنفش باعث می‌شود که خیلی‌ها به میزان کافی در معرض نور خورشید نباشند. در این شرایط نقش مواد غذایی پررنگ‌تر می‌شود. ماهی‌های چرب یکی از منابع طبیعی این ویتامین محسوب می‌شوند. در این مطلب می‌خواهیم چند تا از منابع غذایی مهم این ویتامین را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 

ماهی آزاد میل کنید

مصرف حدود 100 گرم ماهی آزاد 90 درصد نیاز روزانه‌ی ما به ویتامین D را تأمین می‌کند. ماهی‌های آزاد از جانداران میکروسکوپی به نام زئوپلانکتون‌ها تغذیه می‌کنند و به همین دلیل حاوی میزان زیادی از این ویتامین هستند. سعی کنید این ماهی را در برنامه‌ی غذایی خود بگنجانید و از خواص آن بهره‌مند شوید. این ماهی همچنین از منابع خوب امگا 3 ها محسوب می‌شوند.

 

روغن کبد ماهی را دریابید

روغن جگر ماهی منبع فوق‌العاده‌ی ویتامین D محسوب می‌شود. کپسول‌ها و قرص‌های تهیه شده از این روغن طعم در مقایسه با روغن آن طعم خوبی دارند و به راحتی قابل مصرف هستند. یک قاشق غذاخوری روغن جگر ماهی برای تأمین نیاز روزانه‌ی ما به ویتامین D کافی است. اگر می‌خواهید از قرص‌های این روغن استفاده کنید بهتر است اول با پزشک یا داروسازتان مشورت کنید. باید بگوییم که این روغن همچنین سرشار از ویتامین A نیز می‌باشد.

ماهی حلوا که ماهی سول نیز گفته می‌شود سرشار از ویتامین D می‌باشد. این ماهی همچنین منبع فوق‌العاده‌ی ویتامین B12 و سلنیوم نیز هست.

 

ماهی ساردین مصرف کنید

مصرف ماهی ساردین یکی از روش‌های موثر و ساده برای تأمین ویتامین D بدن محسوب می‌شود. یک عدد کنسرو کوچک ماهی ساردین می‌تواند حدود 70 درصد نیاز روزانه‌ی ما به این ویتامین را تأمین کند. فراموش نکنید که این ماهی همچنین منبع امگا 3، ویتامین B12، پروتئین و سلنیوم نیز می‌باشد و از پیر شدن سلول‌ها پیشگیری می‌کند.

 

منابع غذایی ویتامین د, غذاهای حاوی ویتامین د

ویتامین D برای قلب، استخوان‌ها و دندان‌ها مفید است

 

ماهی کولی را فراموش نکنید

یکی از ماهی‌هایی که معمولاً کمتر استفاده می‌شود و در منوی رستوران‌های معروف جایی ندارد همین ماهی کولی است. با این حال باید بدانید که ماهی کولی سرشار از ویتامین D است. این ماهی همچنین منبع فوق‌العاده‌ی امگا 3 و کلسیم نیز می‌باشد.

 

ماهی حلوا یا همان ماهی سول

این ماهی برای افراد خوش خوراک که به سلامتی شان اهمیت زیادی می‌دهند یک گزینه‌ی خوب محسوب می‌شود. ماهی حلوا که ماهی سول نیز گفته می‌شود سرشار از ویتامین D می‌باشد. این ماهی همچنین منبع فوق‌العاده‌ی ویتامین B12 و سلنیوم نیز هست.

 

تخم مرغ: 10 درصد نیاز روزانه

با وجود این که تخم مرغ سرشار از ویتامین D نمی‌باشد اما با این حال می‌تواند حدود 10 درصد نیاز روزانه‌ی ما را تأمین کند.

کافی است تخم مرغتان را با قارچ میل کنید تا این ترکیب خوشمزه ویتامین D خوبی به بدنتان برساند.

 

ماهی تن: تازه و سرشار از ویتامین

مصرف 85 گرم ماهی تن حدود نیمی از نیاز روزانه‌ی ما به ویتامین D را تأمین می‌کند. ماهی تن تازه یکی از بهترین انتخاب‌های موجود برای تأمین ویتامین D بدن است.

 

ماهی ماکرو: ناشناخته اما مفید

ماهی ماکرو جزو ماهی‌های سرشار از ویتامین D و امگا 3 ها است. یک وعده ماهی ماکرو یعنی حدود 100 از این ماهی 90 درصد نیاز روزانه‌ی ما به ویتامین D را تأمین می‌کند. متخصصان حوزه‌ی تغذیه توصیه می‌کنند که به طور مرتب از این ماهی مصرف شود. با این حال این ماهی محبوبیت ماهی آزاد و یا ماهی تن را ندارد.

 

کره

کره یک ماده‌ی غذایی خیلی چرب و پرکالری است اما با این حال سرشار از ویتامین A و ویتامین D می‌باشد. در واقع هر قالب 50 گرمی کره حدود 15 تا 20 درصد نیاز بدن به ویتامین D را تأمین می‌کند.

برچسب ها : آمپول ویتامین D3 و بارداری،انواع ویتامینهای بدنسازی،بدنسازی ویتامین E،بدنسازی ویتامین ای،بهترین مولتی ویتامین بدنسازی،بهترین ویتامینهای بدنسازی،پودر ویتامین بدنسازی،قرص ويتامين D 50000،قرص ويتامين د 50000،قرص ویتامین D 50000،قرص ویتامین بدنسازی،قرص ویتامین د 50000،قرص ویتامین دی 50000،قرص ویتامین دی چیست،قیمت ویتامینهای بدنسازی،کپسول ویتامین دی 50000،کمبود ویتامین D3 چیست؟،کمبود ویتامین D3 و بارداری،کمبود ویتامینهای بدن،منابع ویتامین D در بارداری،منابع ویتامین D و کلسیم،منابع ویتامین دی چیست،منبع ویتامین دی چیست،مولتي ويتامين بدنسازي،مولتی ویتامین بدنسازان،مولتی ویتامین بدنسازی،مولتی ویتامین برای بدنسازی،مولتی ویتامین تراپوتیک در بدنسازی،مولتی ویتامین در بدنسازی،مولتی ویتامین مناسب برای بدنسازی،مولتی ویتامین مینرال بدنسازی،مولتی ویتامین ها در بدنسازی،مولتی ویتامین و بدنسازی،ويتامين D 50000،ويتامين D چيست،ويتامين D در چه چيزهايي است،ويتامين D3 چيست،ويتامين بدن سازي،ويتامين در بدن سازي،ويتامين هاي مورد نياز بدنسازي،ويتامينهاي مورد نياز بدن،ویتامین A+d برای نوزاد،ویتامین C بدنسازی،ویتامین D،ویتامین D 50000،ویتامین D برای چیست،ویتامین D برای نوزادان،ویتامین D چیست،ویتامین D در چه چیزهایی است،ویتامین D در چه چیزهایی موجود است،ویتامین D در چه چیزهایی وجود دارد،ویتامین D در چیست،ویتامین D در نوزادان،ویتامین D منابع،ویتامین D'در چه چیزهایی هست،ویتامین d3،ویتامین D3 بارداری،ویتامین D3 برای چیست،ویتامین d3 برای کودکان،ویتامین d3 چیست؟،ویتامین D3 خون،ویتامین d3 در بارداری،ویتامین d3 در چه غذاهایی است؟،ویتامین d3 در چه موادی است،ویتامین D3 در چیست،ویتامین d3 در کودکان،ویتامین d3 در مواد غذایی،ویتامین d3 و بارداری،ویتامین E برای بدنسازان،ویتامین ای برای بدنسازان،ویتامین بدن،ویتامین بدنسازان،ویتامین بدنسازی،ویتامین بدنم کمه،ویتامین برای بدنسازان،ویتامین برای بدنسازی،ویتامین د 50000،ویتامین د در چه چیزهایی است،ویتامین د در چه چیزهایی هست،ویتامین د در چه چیزهایی وجود دارد،ویتامین در بدنسازی،ویتامین دی 3 چیست؟،ویتامین دی 50000،ویتامین دی برای چیست،ویتامین دی برای نوزاد،ویتامین دی برای نوزادان،ویتامین دی در چه چیزهای است،ویتامین دی در چه چیزهایی است،ویتامین دی در چیست،ویتامین دی نوزادان،ویتامین مورد نیاز بدنسازان،ویتامین های بدنسازان،ویتامینهای بدن،ویتامینهای بدن سازی،ویتامینهای بدنسازی،ویتامینهای برای بدنسازی،ویتامینهای ضروری بدن،ویتامینهای ضروری برای بدنسازی،ویتامینهای ضروری در بدنسازی،ویتامینهای لازم بدن،ویتامینهای لازم برای بدن،ویتامینهای لازم برای بدنسازی،ویتامینهای مفید برای بدنسازی،ویتامینهای مورد نیاز بدن،ویتامینهای مورد نیاز بدنسازی

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت