ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

چطور به کودکان شستن دست را آموزش دهیم؟

نویسنده: احمد اعجازی

چطور به کودکان شستن دست را آموزش دهیم؟

,شستن دستها در وضو,شستن دست در وضو,نحوه شستن دستها در وضو,دفعات شستن دستها در وضو,طریقه شستن دست در وضو,منظور از شستن دستها در وضو چیست,تعداد دفعات شستن دست در وضو,احکام شستن دستها در وضو,ترتیب شستن دستها در وضو,طریقه شستن دستها در وضو,شستن دست,شستن دستها,شستن دستشویی,شستن دست در اتاق عمل,شستن دست و صورت,شستن دستگاه تناسلی نوزاد دختر,شستن دستشویی با نوشابه,شستن دستشویی در خواب,شستن دست نجس,شستن دستها بعد از دستشویی,شستن دستها در خواب,شستن دستها قبل از وضو,شستن دستها بعد از توالت,شستن دستها به روش جراحی,شستن دستها قبل از غذا,شستن دستها در بیمارستان,شستن دستها در اتاق عمل,شستن دستشویی با سرکه,تعبیر شستن دستشویی در خواب,تعبیرخواب شستن دستشویی,بازی شستن دستشویی,طرز شستن دستشویی,شستن خود در دستشویی,دستشویی شستن فامیل دور,روش شستن دست در اتاق عمل,نحوه شستن دست در اتاق عمل,شستشوی دست در اتاق عمل,فیلم شستن دست در اتاق عمل,مراحل شستن دست در اتاق عمل,روش صحیح شستن دست در اتاق عمل,دستورالعمل شستشوی دست در اتاق عمل,دست شستن اتاق عمل,شستن دست و صورت بعد از وضو,شستن دست و صورت قبل از وضو,شستن دست و صورت در وضو,شستن دست و صورت در خواب,شستن دست و صورت نوزاد,تعبیر شستن دست و صورت,تعبیر خواب شستن دست و صورت,نقاشی شستن دست و صورت,تعداد شستن دست و صورت در وضو,شستشوی ناحیه تناسلی نوزاد دختر,شستن اندام تناسلی نوزاد دختر,شستن ناحیه تناسلی نوزاد دختر,شستن توالت با نوشابه,شستن توالت در خواب,تعبیر شستن توالت در خواب,دیدن شستن دستشویی در خواب,آموزش شستن دستها,آموزش شستن دست,فیلم اموزشی شستن دستها,آموزش شستن لباس با دست,آموزش شستن فرش دستباف,آموزش صحیح شستن دست,آموزش تصویری شستن دست,پمفلت آموزشی شستن دست,فیلم آموزشی شستن دست,آموزش شستن خود در دستشویی,نحوه شستن لباس با دست,نحوه شستن فرش دستباف,نحوه شستن فرش دستبافت,فیلم آموزشی شستشوی دست,دانلود فیلم آموزشی شستشوی دست,نحوه شستن خود در توالت فرنگی,نحوه شستن خود در دستشویی,نحوه شستن خود در توالت

بسیاری از بیماری‌های ویروسی به دلیل نشستن دست‌ها به شما و دیگران منتقل می‌شوند

 

خیلی از شما و کودکان‌تان در طول روز بار‌ها وسایل مختلف را لمس می‌کنید یا اگر با وسایل تقلیه از جمله مترو، اتوبوس و تاکسی رفت و آمد می‌کنید، حتما با خیال راحت با دست‌تان میله‌ها و دستگیره‌ها را می‌گیرید.

در صورتی که همین تماس‌های روزانه که بی‌اهمیت به‌نظر می‌رسند ممکن است باعث انتقال بیماری‌های جدی به شما، فرزند‌تان و دیگران شود. به همین دلیل ما به ضرورت شستن دست‌‌ها پرداخته‌ایم.

بسیاری از بیماری‌های ویروسی به دلیل نشستن دست‌ها به شما و دیگران منتقل می‌شوند مخصوصا حالا که رفته رفته به فصل پاییز نزدیک می‌شویم و شاهد انواع سرماخوردگی‌ها و ویروس‌های مختلف خواهیم بود.

همچنین شستن دست‌ها برای خانم‌های باردار که در وضعیت خاصی هستند بسیار مهم است چون در صورتی که به بیماری‌های ویروسی مبتلا شوند مجبور می‌شوند روز‌های سختی را تا بهبود بیماری پشت سر بگذارند.

چه موقعی دست‌تان را بشویید؟
خانم‌های باردار و غیر باردار باید قبل از غذا درست کردن، بعد از رفتن به دستشویی، عوض کردن پوشک بچه، جا‌به‌جا کردن کیسه زباله و تماس دست با انواع سطوحی که گرد و خاک دارند یا آلوده هستند باید دست‌شان را بشورند. همچنین آنها باید بعد از حضور در اماکن عمومی و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو، اتوبوس و تاکسی و همچنین بعد از هر بار عطسه و سرفه دستان خود را خوب بشورند.

بهتر است مادران دست‌های نوزاد‌شان را هم در این مواقع بشورند یا اگر فرزندشان به سنی رسیده که خود می‌تواند دست‌هایش را بشورد، شستن دست‌ها را در موقعیت‌های مختلف به او آموزش بدهند.

بسیاری از بیماری‌های ویروسی خطرناک با رعایت نکردن کوچک‌ترین مسائل بهداشتی مانند همین نشستن دست‌ها اتفاق می‌افتند.

روش درست شستن دست‌ها,روشهای شستن دست‌ها

روش درست شستن دست‌ها
روش درست شستن دست‌ها
باید بدانید که برای شستن دست‌ها تنها استفاده از صابون یا مایع دستشویی کافی نیست و روش درست شستن بسیار مهم است. به همین دلیل برای شروع شستن دست‌ها ابتدا باید آنها را خیس و صابونی کنید سپس کف دست‌ها را به هم بمالید.

لای انگشتان را از قسمت پشت دست شسته و سپس ‏انگشتان را از رو‌به‌رو  بشورید. نوک انگشتان‌تان را در هم گره کنید و بعد از شستشوی آنها، شست‌ها را هم جداگانه و و دقیق بشورید. خطوط کف دست‌ها را با نوک انگشتان و دور مچ هر دو دست را خوب بشورید و دست‌ها‌ی‌تان را با یک دستمال تمیز خشک کنید. در نهایت با همان دستمال شیر آب را ببندید و آن را در سطل آشغال بیندازید.

نکاتی که باید در شستن دست‌ها رعایت کنید
1. بنابر یک باور اشتباه بسیاری از مردم تصور می‌کنند اگر از آب گرم برای شستن دست‌های‌شان استفاده کنند، جرم‌های دست‌شان از بین می‌رود. در صورتی که استفاده مداوم از آب گرم برای شستن دست‌ها باعث بالا رفتن حساسیت پوست و آسیب آن می‌شود. بنابر‌‌این برای شستن دست‌های‌تان تنها از آب گرم استفاده نکنید.

2. تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که کارکرد صابون‌های آنتی‌باکتریال مانند صابون معمولی و آب است. همچنین صابون‌های آنتی‌باکتریال باعث بروز مشکلات تیروئیدی، حساسیت، اضافه وزن و تضعیف کارکردهای عضلانی بدن می‌شوند. پس بهتر است دور این صابون‌ها را خط قرمز بکشید!

3. برند‌های صابونی را انتخاب کنید که امتحان خود را پس داده‌اند البته اگر به آنها حساسیت نشان ندهید.

4. استفاده از ژل‌های ضد‌عفونی تنها در شرایط اضطراری که آب و صابون در دسترس ندارید مشکلی ندارد.

5. اگر از آن دسته از افرادی هستید که دست‌های‌تان را در یک چشم به هم زدن می‌شورید باید بگوییم که اشتباه می‌کنید. چون بعد از کف کردن دست‌ها تازه مراحل اصلی شستشو شروع می‌شود و شما باید به خوبی تمام سطح و کف دست، لای انگشتان و زیر ناخن‌های‌تان را بشورید.

برچسب ها : آموزش تصویری شستن دست،آموزش شستن خود در دستشویی،آموزش شستن دست،آموزش شستن دستها،آموزش شستن فرش دستباف،آموزش شستن لباس با دست،آموزش صحیح شستن دست،احکام شستن دستها در وضو،بازی شستن دستشویی،پمفلت آموزشی شستن دست،ترتیب شستن دستها در وضو،تعبیر خواب شستن دست و صورت،تعبیر شستن توالت در خواب،تعبیر شستن دست و صورت،تعبیر شستن دستشویی در خواب،تعبیرخواب شستن دستشویی،تعداد دفعات شستن دست در وضو،تعداد شستن دست و صورت در وضو،چطور به کودکان شستن دست را آموزش دهیم؟،دانلود فیلم آموزشی شستشوی دست،دست شستن اتاق عمل،دستشویی شستن فامیل دور،دستورالعمل شستشوی دست در اتاق عمل،دفعات شستن دستها در وضو،دیدن شستن دستشویی در خواب،روش شستن دست در اتاق عمل،روش صحیح شستن دست در اتاق عمل،شستشوی دست در اتاق عمل،شستشوی ناحیه تناسلی نوزاد دختر،شستن اندام تناسلی نوزاد دختر،شستن توالت با نوشابه،شستن توالت در خواب،شستن خود در دستشویی،شستن دست،شستن دست در اتاق عمل،شستن دست در وضو،شستن دست نجس،شستن دست و صورت،شستن دست و صورت بعد از وضو،شستن دست و صورت در خواب،شستن دست و صورت در وضو،شستن دست و صورت قبل از وضو،شستن دست و صورت نوزاد،شستن دستشویی،شستن دستشویی با سرکه،شستن دستشویی با نوشابه،شستن دستشویی در خواب،شستن دستگاه تناسلی نوزاد دختر،شستن دستها،شستن دستها بعد از توالت،شستن دستها بعد از دستشویی،شستن دستها به روش جراحی،شستن دستها در اتاق عمل،شستن دستها در بیمارستان،شستن دستها در خواب،شستن دستها در وضو،شستن دستها قبل از غذا،شستن دستها قبل از وضو،شستن ناحیه تناسلی نوزاد دختر،طرز شستن دستشویی،طریقه شستن دست در وضو،طریقه شستن دستها در وضو،فیلم آموزشی شستشوی دست،فیلم آموزشی شستن دست،فیلم اموزشی شستن دستها،فیلم شستن دست در اتاق عمل،مراحل شستن دست در اتاق عمل،منظور از شستن دستها در وضو چیست،نحوه شستن خود در توالت،نحوه شستن خود در توالت فرنگی،نحوه شستن خود در دستشویی،نحوه شستن دست در اتاق عمل،نحوه شستن دستها در وضو،نحوه شستن فرش دستباف،نحوه شستن فرش دستبافت،نحوه شستن لباس با دست،نقاشی شستن دست و صورت

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت