ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

چقدر طول می‌کشد با پراید به کره ماه سفر کنیم؟

نویسنده: علی باستانی

%da%86%d9%82%d8%af%d8%b1-%d8%b7%d9%88%d9%84-%d9%85%db%8c%e2%80%8c%da%a9%d8%b4%d8%af-%d8%a8%d8%a7-%d9%be%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%af-%d8%a8%d9%87-%da%a9%d8%b1%d9%87-%d9%85%d8%a7%d9%87-%d8%b3%d9%81%d8%b1

 

,سفر کره ماه,نخستین سفر به کره ماه,سفر به کره ماه,سفر به کره ماه,سفر به کره ماه دروغ,سفر انسان به کره ماه,هزینه سفر به کره ماه,اولین سفر به کره ماه,سفر به کره ی ماه,فیلم سفر به کره ماه,اولین سفر انسان به کره ماه,سفر به کره ماه بزرگترین دروغ قرن بیستم,سفر به کره ماه چقدر طول می کشد,سفر دروغین به کره ماه,دروغ بودن سفر به کره ماه,سفر انسان به کره ی ماه,هزینه سفر به کره ماه,قیمت سفر به کره ماه,اولین سفر به کره ماه,اولین نفری که به کره ماه سفر کرد,دانلود کتاب تن تن سفر به کره ی ماه,بازی سفر به کره ی ماه,فیلم سفر به کره ی ماه,بازی آنلاین سفر به کره ی ماه,فیلم سفر به کره ماه,دانلود فیلم سفر به کره ماه

 

«فرِد هویل» یکی از مشهورترین ستاره‌شناسان عصر حاضر به سوال خبرنگاران پاسخ داد و مشخص کرد چقدر طول می‌کشد تا با یک اتومبیل معمولی شهری به کره ماه سفر کنیم.

او توضیح داد اگر بتوانیم با یک دستگاه اتومبیل معمولی شخصی با میانگین سرعت ۹۵ کیلومتر در ساعت از سطح کره زمین دور شویم، حدود یک ساعت طول می‌کشد تا وارد فضا شویم. حال تصور کنید که قرار است با این اتومبیل به کره ماه برویم.

فاصله زمین تا کره ماه حدود ۴۰۰ هزار کیلومتر محاسبه می‌شود که این رقم ۱۰ برابر بیشتر از مسافت دور کره زمین است و به عبارت دیگر می‌توان گفت طول این سفر ۱۰ برابر بیشتر از مسافرت به دور زمین است.

با این توضیحات اگر یک دستگاه اتومبیل پراید در اختیار داشته باشید و با میانگین سرعت ۹۵ کیلومتر در ساعت حرکت کنید، حدود شش ماه طول می‌کشد تا به کره ماه برسید. البته باید توجه داشت پیش از آنکه سفر مذکور آغاز شود، باید مشکل کمبود اکسیژن برای خود و سوخت کافی برای اتومبیل را حل کنید.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت